Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση μια εφαρμογή από την κάρτα να μεταφερθεί στην μνήμη;

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή και να την εγκαταστήσεις ξανά επιλέγοντας αυτή τη φορά την κάρτα μνήμης...

 

Αλλιώς πρέπει να μπλέξεις με registry keys που δεν είναι και 100% ασφαλές :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia kalispera...exw akomi mia erotisi

pos mporo na apothikeuso mp3 sti karta mnimis(se pious fakelous ennow) pos tha kanw egkatastasi ta programata exe kai cab si karta kai telos ta homescrene kai auta na einai sti karta mnimis...euxaristo prokatavolika olous gia ti politimi voithia sas

Δεν έχει σημασία σε πιο φάκελο θα βάλεις τα mp3. Μέσω του προγράμματος αναπαραγωγής θα μπορείς να τα ανοίγεις...

 

Τώρα τα προγράμματα .exe τα τρέχεις στο pc ενώ έχεις συνδεδεμένο το κινητό και αν έχεις μέσα την κάρτα μνήμης θα σε ρωτήσει αν θέλεις να εγκατασταθεί σε αυτή..

 

Τα .cab πρέπει πρώτα να τα μεταφέρεις στο κινητό (στην κάρτα μνήμης ή στο ίδιο το τηλέφωνο) και να τα εκτελέσεις μέσα από την διαχείριση αρχείων. Και πάλι θα σε ρωτήσει αν θες να εγκατασταθεί η εφαρμογή στην κάρτα μνήμης ή στο τηλέφωνο.

 

Για τα homescreens δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία σε πιο φάκελο θα βάλεις τα mp3. Μέσω του προγράμματος αναπαραγωγής θα μπορείς να τα ανοίγεις...

 

Τώρα τα προγράμματα .exe τα τρέχεις στο pc ενώ έχεις συνδεδεμένο το κινητό και αν έχεις μέσα την κάρτα μνήμης θα σε ρωτήσει αν θέλεις να εγκατασταθεί σε αυτή..

 

Τα .cab πρέπει πρώτα να τα μεταφέρεις στο κινητό (στην κάρτα μνήμης ή στο ίδιο το τηλέφωνο) και να τα εκτελέσεις μέσα από την διαχείριση αρχείων. Και πάλι θα σε ρωτήσει αν θες να εγκατασταθεί η εφαρμογή στην κάρτα μνήμης ή στο τηλέφωνο.

 

Για τα homescreens δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί..

ok file mou se euxaristo gia tin apantisi sou...me vvoithises arketa...twra an mathis kai gia ta homescreens tha xarw poli na mou peis...euxaristo kai pali

Link to comment
Share on other sites

ok file mou se euxaristo gia tin apantisi sou...me vvoithises arketa...twra an mathis kai gia ta homescreens tha xarw poli na mou peis...euxaristo kai pali

Δε νομίζω να ασχοληθώ άμεσα με τα Homescreens. Έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις που δημιούργησαν προβλήματα που μόνο με hard reset διορθώθηκαν που δεν το ρισκάρω.

 

Πάντως σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις οπωσδήποτε το sprite backup ώστε να κάνεις full backup πριν βάζεις οτιδήποτε ώστε σε περίπτωση που δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα να μπορείς να επανέλθεις στην προηγούμενη κατάσταση και να μη χρειαστεί να κάνεις hard reset..

 

Ξέρω ότι είναι πολύ χρονοβόρο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ασχοληθώ άμεσα με τα Homescreens. Έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις που δημιούργησαν προβλήματα που μόνο με hard reset διορθώθηκαν που δεν το ρισκάρω.

 

Πάντως σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις οπωσδήποτε το sprite backup ώστε να κάνεις full backup πριν βάζεις οτιδήποτε ώστε σε περίπτωση που δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα να μπορείς να επανέλθεις στην προηγούμενη κατάσταση και να μη χρειαστεί να κάνεις hard reset..

 

Ξέρω ότι είναι πολύ χρονοβόρο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση προς το παρόν...

kai pali se euxaristo gia tin apanti si sou...thelw episis na sas rwtisw gia ena programa to Pocket Controller-Professional...to exw to programa alla mou zitai serial number...mipos iparxi kati antistixo se freeware?

Link to comment
Share on other sites

Το 8020 έχει ενσωματομένο το auto-lock του πληκτρολογίου.

 

Settings -> (9) More -> (8) Security -> (1) Enable Phone Lock

 

Εκεί βάζεις ένα password και διαλέγεις μετά από πόση ώρα θες να ενεργοποιείται το lock.

 

:)

 

Nai, alla etsi prepei kathe fora pou to kanoume unlock, na bazoume k ton kwdiko, opote den einai idiaitera eyxrhsto....

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Boreis na baleis kodiko "1" k apla na patas unlock->1->unlock k eisai ok. doulevei bam bam k otan to sinithiseis bolevei. ase pou otan kapoios exei to kin sou den borei na to xrisimopoiisei.
http://www.danasoft.com/sig/WebPain.jpg
Link to comment
Share on other sites

Boreis na baleis kodiko "1" k apla na patas unlock->1->unlock k eisai ok. doulevei bam bam k otan to sinithiseis bolevei. ase pou otan kapoios exei to kin sou den borei na to xrisimopoiisei.

 

ή, πιο γρήγορα ακόμα, 1 -> unlock. Δεν χρειάζεται να πατήσεις unlock την πρώτη φορά, μπορείς να αρχίσεις με τον κωδικό κατευθείαν :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να περασω μια τιανια απο dvd στο κινητο μου και χρειαζομαι βοηθεια γιατι ειμαι λιγο ασχετος :) .πρωτα πρωτα να ξεκινησουμε απο τα βασικα.

1. με ποιο προγραμμα σιμπιεζω μια ταινια DVD και σε τι αρχειο ,για να την περασω στο τηλεφωνο?

2. αν κανω ολα τα παραπανω με επιτυχια με ποιο προγραμμα θα δψ την ταινια μου ? (με το pocket tv)?

 

3. ποσα mb καταλαμβανει περιπου μια ταινια 90 λεπτων στην καρτα μου?

 

 

Αρχικό Μήνυμα από harryal

Έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις που δημιούργησαν προβλήματα που μόνο με hard reset διορθώθηκαν που δεν το ρισκάρω.

 

για ποιο λογο δεν ρισκαρεις για hard reset? μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο δεν ρισκαρεις για hard reset? μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα απλά χρειάζομαι αρκετό χρόνο μετά για να περάσω στο κινητό όλα τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις.... και χρόνος πολύς δεν υπάρχει πια... :(

Link to comment
Share on other sites

paidia mpori na mou stilei kapios to spritebackup esto kai ti trial ekdosi?tin ekdosi 2 an mporite giati tin ena tin exw...sas euxaristo ekton proteron to

Pou na to steiloume?

POU???

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, Βρηκα το destinator 3 v075. Υπαρχει ελληνικος χαρτης γι'αυτο ή να ψαξω να βρω το pocket streets 2k5 ?

Βρήκες την έκδοση που είναι για smartphone?????

 

Αν θες πάντως το pocket streets 2k5 pm me!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση απο εμενα...

υπαρχει κανενα προγραμμα για ηχογραφηση εκτος απο το echo;;;;

πολυ καλο ειναι αυτο αλλα δυστυχως αλλα εχει μικρο single recording time...

πχ ενω μπορει να ηχογραφησει 3 ωρες ομιλιας , το single recording time ειναι μονο 2 λεπτα και 37 δευτερα....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση απο εμενα...

υπαρχει κανενα προγραμμα για ηχογραφηση εκτος απο το echo;;;;

πολυ καλο ειναι αυτο αλλα δυστυχως αλλα εχει μικρο single recording time...

πχ ενω μπορει να ηχογραφησει 3 ωρες ομιλιας , το single recording time ειναι μονο 2 λεπτα και 37 δευτερα....

Εμένα πάντως μου αφήνει 18 λεπτά.... πρέπει να έχει άμεση σχέση με το διαθέσιμο χώρο στην κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αφήνει 18 λεπτά.... πρέπει να έχει άμεση σχέση με το διαθέσιμο χώρο στην κάρτα...

paidia mias kai eipate gia tetia programata mipos iparxi kai kanena san auto alla freeware?

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτα συνολικα ή 18 λεπτα συνεχομενα;;;

512 ΜΒ καρτα εχω.....σε καλη ποιοτητα......

δεν υπαρχει προγραμμα για απεριοριστη εγγραφη;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτα συνολικα ή 18 λεπτα συνεχομενα;;;

512 ΜΒ καρτα εχω.....σε καλη ποιοτητα......

δεν υπαρχει προγραμμα για απεριοριστη εγγραφη;;;

Συνεχόμενα....

 

Στις επιλογές έχεις επιλέξει να να αποθηκεύονται οι εγγραφές στο storage card?

Link to comment
Share on other sites

ναι...το εχω επιλεξει....

στο format εχω : PCM 22Khz 16-bit..

απο κατω στο total recording time : 03:07:45

και στο single recording time : 00:03:07

 

ολα αυτα βεβαιως με format PCM 22Khz 16-bit

δεν ειναι κριμα να εχεις δυνατοτηα για 3 ωρες εγγραφη και να σε περιοριζει σε 3 λεπτα..;;;

η καρτα ειναι αδεια..μονο 15 ΜΒ εχω μεσα....

επισης παρατηρησα οτι αν αλλαξω απο storage card σε phone αλλαζει και το total recording time αλλα ΟΧΙ το single recording time!!!

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θελει αναβαθμιση το κινητο αλλα περιεργο που δεν γραφει κανονικα...μαλλον θελει μεγαλη καρτα μνημης η καποια ρυθμιση ειναι λαθος...
Link to comment
Share on other sites

του εχω κανει αναβαθμιση..ολα ΟΚ απο αυτη την αποψη....η καρτα ειναι 512..δεν παει παραπανω....δεν ξερει κανεις αλλο προγραμμα ε;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...