Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω αντιμετωπιζω πολυ lag και μειωμενη αυτονομια της μπαταριας. Εκανα μονο reset settings.

 

Υπαρχει καποιος που ειχε τα ιδια προβληματα και εκανε setup as new και του λυθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα καθαρή εγκατάσταση δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Σήμερα όμως βγήκε και νέο update ίσως λύνει κάποια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα καθαρή εγκατάσταση δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Σήμερα όμως βγήκε και νέο update ίσως λύνει κάποια θέματα.

 

Θα κανω και εγω setup as new γιατι με την 11.0.1 δεν ειδα καμια διαφορα στην αυτονομια ή στο lag.

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω και εγω setup as new γιατι με την 11.0.1 δεν ειδα καμια διαφορα στην αυτονομια ή στο lag.

 

Δεν χρειάζεται να κάνετε set up as new κάνετε ένα hard reset με τα δύο κουμπιά και είστε οκ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε όλα αυτά τα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνετε set up as new κάνετε ένα hard reset με τα δύο κουμπιά και είστε οκ. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε όλα αυτά τα χρόνια.
Λένε όμως ότι το IOS 11 έχει εντελώς νέα δομή κλπ. Οπότε ένα στήσιμο από την αρχή μόνο καλό θα κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το set up as new δεν βολεύει ιδιαίτερα όταν έχεις αγοράσει και 5 - 10 εφαρμογές που χρειάζεσαι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το set up as new δεν βολεύει ιδιαίτερα όταν έχεις αγοράσει και 5 - 10 εφαρμογές που χρειάζεσαι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν τις χάνεις

Και σε άλλη συσκευή να βάλεις το id σου τις κατεβάζεις όσες φορές θέλεις πλέον δωρεάν αν τις έχεις αγοράσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και εκανα setup as new και στο 7αρι και στο ipad air 2. Το lag στο 3d touch και στο πατημα του home button παραμενει, οπως και στο 8αρι, αλλα η μπαταρια εστρωσε πολυ, το κινητο σταματησε να ζεσταινεται οποτε μιλαγα στο τηλεφωνο, το ui εγινε πολυ smooth και η εναλλαγη μεταξυ των εφαρμογων ακαριαια:)

 

Το κακο ειναι οτι εφαγα 4 ωρες για το καθενα για να κανω restore μεσω itunes και μετα πετασμα απο την αρχη ολων των εφαρμογων, πραγμα που θεωρω απαραδεκτο για την εμπειρια χρησης του iOS...

Δυστυχως το iOS εχει γινει σαν τα Android στο θεμα των μεγαλων αναβαθμισεων με την εννοια οτι θελει factory reset οπως εκανα και στα Android για να πατησει καλα η νεα αναβαθμιση και να μην εχει lag, battery drain κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για ios 11.

Στο files app, στα locations, βλεπω μονο icloud drive και recently deleted. Δεν εχω επιλογες ουτε για my ipad ουτε κατι αλλο. Συμβαινει και σε αλλους?

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για ios 11.

 

Στο files app, στα locations, βλεπω μονο icloud drive και recently deleted. Δεν εχω επιλογες ουτε για my ipad ουτε κατι αλλο. Συμβαινει και σε αλλους?

 

 

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Τα αρχεία συνεχίζουν να αποθηκεύονται μόνο σε εφαρμογές και όχι γενικά στο iPad. Επομένως μπορείς να διαχειριστείς αρχεία μόνο μέσα από την αντίστοιχη εφαρμογή. Η κάθε εφαρμογή μπορεί να αποθηκεύει είτε στο cloud είτε τοπικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Τα αρχεία συνεχίζουν να αποθηκεύονται μόνο σε εφαρμογές και όχι γενικά στο iPad. Επομένως μπορείς να διαχειριστείς αρχεία μόνο μέσα από την αντίστοιχη εφαρμογή. Η κάθε εφαρμογή μπορεί να αποθηκεύει είτε στο cloud είτε τοπικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στις beta υπηρχε επιλογη Να αποθηκευεις locally στη συσκευη σου, εστω και αν δεν λειτουργουσε σωστα. Για διαφορους λογους το αφαιρεσαν. Δες εδω, στο 1.38’’

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Στις beta υπηρχε επιλογη Να αποθηκευεις locally στη συσκευη σου, εστω και αν δεν λειτουργουσε σωστα. Για διαφορους λογους το αφαιρεσαν. Δες εδω, στο 1.38’’

 

 

 

 

Το είχα παρατηρήσει και γω και μου είχε κάνει εντύπωση δεδομένου του τρόπου διαχείρισης αρχείων από το ios.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Στις beta υπηρχε επιλογη Να αποθηκευεις locally στη συσκευη σου, εστω και αν δεν λειτουργουσε σωστα. Για διαφορους λογους το αφαιρεσαν. Δες εδω, στο 1.38’’

Διότι στην ειναι το ιδιο και το αυτό με το icloud driver απλα με διαφορετικη ονομασια.

Και στην ουσία αφού δεν λειτουργεί οπως όφειλε καλως το αφαίρεσαν να μην δημιουργείται σύγχυση.

 

Παντως file manager ΔΕΝ ειναι οπως και να εχει το ''Files''

 

Το Files στην ουσία είναι ενας ενιαίος τρόπος εμφάνιση-προβολη αρχείων που είναι στο σύννεφο και που υποστηρίζει από icloud μέχρι onedrive η dropbox.

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

 

Τι προσπαθει να μας πει η Apple μονο αυτη ξερει και προσπαθει μπακαλιστικα να βρει ενα υποκαταστατο file manager χωρις στην ουσια file manager χαρακτηριστικα.

 

Άρα ειτε βάζεις κανονικό file manager ειτε καθόλου,οχι κάτι σαν file explorer.

 

Κοινός μας κοροϊδεύει στεγνά και στα μούτρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πάντως σε σχέση με την iCloud εφαρμογή είναι αρκετά πιο χρήσιμο το files.

 

Είναι ένας γρήγορος τρόπος να βρίσκεις τα αρχεία σου ανεξάρτητα εφαρμογής, όλα σε ένα σημείο. Εμένα προσωπικά μου γλυτωνει αρκετό χρόνο με τα αρχεία της δουλειάς όταν θέλω να στείλω αντίγραφα σε συναδέλφους και πελάτες.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μπαγκ του ios 11. Το Bluetooth ενεργοποιείται μόνο του κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση.

 

Δεν είναι bug

Έτσι δουλεύει πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ισως σε επομενο update να προχωρησει σε εναν ουσιαστικο file manager

 

Για την Apple μιλάμε που ο βηματισμός χελώνας είναι το Α και Ω.

Το 2020 με iOS 14 ίσως μας κάνει την τιμή :p

 

Τότε ίσως έχουν ωριμάσει οι συνθήκες για file manager ένα feature που το έχουν από Γεννήσεως όλα τα λειτουργικά του κόσμου(OSX εννοείται)με μοναδική εξαίρεση το iOS.

 

Φαντάζομαι κανα Always on display το 2025 με iOS 19 παίζει να περάσουν ακόμα 7-8 γενιές OLED panel.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug

Έτσι δουλεύει πλέον

 

Ποιο το νόημα να το έκαναν να ανοίγει το ΒΤ κάθε φορά που ενεργοποιείς την συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νόημα να το έκαναν να ανοίγει το ΒΤ κάθε φορά που ενεργοποιείς την συσκευή?

 

Πρώτα από όλα άμα θέλεις το απενεργοποιείς. Μπορεί όμως κάποιος να θέλει να συνδέσει το apple watch και μάλλον έχει λόγο να γίνεται αυτή η ενέργεια

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα άμα θέλεις το απενεργοποιείς. Μπορεί όμως κάποιος να θέλει να συνδέσει το apple watch και μάλλον έχει λόγο να γίνεται αυτή η ενέργεια

 

Το Apple Watch ΔΕΝ συνδεέται με iPad...

Link to comment
Share on other sites

Το Apple Watch ΔΕΝ συνδεέται με iPad...

 

Το πληκτρολόγιο εννοούσα γιατί νόμιζα πως έλεγες για iphone δεν είδα σε πιο " νήμα" βρισκόμασταν.

Link to comment
Share on other sites

Το αιτιολόγησε έτσι η Apple ή είναι δικό μας συμπέρασμα αυτό; Γιατί και πάλι εμένα σαν μπαγκ μου φαίνεται. Θα έπρεπε να έχεις την δυνατότητα να το έχεις κλειστό το ΒΤ όπως την είχαμε τόσα χρόνια. Ειδικά όταν πρόκειται για κάτι που τρώει και ενέργεια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...