Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει τότε να έχει σχέση με την ταχύτητα εγγραφής στην κάρτα και το Buffer του κινητού..

 

Αλλά μάλλον το δεύτερο έχει να κάνει γιατί και εγώ όταν επέλεξα PCM 22Khz 16-bit μου έβγαλε single recording time : 00:03:37. Η κάρτα που έχω είναι ταχύτητας 60x.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλιστα...οποτε ειναι θεμα hardware ε...;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει τότε να έχει σχέση με την ταχύτητα εγγραφής στην κάρτα και το Buffer του κινητού..

 

Αλλά μάλλον το δεύτερο έχει να κάνει γιατί και εγώ όταν επέλεξα PCM 22Khz 16-bit μου έβγαλε single recording time : 00:03:37. Η κάρτα που έχω είναι ταχύτητας 60x.

Λογικά ναι.. το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να βρούμε κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα και να δούμε τι χρόνους θα μας δώσει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Το κοyμπάκι που έχει το hands free για ν'απαντάς το τηλ. σε εσάς λειτουργεί;

Δοκίμασε να το κρατήσεις πατημένο για 1-2 δευτερόλεπτα... Εμένα πάντως λειτουργεί κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κρατήσεις πατημένο για 1-2 δευτερόλεπτα... Εμένα πάντως λειτουργεί κανονικά..

 

Εμένα το δικό μου απαντάει τις κλήσεις αλλά δεν τις κλείνει - για αυτό προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα προγραμματακι που να μετατρεπει ταινιες dvd σε αρχεια mpeg η avi για να παιζουν στο κινητο που θα βρουμε :) ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα προγραμματακι που να μετατρεπει ταινιες dvd σε αρχεια mpeg η avi για να παιζουν στο κινητο που θα βρουμε :) ?

 

PocketDivXEncoder :)

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi paidia gia to sprite back up. Loipon, kanoume to backup. kai an kanoume hard reset epanaferoume dedomena kai rithmiseis afou to xanaegkatastisoume. Doulevei omos etsi kai se periptosi anavathmisis?

Dioti tote pia to kinito exei tropopoiimeno leitourgiko kai ara iparxei periptosi na min mporesei na epanaferei rithmiseis kai programata to sprite back up etsi den einai i kano lathos kai leitourgei sigoura akoma kai meta apo anavathmisi?

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχει κανείς δοκιμάσει το PTab Spreadsheet (http://www.z4soft.com/ptab-spreadsheet/).

Είναι, λέει, εφαρμογή spreadsheet που υποστηρίζει και την πλατφόρμα των Windows Smartphones.

 

Έχει κανεις καμια έκδοση που να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ;) αντί να κατεβάσουμε την δοκιμαστική των 15 ημερών που δίνει το site;

 

:X :X

 

Κανένα νέο για αυτό; Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi paidia gia to sprite back up. Loipon, kanoume to backup. kai an kanoume hard reset epanaferoume dedomena kai rithmiseis afou to xanaegkatastisoume. Doulevei omos etsi kai se periptosi anavathmisis?

Dioti tote pia to kinito exei tropopoiimeno leitourgiko kai ara iparxei periptosi na min mporesei na epanaferei rithmiseis kai programata to sprite back up etsi den einai i kano lathos kai leitourgei sigoura akoma kai meta apo anavathmisi?

Το sprite backup μπορεί να επαναφέρει τις ρυθμίσεις σου ακόμα και μετά από firmware upgrade, χωρίς να πειράξει το νέο λειτουργικό. Για να γίνει αυτό πρέπει να ακολουθήσεις μια πολύ αυστηρή διαδικασία αναβάθμισης. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μου έστειλαν κάποια video μορφής .3gp.Ενώ μέσω άλμπουμ παίζουν κανονικά όταν πρσπαθώ να τα τρέξω με το betaplayer μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Player: Audio codec(ARM,0057) not found!" και παίζει το video χωρίς ήχο.

Γιατρέ μου τη βοήθειά σας..

edit:το περίεργο είναι πως κάποια άλλα video .3gp παίζουν κανονικά...

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Gx2 τα video ειδικά από Nokia κινητά χρησιμοποιούν αυτή την κωδικοποίηση για τον ήχο. Δυστυχώς δεν έχει ενσωματωθεί αποκωδικοποιητής στον betaplayer. Έχει ζητηθεί πάντως στα φόρουμ του προγράμματος να ενσωματωθεί αυτή η δυνατότητα στις νεότερες εκδόσεις. Εγώ αυτά τα βιντεάκια τα βλέπω με τον PVPlayer.

Όσο για το PTAB το ψάχνω και εγώ αρκετό καιρό τώρα, αλλα χωρίς αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Αμα σας πω οτι με το 8010 εβλεπα καλυτερο βιντεο απο το Κ700 τι θα μου πειτε...φυσικα εχει καλυτερη αποδοση οποτε μαλλον ορισμενοι το πηραν αλλιως...παντως για φωτογραφιες δεν λεει και πολλα.
Link to comment
Share on other sites

programer822@yahoo.gr stile to ekei file an mporeis...se euxaristo gia ti voithia kai to endiafero sou

Esteila to 2.1

sorry pou argisa.....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εγκατέστησα το xBar 2.6...

 

Παιδιά προσοχή... νόμιζα ότι μου χάλασε το joystick στην αρχή, αφού δεν δεχόταν το μέσα (κεντρικό) click με τίποτα... μετά βέβαια παρατήρησα ότι το xbar δούλευε οπότε το joystick δεν είχε κανένα πρόβλημα (ευτυχώς) :X

 

Το έβγαλα και λύθηκε το πρόβλημα... αλλά παρατηρώ ότι ακόμα και με το 2.5 το κεντρικό κουμπί δεν δούλευει πάντα σωστά... στην αρχή νόμιζα ότι άρχισε να τα φτύνει (όπως έχει αναφέρει και άλλος κόσμος εδώ), αλλά τελικά έφταιγε το #@%#$^#$ προγραμματάκι.

 

Συμπέρασμα, άμα έχετε πρόβλημα με το joystick βγάλτε το xbar πριν πάτε στην qtek :alien:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...