Jump to content

Honor 4X


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει δυνατότητα διπλασιασμού της ταχύτητας του κινητού.

Στα developer options, στα animations, βάζουμε ταχύτητα στο 0.5Χ.

Και θαύμα!!!!

Παει σφαιρα το εργαλειο

 

Και πως εξηγειτε αυτο; Τι ακριβως ειναι αυτα; Τι ρολο βαρανε; Οταν τα μειωνεις ή τι τα κανεις τι γινεται;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πως εξηγειτε αυτο; Τι ακριβως ειναι αυτα; Τι ρολο βαρανε; Οταν τα μειωνεις ή τι τα κανεις τι γινεται;

Πιθανώς επιταχύνει τα αnimation speed

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς επιταχύνει τα αnimation speed

 

Βασικα τι ειναι αυτα; :D

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τι ειναι αυτα; :D

Ωχου.

Κάντο και θα δεις.

Αν χαλάσει στείλε το.λογαριασμό στο Βαρουφακη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ωχου.

Κάντο και θα δεις.

Αν χαλάσει στείλε το.λογαριασμό στο Βαρουφακη

 

βασικα μια ερωτηση εκανα το τι εστι ολο αυτο, μια περιγραφη.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

βασικα μια ερωτηση εκανα το τι εστι ολο αυτο, μια περιγραφη.

 

eπθτΧΥΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΑΛΛΑΓΗ Μεταξυ των εφαρμογων, δινοντας μια αισθηση αυξησης ταχυτητας

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ από amazon.de το μάυρο Honor 4X (217 € τελική τιμή με express αποστολή μέσα σε 1 μέρα).

Είχα δει διάφορα unboxings και είδα ότι ούτε ακουστικά είχαν ούτε quick start guide αλλά στο δικό μου όλα υπήρχαν μέσα στο κουτί που ήταν σφραγισμένο με 2 ταινίες ασφαλείας,το screen protector εννοείται το έβγαλα αμέσως για να έχω καλύτερη αίσθηση.

Η συσκευή είναι πολύ γρήγορη και όλα δουλευουν σωστά,η κάμερα μια χαρά είναι (Sony module διάβασα πως είναι),θεωρώ πως σε αυτά τα λεφτά είναι παραπάνω από τίμια πρόταση:);).

Εβαλά και την αναβάθμιση από εδώ http://hihonor.com/en/pages/support#?view=downloads (Che2-L11) και σύντομα θα πάρει και Lollipop 5.1 με EMUI 3.1,μια χαρά συσκευή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ από amazon.de το μάυρο Honor 4X (217 € τελική τιμή με express αποστολή μέσα σε 1 μέρα).

Είχα δει διάφορα unboxings και είδα ότι ούτε ακουστικά είχαν ούτε quick start guide αλλά στο δικό μου όλα υπήρχαν μέσα στο κουτί που ήταν σφραγισμένο με 2 ταινίες ασφαλείας,το screen protector εννοείται το έβγαλα αμέσως για να έχω καλύτερη αίσθηση.

Η συσκευή είναι πολύ γρήγορη και όλα δουλευουν σωστά,η κάμερα μια χαρά είναι (Sony module διάβασα πως είναι),θεωρώ πως σε αυτά τα λεφτά είναι παραπάνω από τίμια πρόταση:);).

Εβαλά και την αναβάθμιση από εδώ http://hihonor.com/en/pages/support#?view=downloads (Che2-L11) και σύντομα θα πάρει και Lollipop 5.1 με EMUI 3.1,μια χαρά συσκευή είναι.

 

Τι αναβάθμιση είναι αυτή;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ΚΙΤΚΑΤ είναι αλλά το βλέπω πολύ πιο γρήγορο.

Είναι επίσημη αναβάθμιση;

 

Θα λειτουργεί το ΟΤΑ ΜΕΤΑ;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημη αναβάθμιση;

 

Θα λειτουργεί το ΟΤΑ ΜΕΤΑ;;;

Εννοείται αφου το link ειναι από την επίσημη σελίδα της honor.com,η Lollipop θα έρθει με ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αφου το link ειναι από την επίσημη σελίδα της honor.com,η Lollipop θα έρθει με ΟΤΑ.

 

Και γιατί δεν ήρθε με ΟΤΑ Ή ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν ήρθε με ΟΤΑ Ή ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;;

Συνήθως πρώτα βγαίνει η ρομ στο site και μετά από λίγες μέρες, ισως και 1-2 εβδομάδες, έρχεται ΟΤΑ. Τουλάχιστον έτσι γινόταν στο 3c. Αν είναι μεγάλη η αναβάθμιση, πχ από kitkat σε lollipop ίσως δεν έρθει ΟΤΑ αλλά θα πρέπει να την περάσεις χειροκίνητα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία/αυτονομία, ευαισθησία οθονης, σήμα 3G/4G, GPS, φωτογραφική μηχανη;;

Τι βλέπεις;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Mε τη νέα ενημέρωση υπαρχει μεγάλη ενίσχυση του ηχείου.

Ταχύτητα δε ΒΛΕΠΩ τόσο καλύτερη όσο λέει ο φίλος παραπάνω.

Ειδομεν

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση την είχα κατεβάσει πριν καν παραλάβω το κινητό από Amazon και φυσικά την πέρασα άμεσα μετά το πρώτο σετάρισμα οπότε δεν ξέρω πως ήταν πριν με την ..63 που φόραγε οταν το πρωτοάνοιξα.

Πάντως εμένα μου φαίνεται πολυ σβέλτο,χωρίς καθόλου lag και το ηχείο δυνατό,είναι πολύ καλή η συσκευή και σε ποιότητα κατασκευής και σε απόδοση,επίσης και το σήμα του είναι πολύ καλύτερο από σχεδόν όλες τις τελευταίες συσκευές που είχα(στο σπίτι εχω Vodafone Full σήμα γιατί είναι προβληματικό το σημείο με κενό κάλυψης δικτύου και όμως το έχω βγάλει πλέον από τη πρίζα διότι όταν γίνονται κλησεις είναι κάπως με όλες τις άλλες συσκευές-ως γνωστόν προσομοιώνει ιδανικές συνθήκες δικτύου με χρήση του Internet....:confused:).

Με την Lollipop θα γίνει ακόμα καλύτερο και θα προστεθεί και στο software της κάμερας μια επιπλέον λειτουργία εγγραφής βίντεο και τα toggles θα γίνουν όπως στο P8 ,κάπως έτσι θα είναι Honor 4X Lollipop [Preview]

Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση την είχα κατεβάσει πριν καν παραλάβω το κινητό από Amazon και φυσικά την πέρασα άμεσα μετά το πρώτο σετάρισμα οπότε δεν ξέρω πως ήταν πριν με την ..63 που φόραγε οταν το πρωτοάνοιξα.

Πάντως εμένα μου φαίνεται πολυ σβέλτο,χωρίς καθόλου lag και το ηχείο δυνατό,είναι πολύ καλή η συσκευή και σε ποιότητα κατασκευής και σε απόδοση,επίσης και το σήμα του είναι πολύ καλύτερο από σχεδόν όλες τις τελευταίες συσκευές που είχα(στο σπίτι εχω Vodafone Full σήμα γιατί είναι προβληματικό το σημείο με κενό κάλυψης δικτύου και όμως το έχω βγάλει πλέον από τη πρίζα διότι όταν γίνονται κλησεις είναι κάπως με όλες τις άλλες συσκευές-ως γνωστόν προσομοιώνει ιδανικές συνθήκες δικτύου με χρήση του Internet....:confused:).

Με την Lollipop θα γίνει ακόμα καλύτερο και θα προστεθεί και στο software της κάμερας μια επιπλέον λειτουργία εγγραφής βίντεο και τα toggles θα γίνουν όπως στο P8 ,κάπως έτσι θα είναι Honor 4X Lollipop [Preview]

 

Σβελτο είναι σε κάθε περίπτωση, και πριν την αναβαθμιση...

Εγω διαπίστωσα καλύτερο ηχείο...

Το σήμα είναι όντως απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ, 2G/3G/4G SUPER.

GPS SUPER.

 

Οθονη καλή, όχι καλύτερη με την αναβαθμιση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με τη φωτογραφική υπήρξε καμία βελτίωση μετά την αναβάθμιση?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με τη φωτογραφική υπήρξε καμία βελτίωση μετά την αναβάθμιση?

 

ΕΜΦΑΝΩΣ ΟΧΙ

Προφανως θα βελτιωθει ΜΕΤΑ την αναβαθμιση σε LOLIPOP.

 

Aλλα τιμια λεω εως τωρα, πως σε επιπεδο 2G/3G/4G, ποιοτητα κλησης, GPS-WiFi

Ειναι ό,τι πιο καλο εχω πιασει στα χερια μου, για 205 ευρω που το πηρα

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα.

Εχω το κινητο 2,μηνες

Πολυ ευχαριστημενος.

 

Παρατηρησα 1 προβλημα σοβαρο ομως.

 

1. Μετα την τελευταια αναβαθμιση παρατηρω πως καποιες φορες ενω με δειχνει να εχω φουλ δικτυο δεν,μπορω ανκανω κληση-η κληση πεφτει αν το επιχειρησω,

Ενω αν με καλεσουν χτυπαει μια φορα και μετα το τηλεφωνο μονο του απορριπτει την κληση.

Το προβλημα διορθωνεται με restart.

Kαθε συμβουλη δεκτη.

Ευχαριστω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω το κινητο 2,μηνες

Πολυ ευχαριστημενος.

 

Παρατηρησα 1 προβλημα σοβαρο ομως.

 

1. Μετα την τελευταια αναβαθμιση παρατηρω πως καποιες φορες ενω με δειχνει να εχω φουλ δικτυο δεν,μπορω ανκανω κληση-η κληση πεφτει αν το επιχειρησω,

Ενω αν με καλεσουν χτυπαει μια φορα και μετα το τηλεφωνο μονο του απορριπτει την κληση.

Το προβλημα διορθωνεται με restart.

Kαθε συμβουλη δεκτη.

Ευχαριστω

Πως την εκανες την αναβαθμιση, manually ή ηρθε ΟΤΑ? Αν την εκανες manually με local update εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα? Πολλες φορες με local update δεν καθεται καλα η ρομ και χρειαζεται reset.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πως την εκανες την αναβαθμιση, manually ή ηρθε ΟΤΑ? Αν την εκανες manually με local update εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα? Πολλες φορες με local update δεν καθεται καλα η ρομ και χρειαζεται reset.

 

Όχι δεν το έκανα.

Λες να βοηθήσει;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έκανα.

Λες να βοηθήσει;;

Εφοσον σιγουρευτεις οτι το το προβλημα δεν οφειλεται στο δικτυο, πχ κακο σημα της κινητης στο σημειο που βρισκεσαι ή σε καποια ρυθμιση που εχεις επιλεξει, νομιζω οτι μπορεις να δοκιμασεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Αν δεις οτι συνεχιζεται το προβλημα, μαλλον ειναι bug της ρομ, οποτε ειτε πας στη προηγουμενη ρομ ειτε περιμενεις νεο update.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σιγουρευτεις οτι το το προβλημα δεν οφειλεται στο δικτυο, πχ κακο σημα της κινητης στο σημειο που βρισκεσαι ή σε καποια ρυθμιση που εχεις επιλεξει, νομιζω οτι μπορεις να δοκιμασεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Αν δεις οτι συνεχιζεται το προβλημα, μαλλον ειναι bug της ρομ, οποτε ειτε πας στη προηγουμενη ρομ ειτε περιμενεις νεο update.

 

ΜΕ HARD reset ολα καλα

δεν εχει ξανακολλησει

Για να δουμε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σιγουρευτεις οτι το το προβλημα δεν οφειλεται στο δικτυο, πχ κακο σημα της κινητης στο σημειο που βρισκεσαι ή σε καποια ρυθμιση που εχεις επιλεξει, νομιζω οτι μπορεις να δοκιμασεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Αν δεις οτι συνεχιζεται το προβλημα, μαλλον ειναι bug της ρομ, οποτε ειτε πας στη προηγουμενη ρομ ειτε περιμενεις νεο update.

 

Mετα από hard reset

Βελτιωθηκε το πρόβλημα, αλλά ΔΕΝ ΕΞΑΛΗΦΘΗΚΕ...

 

ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΝΩ ΜΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΕ ΦΟΥΛ ΣΗΜΑ, ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΕΚΤΟς ΔΙΚΤΥΟΥ-oυτε παίρνω ούτε δεχομαι κλησεις.

 

 

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗς ΕΠΙΔΟΣΗς ΚΙΝΗΤΟ.

 

ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ LOLLIPOP UPDATE????

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...