Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι νομιζω. Αν μπορεις βρες ενα να το δοκιμασεις. Αλλα ειμαι 95% σιγουρο οτι ετσι ειναι. Θυμαμαι τους αμερικανους, που αυτοι δεν εχουν 4 αλλα 2 πιν (μονο nfc), να αλλαζουν το αυτοκολλητο για να αποκτησουν και wireless charging .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πείτε ρε μαγκιες μια φθηνή βαση αυτοκινητου δεν σκαω για τρελες απλα να το βαζω οταν εχω navigator και φυσικα χωρις βεντουζα γιατι ειναι επικίνδυνες....!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εχθές παρέλαβα την samsung Universal Smartphone Vehicle Dock (4.0" - 5.7") απο skroutz, στα 19,90 ευρώ.Είναι καταπληκτική, κολλάει σαν βδέλλα στο παρμπρίζ, και έχει αυτοκόλλητο για το ταμπλώ. Νομίζω, επειδή το έψαξα πάρα πολύ, ότι είναι η καλύτερη του εμπορίου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να ρωτησω για προστασία της οθονης στο g3 τι προτείνετε, πλαστική μεμβρανη ή tempered glass;
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να ρωτησω για προστασία της οθονης στο g3 τι προτείνετε, πλαστική μεμβρανη ή tempered glass;

Το glass ειναι πιο ακριβο, αλλα στο θεμα προστασια οθονης δεν υπαρχει συγκριση. Τοσο απλα...

Επισης η αισθηση του glass ειναι πολυ ανωτερη με σχεση το φιλμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να ρωτησω για προστασία της οθονης στο g3 τι προτείνετε, πλαστική μεμβρανη ή tempered glass;

 

tempered glass χωρις δευτερη κουβεντα ειναι σαν να μην εχεις βαλει τιποτα δεν κανει γρατζουνιες δεν λερωνει με ενα πανακι καθαριζει και γενικα δεν χανει το τηλ σε ομορφια μιας και ειναι αορατη εντελως αξιζει λιγο παραπανω 14 ευρω εγω απο γερμανο αλλα σου ξεπληρωνει καθε ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το glass ειναι πιο ακριβο, αλλα στο θεμα προστασια οθονης δεν υπαρχει συγκριση. Τοσο απλα...

Επισης η αισθηση του glass ειναι πολυ ανωτερη με σχεση το φιλμ.

 

+1000

 

Η αίσθηση είναι πολύ καλύτερη με tempered glass! Έβαλα σήμερα και μετάνιωσα που είχα μεμβράνη τόσους μήνες! Και τα χρώματα δεν χάνουν με το γυαλί διότι η μεμβράνη έχει μια μικρή αλλά ευδιάκριτη θαμπάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το glass ειναι πιο ακριβο, αλλα στο θεμα προστασια οθονης δεν υπαρχει συγκριση. Τοσο απλα...

Επισης η αισθηση του glass ειναι πολυ ανωτερη με σχεση το φιλμ.

 

tempered glass χωρις δευτερη κουβεντα ειναι σαν να μην εχεις βαλει τιποτα δεν κανει γρατζουνιες δεν λερωνει με ενα πανακι καθαριζει και γενικα δεν χανει το τηλ σε ομορφια μιας και ειναι αορατη εντελως αξιζει λιγο παραπανω 14 ευρω εγω απο γερμανο αλλα σου ξεπληρωνει καθε ευρω

 

+1000

 

Η αίσθηση είναι πολύ καλύτερη με tempered glass! Έβαλα σήμερα και μετάνιωσα που είχα μεμβράνη τόσους μήνες! Και τα χρώματα δεν χάνουν με το γυαλί διότι η μεμβράνη έχει μια μικρή αλλά ευδιάκριτη θαμπάδα.

 

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας. Τελικα παρήγγειλα αυτο: http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=38117&cs_cookies%5Bcart_languageC%5D=GR&cs_cookies%5Bsecondary_currencyC%5D=eur&cs_cookies%5Bstat_uniq_code%5D=1268637&cs_cookies%5Bindex_banner%5D=09.23.15&cs_cookies%5Bcsid%5D=a6ef5f9a86a672536f331cb52529ed59

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα γυαλιά απο τον Γερμανό και το city shop, είναι καλύτερα απο το Nillkin;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα γυαλιά απο τον Γερμανό και το city shop, είναι καλύτερα απο το Nillkin;

Για μενα τα nillkin ειναι απο τα κορυφαια, χωρις αυτι να σημαινει οτι και τα αλλα δεν ειναι καλα. Βασικα αν καποιος δεν εχει βαλει και τα δυο, δυσκολα μπορει να κρινει και να βρει διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα τα nillkin ειναι απο τα κορυφαια, χωρις αυτι να σημαινει οτι και τα αλλα δεν ειναι καλα. Βασικα αν καποιος δεν εχει βαλει και τα δυο, δυσκολα μπορει να κρινει και να βρει διαφορες.

 

εχω βαλει 2 νιλκιν και 1 forever απο eshop. Κορυφαια τα νιλκιν ΑΛΛΑ δεν αξιζουν σε καμια περιπτωση τα 15 ευρω διαφορα καθως η διαφορα ειναι πολυ μικρη και κυριως στο ελαχιστο παχος που εχουν

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει 2 νιλκιν και 1 forever απο eshop. Κορυφαια τα νιλκιν ΑΛΛΑ δεν αξιζουν σε καμια περιπτωση τα 15 ευρω διαφορα καθως η διαφορα ειναι πολυ μικρη και κυριως στο ελαχιστο παχος που εχουν

15 ευρω ειναι ακριβα.

Ειχα βρει μια προσφορα με 3 κομματια στα 8 κατι το καθενα.

Παντως εγω πηρα ενα του eshop και δεν εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Το εβγαλα και ξαναεβαλα nillkin. Βασικα με τα nillkin ξεχναω οτι εχω τζαμακι. Και αυτο για μενα ειναι βασικο.

Link to comment
Share on other sites

link θέλω η μαγαζί να αγοράσω την θήκη την Quick Circle της LG στο Skroutz ειναι σε ελειψη

Και κατι ακομη αν εχω αυτην τν θηκη κανει το tempered glass η δεν θα κλενει καλα??

πρωτα πειτε μ για το μαγαζι που να την βρω

Link to comment
Share on other sites

link θέλω η μαγαζί να αγοράσω την θήκη την Quick Circle της LG στο Skroutz ειναι σε ελειψη

Και κατι ακομη αν εχω αυτην τν θηκη κανει το tempered glass η δεν θα κλενει καλα??

πρωτα πειτε μ για το μαγαζι που να την βρω

 

Μια χαρά κλείνει δεν θα έχεις πρόβλημα.;)

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κλείνει δεν θα έχεις πρόβλημα.;)

δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=419583

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=419583

 

Δεν μπορώ να μπω στο link που δίνεις φίλε μου.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μπω στο link που δίνεις φίλε μου.

Ήταν η αγγελία που έχω βάλει,αλλά στο αναφέρω μήπως ενδιαφέρεσαι:

έχω την θήκη που θες,σε λευκό χρώμα,5 μήνες περίπου.Την πήρα 35€ και τη δίνω 25...

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/39d30c94080bcc8bfd2842b0206c26f0_zps07rdeagq.jpg~originalhttp://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/88dc014a13b90ea269c4f15ea6fba194_zpsdtg130pc.jpg~originalhttp://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/dacaea9a8c71cc41234492e8a66eb989_zpseix1s0s9.jpg~original

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ήταν η αγγελία που έχω βάλει,αλλά στο αναφέρω μήπως ενδιαφέρεσαι:

έχω την θήκη που θες,σε λευκό χρώμα,5 μήνες περίπου.Την πήρα 35€ και τη δίνω 25...

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/39d30c94080bcc8bfd2842b0206c26f0_zps07rdeagq.jpg~originalhttp://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/88dc014a13b90ea269c4f15ea6fba194_zpsdtg130pc.jpg~originalhttp://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/dacaea9a8c71cc41234492e8a66eb989_zpseix1s0s9.jpg~original

 

Έχω θήκη ευχαριστώ!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Μετα απο μηνες που αγορασα το skin της dbrad, το εβαλα στο κινητο.

Γενικα εμενα μου αρεσει αισθητικα το ασπρο καρμπον στο ασπρο κινητο μου. Επισης η αισθηση στο χερι ειναι καλη. Δεν ξερω αν το κρατημα γινεται καλυτερο. Νομιζω ειναι πανω κατω το ιδιο.

Στα αρνητικα, το κοψιμο που εχει γινει για καμερα, φλας, μικροφωνο και ηχειο δεν μου φαινεται οτι ειναι μεγαλης ακριβειας, παρολα αυτα ειναι σχετικα καλο.

Εβαλα το μικρο skin, και οχι το μεγαλο που καλυπτει ολο το καπακι (αμα βαλεις το μεγαλο δεν μπορεις να ανοιξεις το καπακι και να εχεις προσβαση στη μπαταρια, sim και sd card).

Οι ακρες του skin ειναι καπως τραχες και τις νιωθεις εντονα στο χερι. Επισης νομιζω οτι με τον καιρο λογω αυτου θα αρχιζει να ξεκολλαει σιγα σιγα στις ακρες. Θα το δειξει ο χρονος.

Γενικα μου αρεσει συνολικα, αλλα δεν νομιζω οτι τελικα ειναι τοσο καλο οσο λενε σε διαφορα sites. Λιγο υπερεκτιμημενο. Και τα 10 δολλαρια ειναι πολλα.

Επισης το αυτοκολλητακι για το κουμπι on-off δεν επρεπε να υπαρχει καθολου. Δεν εχει ωραια αισθηση, δεν πιανει καλα και δειχνει και ασχημο. Το εβγαλα μεσα σε δευτερολεπτα,

Και μια φωτο μετα την εφαρμογη.[ATTACH]64384[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Το Σάββατο πήρα και έβαλα την Qiock Circle θήκη, αλλά 2-3 μέρες που την χρησιμοποιώ δεν μου φαίνεται βολική. Ο κύκλος δεν νομίζω ότι εξυπηρετεί καλύτερα από το να χειρίζεσαι την μεγάλη οθόνη.. Δεν έχω μείνω ικανοποιημένος και μάλλον θα γυρίσω στην Nikkin που είχα (αυτή που μπαίνει στο πλάι με ανοιχτή πλάτη).

 

Επίσης, έβαλα το τζαμάκι αντί της απλής μεμβράνης που είχα. Και εκεί δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. "Κολλάει" το δάχτυλο πάνω στο τζαμάκι και ρολάρω δυσκολότερα την οθόνη.. Είναι θέμα συνήθειας λέτε ή έτσι είναι με το τζαμάκι?

 

Τέλος, δεν ξέρω αν λόγω του παραπάνω είναι ιδέα μου αλλά παρατηρώ ένα lag στη συσκευή από το Σάββατο που έβαλα το τζαμάκι.. Παίζει να συμβαίνει κάτι τέτοιο??

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μετα απο μηνες που αγορασα το skin της dbrad, το εβαλα στο κινητο.

Γενικα εμενα μου αρεσει αισθητικα το ασπρο καρμπον στο ασπρο κινητο μου. Επισης η αισθηση στο χερι ειναι καλη. Δεν ξερω αν το κρατημα γινεται καλυτερο. Νομιζω ειναι πανω κατω το ιδιο.

Στα αρνητικα, το κοψιμο που εχει γινει για καμερα, φλας, μικροφωνο και ηχειο δεν μου φαινεται οτι ειναι μεγαλης ακριβειας, παρολα αυτα ειναι σχετικα καλο.

Εβαλα το μικρο skin, και οχι το μεγαλο που καλυπτει ολο το καπακι (αμα βαλεις το μεγαλο δεν μπορεις να ανοιξεις το καπακι και να εχεις προσβαση στη μπαταρια, sim και sd card).

Οι ακρες του skin ειναι καπως τραχες και τις νιωθεις εντονα στο χερι. Επισης νομιζω οτι με τον καιρο λογω αυτου θα αρχιζει να ξεκολλαει σιγα σιγα στις ακρες. Θα το δειξει ο χρονος.

Γενικα μου αρεσει συνολικα, αλλα δεν νομιζω οτι τελικα ειναι τοσο καλο οσο λενε σε διαφορα sites. Λιγο υπερεκτιμημενο. Και τα 10 δολλαρια ειναι πολλα.

Επισης το αυτοκολλητακι για το κουμπι on-off δεν επρεπε να υπαρχει καθολου. Δεν εχει ωραια αισθηση, δεν πιανει καλα και δειχνει και ασχημο. Το εβγαλα μεσα σε δευτερολεπτα,

Και μια φωτο μετα την εφαρμογη.[ATTACH]64384[/ATTACH]

Ωραίο φαίνεται.Η τοποθέτηση εύκολη;Χρησιμοποίησες και πιστολάκι για να κολλήσει καλύτερα στις άκρες όπως προτείνουν;

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να τσιμπησω κι εγώ κάποιο.Για μαύρο carbon λέω.Έχω το titan grey.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Το Σάββατο πήρα και έβαλα την Qiock Circle θήκη, αλλά 2-3 μέρες που την χρησιμοποιώ δεν μου φαίνεται βολική. Ο κύκλος δεν νομίζω ότι εξυπηρετεί καλύτερα από το να χειρίζεσαι την μεγάλη οθόνη.. Δεν έχω μείνω ικανοποιημένος και μάλλον θα γυρίσω στην Nikkin που είχα (αυτή που μπαίνει στο πλάι με ανοιχτή πλάτη).

 

Επίσης, έβαλα το τζαμάκι αντί της απλής μεμβράνης που είχα. Και εκεί δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. "Κολλάει" το δάχτυλο πάνω στο τζαμάκι και ρολάρω δυσκολότερα την οθόνη.. Είναι θέμα συνήθειας λέτε ή έτσι είναι με το τζαμάκι?

 

Τέλος, δεν ξέρω αν λόγω του παραπάνω είναι ιδέα μου αλλά παρατηρώ ένα lag στη συσκευή από το Σάββατο που έβαλα το τζαμάκι.. Παίζει να συμβαίνει κάτι τέτοιο??

Για lag δεν έχω παρατηρήσει κατι το ιδιαίτερο με το τζαμάκι.

Τι μάρκα έβαλες; Γιατί εγώ με το nillkin είμαι πολύ ικανοποιημένος σε αυτό το θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίο φαίνεται.Η τοποθέτηση εύκολη;Χρησιμοποίησες και πιστολάκι για να κολλήσει καλύτερα στις άκρες όπως προτείνουν;

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να τσιμπησω κι εγώ κάποιο.Για μαύρο carbon λέω.Έχω το titan grey.

Εύκολη είναι σχετικά. Απλά θέλει προσοχή. Έχει και οδηγίες στο yt. Ναι έβαλα πιστολάκι αλλά το θέμα είναι ότι οι άκρες δεν είναι λεπτές και μετά τις νιώθεις στο χέρι. Έχει αρκετό παχος ατην άκρη. Δλδ δεν δένει καλά με το κινητό στις άκρες.

Link to comment
Share on other sites

Για lag δεν έχω παρατηρήσει κατι το ιδιαίτερο με το τζαμάκι.

Τι μάρκα έβαλες; Γιατί εγώ με το nillkin είμαι πολύ ικανοποιημένος σε αυτό το θέμα.

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια.. Πάντως ήταν φτηνό 8€, από ένα καινούργιο μαγαζί που άνοιξε κοντά στη γειτονιά μου και παίρνοντας την θήκη μου το πρότεινε και το έβαλα για καλύτερη προστασία.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ σε παρόμοια τιμή τα πήρα. Πάντως με το συγκεκριμένο δεν είχα τέτοιο θέμα. Είναι ελαιοφοβικό και το δάκτυλο ρολάρει ίσως και καλύτερα από την οθόνη μας. Βέβαια με το καιρό φεύγει σιγά σιγά η επίστρωση του τζαμιού και χειροτερεύει αλλά όχι σε σημείο που να σε δυσκολεύει η να προκαλεί πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...