Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σα να σέρνεται λίγο να ανοίξει την σελίδα του σαφάρι χωρίς να υπάρχει πρόβλημα στην σύνδεση (ανοίγει η μισή σελίδα πρώτα και μετά η υπόλοιπη)

Καλά,αυτό το κάνει από...αρχαιοτάτων χρόνων.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ.

Για πείτε μου ρε παιδιά γιατί θα φρικάρω.Παρακολουθώ το Βriefing, από το action24,6-8 μμ.,αρκετό καιρό τώρα,είτε από την τιβι,είτε από το iPad,όταν είμαι εκτός σπιτιού.

Τον τελευταίο καιρό όμως,δεν μπορώ να το δω στο iPad,ενώ βλέπεται μια χαρά στον υπολογιστή την ίδια στιγμή που το δοκίμασα.Στη θέση δε του στρίμιν της εκπομπής,δείχνει κάτι άλλο,που δεν το παίζει ο σταθμός εκείνη τη στιγμή.Κάποια κονσέρβα.

Τι λέτε να συμβαίνει;

Aν θέλει κάποιος που το διαβάζει τώρα,ας ανοίξει το iPad στο σταθμό,Action24.gr,και ας πατήσει πάνω στο στρίμιν,να δει αν παίζει το Briefing,με τους δημοσιογράφους,ή δείχνει τις κοπέλες που μιλάνε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Δεν ξέρω το πως και το γιατί,αλλά αλλάξανε οι θέσεις των εφαρμογών,και μεγάλωσαν ταυτόχρονα.Οι αριθμοί δε που βάζω τους κωδικούς,έχουν γίνει κι αυτοί,διπλάσιοι σε μέγεθος.Αμα ψάξω δε να βρω το Σαφάρι,δεν μπορώ να το βρω.

Τι πρέπει να κάνω για να τα επαναφέρω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Δεν ξέρω το πως και το γιατί,αλλά αλλάξανε οι θέσεις των εφαρμογών,και μεγάλωσαν ταυτόχρονα.Οι αριθμοί δε που βάζω τους κωδικούς,έχουν γίνει κι αυτοί,διπλάσιοι σε μέγεθος.Αμα ψάξω δε να βρω το Σαφάρι,δεν μπορώ να το βρω.

Τι πρέπει να κάνω για να τα επαναφέρω;

 

Καλησπέρα φίλε μου ενεργοποίηςες το ζουμ στη συσκευή σου. Χτύπησε δυο φορές με τρία δάχτυλα την οθόνη στις συσκευής και στη συνέχεια απενεργοποίησε το ζουμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ενεργοποίηςες το ζουμ στη συσκευή σου. Χτύπησε δυο φορές με τρία δάχτυλα την οθόνη στις συσκευής και στη συνέχεια απενεργοποίησε το ζουμ

Η πλάκα είναι ότι το έφτιαξα,χωρίς να καταλάβω το πως, μια στιγμή πριν από την απάντηση σου,για την οποία σε ευχαριστώ.Κούναγα τα χέρια μου δεξιά αριστερά,και έγινε.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι το έφτιαξα,χωρίς να καταλάβω το πως, μια στιγμή πριν από την απάντηση σου,για την οποία σε ευχαριστώ.Κούναγα τα χέρια μου δεξιά αριστερά,και έγινε.:)

 

Πήγαινε όμως ρυθμίσεις > γενικά προσβασιμότητα και κλείσε το ζουμ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Κάποια δοκιμασμένα ακουστικά για κλήσεις - μουσικη; in ear κατά προτίμηση.

Μιας και είμαι ακουστικάκιας,η ερώτηση είναι άνευ νοήματος,μιας και οι τιμές στα ακουστικά,ξεκινάνε από 3€,μέχρι και πάνω απο τα 1.000.Οπότε;:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένα ακουστικά για κλήσεις - μουσικη; in ear κατά προτίμηση.

Πάρε τα γνήσια του iphone 6!Λίγο ακριβή αλλά πολύ καλή !

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι ακουστικάκιας,η ερώτηση είναι άνευ νοήματος,μιας και οι τιμές στα ακουστικά,ξεκινάνε από 3€,μέχρι και πάνω απο τα 1.000.Οπότε;:)

 

Eχεις απόλυτο δίκιο! Έλεγα για τα αυθεντικά του iphone αλλά μπερδεύτηκα με τις τιμές και το χαρακτηρισμο (Bulk).

 

Γενικά είναι για τον πατέρα μου, οπότε κάτι γύρω στα 30 ευρώ πιστεύω οτι θα τον καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή επειγει η αγορά, μπορεί κάποιος να μου δώσει το λινκ του σκρουτζ με τα ακουστικά του iphone 6? Θα δουλεύουν λογικά απροβληματιστα σε ipad air 2 και iphone 4s ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή επειγει η αγορά, μπορεί κάποιος να μου δώσει το λινκ του σκρουτζ με τα ακουστικά του iphone 6? Θα δουλεύουν λογικά απροβληματιστα σε ipad air 2 και iphone 4s ετσι;

 

Κανονικά δουλεύουν σε όλες τις apple συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

επειδή κάτι διάβασα για apple sim, αν του βάλω μέσα την σιμ μου της βόνταφον θα λειτουργεί? (κ δεδομένα κ κλήσεις εννοώ). ρωταω καλου κακου γτ η απλ γενικα εχει κατι ιδιοτροπιες σε καποια πραματα
Link to comment
Share on other sites

επειδή κάτι διάβασα για apple sim, αν του βάλω μέσα την σιμ μου της βόνταφον θα λειτουργεί? (κ δεδομένα κ κλήσεις εννοώ). ρωταω καλου κακου γτ η απλ γενικα εχει κατι ιδιοτροπιες σε καποια πραματα

 

Κλησεις κανει μονο μεσω iPhone οχι απο μονο του! Τα data δουλευουν κανονικα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κλησεις κανει μονο μεσω iPhone οχι απο μονο του! Τα data δουλευουν κανονικα!

 

να σαι καλα για την διευκρίνηση. 1η μεγάλη αναπηρια αυτή λοιπόν και 2η ότι στο wifi μοντέλο δεν έχει δεκτη gps ( αδιανόητο για μενα ). τώρα από κει και περα κάτι φλας που λείπουν δεν με απασχολούν γτ τα ταμπλετ θεωρω πως δεν ειναι για φωτογραφιες, δεν εχει microsd που επίσης δεν με απασχολεί γιατί είμαι κυρίως ιντερνετικός τύπος και οχι multimedia και τέλος δεν αλλαζει η μπαταρια που επισης πλεον δε με απασχολει γτ απ το iphone είδα ότι τελικά μαλλον δε θα σου χρειαστεί ποτέ να την αλλάξεις. με αυτές τις παραχωρήσεις όμως νομίζω παίρνεις ένα μηχανάκι που δεν θα είναι laggy (το πλεον βασικό για μενα) και αδιαμφισβήτητα με ποιοτική κατασκευή, με υποστήριξη και με αντοχή στο χρόνο.

κατά το σεπτέμβρη υπάρχει περίπτωση μαζί με το iphone να βγει και νεο ipad? έχει ακουστεί τίοτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορώ να κάνω Jailbreak με έκδοση iOS 8.1.2?

 

Μου βγάζει το εξής μήνυμα: iTunes version is too old. Please upgrade iTunes to version 11.2 or later.

 

Εγώ έχω την έκδοση iTunes 12.1.2.27

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

κατά το σεπτέμβρη υπάρχει περίπτωση μαζί με το iphone να βγει και νεο ipad? έχει ακουστεί τίοτα?

Όχι. Από Οκτώβριο να περιμένεις νέα iPads.

 

 

Καλησπέρα. Μπορώ να κάνω Jailbreak με έκδοση iOS 8.1.2?

Μου βγάζει το εξής μήνυμα: iTunes version is too old. Please upgrade iTunes to version 11.2 or later.

Εγώ έχω την έκδοση iTunes 12.1.2.27

Ναι, υπάρχει δυνατότητα jailbreak σε iOS 8.1.2.

Και εγώ αυτή την έκδοση του iTunes έχω. Δεν υπάρχει νεότερη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Από Οκτώβριο να περιμένεις νέα iPads.

 

 

 

Ναι, υπάρχει δυνατότητα jailbreak σε iOS 8.1.2.

Και εγώ αυτή την έκδοση του iTunes έχω. Δεν υπάρχει νεότερη.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Πήγα να κάνω με τη Pangu. Είναι αξιόπιστη αυτή η διαδικασία jailbreak?

Υπάρχει κάποιο link με οδηγίες?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

Ημουν σημερα στο safari και ξαφνικα εβγαλε σε ασπρη οθονη το μηλο της εταιρειας για λιγα δευτερα και μετα με πεταξε στην οθονη κλειδωματος. Γιατι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ημουν σημερα στο safari και ξαφνικα εβγαλε σε ασπρη οθονη το μηλο της εταιρειας για λιγα δευτερα και μετα με πεταξε στην οθονη κλειδωματος. Γιατι αυτο;

Εκανε απροσδόκητο restart δηλαδη.

Τωρα αιτίες μπορει να ειναι πολλες.

Θα ελεγα να μην ανησυχείς εκτός αν στο κανει απο εδω και πέρα η εκανε και παλιότερα πιο πολλες φορές σε μικρο χρονικό διαςτημα.

Μια φορά σίγουρα μου εχει γινει και σε εμένα κοντα 8μηνο που το εχω που το θεωρώ στα πλαιςια του φυσιολογικού.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να ηταν ρεσταρτ γιατι δεν μου ζητησε πιν για την σιμ. Και επισης οσες εφαρμογες ειχα ανοιχτες εμειναν

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις το ξαναεκανε και διαρκει 7 δευτερα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να ηταν ρεσταρτ γιατι δεν μου ζητησε πιν για την σιμ. Και επισης οσες εφαρμογες ειχα ανοιχτες εμειναν

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις το ξαναεκανε και διαρκει 7 δευτερα περιπου

 

Ε μάλλον του Safari κρέμασμα ηταν.

Μονο στο Safari σου συμβαίνει;

Για δοκίμασε chrome η Mercury browser στο κανει εκει η οχι;

Μια αλλη πιθανή αιτία να φταίει η sim για άγνωστο λόγο.

Για κάνε μια επανεκκίνηση χειροκίνητα η κλειστώ για 1-2 λεπτά και ξανάνοιξε το και ξαναδοκιμασε λογικά δεν θα στο κανει.

Αλλιως αν επιμένει δοκίμασε αλλη sim να αποκλείσουμε θέμα στην sim.

 

Ας πουν την γνώμη τους κάτοχοι που έχουν την LTE εκδοση διοτι εγω την wifi only εχω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανε για τριτη φορα...θα κανω χειροκινιτη επανεκκινιση και βλεπουμε

Δοκίμασε να βάλεις και ξαναβάλεις την sim επισης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά

Κάτι γίνεται με την 8.4 για το AIR 2 γιατί μετά την εγκατάσταση της 8.4 επαθε τραλαλό η περιστροφή οθόνης .Δηλ μπλοκάρει η οριζόντια η κάθετα....διορθώνεται με hard reset αλλά μετά απο λίγο πάλι τα ιδια.Υπάρχει πολύ thread στο ιντερνετ γιαυτό το θέμα...τώρα γιατί το κάνει ποιός ξέρει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...