Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο νεξους 4 που ειχα δεν παρατηρησα καμια επιπτωση στην μπαταρια, και το φορτιζα εξαρχης με ασυρματο φορτιστη, και ο φιλος μου που το εχει τωρα συνεχιζει κι αυτος. σκεφτομαι κι εγω τωρα να ξαναπαρω εναν για το G3, μιας και τον προηγουμενο τον εδωσα μαζι με το νεξους, και κοιταζω εναν λευκο LG που εχει στο eshop με 24 ευρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια αν ξερει κανεις να μου πει για να δω αν ειναι προβλημα η ετσι ειναι η λειτουργια ..

 

αφηνω μερικες φορες την μπαταρια να τελειωσει πληρως να σβησει μονο του το κινητο δηλαδη . ( π.χ. με κανα βιντεακι απο youtube )

οταν φτανει στο 2% που βγαζει Χ τοτε το κινητο σβηνει , δεν βλεπω 1% ουτε 0% , στο 2% σβηνει το κινητο !!

οταν το βαλω να φορτισει αρχιζει απο 2% , ειναι ετσι η λειτουργια του η οχι ??

 

οποιος μπορει ας μου πει να ξερω , γιατι ειναι καινουργιο το κινητο αν οντος εχει θεμα να το παω service.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια αν ξερει κανεις να μου πει για να δω αν ειναι προβλημα η ετσι ειναι η λειτουργια ..

 

αφηνω μερικες φορες την μπαταρια να τελειωσει πληρως να σβησει μονο του το κινητο δηλαδη . ( π.χ. με κανα βιντεακι απο youtube )

οταν φτανει στο 2% που βγαζει Χ τοτε το κινητο σβηνει , δεν βλεπω 1% ουτε 0% , στο 2% σβηνει το κινητο !!

οταν το βαλω να φορτισει αρχιζει απο 2% , ειναι ετσι η λειτουργια του η οχι ??

 

οποιος μπορει ας μου πει να ξερω , γιατι ειναι καινουργιο το κινητο αν οντος εχει θεμα να το παω service.

Στο 2% κλείνει και το δικό μου μάλλον προστατεύει την μπαταρία. Don't Worry! ;);)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο 2% κλείνει και το δικό μου μάλλον προστατεύει την μπαταρία. Don't Worry! ;);)

 

ουφ.... :) γιατι στο G2 παλια εβλεπα επεφτε και στο 1% και στο 0%

και στο G Pad 8.3" που εχω παλι φτανει και στο 1% και στο 0% , γιαυτο ανησύχησα με το G3.

Link to comment
Share on other sites

ουφ.... :) γιατι στο G2 παλια εβλεπα επεφτε και στο 1% και στο 0%

και στο G Pad 8.3" που εχω παλι φτανει και στο 1% και στο 0% , γιαυτο ανησύχησα με το G3.

Έχει βγάλει κακή φήμη και με το παραμικρό παίζει άγχος!!!! :eek::eek::eek::eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

7500mah συνολο οθονης με τα παντα ανοιχτα φωτεινότητα στο 50 % 11ωρες και 37 λεπτα αξιζει η μπαταρια αλλα γινεται μεγαλο το κινητο.δεν ζεσταίνετε η μπαταρια λειτουργει μεχρι στιγμης αψογα.περιμενω και την 3800 που μπαινει κουτι μεσα στο κινητό να δω τι διαφορα θα εχει απο την μαμα μπαταρια.σε 1 Εβδομάδα θα ξερω
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ τον εξωτερικό φορτιστή που έχω με τα 12000mah αν είναι να πάω σε λύση με άλλο καπάκι και να κάνω πιο μεγάλο το κινητό. Βέβαια για μέρες που θες μεγάλη αυτονομία και είσαι στο δρόμο αξίζει αλλά και πάλι δεν κάνω ελεύθερο camping να μην έχω πρίζα μέσα στο 24ωρο.

Η 3800 ακούγεται πιο καλή επιλογή οπότε περιμένουμε αποτελέσματα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Crash 2.0, stock kernel. 2ος κύκλος φόρτισης.

 

WiFi 75%, 3g 25%, auto brightness 42%, data always on, sync always on, location οπότε ήθελα.

3 push mail accounts, fb, fb messenger, hangouts, viber, sms, insta, twitter, tapatalk, news sites, browsing.

25m calls.

 

Δεν τα λες και άσχημα αποτελέσματα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω γιατί άλλα με την τελευταία αναβάθμιση σαν να χειροτρεψαν τα πράγματα.Ε

Την έχω 3 μέρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

καποιο νεο με την 3800?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καποιο νεο με την 3800?

 

Όχι ακόμη λογικά Μέχρι Τετάρτη θα είναι εδώ και εγώ έχω αγωνία μήπως και γίνει κάτι καλό γιατί χωράει μέσα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα μια μέτρηση με την μαμά μπαταρία τα αποτελεσματα είναι αυτά[ATTACH]56794[/ATTACH] [ATTACH]56793[/ATTACH] [ATTACH]56792[/ATTACH] [ATTACH]56791[/ATTACH] [ATTACH]56790[/ATTACH]

Τώρα θα κάνω μέτρηση με την 3800mah και θα ανεβάσω τα αποτελεσματα. Πάντως και με την μαμά μπαταρία δεν είχα παράπονο για την δική μου χρηση

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα μια μέτρηση με την μαμά μπαταρία τα αποτελεσματα είναι αυτά[ATTACH]56794[/ATTACH] [ATTACH]56793[/ATTACH] [ATTACH]56792[/ATTACH] [ATTACH]56791[/ATTACH] [ATTACH]56790[/ATTACH]

Τώρα θα κάνω μέτρηση με την 3800mah και θα ανεβάσω τα αποτελεσματα. Πάντως και με την μαμά μπαταρία δεν είχα παράπονο για την δική μου χρηση

 

για να δούμε και τις 3800 τα αποτελέσματα. το πρόγραμμα στην πρωτη screenshot ποιό είναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα μια μέτρηση με την μαμά μπαταρία τα αποτελεσματα είναι αυτά[ATTACH]56794[/ATTACH] [ATTACH]56793[/ATTACH] [ATTACH]56792[/ATTACH] [ATTACH]56791[/ATTACH] [ATTACH]56790[/ATTACH]

Τώρα θα κάνω μέτρηση με την 3800mah και θα ανεβάσω τα αποτελεσματα. Πάντως και με την μαμά μπαταρία δεν είχα παράπονο για την δική μου χρηση

[ATTACH]56795[/ATTACH] Αυτό το ξέχασα. Το πρόγραμμα είναι. Live wallpaper αγορασμένο για να αλλάζει σε ότι χρωμα θέλω. Η χρήση μπαταριας είναι με live wallpaper πάντα. Νόμιζα ότι θα τρώει μπαταρία αλλά πάλι καλα. Η θερμοκρασία είναι φυσιολογικά???

Edited by lenovo
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα 2-3 κύκλους και μετά πες μας. Να στρώσει λίγο η μπαταρία και να δούμε διαφορά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση με 3g λίγο μουσική λίγο βίντεο και παρά πολύ ιντερνέτ είναι αρκετά καλη.θα κάνω 3 με 4 κύκλους φόρτισης και θα ανεβάσω τα αποτελεσματα.ή θερμοκρασία πόσο είναι το φυσιολογικό επίπεδο που πρέπει να έχει γνωρίζει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Φιλος με έστειλες με τη μετρηση σου!

Είσαι root και χρησιμοποιεις greenify ;

 

Τι εννοείς ότι σε έστειλα που σε έστειλα ?

Όχι δεν είναι ροοτ όπως είναι το κινητό δεν το πειράζω ποτε.

Μόνο ένα Xperia neo v Του είχα αλλάξει τα φώτα κυριολεκτικά όμως χχχχχχ

Edited by lenovo
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι σε έστειλα που σε έστειλα ?

Όχι δεν είναι ροοτ όπως είναι το κινητό δεν το πειράζω ποτε.

Μόνο ένα Xperia neo v Του είχα αλλάξει τα φώτα κυριολεκτικά όμως χχχχχχ

 

5ωρες και 40 λεπτα οθόνη;;; χωρις greenify ; πολυ πολυ πολυ δυσκολο μου ακούγεται. Εκτος αν δε το χρησιμοποιουσες καθόλου και αφηνες την οθόνη ανοικτή. Σε μενα κρατάει 3h οθονη με δεδομένα ανοικτα σχεδόν ολη μερα...

Link to comment
Share on other sites

5ωρες και 40 λεπτα οθόνη;;; χωρις greenify ; πολυ πολυ πολυ δυσκολο μου ακούγεται. Εκτος αν δε το χρησιμοποιουσες καθόλου και αφηνες την οθόνη ανοικτή. Σε μενα κρατάει 3h οθονη με δεδομένα ανοικτα σχεδόν ολη μερα...

Αυτές οι 5,5 αν δεις είναι σε μισή μέρα μπαταρία. Και εγώ πιάνω εύκολα τέτοιους χρόνους. Χωρίς greenify. Το greenify δεν θα σου σώσει τόση μπαταρία.

Και στο λέω επειδή έκανα το τεστ και δεν άλλαξε τίποτα. Ίδια ρομ, ίδιες εφαρμογές, ίδια χρήση, καμία διαφορά στην μπαταρία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι μαμά δεν το έχω πειράξει και ούτε πρόκειται. Και όμως με 3gκαι όλο στο ίντερνετ βγάζει αυτές τις ωρες.δεν έχω μόνο την οθόνη Ανοιχτή αν δεις είναι στο ίντερνετ συνέχεια από την στιγμή που ξεκλειδώνει η οθόνη μπαίνω στο ίντερνετ.λες να το ξεκλειδωνω και να το κοιτάω?τόσο μου βγάζει από 5 ώρες μέχρι 5.5 .με. Live wallpaper.Για να πέσω από το 100%Θέλω μίση ώρα παντα με 27 λεπτά εκεί μέσα.στο 50%έχω 3 ώρες μπαταρία και 15 λεπτα.το φορτιζω πάντα κλειστό.Αυτά Edited by lenovo
Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτός αυτός ο χρόνος. Και εγώ κάπου εκεί παίζω με φωτεινότητα στο αυτόματο. Από 4:30 έως 5:30 ώρες οθόνη, με ίντερνετ πάντα ανοιχτό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά. Τις 5 ώρες σε μία μέρα πρωί-βράδυ τις βγάζει. Το κινητό έχει μια χαρά μπαταρία. Σίγουρα θα μπορούσε/έπρεπε να έχει καλύτερη καθώς η LG από μόνη της έβαλε τον πήχη ψηλά με την αυτονομία της προηγούμενης ναυαρχίδας αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι κακή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά. Τις 5 ώρες σε μία μέρα πρωί-βράδυ τις βγάζει. Το κινητό έχει μια χαρά μπαταρία. Σίγουρα θα μπορούσε/έπρεπε να έχει καλύτερη καθώς η LG από μόνη της έβαλε τον πήχη ψηλά με την αυτονομία της προηγούμενης ναυαρχίδας αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι κακή.

 

Εννοείται σε μια μέρα...! Και εγώ ικανοποιημενος είμαι τώρα αν θα έπρεπε ή αν θα μπορούσε καλύτερα είναι άλλο θέμα... Αφού δεν με αφήνει μέσα στην μέρα είμαι κομπλέ... Ούτως ή άλλως είτε το βράδυ που θα ξαπλωσω έχω 40% είτε 5% πάλι για φόρτιση θα το βάλω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...