Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιπα χτες που ειχα χρονο να τραβηξω ενα backup της fulmics 4.2 και να δοκιμασω μια 5αρα custom να δω τελικα αν ειναι γρηγορη η 6αρα η "καλυτερη" γενικα.Διαφορα στην ταχυτητα δεν βλεπω , παντα με xceed kernel και τις ιδιες ρυθμισεις (conservative @1.7 , -45 undervolt).

Περα απο τα αλλα τετοια νουμερα ΠΟΤΕ δεν εχω δει στην 6 αλλα και πολλες 5.

http://i1287.photobucket.com/albums/a638/Leolipop/my%20phone/Screenshot_2016-04-08-09-27-58_zpsdpnnc7tc.png http://i1287.photobucket.com/albums/a638/Leolipop/my%20phone/Screenshot_2016-04-08-09-28-10_zpsljayrqc6.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από 1 χρόνο που έχω το κινητό ... τελικά η μπαταρία του ψόφησε!! Το κινητό δεν έμπαινε καν στο android...έκανε restart !! Κατάλαβα ότι είναι μπαταρια αφου δοκίμασα για 2 μέρες να αλλάξω firmware, ρυθμίσεις κτλ...αλλά τελικά το κινητό δεν έκανε restart όταν είχα συνδεδεμένο τον φορτιστή!! Τελικά το πήγα στο σερβις procordia, μου ειπαν ότι η μπαταρια έχει εγγύηση μονο για 6 μήνες από την αγορά του τηλεφώνου...πήρα μια καινούργια 15 ευρώ και ηρεμησα!! Τσαμπα έφαγα τόσες μέρες με δοκιμές...α ρε LG...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο που έχω το κινητό ... τελικά η μπαταρία του ψόφησε!! Το κινητό δεν έμπαινε καν στο android...έκανε restart !! Κατάλαβα ότι είναι μπαταρια αφου δοκίμασα για 2 μέρες να αλλάξω firmware, ρυθμίσεις κτλ...αλλά τελικά το κινητό δεν έκανε restart όταν είχα συνδεδεμένο τον φορτιστή!! Τελικά το πήγα στο σερβις procordia, μου ειπαν ότι η μπαταρια έχει εγγύηση μονο για 6 μήνες από την αγορά του τηλεφώνου...πήρα μια καινούργια 15 ευρώ και ηρεμησα!! Τσαμπα έφαγα τόσες μέρες με δοκιμές...α ρε LG...

 

Ετσι ξαφνικα απο την μια μερα στην αλλη?

Δεν ειχε παρουσιασει κανενα συμπτωμα?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ξαφνικα απο την μια μερα στην αλλη?

Δεν ειχε παρουσιασει κανενα συμπτωμα?

 

Κανένα απολύτως σύμπτωμα! Από την μια μέρα στην άλλη σταμάτησε να λειτουργεί σωστά και να χρειάζομαι φορτιστή για να μπει στο android. Δυστυχώς είχα αλλάξει ROM 2 μέρες πριν και με μπέρδεψε γιατί νόμισα ότι είναι θέμα firmware και έφαγα 3 μέρες με δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδια βοηθεια μου φουσκωσε η μπαταρια ειναι η δευτερη που αλλαζω με την πρωτη ειχα απανωτα restart. ο φορτιστης που χρησιμοποιω ειναι αυτος http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes-kalodia/fortistis-prizas-belkin-usb-single-24a-leyko/prod7700416pp/ λετε απλα να επεσα σε δευτερη μπαταρια ελαττωματικη?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ναι η δευτερη ειναι αυτη εδω και ηρθε σε σκετο σακουλακι http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/1197 εγγυηση εχει μονο 6 μηνες και δυστυχως εχουν παρερθει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να αγοραζουμε μπαταριες μονο στην αυθεντικη συσκευασια και οχι σε χυμα κατασταση.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ολες οσες βρηκα στο skroutz ειναι γνησιες αλλα σε bulk συσκευασια η μονη μπαταρια που βρηκα σε κουτι ηταν απο ebay απο Ισραηλ αλλα δεν μπορω να περιμενω να ερθει γιατι δεν εχω τηλεφωνο. θα εχω το νου μου μηπως για την μπαταρια γταιει ο belkin ο φορτιστης
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ψαχνωντας για μπαταρια μπηκα στο amazon .uk παιδια τα μισα reviews χρηστων λενε οτι τους φουσκωσε η μπαταρια https://www.amazon.co.uk/product-reviews/B00M4BYE1E/ref=cm_cr_getr_d_paging_btm_1?ie=UTF8&showViewpoints=1&sortBy=recent&pageNumber=1
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αγορασθηκαν 2 μπαταριες απο internetομαγαζο καταχωρημενο στο skroutz.

Το μαγαζι δεν ειχε σχεδον αρνητικες κριτικες για αυτο και προτιμηθηκε.

Παραγγελεια τηλεφωνικη, η συναλλαγη αψογη, η μπαταριες ηρθαν στην ωρα τους και οπως επρεπε

σε κατασταση bulk φυσικα. (δεν περιμενα και κατι αλλο)

 

Εμ ελα ντε που ειναι γυρω στο μισο χιλιοστο (ισως και λιγοτερο) μεγαλυτερες και μπαινουν σφιχτα στο κινητο.

Η μονη διαφορα που βρισκω με την γνησια που φοραει επανω ειναι η ασπρη κουκιδα που βρισκετε διπλα απο τις

4 επαφες του ρευματος. Αυτες που μου ηρθαν δεν την εχουν. Δεν τις εβαλα για φορτιση ακομα εχοντας στην ακρη του

μυαλου μου οτι μπορει να τις επιστρεψω.

 

Εχει/ειχε καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με το μεγεθος της μπαταριας ή ειμαι ο πρωτος?

Νορμαλ? Γνησιες με κατασκευαστικο λαθος? Ή μαϊμουδες?

Link to comment
Share on other sites

Να τις στειλεις πισω αφου παρεις τηλ.πρωτα.το επαθα με παλιο lg που ειχα και ενω ηταν το ιδιο νουμερο μπαταριας η καινουργια ειχε μια ανεπαισθητη καμπυλη στις ακρες και δεν κουμπωνε με τιποτα.μιλαω για επισημη μπαταρια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αγορασθηκαν 2 μπαταριες απο internetομαγαζο καταχωρημενο στο skroutz.

Το μαγαζι δεν ειχε σχεδον αρνητικες κριτικες για αυτο και προτιμηθηκε.

Παραγγελεια τηλεφωνικη, η συναλλαγη αψογη, η μπαταριες ηρθαν στην ωρα τους και οπως επρεπε

σε κατασταση bulk φυσικα. (δεν περιμενα και κατι αλλο)

 

Εμ ελα ντε που ειναι γυρω στο μισο χιλιοστο (ισως και λιγοτερο) μεγαλυτερες και μπαινουν σφιχτα στο κινητο.

Η μονη διαφορα που βρισκω με την γνησια που φοραει επανω ειναι η ασπρη κουκιδα που βρισκετε διπλα απο τις

4 επαφες του ρευματος. Αυτες που μου ηρθαν δεν την εχουν. Δεν τις εβαλα για φορτιση ακομα εχοντας στην ακρη του

μυαλου μου οτι μπορει να τις επιστρεψω.

 

Εχει/ειχε καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με το μεγεθος της μπαταριας ή ειμαι ο πρωτος?

Νορμαλ? Γνησιες με κατασκευαστικο λαθος? Ή μαϊμουδες?

εγω φιλε μου αλλα τοτε δεν ειχα δωσει σημασια τωρα που το ανεφερες το θυμηθηκα. εμενα στους 6 μηνες η μπαταρια φουσκωσε και παραλιγο να μου ξεκολησει το bezel. στο amazon γινεται χαμος κριτικες χρηστων που αναφερουν οτι φουσκωσε η μπαταρια. αυτος εδω ο πωλητης λεει κατι για κουκιδες που εχει η γνησια http://www.ebay.com/itm/100-NEW-Original-Genuine-LG-G3-F400-D850-D851-D855-BL-53YH-3000mAh-Battery-lot-/182151480591?var=&hash=item2a6913050f:m:mwjzH23wXIRklD1G65Hakug ισχυριζεται οτι εχει γνησια μπαταρια. εγω προτιμησα ενα πωλητη απο το ισραηλ που την εχει σφραγισμενη σε κουτι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου αλλα τοτε δεν ειχα δωσει σημασια τωρα που το ανεφερες το θυμηθηκα. εμενα στους 6 μηνες η μπαταρια φουσκωσε και παραλιγο να μου ξεκολησει το bezel. στο amazon γινεται χαμος κριτικες χρηστων που αναφερουν οτι φουσκωσε η μπαταρια. αυτος εδω ο πωλητης λεει κατι για κουκιδες που εχει η γνησια http://www.ebay.com/itm/100-NEW-Original-Genuine-LG-G3-F400-D850-D851-D855-BL-53YH-3000mAh-Battery-lot-/182151480591?var=&hash=item2a6913050f:m:mwjzH23wXIRklD1G65Hakug ισχυριζεται οτι εχει γνησια μπαταρια. εγω προτιμησα ενα πωλητη απο το ισραηλ που την εχει σφραγισμενη σε κουτι

 

Δηλαδη ουτε καν τις μπαταριες απο Procordia να μην εμπιστευομαστε?

Τοσο πολυ μαϊμου κυκλοφορει?

(Τις συγκεκριμενες ΔΕΝ τις πηρα απο Procordia, αλλα δεν βλεπω κατι αλλο πιο..."πιστοποιημενο" στο θεμα LG)

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω να πιστευω οτι ολη η παραγωγη για τις δικες μας μπαταριες εχει καποιο κατασκευαστικο λαθος,και ειναι θεμα τυχης τι θα σου κατσει.θυμηθητε τον επεξεργαστη snapdragon 810 που ηταν τσιπ για ψησταρια.και για να προλαβω ο δικος μας ανεβαζει πυρετο λογω οθονης.μικρη μηχανη σε μεγαλο αμαξι.:lol:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα ακυρωσα την παραγγελια απο ebay και θα μιλησω τριτη με procordia δεν μπορει να μην ειναι γνησιες οι μπαταριες που δινουν. πιστευω οτι και τα αγαια στο skroutz γνησιες εχουν απλα κατι χοντρο εχει γινει με τις παρτιδες εμενα αυτη που εγινε μπαλονι παραχθηκε 7/2015 και εγω την πηρα Ιανουαριο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ειδα αυτο
και ρωταω αν το δοκιμασε κανεις και αν το δοκιμασε η επιστροφη στην αρχικη ρυθμιση γινεται?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειδα αυτο
και ρωταω αν το δοκιμασε κανεις και αν το δοκιμασε η επιστροφη στην αρχικη ρυθμιση γινεται?

 

https://postimg.org/image/a8oh4jcy3/

https://postimg.org/image/rahb6mrt7/

Link to comment
Share on other sites

Στην συζητηση που ειχα σημερα με το μαγαζι απο το οποιο πηρα τις μπαταριες με παρεπεμψαν στο επισημο service της LG δηλαδη....στην Procordia :confused: για να

μου αλλαξουν τις μπαταριες εφοσον κριθουν προβληματικες.

Δεν προλαβα να παρω τηλ στην Procordia, θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Στην συζητηση που ειχα σημερα με το μαγαζι απο το οποιο πηρα τις μπαταριες με παρεπεμψαν στο επισημο service της LG δηλαδη....στην Procordia :confused: για να

μου αλλαξουν τις μπαταριες εφοσον κριθουν προβληματικες.

Δεν προλαβα να παρω τηλ στην Procordia, θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα.

το μαγαζι ειναι σκρουτζομαγαζο? αν ναι αυτοι πρεπει να στις αλλαξουν,γιατι απλα αυτοι στις πουλησαν και οχι να τρεχεις απο δω και απο κει,εκτως και τρεχει κατι αλλο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το ειπα γιατι στα στατιστικα χρησης εχει οθονη 27% μονο .

 

χαμηλή φωτεινοτητα αν χαμηλώσεις τη φωτεινότητα κερδιζεις πολυ σε μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

εμενα ηρθε η μπαταρια απο procordia σε bulk συσκευασια ειχε ομως τις μαυρες κουκιδες στις επιχρυσες επαφες οποτε ειναι γνησια. εχει ημερομηνια παραγωγης 6/2016
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...