Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους , τα κατάφερα ! έγινε η αναβάθμιση , και το gps δουλεύει κανονικά πλέον . πιθανολογώ ότι έχει γίνει και κάποια αλλαγή στην φωτογραφική , δυστυχώς δεν έχω μια φωτογραφία από την προηγούμενη έκδοση για να μπορέσω να κάνω τη σύγκριση .

χρησιμοποίησα αυτούς εδώ τους drivers http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2013/01/SP_Drivers_v1.4.rar

mplevris σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά είχα ήδη βρει τους drivers που έπαιξαν . :)

dark_master , αν θες τους προσθέτεις στον οδηγό σου για να μην ψάχνονται και άλλοι .

 

2 προβλήματα εμφανίστηκαν κατά την αναβάθμιση , δεν είχα τους σωστούς drivers (τους βρήκα , και δούλεψαν σε winxp , όχι όμως σε win8.1)

και όταν πατούσα το download από το flashtool δεν ξεκινούσε η διαδικασία και το κινητό έκανε σε συνεχόμενη επανάληψη power on - power off .

το loop λύθηκε όταν καταλάθος πάτησα (ενώ ήταν γυμνό το κινητό , χωρίς το καπάκι) το power on/off button για 2-3 δευτερόλεπτα στην εικόνα με την "άδεια μπαταρία να φορτίζει" . τότε ξεκίνησε κανονικά το flashtools . σε περίπου 1μιση λεπτό είχε γίνει η αναβάθμιση .

 

το πρόβλημα με το partition λύθηκε , πλέον είναι ένα ενιαίο . μένει να το φορτώσω με τις εφαρμογές μου .

Τέλος , για όσους σκέφτονται να το αγοράσουν , να ξέρουν ότι δεν θα πάνε χαμένα τα 60κάτι ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους ανέβηκε και το review :up:

Ελπίζω να λύνει αρκετές απορίες. Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο μεχρι στιγμής, για τα λεφτά του είναι τρομερό. Ο οδηγός μου αναβάθμισης νομίζω ότι είναι αρκετά αναλυτικός και φτιάχνει αρκετά πραγματάκια. Περιμένω τα σχόλια των κατόχων :happy:

 

Για το video review

αν σας αρέσει κάντε ένα like :)

http://s20.postimg.org/xfeqw2e7h/Screenshot_5.png

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Dark_master

Πολύ καλή δουλειά ! Και με τον οδηγό και με το review .

Θα συμφωνήσω στο "για τα λεφτά του είναι τρομερό" .

 

Τρόπος για αποστολή sms με 160 χαρακτήρες σε 1 μήνυμα , έχεις βρει ; ή κάνουμε εγκατάσταση το handcent απο playstore ;

Link to comment
Share on other sites

Dark_master

Πολύ καλή δουλειά ! Και με τον οδηγό και με το review .

Θα συμφωνήσω στο "για τα λεφτά του είναι τρομερό" .

 

Τρόπος για αποστολή sms με 160 χαρακτήρες σε 1 μήνυμα , έχεις βρει ; ή κάνουμε εγκατάσταση το handcent απο playstore ;

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Δεν είμαι τον εκθέσεων :lol: και δεν το πρόσεξα αυτό Handcent SMS και κάνεις τη δουλειά σου.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ανέβηκε και το review :up:

Ελπίζω να λύνει αρκετές απορίες. Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο μεχρι στιγμής, για τα λεφτά του είναι τρομερό. Ο οδηγός μου αναβάθμισης νομίζω ότι είναι αρκετά αναλυτικός και φτιάχνει αρκετά πραγματάκια. Περιμένω τα σχόλια των κατόχων :happy:

 

Για το video review

αν σας αρέσει κάντε ένα like :)

http://s20.postimg.org/xfeqw2e7h/Screenshot_5.png

 

Κάτι μου θυμίζει η μουσική :lol: Ωραίο review... Μια ερώτηση από εμένα .. πως πάει το κινητό από wifi εμβέλεια ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ανέβηκε και το review :up:

Ελπίζω να λύνει αρκετές απορίες. Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο μεχρι στιγμής, για τα λεφτά του είναι τρομερό. Ο οδηγός μου αναβάθμισης νομίζω ότι είναι αρκετά αναλυτικός και φτιάχνει αρκετά πραγματάκια. Περιμένω τα σχόλια των κατόχων :happy:

 

Για το video review

αν σας αρέσει κάντε ένα like :)

http://s20.postimg.org/xfeqw2e7h/Screenshot_5.png

 

Μπραβο dark-master.τρομερό review οτι έπρεπε για την τελική απόφαση μου.ειδη το παραγγειλα. Περίμενω να .ου στειλης το κινεζικό τραγουδι στο review σου να το βάλω για ήχο κλησης:lol::lol: μαρεσε τόσο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το review dark-master. Περιμένω να δω τι θα γίνει με το κουπόνι για το s200 και να βάλω την παραγγελία. Από ποιότητα λήψης σήματος και ποιότητα ακουστικού τι λέει;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το review dark-master. Περιμένω να δω τι θα γίνει με το κουπόνι για το s200 και να βάλω την παραγγελία. Από ποιότητα λήψης σήματος και ποιότητα ακουστικού τι λέει;

Απλά εξαιρετικά και τα 2, ούτε χάνει σήμα και το ακουστικό δυνατό και πεντακάθαρο δεν το βάζεις full γιατί είναι πολύ δυνατό

 

Μπραβο dark-master.τρομερό review οτι έπρεπε για την τελική απόφαση μου.ειδη το παραγγειλα. Περίμενω να .ου στειλης το κινεζικό τραγουδι στο review σου να το βάλω για ήχο κλησης:lol::lol: μαρεσε τόσο πολυ

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :), google 男人就是累 - DJ舞曲 :p

 

Κάτι μου θυμίζει η μουσική :lol: Ωραίο review... Μια ερώτηση από εμένα .. πως πάει το κινητό από wifi εμβέλεια ?

Ευχαριστώ φίλε μου το wifi είναι ακόμα μια αποκάλυψη , μέσα στο σπίτι παντού ακόμα και μέσα από 2 τοίχους :ninja:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπράβο για το review το κινητό φαίνεται εξαίρετο!! άραγε αν το παραγγείλω σήμερα από gearbest θα έρθει με το καινούργιο firmware ????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπράβο για το review το κινητό φαίνεται εξαίρετο!! άραγε αν το παραγγείλω σήμερα από gearbest θα έρθει με το καινούργιο firmware ????

 

δεν ειναι τιποτα το firmware ουτε 5 λεπτα δουλεια.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

είναι 100% safe διαδικασία ???

 

ναι δεν υπαρχει θεμα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Απλά εξαιρετικά και τα 2, ούτε χάνει σήμα και το ακουστικό δυνατό και πεντακάθαρο δεν το βάζεις full γιατί είναι πολύ δυνατό

 

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :), google 男人就是累 - DJ舞曲 :p

 

 

Ευχαριστω εισαι ΘΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Επανέρχομαι με νεότερα σχετικά με την μπαταρία.

 

Ξεζούμισμα με παιχνίδια και ταινία κρατάει περίπου 4 ώρες.

Αντιθέτως (πραγματικά δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό) σε κατάσταση αναμονής, με απενεργοποιημένα WiFi-BT-mobiledata-gps, χωρίς να το πειράζω, ούτε κλήσεις, ούτε τίποτα... ξεπέρασε τις 24 ώρες και έφαγε κάτι λιγότερο από το 10% της μπαταρίας!!!

Επαναλαμβάνω... για να μην υπάρξουν λάθος εντυπώσεις :

 

Ξεζούμισμα 4 ώρες περίπου ,

Αναμονή σχεδόν μια μέρα μόνο 10%.

Link to comment
Share on other sites

Ξεζούμισμα 4 ώρες περίπου ,

Αναμονή σχεδόν μια μέρα μόνο 10%.

 

Καλημέρα, εμένα μου φαίνεται λογικό , αφού ήταν stand by

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια με μια καρτα σιμ μεσα μονιμα στο 3g και data ανοιχτο,2 ωρες μουσικη, 2 ωρες σερφαρισμα με 30΄τηλεφωνα με φωτισμο στο αυτοματο θα καταφερει να βγαλει μια μερα?
Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι η εξής :

Αν κλείνεις τα δεδομένα κινητής όταν δεν τα χρειάζεσαι , και ακούς μουσική απο ακουστικά ... νομίζω ότι θα σε βγάζει χαλαρά ένα 10ωρο .

Διαφορετικά, υπολογίζω κάνα 6άρι ώρες .

Τα δεδομένα καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία από ότι το wifi , εννοώ ότι αν μπορείς να αποφύγεις τα δεδομένα θα διαρκέσει περισσότερο .

 

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι μόλις φτάσει στο 15% της μπαταρίας , ζήτημα είναι να υπάρχει διαθέσιμος χρόνος 5 λεπτών μέχρι να σβήσει τελείως . και όταν σβήσει τελείως , χρειάζεται περίπου ένα 5λεπτο για να ενεργοποιήσεις την συσκευή πάλι . καλό ; κακό ; δε με ενοχλεί ιδιαίτερα .

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι η εξής :

Αν κλείνεις τα δεδομένα κινητής όταν δεν τα χρειάζεσαι , και ακούς μουσική απο ακουστικά ... νομίζω ότι θα σε βγάζει χαλαρά ένα 10ωρο .

Διαφορετικά, υπολογίζω κάνα 6άρι ώρες .

Τα δεδομένα καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία από ότι το wifi , εννοώ ότι αν μπορείς να αποφύγεις τα δεδομένα θα διαρκέσει περισσότερο .

 

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι μόλις φτάσει στο 15% της μπαταρίας , ζήτημα είναι να υπάρχει διαθέσιμος χρόνος 5 λεπτών μέχρι να σβήσει τελείως . και όταν σβήσει τελείως , χρειάζεται περίπου ένα 5λεπτο για να ενεργοποιήσεις την συσκευή πάλι . καλό ; κακό ; δε με ενοχλεί ιδιαίτερα .

 

Μετά από μερικούς κύκλους φορτίσεων θα την δεις την μπαταριά, αυτό που λες π.χ. εμένα δεν μου το έκανε , το έβαλα εχτές με 13% να φορτίσει ύστερα από κάνα 2ωρο που ήταν στην αναμονή, αφού έβγαλε 4ωρο με gaming μια χαρά :w00t:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση λίγο εκτός θέματος . Το παράγγειλα και εγώ μέσω paypal (δηλωμένη κάρτα alpha bank american express) με 80.71 $ και στο χαρτί της πιστωτικής βλέπω το 80.71 το μετατρέπει σε 65.62 ευρώ. Εσείς σε τι τιμή το πληρώσατε μέσω Paypal σε ευρώ, γιατί το site του gearbest το μετατρέπει γύρω στα 62. Edited by frelas
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση λίγο εκτός θέματος . Το παράγγειλα και εγώ μέσω paypal με 80.71 $ και στο χαρτί της πιστωτικής βλέπω το 80.71 το μετατρέπει σε 65.62 ευρώ. Εσείς σε τι τιμή το πληρώσατε μέσω Paypal σε ευρώ.

27/10 79.99$ στα 64.05€

Link to comment
Share on other sites

dark_master,

έχεις δίκιο σχετικά με τους κύκλους φόρτισης, δεν το σκέφτηκα, λογικά θα στρώσει. Πάντως, όσοι το έχουν δει από κοντά το κινητό δεν μπορούν να πιστέψουν ότι κάνει μόνο 60κάτι ευρώ! :D

 

frelas,

20/10 στα 65.22 ευρώ

(θα είχα κερδίσει σχεδόν 2 ευρώ αν είχα θυμηθεί να επιλέξω μετατροπή νομίσματος από τράπεζα και όχι PayPal στις ρυθμίσεις . Εκείνη την ημέρα, κατόπιν ελέγχου από xe.com, έβγαινε στα 63 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που το θυμήθηκα να πληρωσω σε δολλάρια, μου κράτησε η Πειραιώς 2% προμήθεια για αγορά σε ξένο συνάλλαγμα. Τελικά μου βγήκε περιπου το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

dark_master,

έχεις δίκιο σχετικά με τους κύκλους φόρτισης, δεν το σκέφτηκα, λογικά θα στρώσει. Πάντως, όσοι το έχουν δει από κοντά το κινητό δεν μπορούν να πιστέψουν ότι κάνει μόνο 60κάτι ευρώ! :D

 

frelas,

20/10 στα 65.22 ευρώ

(θα είχα κερδίσει σχεδόν 2 ευρώ αν είχα θυμηθεί να επιλέξω μετατροπή νομίσματος από τράπεζα και όχι PayPal στις ρυθμίσεις . Εκείνη την ημέρα, κατόπιν ελέγχου από xe.com, έβγαινε στα 63 ευρώ)[/quote

 

Προσπαθώ στο paypal να βγάλω άκρη στις ρυθμίσεις.

 

Εάν θέλουμε να απαλλαγούμε από την by default επιλογή της μετατροπής σε ευρώ, θα ακολουθήσουμε τα εξής βήματα:

 

- Ανοίγουμε το λογαριασμό μας στο PayPal

- Πατάμε Profile και, όταν ανοίξει, επιλέγουμε My Money

- Στην τελευταία επιλογή My preapproved payments πατάμε Update και

- Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Set Available Funding Sources που βρίσκεται μέσα στο πινακάκι

- Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Conversion Options που βρίσκεται δίπλα στον αριθμό της κάρτας και

- Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, επιλέγουμε το Bill me in the currency listed on the seller's invoice αντί του Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency που έχει by default.

 

Στο Set Available Funding Sources εμφανίζει μόνο αυτο

 

Manage Funding Sources

Choose which funding sources should be used for authorized/recurring payments to merchants, and click Save.

 

Deselect any funding sources that you do not want used in the list below. PayPal will always use the PayPal balance in your account first.

 

Available Funding Sources Funding Source

American Express Credit Card XXXX-XXXXXX-XΧΧΧ Credit Card

 

 

όπου είναι τσεκαρισμένη η κάρτα και δεν με αφήνει να την ξετσεκάρω

You cannot remove all of your instant funding sources from Merchant Relationships. Please select at least one funding source from the list below.

 

Conversion Options δεν υπάρχει στο μενού. Να υποθέσω ότι η μετατροπή γίνεται απο την κάρτα, αλλα εαν είναι έτσι πως μπορώ να διαλέξω μετατροπή απο paypal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...