Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"Δώσε σε κάποιον ένα ψάρι και θα φάει μια μέρα - Μάθε σε κάποιον να ψαρεύει και θα τρώει μια ζωή" - Κινέζικη παροιμία

 

Φίλε dimx2 πως έφτιαξες την carliv touch recovery;

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

"Δώσε σε κάποιον ένα ψάρι και θα φάει μια μέρα -Μαθε σε κάποιον να ψαρεύει και θα τρώει μια ζωή" - Κινέζικη παροιμία

 

Φίλε dimx2 πως έφτιαξες την carliv touch recovery.

 

Ευχαριστώ και πάλι

ακολούθησα αυτόν τον οδηγό , κι εκεί που σε ρωτάει το MKT tools αν θέλεις να βρει αυτό αυτόματα την ver επέλεξα όχι κι χρησιμοποίησα αυτά τα αρχεία.

 

μετά φυσικά είδα ότι έχει και ver 3 αλλά δεν μου δούλεψαν με το mkt μοu έβγαζε incompatible recovery, οπότε έμεινα στην 2.7 η οποία δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πωs πατε?

υπαρχει τροποs να αυξησουμε την επιδοση τηs μπαταριαs?

υπαρχει μεγαλυτερη μπαταρια σε περιπτωση που θελουμε να την αλλαξουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο μπαταρια πωs πατε?

υπαρχει τροποs να αυξησουμε την επιδοση τηs μπαταριαs?

υπαρχει μεγαλυτερη μπαταρια σε περιπτωση που θελουμε να την αλλαξουμε?

 

Το καλύτερο είναι να βάλεις το greenify και να απενεργοποιήσεις τις εφαρμογές που δεν θέλεις να ανοίγουν μόνες τους στο background. Όσα λιγότερα processes τρέχουν στο background, τόσο μεγαλύτερη και η αυτονομία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραίο app για την camera και αρκετά γρήγορο το snap camera όπως ςραίο και διαφορετικό app για την gallery το Lumific
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανειs εαν υπαρχει μεγαλυτερη μπαταρια για το s168?

 

Όχι, τίποτα. Το έψαξα. Όπως και για το cubot s308.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα της σύνδεσης δεδομένων είναι 3G για όποια κάρτα και να διαλέξω ή σε κάποια από τις δύο είναι μόνο 2G;

Και στις δύο 3g. Μπορείς να αλλάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις δικτύων

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα extra καρτα και δεν μου εμφανιζει τον φακελο android στον υπολογιστη παρα μονο στο κινητο.Ξερει καποιος γιατι συμβαινει αυτο και πως θα βρω τη λυση?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω φλασαρει το κινητο και φοραω τη v4. Ας μας πει καποιος με απλα λογια πως μπορει να ρουταριστει το τηλεφωνο.

Απλα κι ωραια να καταλβαινουμε κι εμεις οι ασχετοι.

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω φλασαρει το κινητο και φοραω τη v4. Ας μας πει καποιος με απλα λογια πως μπορει να ρουταριστει το τηλεφωνο.

Απλα κι ωραια να καταλβαινουμε κι εμεις οι ασχετοι.

 

http://playfuldroid.com/how-to-root-cubot-s168-using-vroot-program/

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εχω φλασαρει το κινητο και φοραω τη v4. Ας μας πει καποιος με απλα λογια πως μπορει να ρουταριστει το τηλεφωνο.

Απλα κι ωραια να καταλβαινουμε κι εμεις οι ασχετοι.

1 κάνε φλασ μόνο το recovery που έδωσα πιο πάνω (βάλε το recovery image στον φλάκελο της v4, και επέλεξε στο φλασ μόνο αυτό) 2 κάνε boot στο recovery και επέλεξε στο install zip αυτό Edited by dimx2
Link to comment
Share on other sites

1 κάνε φλασ μόνο το recovery που έδωσα πιο πάνω (βάλε το recovery image στον φλάκελο της v4, και επέλεξε στο φλασ μόνο αυτό) 2 κάνε boot στο recovery και επέλεξε στο install zip αυτό

 

1. Δλδ για scater loading file θα βαλω το αρχειο που μου δειχνεις; Ανοιγω δλδ Pc ανοιγω το Sp flash tool V5.1408.00 και φλασαρω στο τηλεφωνο μεσω usb καλωδιου το αρχειο Port_CarlivTouch-recovery-3_0-1024x600.img?

2.Να αποθηκευσω μεσα στο τηλεφωνο το install zip δηλαδη το αρχειο UPDATE-SuperSU-v2.45.zip και επειτα να κανω boot στο recovery δλδ να παω στο recovery και να επιλεξω apply update from cache? Για καντο λιγο πιο λιανα... Βόηθα.

 

Μετα απο αυτη τη ενεργεια θα παραμεινει η V04?

Τα δεδομενα του τηλεφωνου (επαφες κτλ) θα σβησουν;

ΕΙναι τσεκαρισμενο το ολο θεμα?

 

Ευχαριστω αλλα δωσε καμια λεπτομερεια διοτι ετσι και κανω καμια ******* ποιος την ακουει την κορη...

Edited by Furious666
Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

1. Δλδ για scater loading file θα βαλω το αρχειο που μου δειχνεις; Ανοιγω δλδ Pc ανοιγω το Sp flash tool V5.1408.00 και φλασαρω στο τηλεφωνο μεσω usb καλωδιου το αρχειο Port_CarlivTouch-recovery-3_0-1024x600.img?

2.Να αποθηκευσω μεσα στο τηλεφωνο το install zip δηλαδη το αρχειο UPDATE-SuperSU-v2.45.zip και επειτα να κανω boot στο recovery δλδ να παω στο recovery και να επιλεξω apply update from cache? Για καντο λιγο πιο λιανα... Βόηθα.

 

Μετα απο αυτη τη ενεργεια θα παραμεινει η V04?

Τα δεδομενα του τηλεφωνου (επαφες κτλ) θα σβησουν;

ΕΙναι τσεκαρισμενο το ολο θεμα?

 

Ευχαριστω αλλα δωσε καμια λεπτομερεια διοτι ετσι και κανω καμια ******* ποιος την ακουει την κορη...

:!:εχμ καλά έκανες και ρώτησες :) βάλε σε ενα φάκελο την v4, κατέβασε αυτό κάνε unrar και βάλε το recovery.img στον φάκελο που έχεις την v4. Άνοιξε το sp flash διάλεξε το scatter.txt που έχεις μέσα στον φάκελο της v4 και στα τετραγωνάκια με τα τικ επέλεξε μόνο το recovery και ξεκίνα το flash.όταν τελειώσει άνοιξε το κι άσε το να κάνει boot κανονικά, κατέβασε το UPDATE-SuperSU-v2.45.zip βάλτο σε ένα φάκελο στην sd, κάνε restart και μπες στο recovery. Τώρα λογικά θα δεις το καινούριο recovery, επέλεξε το "install zip" στην οθόνη (είναι touch) και μετά "choose zip from sd card", θα ανοίξει τα περιεχόμενα της sd, πήγαινε στον φάκελο που έχεις βάλει το UPDATE-SuperSU-v2.45.zip και επέλεξε, θα σε ρωτήσει αν θες να το κάνει install επέλεξε yes και περίμενε όταν τελειώσει επέστρεψε στην αρχική οθόνη και επέλεξε "reboot phone", αν σε ρωτήσει να κάνει fixroot επέλεξε όχι. Τώρα πλέον είσαι root, οπότε κατέβασε από το market to busybox και κάντο install Edited by dimx2
Link to comment
Share on other sites

:!:εχμ καλά έκανες και ρώτησες :) βάλε σε ενα φάκελο την v4, κατέβασε αυτό κάνε unrar και βάλε το recovery.img στον φάκελο που έχεις την v4. Άνοιξε το sp flash διάλεξε το scatter.txt που έχεις μέσα στον φάκελο της v4 και στα τετραγωνάκια με τα τικ επέλεξε μόνο το recovery και ξεκίνα το flash.όταν τελειώσει άνοιξε το κι άσε το να κάνει boot κανονικά, κατέβασε το UPDATE-SuperSU-v2.45.zip βάλτο σε ένα φάκελο στην sd, κάνε restart και μπες στο recovery. Τώρα λογικά θα δεις το καινούριο recovery, επέλεξε το "install zip" στην οθόνη (είναι touch) και μετά "choose zip from sd card", θα ανοίξει τα περιεχόμενα της sd, πήγαινε στον φάκελο που έχεις βάλει το UPDATE-SuperSU-v2.45.zip και επέλεξε, θα σε ρωτήσει αν θες να το κάνει install επέλεξε yes και περίμενε όταν τελειώσει επέστρεψε στην αρχική οθόνη και επέλεξε "reboot phone", αν σε ρωτήσει να κάνει fixroot επέλεξε όχι. Τώρα πλέον είσαι root, οπότε κατέβασε από το market to busybox και κάντο install

 

Είσαι ωραίος , σε υπερευχαριστώ.

Αλήθεια, το busybox τι κάνει;:what:

 

κατεβασα το recovery.rar αλλα οταν παω να το κανω unrar μου βγαζει corrupted file...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

τίποτα :)

δοκίμασε να κατεβάσεις το τελευταίο winrar

 

Τι είναι το BusyBox, και γιατί το απαιτούν κάποιες Android εφαρμογές

Edited by dimx2
Link to comment
Share on other sites

 

To χω κατεβασει καμια 15ρια φορες. Τιποτα.

Μηπως φταιει το γεγονος οτι αρχικα εκανα κλικ πανω στο κατεβασμενο αρχειο χωρις να το κανω unrar? εΓΙΝΕ εγκατασταση ενος προγραμματος στον υπολογιστη μου αμεσα.

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

To χω κατεβασει καμια 15ρια φορες. Τιποτα.

Μηπως φταιει το γεγονος οτι αρχικα εκανα κλικ πανω στο κατεβασμενο αρχειο χωρις να το κανω unrar? εΓΙΝΕ εγκατασταση ενος προγραμματος στον υπολογιστη μου αμεσα.

ΓΙΑ δες από εδώ
Link to comment
Share on other sites

To χω κατεβασει καμια 15ρια φορες. Τιποτα.

Μηπως φταιει το γεγονος οτι αρχικα εκανα κλικ πανω στο κατεβασμενο αρχειο χωρις να το κανω unrar? εΓΙΝΕ εγκατασταση ενος προγραμματος στον υπολογιστη μου αμεσα.

.

Κάνε δεξί κλικ στο αρχείο και πες μας τι επιλογές έχεις στο άνοιγμα αρχείου .

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ δες από εδώ

 

Οκ το κατεβασα.

ΤΟ βραδυ θα επιχειρησω το ρουτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.

Κάνε δεξί κλικ στο αρχείο και πες μας τι επιλογές έχεις στο άνοιγμα αρχείου .

 

Το αρχειο αυτο δλδ το ραρ εμφανιζοταν σαν εξε.

ΤΟ σβησα τωρα και δεν τοχω. Οταν αρχικα εκαμα κλικ πανω του, μου φορτωσε ενα προγραμμα στον υπολογιστη.

Με δεξι κλικ και ιδιοτητες μου δειχνει τυπος=εφαρμογη

Edited by Furious666
Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...