Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exo edo kai dio mines to 910i kai prin apo liges meres dokimasa na xrisimopioiso to HBH 600 mou kai den to evriske stin anazitisi bluetooth.pira thl stin s.e. alla tipota den mporousan na me voi8isoun kai mou ipan na pao sto servise!kamia idea?

 

Μήπως πρέπει να ξανακάνεις pairing μεταξύ hands-free και τηλεφώνου; Το εμφανίζει στις ''συσκευές'';

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν βλεπεις φιλε μου τα πρωσωπικα μηνυματα σου; το e-mail που μου εστειλες δεν δουλευει.

 

Ναι sorry έχεις δίκιο..πήρα το μαιλ και εκανα ότι είπες, δουλευει perfect thanks a lot man!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για άλλη μια φορά τα φώτα σας...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορούμε να εναλλάσουμε τις εφαρμογές που τρέχουν στο background με κάποιο τρόπο; (σαν το Alt+Tab των windows;)

 

Δηλαδή αν έχουμε το powermp3 να παίζει και ανοίξουμε σημειωματάριο, πως μπορούμε να ξαναγυρίσουμε στο powermp3;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για άλλη μια φορά τα φώτα σας...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορούμε να εναλλάσουμε τις εφαρμογές που τρέχουν στο background με κάποιο τρόπο; (σαν το Alt+Tab των windows;)

 

Δηλαδή αν έχουμε το powermp3 να παίζει και ανοίξουμε σημειωματάριο, πως μπορούμε να ξαναγυρίσουμε στο powermp3;

άκου να δεις τι κάνω εγώ:

έχω σαν συντόμευση το Sman δίπλα από τις εφαρμογές.

ανοίγω όποιο πρόγραμμα θέλω και μετά δεν τοπ κλείνω αλλά πατάω "εφαρμογες" και διαλέγω το νέο πρόγραμμα που θέλω!

έπειτα πατάω στο Sman και διαλέγω την εφαρμογή που θέλω;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό κάνω και εγώ χρησιμοποιώντας το taskman άλλα έλεγα μπας και υπήρχε κάποιος συνδυασμος πλήκτρων όπως έχει το 6600 (που πατώντας το menu button παρατεταμένα εμφανίζονται τα tasks και κανεις switch σε όποιο θες εσύ).
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το SMan έχει λύση σε όλα τα προβλήματα!... Βάλε Hotkey ένα πλήκτρο του κινητού (εγώ, πχ, έχω το κουμπί του Internet) και όρισε να σου δείχνει τον Task Manager όποτε το πατάς (ο Task Manager του SMan λειτουργεί μόνο με ανοικτό πορτάκι ή χωρίς πορτάκι). Έτσι όποτε θέλεις θα πατάς το πλήκτρο που έχεις ορίσει και θα βγαίνει μία λίστα με τα tasks ώστε να επιλέγεις ποιο θέλεις ανά πάσα στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή λύση!!! Ευχαριστώ zoo :D
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μικρο προβλημα και θα ηθελα να ρωτησω μηπως εχει καποιος να προτεινει καποια λυση.

Καμια φορα, οταν ανοιγω το κινητο μου και μου εχουν ερθει μυνηματα το Ρ910 δεν μου κανει ηχο για νεο SMS, απλα βγαζει το φακελακι πανω στην οθονη.

Αποτελεσμα ειναι εγω να το ανοιγω και (μιας και το bootup θελει λιγη ωρα) να ξεχνιεμαι και να βλεπω οτι εχουν ερθει μυνηματα αρκετη ωρα αργοτερα, οταν προσεχω το φακελακι.

Φυσικα, να τονισω οτι δεν το εχω στο αθορυβο ( :p ) και οτι εχω την τελευταια εκδοση software απο το site της SE.

Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑι μενα το κάνει αυτο!!

Μολις το ανοιγω και παρω sms στα 30πρωτα δευτερολεπτα δεν ακουγετε ο ήχος μονο η δόνηση....

ΦΟραω την (R4A10).

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααα....

Το προβλημα το εχουμε ολοι λοιποοοον.... :O

Καμια λυση εχει ομως κανεις?? :p

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Μπαααα...

και στο p900 το ίδιο γίνεται!(νομίζω και στο ρ800)

είχε αναφερθει και παλιά αλλά δεν θυμάμαι να υπήρχε λύση:(

 

απλώς θαυμάζειςτην οθονούλα του για μερικά ακόμη sec :D:cool:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον ήχο κλήσης στο εισερχόμενο μήνυμα:

 

Προσέξτε τι έχετε βάλει για ήχο (mp3 ή wav κ.λ.π.). Αλλάξτε τον ήχο με κάποιον άλλο και δείτε αν συμβαίνει ξανά. Ίσως να παίζει ρόλο η ποιότητα του κομματιού και κάτι "τρέχει" την στιγμή που είναι να παίξει (ίσως αργεί, κολλάει κ.λ.π.).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του SMan (ν1.4) έχει ειδοποίηση για αναπάντητες κλήσεις, συσκευή εκτός δικτύου και μη αναγνωσμένα sms. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιθανώς να λύσει το πρόβλημα δεδομένου ότι αφού ανάψετε το κινητό, εφόσον υπάρχουν sms που δεν διαβάστηκαν, θα χτυπήσει ειδοποίηση από το SMan! Δοκιμάστε το (ίσως το SMan πράγματι να έχει λύση σε κάθε πρόβλημα!...) :)
Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααα....

Το προβλημα το εχουμε ολοι λοιποοοον.... :O

Καμια λυση εχει ομως κανεις?? :p

 

Πριν κάνω αναβάθμιση από R2A17 σε R4A10 δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον ήχο κλήσης στο εισερχόμενο μήνυμα:

 

Προσέξτε τι έχετε βάλει για ήχο (mp3 ή wav κ.λ.π.). Αλλάξτε τον ήχο με κάποιον άλλο και δείτε αν συμβαίνει ξανά. Ίσως να παίζει ρόλο η ποιότητα του κομματιού και κάτι "τρέχει" την στιγμή που είναι να παίξει (ίσως αργεί, κολλάει κ.λ.π.).

Δεν πρεπει να φταιει ο ηχος, διοτι οπως αναφερει και ο φιλος rhodes το προβλημα αυτο δεν το ειχα με την παλια εκδοση (χτυπαγε κανονικα) και ο ηχος που εχω για SMS ειναι ιδιος εδω και 1 χρονο.

Επισης δεν μπορω να πιστεψω οτι η νεα εκδοση εκανε το bootup πιο αργο (!!) ωστε να μην προλαβαινει να "φορτωσει" τον ηχο.

Αρα κατι αλλο φταιει...(αλλα τι? :X )

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο πολλα tests που έκανα τώρα στελνωντας απο το ενα νουμερο μου SMS στο άλλο βρήκα κάτι πολυ πέριεργο...

 

Λοιπον κλεινω το p910i στελνω sms απο το αλλο κινητο .

Ανοιγω το P910i σε flight mode.Mετα απο 3 λεπτα στο flight mode το βαζω σαν κανονικο κινητο και χτυπάει κανονικά ο ήχος του sms...

Επειδη στην αρχή το θεώρησα τυχαίο το επανελαβα 8 φορες ακομα...

 

Αρα κατι παιζει με το αρχικο bootup??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φταίει το ότι κάποιες sim φορτώνουν έξτρα μενού (cu π.χ.).

Με μια κάρτα Q π.χ., μπαίνω γρηγορότερα στο λειτουργικό από ότι με μια κάρτα cu (φορτώνει το "how are you" για κάποιο διάστημα, ενώ η Q δεν φορτώνει κάτι τέτοιο).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το post είναι λίγο ξεκάρφωτο, αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε την αγορά ανταλλακτικών και επισκευών, για την κακή την ώρα!!

Πρίν δυο ημέρες κατέστρεψα την οθόνη μου, έχοντας ξεχασμένο το τηλέφωνο στην τσέπη μου καθώς παρακολουθούσα αγώνα ποδοσφαίρου..

τώρα, απο θερμοκρασία κάηκε, του κοπάνησα καμμία και δεν κατάλαβα, δεν ξέρω..

Οταν το διαπίστωσα, αναζήτησα πληροφορίες για κόστος επισκευής στα θέματα του forum και πήρα μια ιδέα για το τίμημα, γύρω στα 150€.

Η sony ericsson με παρέπεμψε στην omnitech και παρέδωσα την συσκευή. Σε λιγότερο απο 24 ώρες ήταν έτοιμη, και το συνολικό κόστος ήταν 111,00€. Πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο την αμεσότητα, καθώς είχα ιδιαιτέρως άσχημες εμπειρίες απο παλαιότερες επισκέψεις στα service της Ericsson.. Ελπίζω να υπάρχει ανάλογη αντιμετώπιση σε κάθε μορφής επισκευή!!

Do not waste your time searching for those wasted years..
Link to comment
Share on other sites

Aπο την στιγμη που εβαλα το "Advanced Call Manager" δεν μου κανει full screen τις φωτογραφιες.Τι πρεπει να κανω?????????? :geek:
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα πρβ με τα αρχεια word στο p910i.ειχα περασει καποια αρχεια απο τον υπολογιστη τα οποια τα διαβαζε κανονικα και τωρα που προσπαθω να τα ξαναανοιξω δεν μου διαβαζει τα ελληνικα(μου βγαζει τετραγωνακια-τετραγωνακια)ενω μου διαβαζει αγγλικα και αριθμους κανονικα και οταν παω να γραψω ενα νεο εγγραφο παλι δεν μου αναγνωριζει τα ελληνικα.εχει κανεις καμμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?σας ευχαριστω εκ των προτερων.(εχω δοκιμασει την αλλαγη γραμματοσειρας)

Ελεος ας διαβαζες τουλαχιστον αυτη τη σελιδα...

Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ξανακάνεις pairing μεταξύ hands-free και τηλεφώνου; Το εμφανίζει στις ''συσκευές'';

Αυτο ειναι το προβλημα δεν βλεπει το bh αλλα το Τ630 μου το βλεπει κανονικα !Υπεθεσα οτι δεν υπαρχει συμβατοτητα αλλα στη s.e. μου ειπαν δουλευει κανονικα

Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε μία ακόμα "παράλειψη" από πάρα πολλά τηλέφωνα (SE, Nokia etc.)

Σε απάντηση SMS από 2719, 2721 (Vodafone) βλέπουμε τον αριθμό που μας κάλεσε, αλλα άν αυτός είναι στις επαφές μας , δεν "βγαίνει" το όνομα της επαφής, παρά μόνο αν κάνεις κλήση. Αντίθετα με το Ericsson Τ39m , με ένα δεύτερο πάτημα του YES χωρίς να κάνει κλήση, βλέπεις και το όνομα της επαφής. :w00t:

Μήπως υπάρχει κάποια λύση και για την σειρά Pxxx ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...