Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτσε μήπως τα καταλαβαίνουμε ανάποδα από αυτό που εννοείς.

Εννοείς πως, χωρίς να φορτίζεις, γεμίζει η μπαταρία επειδή είσαι σε αδράνεια ?

 

σε αδρανεια 8 ωρων+ Οχι ανα 1-2ωρες να γεμιζει και η μπαταρια 5% πχ δεν ειναι και ο superman.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα ανεβαινει παντως ... Το κανει συνηθως οταν η σταθμη πεφτει κατω απο 35 % , δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο απλα ετσι το εχω παρατηρησει !!!! και στο g2 που ειχα το ιδιο γινοταν :worry:

 

σε ολα ανεβαινει. θεμα wakelock ειναι. πολλες φορες δεν ανεβαινει καν γιατι δεν εχω καλο σημα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ το φορτίζω ασύρματα εδώ και 3 μήνες που το έχω. Με τον ασύρματο WCP405 της LG. Είναι παλιός φορτιστής - αλλά επίσημος - που κυκλοφόρησε τον καιρό του nexus της lg. Βγάζει 1A. Το φόρτισα εξ αρχής ασύρματα, δεν έχω παρατηρήσει οποιαδήποτε αλλαγή στη συμπεριφορά της μπαταρίας. Τελειώνω την μέρα με μπαταρία 25-45% και όλο το βράδυ στο φορτιστή (κανένα 6ωρο που κοιμάμαι). Μέχρι να ξυπνήσω είναι στο 100%, ούτε που ξέρω πόσο κάνει να φτάσει στο 100%.
Link to comment
Share on other sites

Με τον ασυρματο φορτιστη η θερμοτητα που παραγεται ειναι μεγαλη ρε παιδια; Ισως φανει χαζο αλλα φοβαμαι μην μου καψει την sd η ακομα και την sim. Γιατι και εγω το φορτιζω ολο το βραδυ και ελεγα να παρω ασυρματο. Αλλα ΚΑΘΕ βραδυ με τη θερμοτητα που παραγεται με την ασυρματη, το ψιλοφοβαμαι. Ανησυχω τζαμπα;
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετο ψαξιμο εβαλα 2 εφαρμογες το du battery saver αλλα και το battery doctor..Ηθελα να φορτισω το κινητο και να δω τι θα μου βγαλει στο 100% και μετα..Ε λενε λοιπον και οι 2 εφαρμογες ως "trickle charging" ενα 10λεπτο ακομα φορτισης που πρεπει να γινει μετα το 100%.Ελπιζω να βοηθησα..Σε παλιοτερη συσκευη παντως εμενα μου βελτιωθηκε η διαρκεια ζωης της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Με τον ασυρματο φορτιστη η θερμοτητα που παραγεται ειναι μεγαλη ρε παιδια; Ισως φανει χαζο αλλα φοβαμαι μην μου καψει την sd η ακομα και την sim. Γιατι και εγω το φορτιζω ολο το βραδυ και ελεγα να παρω ασυρματο. Αλλα ΚΑΘΕ βραδυ με τη θερμοτητα που παραγεται με την ασυρματη, το ψιλοφοβαμαι. Ανησυχω τζαμπα;

 

δεν νομιζω να ειναι και το καλυτερο να ψηνεται το κινητο ενω φορτιζει μπορει να σου βγαλει καμια κιτρινιλα η οθονη γιατι ψηναιται και και αυτη μαζι. εγω ειχα μια πριζα που οταν το φορτιζα το εκαιγε πολυ πλεον το φορτιζω σε αλλη πιο διπλα και ειναι οκ. δεν μου αρεσει να καιγεται τοσο. γενικος οταν οι συσκευες καινε δεν ειναι και οτι καλυτερο. ειτε ειναι κινητο ειτε ειναι pc κτλ κτλ..

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι και το καλυτερο να ψηνεται το κινητο ενω φορτιζει μπορει να σου βγαλει καμια κιτρινιλα η οθονη γιατι ψηναιται και και αυτη μαζι. εγω ειχα μια πριζα που οταν το φορτιζα το εκαιγε πολυ πλεον το φορτιζω σε αλλη πιο διπλα και ειναι οκ. δεν μου αρεσει να καιγεται τοσο. γενικος οταν οι συσκευες καινε δεν ειναι και οτι καλυτερο. ειτε ειναι κινητο ειτε ειναι pc κτλ κτλ..

Χρησιμοποιεις ασυρματο φορτιστη ομως εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις ασυρματο φορτιστη ομως εσυ;

 

ναι χρησιμοποιουσα και εγω στις αρχες ασυρματο αλλα καιγοταν και εμενα το κινητο και σταματησα να τον χρησιμοποιω μετα απο μερικες φορτισεις. Ισως να εφταιγε ο φορτιστης δεν ξερω, παντως δεν τον ξανα εβαλα. γενικως ειμαι κατα στο να ζεσταινονται υπερβολικα τα κινητα. στο G3 γυρω στα 40+ κατι πιανο θερμοκρασιες με browsing viber fb και καμια ταινια και παλι με ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Οτι θα ζεσταινεται, θα ζεσταινεται. Ετσι διλουλευουν αυτα. Το θεμα ειναι αν κανει ζημια. Αν ξερουμε κατι.
Link to comment
Share on other sites

2ος κύκλος φόρτισης 20P

Λειτουργία σε μπαταρία 31 ώρες.

Την χρήση μου γενικά την έχω αναφέρει παλιότερα. Είχε λίγο διάφορα με παραπάνω ώρα σε 3g αλλά κατά τα άλλα κλασικά. Συνήθως με WiFi βαζω 2g. Τώρα το ξέχασα μερικές φορές. Data/sync on κτλ.

Πολύ messenger, hangouts, viber λιγότερο και πολλές κλήσεις λόγω γιορτής.

Προσωπικά τα θεωρώ παρά πολύ καλά αποτελέσματα!

 

[ATTACH]61123[/ATTACH][ATTACH]61124[/ATTACH][ATTACH]61125[/ATTACH]

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

2ος κύκλος φόρτισης 20P

Την χρήση μου γενικά την έχω αναφέρει παλιότερα. Είχε λίγο διάφορα με παραπάνω ώρα σε 3g αλλά κατά τα άλλα κλασικά. Συνήθως με WiFi βαζω 2g. Τώρα το ξέχασα μερικές φορές. Data/sync on κτλ.

Πολύ messenger, hangouts, viber λιγότερο και πολλές κλήσεις λόγω γιορτής.

Προσωπικά τα θεωρώ παρά πολύ καλά αποτελέσματα!

 

[ATTACH]61123[/ATTACH][ATTACH]61124[/ATTACH][ATTACH]61125[/ATTACH]

 

Πολυ καλες ωρες ειναι για αρχη. Ηθελα και εγω να ανεβασω μετα σε καποια φαση Pics αλλα με κανα 2 ωρες+ browsing επειδη στο G3 τρωει αρκετη μπαταρια με browsing. Με browsing ποσο λες να σου παει;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες ωρες ειναι για αρχη. Ηθελα και εγω να ανεβασω μετα σε καποια φαση Pics αλλα με κανα 2 ωρες+ browsing επειδη στο G3 τρωει αρκετη μπαταρια με browsing. Με browsing ποσο λες να σου παει;

 

Δεν γνωρίζω καθώς δεν κάνω browsing με τον κλασικό τρόπο. Χρησιμοποιώ κυρίως link bubble για να δω οτιδήποτε καθώς σπανίως απο κινητό αναζητώ κάτι. Ας πούμε σε αυτούς τους χρόνος ζήτημα να είχα 10 λεπτά browsing χύμα αλλά άνοιξα αρκετά links στο link bubble. Τώρα δεν μου το δείχνει ίσως γιατί δεν καίει? Τι να πω.

 

Βασικά ξέχασα να γράψω το πιο βασικό που ίσως σε ενδιαφέρει. Τα συγκεκριμένα νούμερα είναι για

31 ώρες σε μπαταρία και όχι από πρωί μέχρι βράδυ. Δηλαδή παραπάνω από μέρα. Το έβαλα τώρα και στο αρχικό ποστ μου.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος με οριτζιναλ ασύρματο φορτιστή της lg 1A δεν ζεσταίνεται κατά τη φόρτιση. Άσε που όταν φορτίσει μάλλον σταματά.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια και απο εμενα μια Pic μπαταριας και χρονου οθονης ως το 1%. Φωτεινοτητα 70% ποτε auto. Παντα wifi ανοιχτο ολες τις ωρες της ημερας εκτος απο μερικες φασεις που δεν υπαρχει, αρα και λιγο 4G. Κατα τις βραδινες ωρες του υπνου 4G ανοιχτο ως την αλλη μερα. Μια ωρα+ browsing και Μια ωρα+ youtube. GPS και Locations σε freez καταστασει δεν χρησιμοποιω ποτε. Mερικα sms, 10+ κλησεις ανω των 10 λεπτων+ . Viber παντα ανοιχτο(σε λιγο θα μου βαζουν και ενσημα). Sync off. Κανα 15λεπτο καμερα. Και κατεβασμα μιας ταινιας. Sorry για το μεγεθος της pic! Nα επισημανω το κινητο ειναι root με RR Rom. debloated και overclocked +1 script για τα fps.

 

http://i62.tinypic.com/vxyzc6.jpg

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Από το wld εμένα μου δείχνει 8 τις εκατό

Πως μπορώ να τα μειώσω να γίνει και εμένα 1 τις εκατό ;

 

Δες με το πρπγραμμα ποια εφαρμογη τρεχει πολυ, Αμα εχεις κανα facebook καμια εφαρμογη της google λογικα αυτα. Δεν εχει και τρελη διαφορα το 1% με το 8%.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα countryside here ha ha και συνεχόμενο σερφάρισμα δυστυχώς μόνο με GPRS με διαλύματα από H+ κι αυτό σε κιόσκι σε roof garden ο θεός να το κάνει αλλά ok η μπαταρία έπεσε στο 50% μετά από 2 ώρες και 40 λεπτά με την οθόνη στο maximum.

 

This is real test man.

Happy rest Sunday.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θέμα με την μπαταρία απο το πρωι που φορτιζα τώρα στις 1 το μεσημερι ειναι full και το βράδυ στις 12 30% το βάζω λειτουργία πτήσης και το πρωι έχει σβήσει είναι φυσιολογικό; πότε δεν μου έτρωγε μπαταρία στην λειτουργια πτήσης τόσο πολύ.Λέτε να φταίει κάποιο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θέμα με την μπαταρία απο το πρωι που φορτιζα τώρα στις 1 το μεσημερι ειναι full και το βράδυ στις 12 30% το βάζω λειτουργία πτήσης και το πρωι έχει σβήσει είναι φυσιολογικό; πότε δεν μου έτρωγε μπαταρία στην λειτουργια πτήσης τόσο πολύ.Λέτε να φταίει κάποιο πρόγραμμα;

 

δεν μου φαίνεται φυσιολογικό... εγκατέστησες κάποιο καινούργιο πρόγραμμα πρόσφατα? στο ρυθμίσεις - γενικές - μπαταρία, έχει χαθεί η πληροφορία για να δεις τι σου κατανάλωσε την μπαταρία?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν μου φαίνεται φυσιολογικό... εγκατέστησες κάποιο καινούργιο πρόγραμμα πρόσφατα? στο ρυθμίσεις - γενικές - μπαταρία, έχει χαθεί η πληροφορία για να δεις τι σου κατανάλωσε την μπαταρία?

 

Ναι εγκατέστησα το line και ενα mx player να τα βγάλω ;

Link to comment
Share on other sites

Το mx το έχω και εγώ και δεν έχω κανένα θέμα απολύτως. Την εφαρμογή Line δεν την γνωρίζω καν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από όσο είδα στο Google το line είναι τύπου viber δεν ξέρω αν δικαιολογείτε τόσο κατανάλωση από αυτό. Στα δεδομένα της μπαταρίας εφόσον έσβησε δεν σου λέει κάτι ε?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από όσο είδα στο Google το line είναι τύπου viber δεν ξέρω αν δικαιολογείτε τόσο κατανάλωση από αυτό. Στα δεδομένα της μπαταρίας εφόσον έσβησε δεν σου λέει κάτι ε?

 

 

 

Οχ δεν μου λέει κάτι συγκεκριμένο λέει οθόνη 30% 16% λειτουργικό...κοίτα σήμερα που το φόρτισα στις 10 το πρωι ήταν full και 11 το βράδυ 5% δηλαδή κράτησε 13 ώρες ειναι φυσιολογικό; με wifi λίγο 4g και λίγο skype μίλησα

Link to comment
Share on other sites

Το λίγο είναι ασαφές. Πόσο λίγο? Επίσης 4g σε περιοχή με καλή κάλυψη? Με κακή? Με κακή ακόμα και για 3g? Όλα παίζουν το ρόλο τους.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το λίγο είναι ασαφές. Πόσο λίγο? Επίσης 4g σε περιοχή με καλή κάλυψη? Με κακή? Με κακή ακόμα και για 3g? Όλα παίζουν το ρόλο τους.

 

Κοίτα wifi συνέχεια μόνο με αλλαγή 4G για 2-3 ώρες και 2-3 ωρες ομιλία

Link to comment
Share on other sites

Πάλι. 2-3 ώρες ομιλία σίγουρα θα καψουν. Επίσης οθόνη? Πόσες ώρες. Αν δεν δώσεις εντελώς ακριβή νούμερα και χρήση με λεπτομέρειες όπως είδος, data, sync, bt,gps δεν μπορεί να σου πει κάποιος αν έχεις θέμα από κάπου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...