Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω κι εγώ μία ερωτησούλα.

Μου ήλθε ένα μήνυμα στο iPad Air 2 που έχω,που γράφει ότι μπορώ να κατεβάσω το IOS 11.Μπορεί κάποιος να μου πει αν συνιστάται η εγκατάστασις του προγράμματος, ή θα πάψει να λειτουργεί σωστά το μηχανάκι,αν το εγκαταστήσω, γιατί θα του πέσει βαρύ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μία ερωτησούλα.

Μου ήλθε ένα μήνυμα στο iPad Air 2 που έχω,που γράφει ότι μπορώ να κατεβάσω το IOS 11.Μπορεί κάποιος να μου πει αν συνιστάται η εγκατάστασις του προγράμματος, ή θα πάψει να λειτουργεί σωστά το μηχανάκι,αν το εγκαταστήσω, γιατί θα του πέσει βαρύ;

 

Καλύτερα να περιμένεις λίγο

Είναι ακόμα στην αρχή και έχει διαφορά ψιλό κολλήματα

Σε κανα μήνα ξανά κοίταξε για αναβάθμιση πιθανόν θα είναι στα επίπεδα που αρμόζουν στο μηχάνημα σου

Εννοείται ότι θα την σηκώνει είναι καινούργιο μηχάνημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένεις λίγο

Είναι ακόμα στην αρχή και έχει διαφορά ψιλό κολλήματα

Σε κανα μήνα ξανά κοίταξε για αναβάθμιση πιθανόν θα είναι στα επίπεδα που αρμόζουν στο μηχάνημα σου

Εννοείται ότι θα την σηκώνει είναι καινούργιο μηχάνημα

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα ότι μαγαζιά στο κέντρο κατάφεραν να ενεργοποιούν κλεμμένα Apple,τηλέφωνα και tablets,και να τα πουλάνε πάλι.Πιάσανε τους ιδιοκτήτες τους.

http://www.newsbomb.gr/ellada/astynomiko-reportaz/story/829546/dioxi-hlektronikoy-egklimatos-megali-apati-me-klemmena-iphone

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα ότι μαγαζιά στο κέντρο κατάφεραν να ενεργοποιούν κλεμμένα Apple,τηλέφωνα και tablets,και να τα πουλάνε πάλι.Πιάσανε τους ιδιοκτήτες τους.

http://www.newsbomb.gr/ellada/astynomiko-reportaz/story/829546/dioxi-hlektronikoy-egklimatos-megali-apati-me-klemmena-iphone

 

εχει αναφερθει ο συγκεκριμενος τροπος εδω μεσα ηδη απο 1-2 χρονια πριν που καποιος φιλος την πατησε και τους εδωσε τους κωδικους.

 

Για οποιον δεν καταλαβαινει να αναφερω οτι:

Αφου εχει κλαπει η συσκευη σου και ειχες ενεργοποιημενη την Ευρεση iphone ο νεος πονηρος κατοχος σχεδιαζει μια πλαστη σελιδα που νομιζεις οτι ειναι της apple και του icloud. Στην στελνει με email/sms η οτι αλλο τροπο εχει βρει, σου λεει να μπεις και να βαλεις το id και το password σου για να βρεις την συσκευη σου. Οτι δηλαδη ακριβως κανει η υπηρεσια Ευρεση iphone όμως η πλαστη αυτη σελιδα που σου εχουν στειλει παρακολουθειτε απο τον κατασκευαστη της και μολις εσυ εισαγεις τα στοιχεια σου πηγαινουν κατευθειαν στον κλεφτη.

Ετσι απλα βαζει τα στοιχεια μετα στην συσκευη την ελευθερωνει και τελειωσε.

Ειναι μια μεθοδος phishing που σου ψαρευει τα στοιχεια σου και δεν σημαινει οτι σου hackaρουν το icloud και λοιπα που ακουγονται απο διαφορους ασχετους.

Στην ουσια σου λεει δωσε μου τα στοιχεια κι εσυ τα δινεις.

 

Πως μπορεις να προστατευτεις τωρα απο μια τετοια περιπτωση???

Αν σου ερθει καποιο sms/email και λοιπα που λεει οτι ειναι το icloud και δωσε το id και τον κωδικο απλα δεν πατας τιποτα εκει ουτε σε καποιο link ουτε τιποτα.

Για μεγαλυτερη ασφαλεια απο εναν ασχετο υπολογιστη η αλλο iphone(πχ καποιου φιλου) μπαινεις ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ και γραφεις στο google ICLOUD.COM και μετα βαζεις τα στοιχεια σου και αν υπαρχει κινηση το εντοπιζεις.

Οποιοδηποτε link και λοιπα που θα σου ερθει ειναι απατη

 

 

Αν θελουν και οι διαχειριστες ας το κανουν αυτο ενα post μονο του οσοι μπαινουν εδω μεσα να το διαβαζουν να ξερουν και να ενημερωνουν και αλλους φιλους και οσα τηλεφωνα μπορουμε να τα γλυτωσουμε απο την παγιδα θα ειναι καλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ios 11.1 διαθέσιμο και συστήνεται ανεπιφύλακτα. Εμφανής βελτίωση στα animation με πολύ smooth αίσθηση όσον αφορά τις αρχικές εντυπώσεις. Η ίδια αίσθηση και μέσα σε third party εφαρμογές. Ας ελπίσουμε σε αντίστοιχη βελτίωση στην αυτονομία...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

ios 11.1 διαθέσιμο και συστήνεται ανεπιφύλακτα. Εμφανής βελτίωση στα animation με πολύ smooth αίσθηση όσον αφορά τις αρχικές εντυπώσεις. Η ίδια αίσθηση και μέσα σε third party εφαρμογές. Ας ελπίσουμε σε αντίστοιχη βελτίωση στην αυτονομία...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν φτάνει την αυτονομία της 10.3.2 αλλά είναι καλύτερα από τις προηγούμενες 11.0.x

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά χθες μου ήρθε notification ότι υπάρχει μια αναβάθμιση για το λογισμικό μου και πάτησα να την κάνει και έχει 24 ώρες που έχει κολλήσει στο φόρτωση της μπάρας εγκατάστασης περίπου στο 99% (δεν γράφει νούμερο) και δεν ολοκληρώνει. Ξέρει κανένας τι παίζει;;
THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χθες μου ήρθε notification ότι υπάρχει μια αναβάθμιση για το λογισμικό μου και πάτησα να την κάνει και έχει 24 ώρες που έχει κολλήσει στο φόρτωση της μπάρας εγκατάστασης περίπου στο 99% (δεν γράφει νούμερο) και δεν ολοκληρώνει. Ξέρει κανένας τι παίζει;;
Τι σκάλωμα έφαγε τώρα. Εγώ την έκανα εχθές και έγινε κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε...έκανα reset και κολλάει πάλι στο τελευταίο κομματάκι...φορτώνει μέχρι το 75% σφαίρα, πάει σιγά σιγά μέχρι το 99% και μετά τίποτα...το έχω κάνει reset 3 φορές και συνέχεια το ίδιο το αφήνω κάθε φορά για ώρες...την πρώτη φορά το άφησα 12 ώρες!!!
THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε...έκανα reset και κολλάει πάλι στο τελευταίο κομματάκι...φορτώνει μέχρι το 75% σφαίρα, πάει σιγά σιγά μέχρι το 99% και μετά τίποτα...το έχω κάνει reset 3 φορές και συνέχεια το ίδιο το αφήνω κάθε φορά για ώρες...την πρώτη φορά το άφησα 12 ώρες!!!

Κάντο reset και επαναφορά μέσω itunes για να σου ξανασετάρει το λογισμικό από την αρχή μαζί με το τελευταίο update...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα. Το συνδέω στο υπολογιστή, ανοίγω το iTunes και μου λέει, για να προχωρήσει πρέπει να πατήσετε αποδοχή στη συσκευή σας, και εννοείται είναι κολλημένη στο φορτώσει και δεν μπορώ να πατήσω τίποτα
THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Αφού πριν γράφεις ότι το έκανες reset 3 φορές. Κάντο και τώρα και μετά συνέδεσέ το με το PC μέσω iTunes...
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω reset ξανά φορτώνει για να κάνει εγκατάσταση την νέα έκδοση και δε με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο...κάνω κάτι λάθος;; Για reset το κεντρικό κουμπί και το on off μαζί πατάω για 6 περίπου δευτερόλεπτα
THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση,είδα ότι ξαφνικά δουλεύει μόνον με το wifi,ενώ αν θελήσω να του βάλω δεδομένα,μου βγάζει πάνω "κλειδωμένη SIM".Πήρα στο service τηλ.,αλλά δε με φώτισαν.

Τι λέτε να είναι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πολύ θετικές εντυπώσεις από το iOS 11.3

 

Εξαιρετικά smooth εμπειρία χρήσης και περιορισμένο lag σε απαιτητικές καταστάσεις

 

Προτείνεται σε όσους έχουν ήδη πάει σε iOS 11.X και είχαν θεματάκια.

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι η έκδοση που αν είχαμε στα χέρια μας τον Σεπτέμβριο θα είμασταν όλοι ευχαριστημένοι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση,δεν μπορεί να δουλέψει με τα δεδομένα,μιας και είναι wifi+cellular,αλλά μόνον με το wifi.Το ίδιο είχε κάνει και με την προηγούμενη αναβάθμιση και τότε ο ανηψιός ο οποίος εκτελεί χρέη μηχανικού για το θείο του,μου βρήκε ότι ήθελε να βάλω το pin για την κάρτα sim,κάτι που το έκανε να λειτουργήσει.

Επειδή τώρα το παιδί βρίσκεται μακρυά,μπορεί να μου πει κάποιος πως να βάλω το pin αφού δεν μπορώ να βρω που είναι κρυμμένη η ειδική θέση για να το βάλω;

Υπ' όψιν ότι όταν τελειώνω την εγκατάσταση για την καινούρια έκδοση το βάζω σίγουρα το pin αυτό όταν μου το ζητάει.Το γιατί το κάνει λοιπόν αυτό,μου είναι ακαταλαβίστικο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα για το battery health στο iOS 11.3 και από ότι φαίνεται περιορίζεται μόνο στα iPhone αυτό το χαρακτηριστικό γιατί στο iPad δεν εμφανίζεται πουθενά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα για το battery health στο iOS 11.3 και από ότι φαίνεται περιορίζεται μόνο στα iPhone αυτό το χαρακτηριστικό γιατί στο iPad δεν εμφανίζεται πουθενά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι μόνο στα iphone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

O ανεψιός μου,στον οποίο χάρισα το Air όταν αγόρασα το Αir2,μου είπε ότι ο δικός του "γονάτισε" μόλις του έβαλε την τελευταία αναβάθμιση.Οχι αυτήν για την οποίαν μιλάτε.Γι' αυτό κι εγώ ρωτάω μήπως και το σκοτώσω βάζοντας του την καινούρια.

Εdit.

Βρήκα αυτό,

, και άρα νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να φοβόμαστε μήπως κολλάει. Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να υπερβάλλω με το ios 12 Νοιώθω ότι μόλις το έβγαλα από το κουτί. Πραγματικά πάει όπως με το ios 8 που το πήρα! Από άποψη ταχύτητας και απόκρισης τουλαχιστο πετάει. Τώρα αν βγάλει κάποιο bug ή αν έχει θέματα μπαταρίας είδωμεν

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...