Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αυτό το κακό που έχει γίνει με το Note 4 με τους διαφορετικους επεξεργαστές, τις διαφορετικές αυτονομίες κτλ δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει. Ή μάλλον και με το S4 τα ίδια έκανε που πρώτα το έβγαλε με τον 600 και μετά με τον 800 κτλ οπότε ελπίζω να σοβαρευτεί η Samsung στο μέλλον και να επιλέγει έναν επεξεργαστή ανά μοντέλο και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως αυτό το κακό που έχει γίνει με το Note 4 με τους διαφορετικους επεξεργαστές, τις διαφορετικές αυτονομίες κτλ δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει. Ή μάλλον και με το S4 τα ίδια έκανε που πρώτα το έβγαλε με τον 600 και μετά με τον 800 κτλ οπότε ελπίζω να σοβαρευτεί η Samsung στο μέλλον και να επιλέγει έναν επεξεργαστή ανά μοντέλο και τέλος.

Και μένα δεν μαρεσει. Πάντα θα έχεις την υποψία αν πήρες το "σωστό".

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και το αστειο ειναι οτι φτιαχνει τους επεξεργαστες των iPhone κατα εκατομμυρια και στις δικες της ναυαρχιδες δεν εχει μια σταθερη προσεγγιση. Τουλαχιστον μεχρι το S6 και ελπιζω να συνεχισει ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει," αφαίρεση μπαταρίας"

 

 

εδω θα δεις ενα βιντεο που θα σε βοηθησει φιλε μου. :p

 

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα παραλαμβάνω το Note Edge και θέλω να δω αν θα περάσω την lollipop η θα μείνω με την 4.4.4

Γι αυτό ρωτάω. Στο νήμα του XDA οι περισσότεροι λένε ότι δεν έχουν προβλήματα με 5.0.1 αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί είναι πολύ μικρό το δείγμα.

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχει out of the box 5.0.2... λαθος κανω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχει out of the box 5.0.2... λαθος κανω?

ουπς σορρυ τωρα ειδα Κωστα οτι πας για το note edge...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ειπα εστρωσε το κινητακι μου ξαναεμφανιστηκε το συστημα αντροιντ.

καμμια λυση??

 

Δεν μπορει με 2.5 ωρες οθονη να ναι πρωτο το συστημα android... ελεος πια ρε google

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας κάποιες πληροφορίες από ξένα φόρουμ έκανα τις εξής αλλαγές για καλύτερη αυτονομία.

Έσβησα Apps τύπου cleaner και batteries doctors. Έβαλα μόνο το sdmaid pro.

Έβαλα και το greenify και πέταξα την παλιά μου sd και αγόρασα την Samsung pro 64gb.

Νομίζω ότι έχω αισθητή διαφορά.

[ATTACH]59308[/ATTACH][ATTACH]59309[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας κάποιες πληροφορίες από ξένα φόρουμ έκανα τις εξής αλλαγές για καλύτερη αυτονομία.

Έσβησα Apps τύπου cleaner και batteries doctors. Έβαλα μόνο το sdmaid pro.

Έβαλα και το greenify και πέταξα την παλιά μου sd και αγόρασα την Samsung pro 64gb.

Νομίζω ότι έχω αισθητή διαφορά.

[ATTACH]59308[/ATTACH][ATTACH]59309[/ATTACH]

Με τι χρήση στο νοτελι έχεις τέτοια οθόνη. Είναι έξω πραγματικά αυτά που βάζεις.

Χαχαχχα.

Πάντως το gps και οι εφαρμογές fb Twitter να ξέρετε ότι κάνουν μεγάλη ζημιά στην μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τη χρήση έκανες αν θες. Wifi 3g? Βίντεο ταινία ίσως. ? Τέλεια αποτελέσματα απλά είναι σε λίγες ώρες αναμονής που σημαίνει ότι είτε είδες ταινία (βλέπω το bs player γιαυτό ) είτε δεν τον άφησες γενικότερα καθόλου. Και πάλι είναι μια χαρά αποτέλεσμα αλλά σε μια ημέρα θα ήθελες φόρτιση δύο φορές. Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φοβερά νούμερα αλλά όπως είπαν και τα παιδιά πλην του player δεν φαίνεται κάτι άλλο σχετικά με την χρήση που του έκανες. Ούτε καν browser, email, Facebook κτλ
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τη χρήση έκανες αν θες. Wifi 3g? Βίντεο ταινία ίσως. ? Τέλεια αποτελέσματα απλά είναι σε λίγες ώρες αναμονής που σημαίνει ότι είτε είδες ταινία (βλέπω το vs player ψηλα) είτε δεν τον άφησες γενικότερα καθόλου. Και πάλι είναι μια χαρά αποτέλεσμα αλλά σε μια ημέρα θα ήθελες φόρτιση δύο φορές.

Gps και δεδομένα κλειστά.

Wifi ανοιχτό.

Gprs ανοιχτό επίσης .

Είναι άθλος του γιου μου βλέποντας παιδικά από bs.

Απλά σχεδόν διπλασιαστηκε ο χρόνος ακρόασης του, μετά τα βήματα αυτά που περιέγραψα πιο πάνω.

Φωτισμός bs 43 % .

Νομίζω αν δεν έβαζε φωνές η γυναίκα μου και δεν τον έστελνε για ύπνο θα έπιανε το 10ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Gps και δεδομένα κλειστά.

Wifi ανοιχτό.

Gprs ανοιχτό επίσης .

Είναι άθλος του γιου μου βλέποντας παιδικά από bs.

Απλά σχεδόν διπλασιαστηκε ο χρόνος ακρόασης του, μετά τα βήματα αυτά που περιέγραψα πιο πάνω.

Φωτισμός bs 43 % .

Νομίζω αν δεν έβαζε φωνές η γυναίκα μου και δεν τον έστελνε για ύπνο θα έπιανε το 10ωρο.

Κατάλαβα. Και εγω προχθές είχα φοβερά νούμερα βλέποντας βίντεο κανένα 2ωρο και δεν έπεσε πολύ. Προφανώς και είναι πολύ καλά νούμερα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Gps και δεδομένα κλειστά.

Wifi ανοιχτό.

Gprs ανοιχτό επίσης .

Είναι άθλος του γιου μου βλέποντας παιδικά από bs.

Απλά σχεδόν διπλασιαστηκε ο χρόνος ακρόασης του, μετά τα βήματα αυτά που περιέγραψα πιο πάνω.

Φωτισμός bs 43 % .

Νομίζω αν δεν έβαζε φωνές η γυναίκα μου και δεν τον έστελνε για ύπνο θα έπιανε το 10ωρο.

Σε αναπαραγωγή βίντεο περίπου εκεί είναι όλα τα νοτελια.

Βασικά εγώ με την 4.4.4 που είμαι ακόμα με όλα ανοικτά gps 3g wifi μόνιμα, καμιά 90αρια εφαρμογές με αυτόματη φωτεινότητα στην μέση το καλύτερο αποτέλεσμα που είδα αν θυμάμαι καλά ήταν 6:30 ώρες οθόνη σε 18 ώρες χρήσης.

Εννοείται πως την μερίδα του λεωντος την είχε το wifi αλλά fb Twitter tapatalk είχαν πάρει φωτιά όπως επίσης και ο Chrome που δουλεύω.

Έχω πλέον σταματήσει να το κοιτάζω. Βγάζει ότι και να του κάνω άνετα την ημέρα. Κάθε βράδυ το φορτιζω και έχω πάντα μαζί μου και έξτρα μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε αναπαραγωγή βίντεο περίπου εκεί είναι όλα τα νοτελια.

Βασικά εγώ με την 4.4.4 που είμαι ακόμα με όλα ανοικτά gps 3g wifi μόνιμα, καμιά 90αρια εφαρμογές με αυτόματη φωτεινότητα στην μέση το καλύτερο αποτέλεσμα που είδα αν θυμάμαι καλά ήταν 6:30 ώρες οθόνη σε 18 ώρες χρήσης.

Εννοείται πως την μερίδα του λεωντος την είχε το wifi αλλά fb Twitter tapatalk είχαν πάρει φωτιά όπως επίσης και ο Chrome που δουλεύω.

Έχω πλέον σταματήσει να το κοιτάζω. Βγάζει ότι και να του κάνω άνετα την ημέρα. Κάθε βράδυ το φορτιζω και έχω πάντα μαζί μου και έξτρα μπαταρία.

Ο Chrome έχει φάει σουτ.

Τον αντικατεστησε με επιτυχία ο dolphin.

Έχει flash, και συγχρονίζει bookmarks με όλους τους γνωστούς browsers . Δεν κολλάει, είναι ελαφρύς και λειτουργικά και από θέμα κατανάλωσης.

Την γνώμη μου βέβαια αναφέρω.

Edited by themis999445
Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome έχει φάει σουτ.

Τον αντικατεστησε με επιτυχία ο dolphin.

Έχει flash, και συγχρονίζει bookmarks με όλους τους γνωστούς browser. Δεν κολλάει, είναι ελαφρύς και λειτουργικά και κατανάλωσης.

Την γνώμη μου βέβαια αναφέρω.

Εχεις δίκιο για τον dolphin. Τον έχω και εγώ αλλά ελέω μετάφρασης σε αρκετά ξένα sites με βολεύει αφάνταστα ο Chrome. Αλλά σε γενικές γραμμές είναι πιο ενεργοβορος.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο για τον dolphin. Τον έχω και εγώ αλλά ελέω μετάφρασης σε αρκετά ξένα sites με βολεύει αφάνταστα ο Chrome. Αλλά σε γενικές γραμμές είναι πιο ενεργοβορος.

Υπάρχει addon,

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.DolphinTranslate

Link to comment
Share on other sites

Ο Dolphin σας δουλεύει κανονικά σε lollipop? Εμένα σε Note 3 4 και σε Nexus 7 έκανε συνεχόμενα crashαρίσματα και επανεκκίνηση. Ο Chrome είναι ο πιο ενεργοβόρος αλλά τουλάχιστον δουλεύει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την υψηλή κατανάλωση android system είναι θέμα lollipop και πιθανώς αφορά διαφορετικό τρόπο μέτρησης.

Δες και το Μ8[ATTACH]59312[/ATTACH][ATTACH]59313[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα γιατί στο 6edge λειτουργεί υποδειγματικα κυρίως η κατανάλωση?

Θέμα Samsung πιστεύεις?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κώστα γιατί στο 6edge λειτουργεί υποδειγματικα κυρίως η κατανάλωση?

Θέμα Samsung πιστεύεις?

Νίκο πολλά παίζουν ρόλο. Ότι έχει μέσα είναι κορυφαίο.

Αλλά και όπως ήταν αναμενόμενο, έχουν δουλέψει πολύ πάνω στο software του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα κάπως πήρε αναβάθμιση το s health και τρελάθηκε στο battery drain. Σε 8 ώρες αναμονή με κλειστά τα πάντα έχασα 5% εκεί που δεν έχανα καθόλου. Κοίταξα και ήταν πρώτο το s health. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα κάπως πήρε αναβάθμιση το s health και τρελάθηκε στο battery drain. Σε 8 ώρες αναμονή με κλειστά τα πάντα έχασα 5% εκεί που δεν έχανα καθόλου. Κοίταξα και ήταν πρώτο το s health. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο?

Εδώ μία χαρά μετά την αναβάθμιση. Αντε ξεκίνησε μια επανεκκίνηση και θα στρώσει. Τα μάθαμε πια τα κουλά με τις εφαρμογές.

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα κάπως πήρε αναβάθμιση το s health και τρελάθηκε στο battery drain. Σε 8 ώρες αναμονή με κλειστά τα πάντα έχασα 5% εκεί που δεν έχανα καθόλου. Κοίταξα και ήταν πρώτο το s health. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο?

Άχρηστη εφαρμογή. Παγωσε την :D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μία χαρά μετά την αναβάθμιση. Αντε ξεκίνησε μια επανεκκίνηση και θα στρώσει. Τα μάθαμε πια τα κουλά με τις εφαρμογές.

Χαχαχα

Το σκέφτηκα Νίκο να κάνω μια να ηρεμήσει λίγο. Η αλήθεια είναι μου αρέσει σαν εφαρμογή και δεν ήθελα να την κόψω. Θα κάνω επανεκκίνηση και βλέπω. Thanks

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο νήμα και μου είπαν ότι το S Health δεν καταναλώνει. Οπότε την ξεπάγωσα για να έχω τα gimmicks του αισθητήρα αλλά και τα βήματα. Αλήθεια, τα βήματα τα μετράει πώς ακριβώς; Αν είμαι το αμάξι δεν θα μπερδευτεί; :p

 

H μπαταρία του πάντως μου φαίνεται καλύτερη από το G3 και είχα ένα άγχος για την κατανάλωση λόγω οθόνης. Σήμερα, βέβαια, το σύστημα Android είναι 2% παραπάνω από την οθόνη και δεν μπορώ να καταλάβω τι το προκαλεί μετά από 32 ώρες ενεργοποιημένου κινητού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...