Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυριο flashαρω κι εγω simplite :)

Ερωτηση: Απ'ο,τι βλεπω δεν ειναι multi dpi. Υπαρχει καποιος τροπος να την κανουμε εμεις ετσι ή απλα δεν υποστηριζεται και τελος? Βλεπω εχει ενα fixακι για τον dialer που συνηθως ειναι και αυτος που εχει θεματα κατα την αλλαγη dpi, αλλα δεν ειμαι σιγουρος πως δε θα κρασαρει το συμπαν αν επιχειρησω να αλλαξω μονος μου dpi σε ολη την rom.

Βεβαια, θα μου πειτε εναλλακτικα μπορει κανεις να βαλει Xposed και Per App Settings και να τελειωνει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δοκίμασε κανείς την EchoePop v9? Είμαι σε stock rom, rooted, και σκέφτομαι να την δοκιμάσω σε συνδυασμό μαζί με τον δικό τους AEL kernel.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε τη Simplrom εγκατεστημένη, προσπάθησα σήμερα να περάσω το S6 wannabe pack (το κατέβασα, το φλάσαρα μέσω custom recovery, έκανα και wipe cache & davlik cache) αλλά το κινητό σχεδόν δεν μπουτάρει! Μόλις μπαίνει στη home screen αρχίζει τα fcs (Unfortunately UI has stopped κλπ κλπ.) σε σημείο που δεν μπορώ πλέν να το χρησιμοποιήσω. Έκανα και fix application permissions αλλά και πάλι τίποτα! Κάνω κάτι λάθος? Please Help!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Guys εβαλα Simplite 4c, φαινεται καλη, αν και ειναι νωρις βεβαια. Το θεμα ειναι πως δεν βρισκω την stock email app. Μηπως υπαρχει κανενα flashable zip με αυτην?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας αρκετό καιρό για kernel κατάληξα στο ultimate v42 (για το C)δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα πολύ smooth και ταχύτατο χωρις να ανεβάζει θερμοκρασία.Εσείς τι προτείνετε?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έχει βγει από τέλος Ιουλίου. Αλλά μην ανησυχεις. Θα πάρουμε πρώτα την Μ και μετά την lollipop.

Ειλικρινά η Samsung το ξεφτιλιζει με τα updates....δεν νομίζω να δούμε M στο 4αρι εδώ με το ζόρι έβγαλαν το lollipop για το 3

Link to comment
Share on other sites

Κάνε Google search aosp stock email apk και θα το βρεις

 

Thanks φιλτατε :)

Απλως το θεμα ειναι πως δεν ξερω αφενος ποια ειναι η τελευταία εκδοση και αφετέρου η stock της Sammy ειναι aosp σίγουρα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η πολωνικη 5.1.1 αρχισε ota ,βλεπω και λενε καλα λόγια για ταχυτητα lag και ram,επισης λενε τελος στο lag των recent apps! Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Η πολωνικη 5.1.1 αρχισε ota ,βλεπω και λενε καλα λόγια για ταχυτητα lag και ram

 

να φανταστω για τον εξυνος! τσεκαρω και εγω σε λιγο να δω για το δικο μου Ουγγαρικο! καιρος ηταν

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλτατε :)

Απλως το θεμα ειναι πως δεν ξερω αφενος ποια ειναι η τελευταία εκδοση και αφετέρου η stock της Sammy ειναι aosp σίγουρα?

εδω θα βρεις την stock app email του note4.

καπου λεει stockmail. zip φλασαρε το κ έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω φαγωθεί να rootάρω. Προερχόμενος από το S4 που είχα διατηρήσει τον KNOX 0x0 σε όλες τις αναβαθμίσεις έχω τρελαθεί που δεν υπάρχει τρόπος στο Note. Σκεφτόμουν λοιπόν μήπως υπάρχει τρόπος να δουλέψει κάποιος τρόπος όπως στο S4. Δηλαδή:

 

1. Ρουτάρεις σε KitKat με το Kingroot που σου δίνει root προσωρινά μέχρι να κάνεις επανεκκίνηση του τηλεφώνου. (Δεν το δοκίμασα αλλά στο XDA όσοι το δοκίμασαν λένε ότι δουλεύει).

 

2. Αντικαθιστάς τον KingUser με τον SuperSU.

 

3. Περνάς με MobileOdin την Lollipop (ή ξανά την KitKat) και επιλέγεις τα κλασικά Everroot, inject SuperSU κτλ.

 

4. Στην επανεκκίνηση μπαίνεις σε download mode και φλασάρεις ξεχωριστά τον bootloader (που τον απομονώνεις με κάποιον τρόπο) με το κανονικό Odin.

 

Αυτή ήταν, αν δεν ξεχνάω κάτι, η διαδικασία που ρουτάραμε από KitKat σε Lollipop στο S4 χωρίς να πειραχτεί ο KNOX με τη διαφορά ότι αντί για το Kingroot χρησιμοποιούσαμε το Towelroot.

 

Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει αυτός ο τρόπος ή κάτι παρόμοιο και για μας?

 

Τόσα χρόνια με root νιώθω σα φυλακισμένος χωρίς αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά η Samsung το ξεφτιλιζει με τα updates....δεν νομίζω να δούμε M στο 4αρι εδώ με το ζόρι έβγαλαν το lollipop για το 3

 

Εγω ειμαι σιγουρος οτι το 4αρι θα παρει m.δεν μπορει με τετιο hardware να παει απο 4.4.4 σε 5 και τέλος.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά η Samsung το ξεφτιλιζει με τα updates....δεν νομίζω να δούμε M στο 4αρι εδώ με το ζόρι έβγαλαν το lollipop για το 3

 

το 3 βγηκε ενα χρονο πριν το 4.το 3 βγηκε με 4.3 και εφτασε στην lollipop.μην τα μπερδευεις το 4 θα παρει την m και την επομενη της m

Link to comment
Share on other sites

εδω θα βρεις την stock app email του note4.

καπου λεει stockmail. zip φλασαρε το κ έτοιμος

 

Μαλλον ξεασες το λινκ ευχαριστώ :D

 

Παρεμπιπτοντως η Simplite ειναι αψογη!

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει σίγουρα M και πολύ πιθανόν και την επόμενη όπως σωστά ειπώθηκε, απλά με μια άλφα (αιώνια..) καθυστέρηση. Πολύ κρίμα για τέτοιου είδους συσκευές.

 

Όσον αφορά το root και Knox 0x0 που προαναφέρθηκε, λυπάμαι αλλά δεν πιστεύω πως είναι δυνατόν. Στη καλύτερη δεν θα γίνει root, στη χειρότερη θα γράψει ο Knox.

Link to comment
Share on other sites

Guys παλια υπηρχε το Per App Settings στο Xposed. Αυτο λειτουργει κανονικα σε lollipop και ιδιαιτερα στη συσκευη μας? Ευχαριστω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ξεασες το λινκ ευχαριστώ :D

 

Παρεμπιπτοντως η Simplite ειναι αψογη!

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=34744

ελπίζω τωρα να φαίνεται το λινκ..

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=34744

ελπίζω τωρα να φαίνεται το λινκ..

 

Aψογος, ευχαριστω πολυ :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys παλια υπηρχε το Per App Settings στο Xposed. Αυτο λειτουργει κανονικα σε lollipop και ιδιαιτερα στη συσκευη μας? Ευχαριστω.

Λειτουργεί Ναι αλλά σε περίπτωση που η χ,ψ εφαρμογή που πειραχτεί δεν είναι multi dpi θα βγάλει και τα ανάλογα προβλήματα.

Προσωπικά αν και την είχα δοκιμάσει πριν καιρό την έβγαλα διότι και είχε καιρό να αναβαθμιστεί και φαινόταν να καθυστερεί τη συσκευή στη γενικότερη λειτουργία της.

 

Παρεμπιπτόντως βγήκε νέα έκδοση xposed σήμερα και για το C μοντέλο και για το F, δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί Ναι αλλά σε περίπτωση που η χ,ψ εφαρμογή που πειραχτεί δεν είναι multi dpi θα βγάλει και τα ανάλογα προβλήματα.

Προσωπικά αν και την είχα δοκιμάσει πριν καιρό την έβγαλα διότι και είχε καιρό να αναβαθμιστεί και φαινόταν να καθυστερεί τη συσκευή στη γενικότερη λειτουργία της.

 

Παρεμπιπτόντως βγήκε νέα έκδοση xposed σήμερα και για το C μοντέλο και για το F, δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Την εβαλα τελικά, λειτουργεί οπως πρεπει στις εφαρμογές για τις οποιες την ηθελα. Προς το παρόν δεν έχω διαπιστώσει κάποια καθυστέρηση ή δυσλειτουργια αλλά θα το κάνω monitor. Thanks man :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανείς κατά τύχη τον stock Kernel σε zip? Θέλω να δοκιμάσω Emotion και δεν έχω χώρο για backup αυτή τη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανείς κατά τύχη τον stock Kernel σε zip? Θέλω να δοκιμάσω Emotion και δεν έχω χώρο για backup αυτή τη στιγμή.

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή Flashify από το Play Store, θα σου πάρει μόνο 10-15mb και θα κάνεις τη δουλειά σου σε μερικά δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...