Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 6 (by Motorola)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

629 στο eshop για προπαραγγελια για τις επόμενες 7 μέρες γράφει. Δεν ξέρω αν η τιμή είναι καλή η όχι

 

Για τα τωρινα δεδομενα είναι μια χαρα. Δεν προκειται μεχρι τα Χριστούγεννα να το βρεις χαμηλοτερα, οποτε οποιος ενδιαφέρεται προχωραει (ακομα κι από εξωτερικο με μεταφορικα καπου στα ιδια ερχεται, χωρια την αναμονη).

Κατά τη γνωμη μου μαζι με το note 4 το καλυτερο κινητο της αγορας σε φαμπλετοειδη μεγεθη. Αν, μαλιστα, δεν ενδιαφέρεται καποιος για τη γραφιδα, τοτε το Νεξους 6 είναι μονόδρομος...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα τωρινα δεδομενα είναι μια χαρα. Δεν προκειται μεχρι τα Χριστούγεννα να το βρεις χαμηλοτερα, οποτε οποιος ενδιαφέρεται προχωραει (ακομα κι από εξωτερικο με μεταφορικα καπου στα ιδια ερχεται, χωρια την αναμονη).

Κατά τη γνωμη μου μαζι με το note 4 το καλυτερο κινητο της αγορας σε φαμπλετοειδη μεγεθη. Αν, μαλιστα, δεν ενδιαφέρεται καποιος για τη γραφιδα, τοτε το Νεξους 6 είναι μονόδρομος...

Δεν ξέρω..μου φαίνεται πάρα πολύ μεγάλο στα βίντεο το νεξους.μέχρι και το note μου φαίνεται μικρό μπροστά του!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να τις ακουσω...και με αυτα που σου προσφερει to pure android..και ιδια specs περα του νοτε 4

1+ 64gb και ούτε μισά χρήματα. Σκεφτόμουν να πάρω το ν6 αλλά όχι σε αυτήν την τιμή. Επίσης σε ότι αναφέρθηκε περί ν4 και ν5 όταν βγήκαν ήταν στην κορυφή των τότε σπεκσ και παρόλα αυτά ήταν σε άκρως δελεαστική τιμή. Καλό δουκευτο σε όσους το πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Για τα τωρινα δεδομενα είναι μια χαρα. Δεν προκειται μεχρι τα Χριστούγεννα να το βρεις χαμηλοτερα, οποτε οποιος ενδιαφέρεται προχωραει (ακομα κι από εξωτερικο με μεταφορικα καπου στα ιδια ερχεται, χωρια την αναμονη).

Κατά τη γνωμη μου μαζι με το note 4 το καλυτερο κινητο της αγορας σε φαμπλετοειδη μεγεθη. Αν, μαλιστα, δεν ενδιαφέρεται καποιος για τη γραφιδα, τοτε το Νεξους 6 είναι μονόδρομος...

Βαγγέλη το έχεις δουλέψει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το έχεις δουλέψει;

 

Ναι Αντώνη, ένα νοτε 4 χωρίς λαγκ και κορυφαία εμπειρία χρήσης.

Αν δεν ήθελα γραφίδα άνετα παραταγα το νοτε για αυτό.

Πλέον όμως έχω δεθει για τα καλά με τη Σάμμυ και για ένα ακόμα χρόνο παίζω με νοτε.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν τι λέει από φωτεινότητα οθόνης καθώς δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα, έξω υπάρχει θέμα?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν τι λέει από φωτεινότητα οθόνης καθώς δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα, έξω υπάρχει θέμα?

 

Μάνο αν έχεις δει νοτε 4 είναι σαν να έχεις δει νεξους.

Ίδια ακριβώς οθόνη έχουν, αν σου κάνει η μία σου κάνει κι η άλλη...

Με αυτα και με αυτα, όχι δε θα έχεις θέμα έξω...

Link to comment
Share on other sites

Μάνο αν έχεις δει νοτε 4 είναι σαν να έχεις δει νεξους.

Ίδια ακριβώς οθόνη έχουν, αν σου κάνει η μία σου κάνει κι η άλλη...

Με αυτα και με αυτα, όχι δε θα έχεις θέμα έξω...

Του note 4 φυσικά και μου κάνει εννοείται και αν είναι έτσι θα είμαι σούπερ ευχαριστημενος.

Το θέμα φίλε Βαγγέλη όμως είναι ότι δε λένε τα καλύτερα για τη φωτεινότητα του 6,τη δίνουν κάτω απ τα 300 nits τη στιγμή που το μήλο 6 PLUS για παράδειγμα έχει τα διπλάσια.

Και φοβάμαι μην είναι οπισθοδρόμηση και περίπτωση σα της Samsung amoled προ διετίας που ήταν κορυφή μέσα ή βράδυ και απαράδεκτες έξω στον ήλιο.

Όσο για το πιο θα έπαιρνα,αν η οθόνη φαινόταν καλά σε εξωτερικές συνθήκες τότεαν και φαν των note η ποιότητα λειτουργίας και η ελευθερία που σου δίνει το nexus δε συγκρίνεται και θα είχα δίλημμα.

Με το νέο έτος θα πρέπει να είμαστε καλά να έχω αποφασίσει αλλά θέλω μια και το έχεις δουλέψει(ή και όποιος άλλος φίλος το έχει)να μάθω σίγουρα γιαυτό καθώς είναι σημείο deal brake πλέον για μένα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστό. Η ελληνική αντιπροσωπεία ΔΕΝ καλύπτει συσκευές που δεν εισάγονται επίσημα στη χώρα μας. Απορώ με κάποιους που απλά αμφισβητούν για να αμφισβητούν...

Νομίζω μερικοί έχουν δυσκολία στην ανάγνωση. Είναι γνωστό ότι οι εγγυήσεις στην Ευρώπη είναι υποχρεωτικά πανευρωπαϊκές.

Στο τηλ ή αντιπροσωπεία λέει ότι τα καλύπτει (και το nexus6 και το 360).

 

Επειδή εδώ μέσα κάποιος επέμενε, το ρώτησα και με email και το έχω γραπτά. Τι άλλο πρέπει να γίνει? Να αγοράσω ένα Motorola να το χαλάσω επί τόπου και να το πάω στην αντιπροσωπεία να δω αν θα το δεχθούν?

 

Στο κάτω κάτω, αν έχετε αμφιβολία περί αυτού που σας λένε όλοι, γιατί δεν επικοινωνείτε οι ίδιοι?

Link to comment
Share on other sites

Εξαντλήθηκε ήδη το απόθεμα που υπήρχε στο eshop..Αναμένεται αύριο στον Κοτσόβολο σύμφωνα με ενημέρωση που είχα από υπάλληλο πριν λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεία μου πήγε Αμερική για Χριστούγεννα και θέλω να μου φέρει το Nexus 6 64GB. Υπάρχουν 2 μοντέλα το αμερικάνικο XT1103 και γ8α τον υπόλοιπο τον κόσμο το XT1100 όπως θα δείτε στη φωτογραφία που επισυνάπτω. Το αμερικάνικο θα δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα με 3G και 4G; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από τον Κωτσόβολο ,ήλθαν στην Αθήνα και παραλαβάνω την Πέμπτη το μπλε Nexus 6

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεία μου πήγε Αμερική για Χριστούγεννα και θέλω να μου φέρει το Nexus 6 64GB. Υπάρχουν 2 μοντέλα το αμερικάνικο XT1103 και γ8α τον υπόλοιπο τον κόσμο το XT1100 όπως θα δείτε στη φωτογραφία που επισυνάπτω. Το αμερικάνικο θα δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα με 3G και 4G; ευχαριστώ.

 

κατά 100% θα παίζει το 3G και κατά 99% το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι το έφεραν στο eshop έτρεξα να το παραγγείλω όλο χαρά μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ότι στα 650 έχει μόνο το 32GB και δεν θα υπάρχει σε στοκ το 64GB. Αν είχε κάρτα Sd δεν θα με ενδιέφερε μιας και τώρα έχω το note 3 με 32GB και 64GB sd card και είμαι μια χαρά. Αν όμως το κινητό σε δεν έχει sd card τα 64GB είναι μονόδρομος για εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φτάνουν και τα 16 Gb.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

κατά 100% θα παίζει το 3G και κατά 99% το 4G.

Θα πάρεις κόσμο στο λαιμό σου με αυτό.

Το αμερικάνικο μοντέλο δεν έχει την πιο βασική ευρωπαϊκή μπάντα, δηλαδή τα 800 MHz.

Ναι μεν έχει τα 1800 MHz, στα οποία λειτουργούν τα σημερινά δίκτυα της Cosmote και της Vodafone, αλλά τα 800 MHz (αυτά που δημοπρατήθηκαν πριν λίγους μήνες) θα είναι η μπάντα που θα χρησιμοποιηθεί για επέκταση της κάλυψης στην περιφέρεια. Και αυτό όχι σε καμιά δεκαετία αλλά ήδη από το 2015.

Όποιος έχει 4G κινητό χωρίς 800 MHz (πχ αμερικάνικο Nexus 6) θα έχει λειψό 4G.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος Ν6 από χθες.

Θεωρώ ότι στο μόνο που υστερεί αυτή τη στιγμή η συσκευή είναι η μπαταρία του. Note 4, Mate 7, Z3 αλλά και το G3 θεωρώ ότι πάνε λίγο-πολύ καλύτερα σε αυτό τον τομέα.

Ναι,οκ, θα στρώσει, αλλά όπως και να το κάνουμε όσοι αλλάζουμε συχνά συσκευές μπορούμε να ξεχωρίσουμε.

Εύχομαι να φταίει η πρώτη έκδοση lollipop και να στρώσουν τα πράγματα...

 

 

Κατά τα άλλα, Ναι, μεγάλο....είναι σαν το Νote 4 με επιπλέον θήκη, αλλά είναι οκ στο χέρι, όσο μπορεί να είναι.

Έχω κάποια θέματα σύνδεσης-αποσύνδεσης στο wifi αλλά θεωρώ είναι θέμα αναβάθμισης.

 

Κάτι που μου λείπει από άλλες συσκευές και το θεωρώ απαραίτητο σε συσκευές τέτοιου μεγέθους είναι η έλλειψη να ξυπνάει με double tap...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος Ν6 από χθες.

Θεωρώ ότι στο μόνο που υστερεί αυτή τη στιγμή η συσκευή είναι η μπαταρία του. Note 4, Mate 7, Z3 αλλά και το G3 θεωρώ ότι πάνε λίγο-πολύ καλύτερα σε αυτό τον τομέα.

Ναι,οκ, θα στρώσει, αλλά όπως και να το κάνουμε όσοι αλλάζουμε συχνά συσκευές μπορούμε να ξεχωρίσουμε.

Εύχομαι να φταίει η πρώτη έκδοση lollipop και να στρώσουν τα πράγματα...

 

 

Κατά τα άλλα, Ναι, μεγάλο....είναι σαν το Νote 4 με επιπλέον θήκη, αλλά είναι οκ στο χέρι, όσο μπορεί να είναι.

Έχω κάποια θέματα σύνδεσης-αποσύνδεσης στο wifi αλλά θεωρώ είναι θέμα αναβάθμισης.

 

Κάτι που μου λείπει από άλλες συσκευές και το θεωρώ απαραίτητο σε συσκευές τέτοιου μεγέθους είναι η έλλειψη να ξυπνάει με double tap...

Για το τελευταιο

 

http://www.xda-developers.com/android/double-tap-to-wake-nexus-6/

 

Θέλει root αλλά μην μου πεις οτι δεν θα ρουταρεις ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταιο

 

http://www.xda-developers.com/android/double-tap-to-wake-nexus-6/

 

Θέλει root αλλά μην μου πεις οτι δεν θα ρουταρεις ;-)

 

Αργύρη χαίρομαι που υπάρχει κάτι...δε το είχα ψάξει καθόλου αλλά γι'αυτό Έχω εσένα...

Double tap και notification led τα πρώτα που μπαίνουν μετά το root.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος Ν6 από χθες.

Θεωρώ ότι στο μόνο που υστερεί αυτή τη στιγμή η συσκευή είναι η μπαταρία του. Note 4, Mate 7, Z3 αλλά και το G3 θεωρώ ότι πάνε λίγο-πολύ καλύτερα σε αυτό τον τομέα.

Ναι,οκ, θα στρώσει, αλλά όπως και να το κάνουμε όσοι αλλάζουμε συχνά συσκευές μπορούμε να ξεχωρίσουμε.

Εύχομαι να φταίει η πρώτη έκδοση lollipop και να στρώσουν τα πράγματα...

 

 

Κατά τα άλλα, Ναι, μεγάλο....είναι σαν το Νote 4 με επιπλέον θήκη, αλλά είναι οκ στο χέρι, όσο μπορεί να είναι.

Έχω κάποια θέματα σύνδεσης-αποσύνδεσης στο wifi αλλά θεωρώ είναι θέμα αναβάθμισης.

 

Κάτι που μου λείπει από άλλες συσκευές και το θεωρώ απαραίτητο σε συσκευές τέτοιου μεγέθους είναι η έλλειψη να ξυπνάει με double tap...

 

Αν κρίνω από το nexus 5 το WiFi είναι ναι θέμα της lolipop. Λογικά με την 5.0.1 θα το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη χαίρομαι που υπάρχει κάτι...δε το είχα ψάξει καθόλου αλλά γι'αυτό Έχω εσένα...

Double tap και notification led τα πρώτα που μπαίνουν μετά το root.

Γράψε και έναν οδηγό ρε Θεέ σαν αυτούς που ξέρεις ,για το ρουτ και τα συν αυτώ.......:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...