Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παιζει αυτο το σεναριο σε καμια περιπτωση . Σε κανενα κινητο . Το καλωδιο δεν συνδέεται λιγο η πολυ απλα καθολου η κανονικα ολο .αυτα ειναι θεματα της lg περι αργης φορτισης και κατεβασμα φωτεινοτητας

 

Δηλαδη δεν γινεται να μην εχουν επαφη ολα τα δονατκια/μερη του βύσματος?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κουμπωτο είναι παιδιά. Δεν γίνεται να μπει λίγο και να φορτίζει λίγο.

 

θα στο τραβήξω σε βίντεο με το powerbank να το δεις. Αν δεν το βάλεις καλά βγάζει αργή φόρτιση αν το σπρώξεις καλά η συσκευή δεν πετάει κανένα μήνυμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο το σεναριο σε καμια περιπτωση . Σε κανενα κινητο . Το καλωδιο δεν συνδέεται λιγο η πολυ απλα καθολου η κανονικα ολο .αυτα ειναι θεματα της lg περι αργης φορτισης και κατεβασμα φωτεινοτητας

 

σε ολα τα περιφερειακα γινετε αυτο απο Pc μεχρι και Κινητο για λογους ασφαλειας τις τασεις

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα περιφερειακα γινετε αυτο απο Pc μεχρι και Κινητο για λογους ασφαλειας τις τασεις

Έλα ρε φίλος και έλεγα ότι είμαι παλαβος για μια στιγμή και βλέπω ότι να ναι...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα περιφερειακα γινετε αυτο απο Pc μεχρι και Κινητο για λογους ασφαλειας τις τασεις

 

Δηλαδη λες οτι δεν πατανε ολα τα δοντακια και αυτο εχει ως αποτελεσμα να εχει αργη φορτιση και οτι αν το βαλεις ολο μεσα φορτιζει κανονικα . μην το πεις πουθενα και σε κοροιδευουν . δεν παιζει αυτο το σεναριο . αργη φορτιση μονο στα κινητα της lg εχω δει και μονο οταν ειναι μετα απο χρηση θερμοκρασια δηλαδη τοτε μονο το κανει και οχι αν το βαλεις λιγο η πολυ διαφορετικα θα ελεγε ατο ενχειριδιο το βαζεις λιγο και εχεις αργη φορτιση το βαζεις πολυ και εχεις γρηγορη φορτιση .επισης αυτο που λες για την ταση το καθοριζει ο φορτιστης μονο οχι το καλωδιο

Edited by lenovo
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λες οτι δεν πατανε ολα τα δοντακια και αυτο εχει ως αποτελεσμα να εχει αργη φορτιση και οτι αν το βαλεις ολο μεσα φορτιζει κανονικα . μην το πεις πουθενα και σε κοροιδευουν . δεν παιζει αυτο το σεναριο . αργη φορτιση μονο στα κινητα της lg εχω δει και μονο οταν ειναι μετα απο χρηση θερμοκρασια δηλαδη τοτε μονο το κανει και οχι αν το βαλεις λιγο η πολυ διαφορετικα θα ελεγε ατο ενχειριδιο το βαζεις λιγο και εχεις αργη φορτιση το βαζεις πολυ και εχεις γρηγορη φορτιση .επισης αυτο που λες για την ταση το καθοριζει ο φορτιστης μονο οχι το καλωδιο

 

 

 

Ναι εχεις δικιο ο φορτιστης ειναι αυτος που κανονιζει την ταση . οσο για το καλωδιο δεν γινεται να παταει λιγο και να φορτιζει λιγο να παταει πολυ και να φορτιζει πολυ δεν στεκει αυτο το πραγμα , η φορτιζει η δεν φορτιζει σε περιπτωση που δεν παταει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λες οτι δεν πατανε ολα τα δοντακια και αυτο εχει ως αποτελεσμα να εχει αργη φορτιση και οτι αν το βαλεις ολο μεσα φορτιζει κανονικα . μην το πεις πουθενα και σε κοροιδευουν . δεν παιζει αυτο το σεναριο . αργη φορτιση μονο στα κινητα της lg εχω δει και μονο οταν ειναι μετα απο χρηση θερμοκρασια δηλαδη τοτε μονο το κανει και οχι αν το βαλεις λιγο η πολυ διαφορετικα θα ελεγε ατο ενχειριδιο το βαζεις λιγο και εχεις αργη φορτιση το βαζεις πολυ και εχεις γρηγορη φορτιση .επισης αυτο που λες για την ταση το καθοριζει ο φορτιστης μονο οχι το καλωδιο

Το βγάζει και όταν φορτίζει το τηλέφωνο από υπολογιστή και όταν είναι παλιός ο φορτιστής και δίνει λίγη τάση παρόλο που το τηλέφωνο είναι κρύο. Αλλά εκεί επιμένεις με τις θερμοκρασίες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω κατι αλλο ας γκουγλαρει να μαθει τι παιζει με το συστημα αυτο

Δεν χρειάζεται να πείτε κάτι άλλο ούτε εγώ να γκουγκλαρω . Όταν αναφέρεις θερμοκρασίες εννοείς ότι το βγάζει όταν το τηλέφωνο είναι ζεστό. Εγώ απλά σου λέω ότι το βγάζει ούτως ή άλλως όταν το φορτιζεις πχ. Από υπολογιστή. Και δεν είναι θέμα σου λέει ότι η φόρτιση είναι αργή και θα αργήσει να φορτισει συνδέστε σε κανονικό φορτιστή και αυτό κακό είναι που κάνει η lg?

Edited by athanaso77

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε χαλαρωσε επιτελους πριν ελεγες για τα δοντακια τωρα το γυρνας αλλου?οπως και να το κανουμε εχει θεμα ειτε ετσι ειτε αλλιως θα στο βγαλει το μηνυμα

Το βγάζει και στον υπολογιστή σε αργή φόρτιση λοιπόν και όταν δεν σου έχει κουμπωσει καλά ο φορτιστής

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει και στον υπολογιστή σε αργή φόρτιση λοιπόν και όταν δεν σου έχει κουμπωσει καλά ο φορτιστής

 

Ανεβασε βιντεο τωρα και δωσε λινγκ να το δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη δεν γινεται να μην εχουν επαφη ολα τα δονατκια/μερη του βύσματος?

 

Γινεται να μην εχουν επαφη τα δοντακια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα φορτιζει αργα ,δεν θα φορτιζει καθολου .αλλα ακομα απορω γιατι επιμενετε σε κατι που ειναι 100% σιγουρο οτι δεν παιζει το σεναριο?οπως ακριβως κανετε στο επισημο νημα του τζι3 .το συμπερασμα οτι και να πουμε εσεις τα δικα σας τωρα ποιος ξεφτιλιζεται φαινεται.αμα παρουμε παραδειγμα την επιμονη σας για το θεμα αυτο που δεν ησχυει ουτε 1 στο εκατομ.τι να πουμε και στο επισημο νημα...

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε βιντεο τωρα και δωσε λινγκ να το δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γινεται να μην εχουν επαφη τα δοντακια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα φορτιζει αργα ,δεν θα φορτιζει καθολου .αλλα ακομα απορω γιατι επιμενετε σε κατι που ειναι 100% σιγουρο οτι δεν παιζει το σεναριο?οπως ακριβως κανετε στο επισημο νημα του τζι3 .το συμπερασμα οτι και να πουμε εσεις τα δικα σας τωρα ποιος ξεφτιλιζεται φαινεται.αμα παρουμε παραδειγμα την επιμονη σας για το θεμα αυτο που δεν ησχυει ουτε 1 στο εκατομ.τι να πουμε και στο επισημο νημα...

 

 

ανεβάζω το βιντέακι ανέμενε 5'

 

ορίστε λοιπόν και το βιντεάκι σου https://youtu.be/jyDi8H_sGCg

 

Η ποιότητα ήταν καλυτερη (είναι απο lg g flex τραβηγμένο) αλλά απο το ανέβασμα στο youtube μαλλον έχει αλλοιωθεί. Ωστόσο ξέρεις πολύ καλά το μήνυμα αργή φόρτιση που το βγάζει. Λοιπόν απ'οσο βλέπεις το καλώδιο είναι τοποθετημένο στα όρια των επαφών του τηλεφώνου και βγάζει αργή φόρτιση , μόλις κουμπώσει κανονικά η φόρτιση γίνεται κανονικά και δεν εμφανίζεται το μήνυμα (για την ιστορία το καλώδιο είναι συνδεδεμένο σε υπολογιστή lenovo). Αρα λοιπόν έχεις ενα πράγμα σε βίντεο που τελικά ίσχυσε το 1 στο εκατομμύριο. Απο κει και πέρα απ'οσο μάλλον αντιλαμβάνεσαι δεν σου λέω κάτι απλά για να στο πω αλλά προφανώς επεδή μου έχει τύχει. Τώρα αν ξεφτιλυζόμαστε ή οχι δεν θα το σχολιάζω. Εμείς τις απόψεις μας λέμε. :X

 

Μέχρι και στο Poll για την ρωγμή στο κινητό πήγες και ψήφισες ναι μόνο και μόνο για να ανεβάσεις τα ποσοστά ενώ ποτέ δεν είχες το συγκεκριμένο πρόβλημα... τώρα λοιπόν νομίζω οτι μεγαλύτερη έννοια έχεις εσυ να βγάλεις το τηλέφωνο σάπιο με πράγματα τα οποία δεν σου συνέβησαν ποτέ και δεν ισχύουν παρά εγώ να το βγάλω άψογο...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ανεβάζω το βιντέακι ανέμενε 5'

 

ορίστε λοιπόν και το βιντεάκι σου https://youtu.be/jyDi8H_sGCg

 

Η ποιότητα ήταν καλυτερη (είναι απο lg g flex τραβηγμένο) αλλά απο το ανέβασμα στο youtube μαλλον έχει αλλοιωθεί. Ωστόσο ξέρεις πολύ καλά το μήνυμα αργή φόρτιση που το βγάζει. Λοιπόν απ'οσο βλέπεις το καλώδιο είναι τοποθετημένο στα όρια των επαφών του τηλεφώνου και βγάζει αργή φόρτιση , μόλις κουμπώσει κανονικά η φόρτιση γίνεται κανονικά και δεν εμφανίζεται το μήνυμα (για την ιστορία το καλώδιο είναι συνδεδεμένο σε υπολογιστή lenovo). Αρα λοιπόν έχεις ενα πράγμα σε βίντεο που τελικά ίσχυσε το 1 στο εκατομμύριο. Απο κει και πέρα απ'οσο μάλλον αντιλαμβάνεσαι δεν σου λέω κάτι απλά για να στο πω αλλά προφανώς επεδή μου έχει τύχει. Τώρα αν ξεφτιλυζόμαστε ή οχι δεν θα το σχολιάζω. Εμείς τις απόψεις μας λέμε. :X

 

Μέχρι και στο Poll για την ρωγμή στο κινητό πήγες και ψήφισες ναι μόνο και μόνο για να ανεβάσεις τα ποσοστά ενώ ποτέ δεν είχες το συγκεκριμένο πρόβλημα... τώρα λοιπόν νομίζω οτι μεγαλύτερη έννοια έχεις εσυ να βγάλεις το τηλέφωνο σάπιο με πράγματα τα οποία δεν σου συνέβησαν ποτέ και δεν ισχύουν παρά εγώ να το βγάλω άψογο...

 

Εφοσον ραγισε δεν επρεπε να ψηφησω ? Οσο για το βιντεο σου δεν φαινεται τιποτα.εφοσον ομως ξερεις εσυ καλυτερα απο μενα οτι δεν ραγισε δεν μπορω να πω τιποτα εσυ πρεπει να τα ξερεις ολα διαθετεις μεγαλη φαντασια και γνωριζεις τι προβληματα εχουν οι αλλοι καλυτερα απο τους ιδιους

Edited by lenovo
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ραγισε δεν επρεπε να ψηφησω ? Οσο για το βιντεο σου δεν φαινεται τιποτα.εφοσον ομως ξερεις εσυ καλυτερα απο μενα οτι δεν ραγισε δεν μπορω να πω τιποτα εσυ πρεπει να τα ξερεις ολα διαθετεις μεγαλη φαντασια και γνωριζεις τι προβληματα εχουν οι αλλοι καλυτερα απο τους ιδιους

 

Εντύπωση μου κάνει γιατί δεν είχες αναφέρει τίποτα πάντως. Εδώ μια φορά σου κόλλησε το φλας και κοντεψε να πέσει το νήμα. Όσο για το βίντεο δεν μπορώ να κάτι άλλο για την ανάλυση ξέρεις που έβγαζε τις ειδοποιήσεις στο έδειξα από εκεί και πέρα μάταιο να συζητάμε γενικώς.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει γιατί δεν είχες αναφέρει τίποτα πάντως. Εδώ μια φορά σου κόλλησε το φλας και κοντεψε να πέσει το νήμα. Όσο για το βίντεο δεν μπορώ να κάτι άλλο για την ανάλυση ξέρεις που έβγαζε τις ειδοποιήσεις στο έδειξα από εκεί και πέρα μάταιο να συζητάμε γενικώς.

Για αυτό ακριβώς δεν μπήκα εδώ μέσα γιατί θα έπεφτε το σύστημα.προσπάθησα να δω το βίντεο αλλά δεν βγάζω άκρη.άσχετο αλλά πήρα το 4 και είναι πολύ καλύτερο από το 3

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς δεν μπήκα εδώ μέσα γιατί θα έπεφτε το σύστημα.προσπάθησα να δω το βίντεο αλλά δεν βγάζω άκρη.άσχετο αλλά πήρα το 4 και είναι πολύ καλύτερο από το 3

Καλορίζικο! Εννοείται ότι είναι καλύτερο από το 3. Μόνο και μόνο η οθόνη που βάλανε αρκεί. Αν φτιάξανε και το ui σύμφωνα με αυτά που ακούω πρέπει να πηγαίνει πολύ καλά. Λέω να το πάρω και εγώ αλλά θα περιμένω να δω πως πάει με τις πρώτες παρτίδες γιατί άμα πάει όπως με την 406, 407,408 του g3 θα αρχίσουν τα όργανα πάλι

Edit : όχι πως όλα τα πρώτα είχαν θέμα αλλά βγάλανε πιο πολλά θέματα σε σχέση με τα επόμενα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς δεν μπήκα εδώ μέσα γιατί θα έπεφτε το σύστημα.προσπάθησα να δω το βίντεο αλλά δεν βγάζω άκρη.άσχετο αλλά πήρα το 4 και είναι πολύ καλύτερο από το 3

Αρχικά με υγεία, να το χαρείς. :confused: Αλλά γιατί το πήρες, αφού ξέρεις ότι σε δύο ημέρες θα είναι άχρηστο.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς δεν μπήκα εδώ μέσα γιατί θα έπεφτε το σύστημα.προσπάθησα να δω το βίντεο αλλά δεν βγάζω άκρη.άσχετο αλλά πήρα το 4 και είναι πολύ καλύτερο από το 3

 

Ρε φιλέ με τις πράξεις σου το τελευταιο τριήμερο στο θέμα σε έχω ικανό να λες οτι πηρες g4 για να θαψεις περισσότερο το 3

....... Τεσπα καλοριζικο...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρης φόρτιση σε καινούριο τηλέφωνο:

Από 4-5% έως 100% περίπου 1ώρα και 50 λεπτά.

 

εμένα φορτίζει από το 1.Μέχρι το 100% σε 2 ώρες ακριβώς πολύ δεν είναι ?κάπου διάβασα ότι θέλει 1:30 ώρα η κάνω λάθος . Ναι παιδιά ή οθόνη είναι ζαχαροπλαστείο πολύ καλά χρώματα επιτέλους ,δεν το πήρα για να θάψω το 3,στο 3 έκανα τα σαράντα εδώ και ένα 6 μηνο. αυτό που βλέπω είναι ότι στο καθάρισμα αν πάει σκόνη μέσα στο δέρμα πως την βγάζουμε ξέρει κανείς ? Προς στιγμή πρόβλημα δεν και ελπίζω δεν γιατί δεν ....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μένω σε υπόγειο και το σήμα είναι από άθλιο έως ανύπαρκτο με αποτέλεσμα να τρώει η αναμονή τηλεφώνου περισσότερη μπαταρία και από την οθόνη. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; (πέρα από το να βάλω flight mode ξέρω γω).
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μένω σε υπόγειο και το σήμα είναι από άθλιο έως ανύπαρκτο με αποτέλεσμα να τρώει η αναμονή τηλεφώνου περισσότερη μπαταρία και από την οθόνη. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; (πέρα από το να βάλω flight mode ξέρω γω).

 

Γυρισε το σε GSM και αν το εχεις κανει ηδη οχι, μπορεις να παρεις εκεινα που ενισχυουν το σημα του παροχου στο σπιτι.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις εκεινα που ενισχυουν το σημα του παροχου στο σπιτι.

 

Δεν έχω ιδέα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα! Μπορείς να μου δώσεις παραπάνω πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα! Μπορείς να μου δώσεις παραπάνω πληροφορίες;

 

η ακτινοβολια δεν σε νοιαζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_Telio_Sima/section/At_Home#

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...