Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μαγνητάκι το πήρες από εδώ ή από έξω; Αν ναι από εδώ μπορείς να δώσεις ένα λινκ;

 

Κατευθείαν από την spigen. 10 ευρώ αν θυμάμαι καλά.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3-4 εβδομάδες από όσο θυμάμαι.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

κανα power bank οικονομικο-αξιόπιστο απο ebay εχουμε?

 

 

Αν θες από έξω πάρε xiaomi από geek buying από τα καλύτερα και αρκετά οικονομικό και μεγάλο.

Αν σου προτείνουν τα παιδιά αλλο μαγαζί οκ απλά εγω το πήρα από εκεί ειναι original και ήρθε σχετικά γρήγορα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αγορα μιας θηκης για το note flip over απο κινα αλλα δεν δουλεύει Γιατι λείπει το τσιπακι που ενεργοποιεί την θηκη οπως οι αυθεντική. Ξερει καποιος πως μπορω να το φτιάξω η να βρω τσιπακι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. εχω παραγγείλει το Note 4 και θα ήθελα να βοηθήσετε σε επιλογή θήκης και ζελατινας/Tempered Glass. Το προηγούμενο κινητό μου ηταν το Xperia P επομένως δεν εχω και ουτε εχω πιάσει ποτέ στα χερια μου κινητό με Tempered Glass παρα μόνο με ζελατίνα.θα ήθελα να κάνω τις παρακάτω ερωτήσεις.

 

1) Τι θα ήταν καλύτερο να βάλω? Ζελατίνα ή Tempered Glass? Το Tempered Glass θα επηρεάσει την λειτουργία της οθόνης και του S-Pen? Θα ήθελα να μου προτείνεται την καλύτερη ζελατίνα και το καλύτερο Tempered Glass.

 

2)Σε θήκη διάβασα οτι όλοι προτείνουν το Samsung Protective Cover. Θα την προτιμήσω απλά θα ήθελα και κατι σε Spigen. Μου Αρέσει πολύ η Case Neo Hybrid Metal. Υπάρχει περίπτωση να μου κάνει καμιά γρατζουνιά στο μεταλλικό περίβλημα του κινητού κάποια απο τις 2 θήκες? Τι θα ήταν καλύτερο? Να την πάρω με μεταλλικό Frame ή με το πλαστικό? Αν κάποιος εχει να προτείνει κάποια αλλη θήκη ειμαι ανοιχτός σε ολες τις προτάσεις μιας και δεν εχω ψαχτεί σε αλλες εταιρίες.

 

Συγγνώμη αν κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις είναι χαζή απλα θα δώσω τόσα λεφτά και θέλω να το εχω στην εντέλεια το κινητό. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την Samsung και στην πορεία βλέπεις αν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Μην τις πάρεις όλες μαζί, τσάμπα λεφτά. Βλέπεις μετά ανάλογα τις ανάγκες σου αλλά γνώμη μου ξεκινάς από τη δοκιμασμένη λύση της Samsung. Κατά τη γνώμη μου η οθόνη με gorilla glass 4 δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο. Δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό μετά από τόσο καιρό. Αν όμως θες οπωσδήποτε κυρίως για ψυχολογικούς λόγους ας σου προτείνει κάποιος φίλος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. εχω παραγγείλει το Note 4 και θα ήθελα να βοηθήσετε σε επιλογή θήκης και ζελατινας/Tempered Glass. Το προηγούμενο κινητό μου ηταν το Xperia P επομένως δεν εχω και ουτε εχω πιάσει ποτέ στα χερια μου κινητό με Tempered Glass παρα μόνο με ζελατίνα.θα ήθελα να κάνω τις παρακάτω ερωτήσεις.

 

2)Σε θήκη διάβασα οτι όλοι προτείνουν το Samsung Protective Cover. Θα την προτιμήσω απλά θα ήθελα και κατι σε Spigen. Μου Αρέσει πολύ η Case Neo Hybrid Metal. Υπάρχει περίπτωση να μου κάνει καμιά γρατζουνιά στο μεταλλικό περίβλημα του κινητού κάποια απο τις 2 θήκες? Τι θα ήταν καλύτερο? Να την πάρω με μεταλλικό Frame ή με το πλαστικό? Αν κάποιος εχει να προτείνει κάποια αλλη θήκη ειμαι ανοιχτός σε ολες τις προτάσεις μιας και δεν εχω ψαχτεί σε αλλες εταιρίες.

 

Συγγνώμη αν κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις είναι χαζή απλα θα δώσω τόσα λεφτά και θέλω να το εχω στην εντέλεια το κινητό. Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλημέρα φίλε και καλώς να μας έρθεις στην παρέα! ;) Επειδή έχω αρκετές θήκες spigen με το πλαστικό και το μεταλλικό περίβλημα σε ενημερώνω ότι μπορεί να κάνουν ποιο ωραίο το κινητό αλλά του δίνουν όγκο και κάνουν ποιο δύσχρηστη την συσκευή στο χέρι, το κάνουν ποιο βαρύ και είναι και ταλαιπωρία στο βάλε-βγάλε με τον κίνδυνο να αποκτήσεις και κάποια γρατζουνιά...Σου προτείνω κατευθείαν όπως σου είπε και ο φίλος την samsung protective cover που είναι ποιο ελαφριά,δεν δίνει καθόλου όγκο και είναι και πολύ ποιο εύκολη όταν την τοποθετείς στο κινητό απλά είναι λίγο ποιο λιτή σε εμφάνιση σε σχέση με τις spigen.

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε και καλώς να μας έρθεις στην παρέα! ;) Επειδή έχω αρκετές θήκες spigen με το πλαστικό και το μεταλλικό περίβλημα σε ενημερώνω ότι μπορεί να κάνουν ποιο ωραίο το κινητό αλλά του δίνουν όγκο και κάνουν ποιο δύσχρηστη την συσκευή στο χέρι, το κάνουν ποιο βαρύ και είναι και ταλαιπωρία στο βάλε-βγάλε με τον κίνδυνο να αποκτήσεις και κάποια γρατζουνιά...Σου προτείνω κατευθείαν όπως σου είπε και ο φίλος την samsung protective cover που είναι ποιο ελαφριά,δεν δίνει καθόλου όγκο και είναι και πολύ ποιο εύκολη όταν την τοποθετείς στο κινητό απλά είναι λίγο ποιο λιτή σε εμφάνιση σε σχέση με τις spigen.

 

Ωραιαα. Σε Screen Protector ή Tempered Glass εχεις κατι να μου προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιαα. Σε Screen Protector ή Tempered Glass εχεις κατι να μου προτείνεις?

 

Δεν χρησιμοποιώ τίποτα από τα δύο και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη… Γι'αυτό και δεν σου πρότεινα! :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε και καλώς να μας έρθεις στην παρέα! ;) Επειδή έχω αρκετές θήκες spigen με το πλαστικό και το μεταλλικό περίβλημα σε ενημερώνω ότι μπορεί να κάνουν ποιο ωραίο το κινητό αλλά του δίνουν όγκο και κάνουν ποιο δύσχρηστη την συσκευή στο χέρι, το κάνουν ποιο βαρύ και είναι και ταλαιπωρία στο βάλε-βγάλε με τον κίνδυνο να αποκτήσεις και κάποια γρατζουνιά...Σου προτείνω κατευθείαν όπως σου είπε και ο φίλος την samsung protective cover που είναι ποιο ελαφριά,δεν δίνει καθόλου όγκο και είναι και πολύ ποιο εύκολη όταν την τοποθετείς στο κινητό απλά είναι λίγο ποιο λιτή σε εμφάνιση σε σχέση με τις spigen.

 

Συμφωνώ και γω.εχω παρει την samsung cover +ειναι κορυφη σε αίσθηση και δεν δινει ογκο.βασικα πηρα και την cover με led τις samsung αλλα δεν την δοκιμασα ακομα την εχω για πιο χειμωνιατικη.:)για την οθονη εβαλα την γνησια ζελατινα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω.εχω παρει την samsung cover +ειναι κορυφη σε αίσθηση και δεν δινει ογκο.βασικα πηρα και την cover με led τις samsung αλλα δεν την δοκιμασα ακομα την εχω για πιο χειμωνιατικη.:)για την οθονη εβαλα την γνησια ζελατινα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος .

 

αυτη εδω ειναι η γνησια?

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/accessories/others/ET-FN910CTEGWW

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι την αισθηση που μου δινει η spigen neo hybrid η μεταλλικη δεν την αλλαζω με τιποτα.

Ισως να μη με νοιαζει ο εξτρα ογκος γιατι τα χερια μου τα λες και μεγαλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αυτη ειναι και εχει την καλητερη αισθηση απο ολες τις ζελατινες που εχω βαλει κατα καιρους στα πολλά κινητα που εχω αλλαξει μεχρι τωρα.οταν περνω samsung παντα αγοραζω την original ζελατινα γιαυτο τον λογο.στο glass υπαρχει ενα θεμα με τις οθονες που ειναι κυρτες στο γυρο γυρο και αφηνουν ενα κενο που άλλους τους ενοχλει και αλλους οχι.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αγορα μιας θηκης για το note flip over απο κινα αλλα δεν δουλεύει Γιατι λείπει το τσιπακι που ενεργοποιεί την θηκη οπως οι αυθεντική. Ξερει καποιος πως μπορω να το φτιάξω η να βρω τσιπακι.

 

Δεν έχω διαβάσει κάπου ότι γίνεται να φτιάξεις τσιπάκι. Ο μόνος τρόπος για αυτές τις θήκες είναι να κατεβάσεις πρόγραμμα που να το κλειδώνει με βάσει τον αισθητήρα που το σβήνει και όταν μιλάς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει κάπου ότι γίνεται να φτιάξεις τσιπάκι. Ο μόνος τρόπος για αυτές τις θήκες είναι να κατεβάσεις πρόγραμμα που να το κλειδώνει με βάσει τον αισθητήρα που το σβήνει και όταν μιλάς νομίζω.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Ξέρεις μήπως το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αγορα μιας θηκης για το note flip over απο κινα αλλα δεν δουλεύει Γιατι λείπει το τσιπακι που ενεργοποιεί την θηκη οπως οι αυθεντική. Ξερει καποιος πως μπορω να το φτιάξω η να βρω τσιπακι.

τ μαρκα ειναι η θηκη?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι την αισθηση που μου δινει η spigen neo hybrid η μεταλλικη δεν την αλλαζω με τιποτα.

Ισως να μη με νοιαζει ο εξτρα ογκος γιατι τα χερια μου τα λες και μεγαλα :lol:

 

Είναι όντως ωραία θήκη και την χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό αλλά μόλις δοκίμασα την samsung protective cover άλλαξα γνώμη... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ωραία θήκη και την χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό αλλά μόλις δοκίμασα την samsung protective cover άλλαξα γνώμη... ;)

μια απ΄τα ιδια και εγω,δεν την ξαναεβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Ξέρεις μήπως το πρόγραμμα?

Εχει πολλα προγραμματα γι αυτο. Αναζητησε flip case κτλ και θα βρεις.

Για παραδειγμα λογικα θα κανει και αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.danielkao.autoscreenonoff

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την protective cover της samsung και δείχνει πολύ καλή. Όντως από κοντά πολύ καλύτερα σε σχέση με τις φώτο.

 

Ως τώρα είχα ένα pouch της puro. Αποτέλεσμα, να φύγει η επινικέλωση περιφερικά (η ασημί λεπτομέρεια )σε 2 σημεία. Αν ήταν αλουμίνιο δεν θα είχε θέμα. Μέσα σε ένα μήνα αυτό δεν το θεωρώ φυσιολογική φθορά, αλλά που να βρείς το δίκιο σου.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ποπο παιδια την προτινο ανεπιφιλακτα μολις 1 ωρα εχι που επιασα στα χερακια μου τη samsung protective cover πολυ οραια εφαρμογη στο κινιτο. Οραια εσθισιακα και ελαφρια για εμενα αφτο ιταν το σιμαντικοτερο. Επισις δεν δινι και ογκω!!! Super
Link to comment
Share on other sites

Ποπο παιδια την προτινο ανεπιφιλακτα μολις 1 ωρα εχι που επιασα στα χερακια μου τη samsung protective cover πολυ οραια εφαρμογη στο κινιτο. Οραια εσθισιακα και ελαφρια για εμενα αφτο ιταν το σιμαντικοτερο. Επισις δεν δινι και ογκω!!! Super

 

Από πού την πήρες φίλε μου από skroutz? και σε τι χρώμα? δεν βλέπω πολλές διαθέσιμες και δεν ξέρω αν υπάρχει σε κάνα μαγαζί εκτός skroutz

Samsung Galaxy Note 4 - Samsung Galaxy S7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο καλώδιο mhl εκτός από το γνήσιο; από ελληνικό κατάστημα γιατι δυστυχώς μετα τα cc δεν παίζει ebay. Οσο έψαξα στα ελληνικά eshops είναι τόσο σαΐνια που δεν γραφουν στο σαιτ τι έκδοση ειναι το καλώδιο. Και αν τους πάρεις τηλεφωνο είναι σαν να μιλάς κινέζικα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...