Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ.Να υποθεσω δηλαδή οτι για τις εφαρμογές που αναφερα ενα windows smartphone ειναι καλύτερο απο ενα Symbian? Δεν ξερω,γιαυτό ρωτάω.Απλως επειδή και στο site της SE ,δειχνουν οτι το P910 κανει τα παντα,και εντυπωσιακά μαλιστα ,υπέθεσα οτι συγκρινεται με ενα Qtek.

To P910 το ειχα υπόψιν γιατί μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι μπορει να ειναι και καλό τηλεφωνο και καλο PDA,σχεδόν ισαξιο με ενα Qtek ή γενικά pocket PC.

Τωρα αυτό που αναφέρεις για τις προυποθέσεις,δεν το καταλαβαινω,δηλαδή δεν μπορω να φανταστω ποιες ειναι αυτές οι προυποθεσεις και κατα ποσο πρεπει να συμβιβαστώ.

oταν λεω προυπθεσεις πρεπει να κανεις εγκατασταση ορισμενα προγραμματα για να μπορει να κανει αυτα που ζητας. οσον αφορα το messenger δεν εχει απο μονο του βαζεις προγραμμα και μετα για να δουλεψει πρεπει να ζητησεις απο το δικτυο σου GPRS FULL INTERNET ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΟΧΙ WAP αυτα ειναι υπηρεσιες προστιθεμενης αξιας,δηλ πληρωνεις κατι παραπανω στον λογαριασμο σου. word pdf exel powerpoint εχει απο μονο του αλλα ολα τα υπολοιπα πρεπει να τα κανεις εγκατασταση για να τα εχεις. ελπιζω να σε καλυψα οσον αφορα αυτα που ζητουσες,παντως εμενα μου εχει κανει μεχρι τωρα οτι του ζηταω. :rolleyes:
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oταν λεω προυπθεσεις πρεπει να κανεις εγκατασταση ορισμενα προγραμματα για να μπορει να κανει αυτα που ζητας. οσον αφορα το messenger δεν εχει απο μονο του βαζεις προγραμμα και μετα για να δουλεψει πρεπει να ζητησεις απο το δικτυο σου GPRS FULL INTERNET ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΟΧΙ WAP αυτα ειναι υπηρεσιες προστιθεμενης αξιας,δηλ πληρωνεις κατι παραπανω στον λογαριασμο σου. word pdf exel powerpoint εχει απο μονο του αλλα ολα τα υπολοιπα πρεπει να τα κανεις εγκατασταση για να τα εχεις. ελπιζω να σε καλυψα οσον αφορα αυτα που ζητουσες,παντως εμενα μου εχει κανει μεχρι τωρα οτι του ζηταω. :rolleyes:

Ξερω για το GPRS,εχω ενα πακετο ,νομιζω το GPRS 10 ?,παντως δικαιουμαι δωρεαν 10 ΜΒ το μηνα ή κατι τετοιο,πληρωνω και ενα μικρο παγιο για τη χρηση αυτή.Χρησιμοποιω πολυ το e-mail απο το κινητό καθως και gprs συνδεσεις με το φορητό.

Εχω μια ακομα ερωτηση,δουλευουν καλα τα προγραμματα στο P910 ή κανουν ψιλοκολληματακια? Συγκριτικα με ενα pocket pc Που βρισκεται ?sorry που ρωταω συνεχεια αλλα με το SX1 εχω κατατρομαξει.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω για το GPRS,εχω ενα πακετο ,νομιζω το GPRS 10 ?,παντως δικαιουμαι δωρεαν 10 ΜΒ το μηνα ή κατι τετοιο,πληρωνω και ενα μικρο παγιο για τη χρηση αυτή.Χρησιμοποιω πολυ το e-mail απο το κινητό καθως και gprs συνδεσεις με το φορητό.

Εχω μια ακομα ερωτηση,δουλευουν καλα τα προγραμματα στο P910 ή κανουν ψιλοκολληματακια? Συγκριτικα με ενα pocket pc Που βρισκεται ?sorry που ρωταω συνεχεια αλλα με το SX1 εχω κατατρομαξει.

ολα τρεχουν μεχρι τωρα απο αυτα που ειχα πριν στο 900 χωρις προβλημα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

kalispera

xeretai pos mporo na kano format to kinitaki? thelo na ta sviso ola

thanks

 

Πάτησε τον ακόλουθο συνδυασμό πλήκτρων: jog up * jog down jog down * jog down *

Θα σου βγάλει ένα μενού υπηρεσιών. Πάτησε την τρίτη επιλογή (Λειτουργ. υπηρ.)

Ρωτάει για μορφοποίηση εσωτερικού δίσκου! Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

xairetw ti parea!paidia tha thela na kanw mia erwtsisi pou se merikous isws fanei ligo parakseni!!

to roller tou dikou mou p910 einai gri idio me ayto tou p900 enw ena filaraki mou pou to agorase einai sxedon leyko.exei pote paratirisei kaneis kati analogo???

lete na ftaiei i ekdosi giati to diko mou einai me ti palia version akomi enw tou kollitou mou exei ti teleytaia i den exei kamia simasia kai apla etixe?

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου το roller είναι άσπρο. Ίσως έχει να κάνει με την έκδοση του κινητού. (το δικό μου όπως και του φίλου σου έχει την τελευταία έκδοση).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Μηπως μπορει καποιος να μου πει πως περναω τα αποθηκευμενα SMS στο P910 (ειναι σε φακελο) προς το PC? Εχω file manager αλλα δε βρισκω πουθενα κανενα SMS ουτε και το φακελο που τα εχω...
Link to comment
Share on other sites

geia xara.. prin ligo kairo evala to disk cleaner k ola mia xara.. exthes omos ekana format tin memory stick k apo tote afto to programmataki den mporei na vrei to D, dil tin memory stick.. to ekana unistall k pali install alla tipota.. kserei na pou pei kaneis ti ftaiei k pos mporo na to liso?? :O

thanx..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/fzspavlaras/31671/376773/0/serrestest.jpg HotP9xx,PlayTimeP9xx,TryIt!!

...opoios fovatai, tin peftei k koimatai....

Link to comment
Share on other sites

η ΤΙΜ συνηθως το imagine το εχει εγκαταστησει στην καρτα μνημης,ετσι ηταν και με μενα και το εβγαλα,ηταν σκετη κοροιδια.....

 

Και σε 'μένα στην κάρτα μνήμης ήταν εγκατεστημένο και το έβγαλα...

Αν δεν κάνω λάθος, μετά απο update τα μενού της ΤΙΜ επιστρέφουν!!

Ξέρει κανείς αν είναι ενσωματομένα στο λειτουργικό ή μπορούμε να τα κάνουμε απεγκατάσταση;;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Και σε 'μένα στην κάρτα μνήμης ήταν εγκατεστημένο και το έβγαλα...

Αν δεν κάνω λάθος, μετά απο update τα μενού της ΤΙΜ επιστρέφουν!!

Ξέρει κανείς αν είναι ενσωματομένα στο λειτουργικό ή μπορούμε να τα κάνουμε απεγκατάσταση;;

εμενα δεν επεστρεψε τιποτα,οταν εκανα update. ηταν ολα οπως πριν χωρις imagine.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

geia xara.. prin ligo kairo evala to disk cleaner k ola mia xara.. exthes omos ekana format tin memory stick k apo tote afto to programmataki den mporei na vrei to D, dil tin memory stick.. to ekana unistall k pali install alla tipota.. kserei na pou pei kaneis ti ftaiei k pos mporo na to liso?? :O

thanx..

μετα το format τι ονομασια εδωσες στο mem stick΄;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Μηπως μπορει καποιος να μου πει πως περναω τα αποθηκευμενα SMS στο P910 (ειναι σε φακελο) προς το PC? Εχω file manager αλλα δε βρισκω πουθενα κανενα SMS ουτε και το φακελο που τα εχω...
ειναι μια πολυπλοκη διαδικασια δεν μπορουν να περαστουν σαν text. ειναι στην μορφη ecs. (EXCHANGE SERVER CONTENT) καλυτερα βαλε τα μηνυματα στην sim και απο κει να τα μεταφερεις στο τηλεφωνο.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ti simasia exei afto?
εχει φιλε μου, γιατι εαν το προγραμμα ειχε το παλιο ονομα, τωρα δεν μπορει να βρει την καρτα μνημης γιατι την ψαχνει με το παλιο ονομα. (με απλα λογια)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα κάτι παράξενο στο κινητό μου και δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή οχι.

Λοιπόν όταν το κινητό φορτίζεται και παταώ το κουμπάκι για το κλείδωμα,το κλείδωμα δεν εμφανίζεται .Eίναι λογικό αυτό? Το έχουν και τα δικά σας P910i???

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Ρ910 και χρησημοποιω ΡΙΝ για την καρτα και κωδικο ασφαλειας για το κλειδωμα του τηλεφωνου. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν θυμαμαι τον κωδικο κλειδωματος του τηλεφωνου μου γιατι το ειχα αφησει για κανενα μηνα στο πλα'ι'> Υπαρχει κανενας τροπος να ξεκινησω το τηλεφωνο μονο με το ΡΙΝ της Καρτας μου; να κανω δηλαδη by-pass τον κωδικο κλειδωματος του τηλεφωνου;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Ρ910 και χρησημοποιω ΡΙΝ για την καρτα και κωδικο ασφαλειας για το κλειδωμα του τηλεφωνου. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν θυμαμαι τον κωδικο κλειδωματος του τηλεφωνου μου γιατι το ειχα αφησει για κανενα μηνα στο πλα'ι'> Υπαρχει κανενας τροπος να ξεκινησω το τηλεφωνο μονο με το ΡΙΝ της Καρτας μου; να κανω δηλαδη by-pass τον κωδικο κλειδωματος του τηλεφωνου;

Ευχαριστω

οχι μονο σε service center,και αποδειξη αγορας του τηλεφωνου για να γινει ξεκλειδωμα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

μετα το format τι ονομασια εδωσες στο mem stick΄;

 

tin idia pou eixa k prin.. giati??

opote ti mporo na kano i mallon ti ftaiei??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/fzspavlaras/31671/376773/0/serrestest.jpg HotP9xx,PlayTimeP9xx,TryIt!!

...opoios fovatai, tin peftei k koimatai....

Link to comment
Share on other sites

tin idia pou eixa k prin.. giati??

opote ti mporo na kano i mallon ti ftaiei??

συνηθως μερικα προγραμματα αφηνουν καποια κρυφα αρχεια στο memory stick με την ονομασια ''thumbs'' κανοντας εσυ φορματ στο mem stick εσυ τα διεγραψες ολα με αποτελεσμα να μην βλεπει πια το mem stick ,λογικα ομως με την επανεγκατασταση του προγραμματος θα επρεπε να λυθει το προβλημα. δοκιμασες να εγκαταστησεις το αυθεντικο προγραμμα (οχι σπασμενο) και αν το βλεπει το mem stick να εγκαταστησεις το σπασμενο απο πανω.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν επεστρεψε τιποτα,οταν εκανα update. ηταν ολα οπως πριν χωρις imagine.

 

 

Δηλαδή μετά το update δεν είχες ΤΙΜ imagine, έτσι;;

Γιατί κάποιοι χρήστες ανέφαιραν ότι τα μενούν επιστρέφουν...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα κάτι παράξενο στο κινητό μου και δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή οχι.

Λοιπόν όταν το κινητό φορτίζεται και παταώ το κουμπάκι για το κλείδωμα,το κλείδωμα δεν εμφανίζεται .Eίναι λογικό αυτό? Το έχουν και τα δικά σας P910i???

 

 

Ναι, είναι απόλυτα φυσιολογικό... Ακριβώς έτσι είναι και στο Ρ800/Ρ900.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...