Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέλω κι εγώ!!!!!!! :D

 

sa den drepese:O kai esy!

Ftou sou:p

 

Ante deite ta mail sas.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Απιστευτο και ομωs αληθινο...fly simulator gia to ms mobile μαs,μαζι με κατι αλλα ομορφα προγραματα .πατε εδω http://www.leobueno.net

 

ntinos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απιστευτο και ομωs αληθινο...fly simulator gia to ms mobile μαs,μαζι με κατι αλλα ομορφα προγραματα .πατε εδω http://www.leobueno.net

 

ntinos

Πολύ καλό link ntino. Οι τύποι έχουν ξεφύγει :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απιστευτο και ομωs αληθινο...fly simulator gia to ms mobile μαs,μαζι με κατι αλλα ομορφα προγραματα .πατε εδω http://www.leobueno.net

 

Το εχω δει και στο http://www.smartphone.net εδω και καιρο, εχει αρκετα απιστευτα προγραμματα, γιατι φυσικα τα πληρωνεις και εχουν την αναλογη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κρυπτογράφηση συνομιλίας GSM

 

Ένα πολύ ενδιαφέρον προϊόν -διαθέσιμο αρχικά σε Microsoft Smartphones- πρόκειται να ανακοινωθεί προς το τέλος του μήνα. Θα επιτρέπει τη κρυπτογράφηση συνομιλιών μεταξύ δύο κινητών. Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

geia soy razor333.ti plhrwneis?de 8abaza kanena ston kopo na mpei se link poy .. plhrwnei.. opws les kai sy.gia des to kalytera.exalloy mia mikrh peiramatikh prospa8eia einai,ti na zhthsoyn?exoyme tipota kartes nvidia sta thlefwnakia mas gia na paroyme apodosh grafikwn?thanks harry,xa8hkame alla to software dyskola to briskoyme pleon,mallon etoimazontai gia ta windows mobile 5,kai epeidh ekei ola ta programata 8a einai koina gia ms kai ppc,oi programatistes thn psaxnoyn
Link to comment
Share on other sites

ntinos εισαι εν μερη σωστος, οχι ομως απολυτα σωστος! σου δινω ενα λινκ οπου εχει πολλα προγραμματα, τα περισσοτερα εχουν ποιοτητα και δινουν νεες δυνατοτητες στο κινητο σου, ωστοσο ειναι λογικο οι προγραμματιστες τους να ζηταν χρηματα για την δουλεια τους! ομως δεν σου ειπα να τα πληρωσεις, αν θελεις να τα βρεις "δωρεαν" ξερεις που να ψαξεις, ομως τι να ψαξεις, αν αγνοεις την υπαρξη τοσο καλων προγραμματων?

θα πας σε ενα p2p και θα πατας τυχαια search? Πιστευω να με καταλαβαινεις.

Και δεν πιστευω να τα εχεις ολα? εγω τουλαχιστον εχω στραγγισει οτι freeware εχει το internet και υπολογιζω οτι το smartphone.net εχει γυρω στα 100 προγραμματα που θελω.

Link to comment
Share on other sites

fysika kai de se katalabainw,dioti kineise parormhtika toy nearoy ths hlikias soy,kai les pragmata poy toylaxiston se mena poy me gnwrizoyn poly filoi edw mesa,de 8a prepe na ta les.kai fysika ta e x w ola.oi filoi moy edw to xeroyn,alla kai fysika ta moirazomai me oloys.to p2p poy moy les de moy leei tipota.to pm pm metaxy filwn einai ta panta edw s ayto to omorfo forum.alla de se katalabainw giati epimeneis,afoy ta programata einai freeware,poy einai to provlhma?h dikia moy h phgh thn opoia thn exw dwsei paliotera sto forum x8es ta anebase,isws epeidh htan free kai de toys edwse kai poly shmasia.h dikia soy h pasignwsth poy tadwse nwritera kai sy to eides pio prwtos kai fysika den katalabes oti htan free,giati akoma den to katalabaineis ap oti blepw ap to replay soy ti 8es na peis?exeis link poy anebazoyn omorfa programata kai de ta proteineis?forum is here,to leei h lexh.eilikrina de se katalabainw.dwse ta links soy,an exeis 8a boh8hseis poly oloys mas,dwse se oloys na ta exoyn o l a opws les.kai to o l a oson afora to software einai lexh sxetikh kai 8a to diapistwneis ka8e mera oti den isxyei.filika ntinos
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το Flight Simulator.. Στην ουσία ένα port από την (πολύ) παλιά Pocket PC έκδοση...

 

Μια μικρή παράκληση... Όταν γράφετε ένα μήνυνα μην ξεχνάτε να χρησιμοποιείτε λίγο και το [Enter]... Είναι πολύ κουραστικό να διαβάζεις ένα μήνυμα χωρίς παραγράφους :shifty:

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα δεν μιλαω μονο για 'υτο το παιχνιδακι που πολυ καλα εκανες και εδωσες, εγω απλα ειπα οτι το εχω ξαναδει καπου αλλου,επισεις ποιος σου ειπε οτι ζηταν στο smartphone.net χρηματα για το leo's flight simulator? Στo site που εδωσα δεν βρησκεις μονο αυτο φυσικα, υπαρχουν τα περισσοτερα freeware που κυκλοφορουν, αλλα και 100αδες αλλα αξιολογα προγραμματα που ΔΕΝ ειναι freeware και πολλα δεν δινουν ουτε καν try.

Τα freeware φυσικα και τα εχεις γιατι τα εχουν οι περισσοτεροι και επισεις υπαρχουν ενα σωρο site με free εφαρμογες.

Τωρα αν πιστευεις οτι εχεις και τις 1000 περιπου εφαρμογες που εχει το site τι να πω μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

exereynhth moy pitsiriko eisai ...sthn arxh akomh toy mhtoy ths ariadnhs.gi ayto,no more sxolia.etsi ekana kai egw otan prwtomphka edw mesa ton kokkora,alla poly grhgora katalaba ti shmainei forum kai oi tonoi moy epesan.8a wrimaseis kai 8a deis alliws thn synenwsh mas edw.kai dwse oti exeis mhn to kratas.kane moy pm me email,soyxw ena megalo dwraki,ntinos
Link to comment
Share on other sites

- Nomizo pos den mporeis na valeis Microsoft Windows Mobile 2003 sto Mpx200

- Gia na deis .avi arxeia (video: divx codec, audio: MP3 codec) xrisimopeiis to programma BetaPlayer i PocketMVP. Gia na ftiaxno ta .avi xrisimopoio ta programmata DVDx kai VirtualDub (analisi: 208x144, frame rate 8.333 (decimate/divide by 3), video bitrate 120, audio bit rate 48).

- Gia programma na controlareis tin tv den nomizo oti iparxei giati ginotan enas psiloxamos oti den mporouse na ftiaxtei ena tetoio programma gia to qtek 8080.

Πια video μπορεί να συμπιέσει το DVDx; Με το VirtualDub όμως δεν μπορείς να συμπιέσεις DVD όπως vob αρχεία :(

κατά τη γνώμη μου αυτό είναι το καλυτερο: http://divx.ppccool.com/ free ευκολο και αποτελεσματικο!!!!

Και το PocketDivXEncoder_0.3.51_RC11 είναι αίσχος. Οι υπότιτλοι που βάζει είναι τόσο χάλια που δεν μπορείς να δεις την ταινία ως το τέλος.

Υστερα για να κανετε ολοκληρο DVD->DivX Θα προτεινα το flaskmpeg απλα βαλτε αναλυση για κινητο και χαμηλωστε το bitrate video/ηχου (εγω για το mpx βαζω 224*176, video 200+Kbps ηχο 64kbps στερεο και παιζει τελεια).

Κατεβαζετε εδω: http://www.flaskmpeg.net/

Θα μπορούσες να πεις αναλυτικότερα πως πάμε σε αυτές τις ρυθμίσεις; Διότι τελικό μέγεθος μου το βγάζει 3.5GB. To έχω Επιλογές-Γλώσσα-Greek v 0.594
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να πεις αναλυτικότερα πως πάμε σε αυτές τις ρυθμίσεις; Διότι τελικό μέγεθος μου το βγάζει 3.5GB. To έχω Επιλογές-Γλώσσα-Greek v 0.594

 

Πρωτα-πρωτα κατεβασε την 0.7.8.39! Κανε rip ενα dvd με τον dvd decrypter σε file mode, ανοιξε με το flaskmpeg το ifo και διαλεξε γλωσσα ηχου και υποτιτλους (Η εκδοδη 0.594 δεν ανοιγει ifo μου φαινετε, κατεβασε αυτη που γραφω) πανε μετα options και διαλεξε advance options στην καρτελα video βαλε αναλυση 224*176 και ξετσεκαρε το deinterlace τα αλλα μην τα πειραζεις! Τωρα πανε options, output format options, διαλεξε divx 5.2.1, (πρεπει να τον κανεις instal, αν δεν το εχεις κανει δεν θα υπαρχει επιλογη!)

Και βαλε 250-350Kbps, μετα πανε στον ηχο και διαλεξε mp3 και ποιοτητα 56-64kbps stereo. Ελπιζω να βοηθισα, αν θα να το κανεις ακομα πιο μικρο, βαλε λιγοτερα kbps.

Link to comment
Share on other sites

Katarxin thanx se olous gia ta sites pou exete dimosiefsei!Epeidi omws eimai kainourios xristis tou qtek mporei kapoios na mou pei pou mporw na brw ena grigoro tutorial gia to kinito?den ennow manual gia tis basikes leitourgies alla gia tis epagkelmatikes leitourgies ws smartphone.Thanx again!

 

 

(kai kati pio aplo.pws mporw na balw mp3 i wav san ixous klisis kai na allaksw themes?)

~One Sky~

~One Destiny~

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του Xbar 2.5. Ενώ ολοκληρώνεται κανονικά όταν πάω να ανοίξω την εφερμογή μου βγάζει το μήνυμα "OwnerName is Empty". Την απεγκατέστησα και την ξαναεγκατέστησα αλλά πάλι τα ίδια...

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω πως εγκαθιστώ skins για τον WMP10. Κάνω κανονικά την εγκατάσταση αλλά ο WMP δεν μου παρουσιάζει το skin.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του Xbar 2.5. Ενώ ολοκληρώνεται κανονικά όταν πάω να ανοίξω την εφερμογή μου βγάζει το μήνυμα "OwnerName is Empty". Την απεγκατέστησα και την ξαναεγκατέστησα αλλά πάλι τα ίδια...

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω πως εγκαθιστώ skins για τον WMP10. Κάνω κανονικά την εγκατάσταση αλλά ο WMP δεν μου παρουσιάζει το skin.

 

Ποιό κινητό έχεις και έχεις και τον wmp 10? sda?

 

Όσο για το OwnerName is Empty θα πας μέσα από τις ρυθμίσεις και θα βάλεις

ένα όνομα στο device owner!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Μάνο δεν θυμάσαι που στο είχα πει ότι θα πάρω το T-Mobile SDA Music? Ε, το πήρα! :D Ευχαριστώ για την απάντηση! :)
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, μπορείτε να κατεβάσετε το M$ activesync 4.0 από το site της

Microsoft!

 

Το δοκίμασα και δουλεύει τέλεια με το 8020 μου!

 

Από ΕδΩ!!!

 

 

:) :O :lol:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μανο, υποστηριζει usb2.0 και στις παλιες συσκευες (με 2003) ή μονο στις καινουριες που θα βγουν με τα WM5? Γενικα ειδες διαφορα στην ταχυτητα μεταφορας απο το pc στο κινητο και αντιστροφα?
Link to comment
Share on other sites

Μανο, υποστηριζει usb2.0 και στις παλιες συσκευες (με 2003) ή μονο στις καινουριες που θα βγουν με τα WM5? Γενικα ειδες διαφορα στην ταχυτητα μεταφορας απο το pc στο κινητο και αντιστροφα?

 

 

Τώρα θα σε γελάσω για το πρώτο, πάντως παρατήρησα μία αύξηση

της ταχύτητας συγχρονισμού καθώς και της μεταφοράς δεδομένων!

Αξίζει να το δοκιμάσετε!

 

Έχει και επιλογή για sync τραγουδιών μέσα από το library του wmp 10.

 

Πολύ καλό!

 

:) :O :D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, μπορείτε να κατεβάσετε το M$ activesync 4.0 από το site της

Microsoft!

 

Το δοκίμασα και δουλεύει τέλεια με το 8020 μου!

 

Από ΕδΩ!!!

 

 

:) :O :lol:

Διαφορές εντοπίστηκαν μαζί με την προηγούμενη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: Στο QTEK 8080 μπορώ να βάλω το java virtual machine για να μπορώ να εγκαθιστώ εφαρμογές JAVA? Γνωρίζει κανείς;;

εχω μια java virtual machine της mitac που ειχε βγει για το 8380, αλλα δεν θυμαμαι να τα ειχα καταφερει να βαλω καμια εφαρμογη. ισως να μην ηταν συμβατες.

αν θελεις δωσε μου mail να στη στειλω να δοκιμασεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Όπως είχαμε διαβάσει και δεί απο διάφορες πηγές τα "πολυπόθητα"

κινητά παραθύρια 2005 a.k.a CE 5.0 με αυτόματα πατζούρια και μάνταλα με immobilizer (μεταξύ πολλών άλλων)

κυκλοφόρησαν όπως είχαν προγραμματιστεί 10/05 2005

περισσότερα εδώ!

επίσης στην κεντρική σελίδα Windows Mobile είδα κάτι που με χαροποίησε ιδιαίτερα...

τα H/PC downloads επανεμφανίσθηκαν!!

 

Για περισσότερα για τα Windows Mobile 5.0

Επισκευτείτε το νέο Official Windows Mobile 5.0 Site

 

Επίσης κυκλοφόρησε νεότερη έκδοση ActiveSync 4.0

η μοναδική διαφορά που εντόπισα είναι η σταθερότητα

κάποιες φορές το Activesync "έχανε" τον κοσμο

κ δεν μπορούσαν πλέον να συνδεθούν άλλες συσκευές κ να αναγνωρισθούν

παρα μόνο εάν γινόταν επανεγκατάσταση...

η Νέα έκδοση είναι build4343 κ αμέσως προηγούμενη μου ήταν η build4328

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...