Jump to content

Εκπτωτικά κουπόνια-Προσφορές από Κίνα(ΟΧΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ,ΤΕΛΩΝΕΙΑ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλικαρια προσφατη εμπειρία απο το http://www.aliexpress.com/ εχουμε; Σκεφτομαι να παρω το Letv x800. Το εχει σε πολύ καλή τιμή!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παλικαρια προσφατη εμπειρία απο το http://www.aliexpress.com/ εχουμε; Σκεφτομαι να παρω το Letv x800. Το εχει σε πολύ καλή τιμή!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264

Link to comment
Share on other sites

Oχι.. Απλως παραλαμβανεις πρωτος

 

ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σχεδον παντα

 

τι εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ?

 

τα κατα καιρους προβληματα τυπου Gearbest-tinydeal που παραλαμβανεις πολυ αργοτερα απο αυτους που δεν παραγγειλαν σε Presale , εαν παραλαβεις !

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

τα κατα καιρους προβληματα τυπου Gearbest-tinydeal που παραλαμβανεις πολυ αργοτερα απο αυτους που δεν παραγγειλαν σε Presale , εαν παραλαβεις !

 

Σωστός ο φίλος.

Άποψή μου να μένετε μακρυά από presales σε κινεζομάγαζα! Σε άλλα καταστήματα να το καταλάβω. Για παράδειγμα έχω αγοράσει βιβλίο ιατρικής (που είναι πανάκριβα!) σε presale από bookdepository (ευρωπαϊκό κατάστημα) περίπου 20 ευρώ φθηνότερα από όσο το κοστολόγησαν όταν κυκλοφόρησε επίσημα, συν το ότι το παρέλαβα αμέσως!

Αλλά στα κινεζομάγαζα, το μόνο που υποτίθεται κερδίζεις είναι να παραλάβεις πρώτος, η εμπειρία έχει δείξει όμως ότι δεν τηρείται πάντα η σειρά προτεραιότητας και μάλιστα παραλαμβάνεις κάποιες φορές και αργότερα (true stories!). Επίσης η κοστολόγηση των presale είναι τραγικά φουσκωμένη!

Περιμένεις λίγο και αγοράζεις μετά σε φυσιολογικές τιμές. Μην αφήνετε το hype των νέων προϊόντων να σας παρασέρνει, εκεί στηρίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με presale αγορές δεν είχα προβλημα. Έχω παραγγείλει σε presale από gearbest και Banggood και έγιναν shipped μόλις τελείωσε η presale περίοδος όπως και αναφερόταν στα μαγαζιά. Η κοστολόγηση πάνω κάτω ήταν η ίδια μόλις σταμάτησε το presale. Φυσικά μετά από μήνες η τιμή αλλάζει. Και δεν είναι απόλυτο ότι η τιμή μετά θα μειωθεί. Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις όπου η τιμή μετά ήταν υψηλότερη ειδικά αν υπάρχει μεγάλη ζήτηση. Αυτό που πρέπει να προσέχει κάποιος είναι το προϊόν και η αξία του προϊόντος που θέλει να αγοράσει. Δεν θα αγόραζα για παράδειγμα κάποιο κινητό μεγάλης αξίας μόνο και μονο ότι πρώτα θέλω να διαβάζω κάποια reviews. Και φυσικά το κατάστημα, αν είναι αξιόπιστο δεν υπάρχει θέμα. Και κάθε λογικός άνθρωπος καταλαβαίνει αν η presale τιμή ανταποκρινεται στην πραγματικότητα. Κάτι presale τιμές που έβαζαν παλαιότερα καποια μαγαζιά για κινητά μεσαίας κατηγορίας 500 και 600 $ εννοείται ότι είναι μουφες και η τιμή τους θα αλλάξει. Τον τελευταίο καιρό οι presale τιμές στα αξιόπιστα μαγαζιά ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ήμουν έτοιμος να χτυπήσω το Meizu Metal σε presale κοντά στα 160 ευρώ και όταν το πήρα απόφαση ενώ ήταν ακόμα σε presale ανέβηκε στα 200+ η τιμή.

Βέβαια για καλό μου ίσως, μιας και τώρα κοιτάω το Xiami Note 3

Link to comment
Share on other sites

Υποψην οτι τα "presale" ειναι γουρουνι στο σακι και συνηθως εχουν και ολες τις παιδικες ασθενειες τα προιοντα (δες umi zero πχ περσυ τετοιον καιρο )...

Beta tester σα να λεμε , εξου και το πιο φτηνο

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Υποψην οτι τα "presale" ειναι γουρουνι στο σακι και συνηθως εχουν και ολες τις παιδικες ασθενειες τα προιοντα (δες umi zero πχ περσυ τετοιον καιρο )...

Beta tester σα να λεμε , εξου και το πιο φτηνο

 

καλα αλλα ισχυει και το αντιθετο λιγες φορες..

 

σε μια περιπτωση πηρα day 1 ενα τουμπανοκινητο με ολοκαινουργιο

οχταπυρηνο πριν τον παρουν αλλα κινητα και 0 προβληματα,καθε 2η βδομαδα ειχα update

για καιρο

jiayu s3

γενικα κακες μαρκες=προβλημα.

οποτε presale σε ποιοτικα κινητα εγω

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλα αλλα ισχυει και το αντιθετο λιγες φορες..

 

σε μια περιπτωση πηρα day 1 ενα τουμπανοκινητο με ολοκαινουργιο

οχταπυρηνο πριν τον παρουν αλλα κινητα και 0 προβληματα,καθε 2η βδομαδα ειχα update

για καιρο

jiayu s3

γενικα κακες μαρκες=προβλημα.

οποτε presale σε ποιοτικα κινητα εγω

 

συμφωνω για το συγκεκριμενο και εξακολουθει να ειναι top χωρις να ειναι γνωστο. Αλλα αν δεις μετα 6 μηνες ειναι κατω στην τιμη 20-25 %. η πορεία ειναι παντα πτωτικη οποτε δεν εχει νοημα κανενα απολυτως το presale παρα μονο για οποιον απλα βιαζεται. Αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Για την mobile εφαρμογή του Banggood να την κατεβάσω να καβατζωσω το 10%. Θέλω να κάνω άνοιξη παραγγελία 300$+ ή είναι για σύντομο χρονικό διάστημα;;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 10% κουπόνι από το app του Banggood μου βγάζει ημερομηνία λήξης κάποια μέρα του Δεκέμβρη.

Μπορείς να τσεκάρεις το πόσο καιρό θα ισχύει από το app.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, το 10% ισχύει μέχρι τέλος Δεκ 2015 και για μια μονο φορα. Και γω που το χρησιμοποίησα για το Xiaomi Note 2 πλέον δεν μπορώ να πάρω κάτι άλλο με την ιδια έκπτωση ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις εγγραφή στο newsletter τους σου δίνουν και 5 κουπόνια συνολικής αξίας 50$.Εκ των οποιων το 1 ειναι 20$ για αγορές ανω των 200$,2 των 10$ για αγορές ανω των 100$ και 2 των 5$ για αγορές απο 50$ και άνω
Link to comment
Share on other sites

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

XIAOMI RedMi Note 2 Android 5.0 4G Phablet with 5.5 inch FHD Screen MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core 2GB RAM + 16GB ROM -GRAY TDD VERSION

USD 117.99

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

XIAOMI RedMi Note 2 Android 5.0 4G Phablet with 5.5 inch FHD Screen MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core 2GB RAM + 16GB ROM -GRAY TDD VERSION

USD 117.99

 

Παιζει στην Ελλάδα? Είναι όπως σε κάποια άλλα site που ξεκλειδώνουν τις μπάντες? Ή δεν θα λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει στην Ελλάδα? Είναι όπως σε κάποια άλλα site που ξεκλειδώνουν τις μπάντες? Ή δεν θα λειτουργεί?

Παίζει κανονικά σε Ελλάδα το 4G εαν περάσεις την Ελληνική ROM (Πλην της 800αρας)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά σε Ελλάδα το 4G εαν περάσεις την Ελληνική ROM (Πλην της 800αρας)

 

ειναι αξιοπιστο το σαιτ ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

XIAOMI RedMi Note 2 Android 5.0 4G Phablet with 5.5 inch FHD Screen MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core 2GB RAM + 16GB ROM -GRAY TDD VERSION

USD 117.99

Συν $8.32 μεταφορικά = $126.31 :)

Link to comment
Share on other sites

και + τρακ ναμπερ περιπου 2 ευρω

 

ειναι ομως αξιοπιστο ?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_270372.html -> $152.72 - κουπόνι Note16GBTDD = $129.99 :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_270372.html -> $152.72 - κουπόνι Note16GBTDD = $129.99 :D

Μα καλα απο το gearbest λες να αγοαρασει......:blink:

Δεν βλεπεις τι γινεται εκει.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...