Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάνω από το καπάκι

Μαλλον παρελαβα σημερα την τελευταια...

Μπα, δεν με πολυενδιαφερει.. θα την επαιρνα αν ηταν αντι για το πισω καπακι!

εχω ηδη μια λαστιχενια η οποια καθετε τελεια, αλλα καθε φορα που πιανω το κινητο χωρις τη θηκη νιωθω λες και κρααω αλλο τηλεφωνο.. πολυ πιο κομψο, ελαφρυ, λεπτο κλπ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν με πολυενδιαφερει.. θα την επαιρνα αν ηταν αντι για το πισω καπακι!

εχω ηδη μια λαστιχενια η οποια καθετε τελεια, αλλα καθε φορα που πιανω το κινητο χωρις τη θηκη νιωθω λες και κρααω αλλο τηλεφωνο.. πολυ πιο κομψο, ελαφρυ, λεπτο κλπ...

 

Η συγκεκριμενη θηκη ειναι πολυ λεπτη και ελαφρια (καμμια σχεση με τις λαστιχενιες) και στο κρατημα δεν κανει μεγαλη διαφορα...ισα ισα θα ελεγα οτι πολλοι δεν καταλαβαν οτι ειχα θηκη....

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια κάτοχος lg g3 32gb, διάβασα κατά διαστήματα για οθόνη και σήμα. Εντάξει, επειδή το έχω ελάχιστες ώρες δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα. Όμως συγκρίνοντας με το προηγούμενο κινητό η μέρα με την νύχτα και αναφέρομαι στο S2 που είχα. Λίγο να συνηθίσω το μέγεθος, αλλά μ' αρέσει πολύ. Η οθόνη μου φάνηκε πολύ φωτεινή, δεν την δοκίμασα εκτός σπιτιού πάντως. Σήμα κουλ, και τώρα είμαι στην αναζήτηση θηκών κλπ.

Ήδη για προσωρινά είμαι με την pure διάφανη (public), μια χαρά εφαρμόζει αλλά δεν είναι για να πέσει, όμως δεν θα άντεχα και πολύ μεγαλύτερο όγκο (λόγω θήκης) να πιάνεται άνετα στα μικρά μου χέρια!

Και για το tempered glass παρήγγειλα αυτό απ το e-shop.

H ερώτηση έχει απαντηθεί αλλά αξίζει όντως να πάρω την αυθεντική της lg με το καπάκι μπροστά; http://www.e-shop.gr/lg-flip-case-quick-circle-ccf-345g-for-g3-gold-p-TEL.018820

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια κάτοχος lg g3 32gb, διάβασα κατά διαστήματα για οθόνη και σήμα. Εντάξει, επειδή το έχω ελάχιστες ώρες δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα. Όμως συγκρίνοντας με το προηγούμενο κινητό η μέρα με την νύχτα και αναφέρομαι στο S2 που είχα. Λίγο να συνηθίσω το μέγεθος, αλλά μ' αρέσει πολύ. Η οθόνη μου φάνηκε πολύ φωτεινή, δεν την δοκίμασα εκτός σπιτιού πάντως. Σήμα κουλ, και τώρα είμαι στην αναζήτηση θηκών κλπ.

Ήδη για προσωρινά είμαι με την pure διάφανη (public), μια χαρά εφαρμόζει αλλά δεν είναι για να πέσει, όμως δεν θα άντεχα και πολύ μεγαλύτερο όγκο (λόγω θήκης) να πιάνεται άνετα στα μικρά μου χέρια!

Και για το tempered glass παρήγγειλα αυτό απ το e-shop.

H ερώτηση έχει απαντηθεί αλλά αξίζει όντως να πάρω την αυθεντική της lg με το καπάκι μπροστά; http://www.e-shop.gr/lg-flip-case-quick-circle-ccf-345g-for-g3-gold-p-TEL.018820

 

Αρχικά μεγιά σου φίλε μου.Εγώ έχω και tempered glass και την θήκη QuickCircle.Για εμένα αξίζει.Είναι πολύ καλοφτιαμένη και πρακτική με το κύκλο και σου την προτείνω άφοβα.Με την θήκη και το tempered glass προσφέρεις την μέγιστη προστασία κατά εμού που μπορείς στο κινητό για τυχαία πτώση.Αλλά αν πάρεις την official πρόσεξε ο αριθμός να είναι 345 και όχι 340. :)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μεγιά σου φίλε μου.Εγώ έχω και tempered glass και την θήκη QuickCircle.Για εμένα αξίζει.Είναι πολύ καλοφτιαμένη και πρακτική με το κύκλο και σου την προτείνω άφοβα.Με την θήκη και το tempered glass προσφέρεις την μέγιστη προστασία κατά εμού που μπορείς στο κινητό για τυχαία πτώση.Αλλά αν πάρεις την official πρόσεξε ο αριθμός να είναι 345 και όχι 340. :)

 

Επειτα απο πωληση αυτης με τκ αφαιρούμενο καπακι σκεφτομαι την αγορα αυτης που δεν βγαζει το καπακι....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πωληση αυτης με τκ αφαιρούμενο καπακι σκεφτομαι την αγορα αυτης που δεν βγαζει το καπακι....

Πολύ καλή, την είχα και σκέφτομαι να την αγοράσω ξανά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πωληση αυτης με τκ αφαιρούμενο καπακι σκεφτομαι την αγορα αυτης που δεν βγαζει το καπακι....

 

Στο G2 mini που είχα η μόνη θήκη quickwindow ήταν χωρίς αφαιρούμενο καπάκι,αν και πρακτική,δεν μπορούσα να λειτουργήσω τα NFC.Τώρα στο G3 προτιμώ την 345 γιατί δεν χάνει τις λειτουργείες από την θήκη ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μεγιά σου φίλε μου.Εγώ έχω και tempered glass και την θήκη QuickCircle.Για εμένα αξίζει.Είναι πολύ καλοφτιαμένη και πρακτική με το κύκλο και σου την προτείνω άφοβα.Με την θήκη και το tempered glass προσφέρεις την μέγιστη προστασία κατά εμού που μπορείς στο κινητό για τυχαία πτώση.Αλλά αν πάρεις την official πρόσεξε ο αριθμός να είναι 345 και όχι 340. :)

 

Ευχαριστώ πολύ, είμαι φίλη, απλά διαβάστε ότι γράφω!:lol: Το κάνω επίτηδες καμιά φορά, για να γνωρίζετε ότι είμαι γυναίκα. Είναι ανδροκρατούμενο φορουμ κατά κύριο λόγο, αλλά είμαστε και εμείς εδώ.

Quickcirle θεωρείς ότι η 345 αξίζει περισσότερο; Με την λογική ότι δεν χάνεις τι; Την ασύρματη φόρτιση, κάτι που δεν μου χρειάζεται; το Nfc θα το χρειαστώ ουσιαστικά που στην καθημερινότητα μου; Το χρειάζεται κανείς;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, είμαι φίλη, απλά διαβάστε ότι γράφω!:lol: Το κάνω επίτηδες καμιά φορά, για να γνωρίζετε ότι είμαι γυναίκα. Είναι ανδροκρατούμενο φορουμ κατά κύριο λόγο, αλλά είμαστε και εμείς εδώ.

Quickcirle θεωρείς ότι η 345 αξίζει περισσότερο; Με την λογική ότι δεν χάνεις τι; Την ασύρματη φόρτιση, κάτι που δεν μου χρειάζεται; το Nfc θα το χρειαστώ ουσιαστικά που στην καθημερινότητα μου; Το χρειάζεται κανείς;

Εκτός από ασύρματη φόρτιση, αν δεν το χρησιμοποιείς για μεταφορά αρχείων ή με tags ουσιαστικά σου είναι άχρηστο ναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα του tempered glass της nillkin 9H+ εναντι του 9Η? Υπαρχει ουσιαστικη διαφορα;

 

Γενικα βλεπω οτι η τιμη που παιζει στην Ελλαδα εχει τεφαστια διαφορα με την τιμη στο ebay... Εδω το βρισκω κοντα στα 20 ευρω

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα του tempered glass της nillkin 9H+ εναντι του 9Η? Υπαρχει ουσιαστικη διαφορα;

Νομίζω ότι η διαφορά τους είναι ότι το 9H+ καλύπτει όλο το ακουστικό ενώ το 9H

όχι.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η διαφορά τους είναι ότι το 9H+ καλύπτει όλο το ακουστικό ενώ το 9H

όχι.

Ναι αυτή είναι η διαφορά ότι το + καλύπτει κάμερα, αισθητήρα φωτός και αφήνει ακαλυπτο μόνο το ακουστικό.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια... Λεω να αντικαταστησω τηννπαλιομοδιτικη μεμβρανη μου χαχα...

Απο Ελλαδα υπαρχει καπου σε λογικη τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και τα δυο ΔΕΝ καλυπτουν το ακουστικο και τη καμερα!!!

Τις εχω φορεσει και τις δυο και σας το λεω εκ πειρας. Αυτο δεν ισχυει. Προσωπικα δεν μπορω να βρω ποια ειναι η διαφορα τους, στη πραξη. Ισως το + να ειναι λιγο πιο σκληρο με σχεση το απλο. Επισης καποιο παιδι ειπε οτι το + ειναι λιγο πιο λεπτο και οι ακρες του πιο στρογγυλες με σχεση το απλο.

Ξανα, στη πραξη, εγω δεν το διαπιστωσα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το + είναι ελάχιστα πιο λεπτό και έχει round edges - δηλαδή στις άκρες είναι ομαλό το τελείωμα (αυτά απο το site της nillkin).

 

Εγώ πήρα το + και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος. Τώρα η διαφορά με το σκέττο δεν ξέρω αν φαίνεται στην πράξη, αλλά όπως λέει ο φίλος πιο πάνω που τα είχε και τα 2 λέει πως δεν παρατήρησε διαφορά. Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος ψείρας που θα ξέρει τι να κοιτάξει και που θα παρατηρήσει ακόμη και τις πιο μικρές λεπτομέρειες δεν θα βρεί κάποια διαφορά.

 

Οι τιμές σε ελλάδα γδέρνουν, καλύτερα απο έξω και ας περιμένεις λίγο. Και επειδή οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά εγώ προτείνω το + σε λογική βέβαια τιμή, εξάλλου απο έξω η διαφορά στη τιμή μεταξύ των 2 είναι πολύ μικρή.

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Άλλα νταλα δηλαδή! Εγώ νόμιζα ότι η διαφορά στο H και στο H+ έχει να κάνει με το τι καλύπτει.. Και άμα ρωτάγε και κανένας το έλεγα.. Ότι να ναι.. :eek::eek::eek: Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχε ξαναγίνει προ ημερών η ίδια συζήτηση στο άλλο τόπικ. Παραθέτω τα δύο λινκ από το επίσημο site ξανά:

 

Για του λόγου το αληθές:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4220&page=2

9Η+ http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=13&id=4221&page=3

 

Η διαφορά απ ότι φαίνεται είναι μάλλον μόνο ότι το + έχει rounded edges και είναι κατά 0.0x mm πιο λεπτό. Πράγμα που και τα δύο δεν ξέρω αν τα καταλαβαίνεις σε καθημερινή χρήση όπως ανέφερε και το παιδί από πάνω.

Από κει και πέρα αν μπορείς να βρεις και τα δύο στην ίδια τιμή, προφανώς και παίρνεις το +. Αλλιώς τσιμπάς το "απλό" 9Η από Ελλάδα στα 12ε και ησυχάζεις.

Link to comment
Share on other sites

12 euro συν αλλα 3 τα μεταφορικα τουλαχιστον... Προτιμω να παρω 2 Η+ απο εξωτερικο... Ετσι και αλλιως εχω μεμβρανη...

 

Κανει δαχτυλιες ευκολα; Γιατι αυτη η μεμβρανη που πηρα απο το παλισιο δεν υποφερεται... Αλλες που επαιρνα παλια απο ebay ηταν απειρως καλυτερες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει tempered από ebay με 5€ φαίνεται καλό και δεν αφήνει δαχτυλιες αλλά φοβάμαι για την στιγμή που θα το χρειαστώ (που να μην το χρειαστώ ποτέ) αν θα κάνει την δουλειά του

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι οτι το κινητο θα πεσει με τη γωνια και θα σπασει η οθονη...εκει οτι και να εχεις δεν βοηθαει...αν πεσει με τα μουτρα δεν θα χτυπησει η οθονη γιατι υπαρχει το χειλος της θηκης που θα την κρατησει πιο ψηλα απο το εδαφος. Αρα μονο αν πεσει με τα μουτρα σε πετρες ιιισως κανει κατι το tempered... Το καημενο το nexus με μια απιθανη mercuri θηκη το εβαζα στην μπροστα τσεπη της ποδιας μου και οποτε εσκυβα να παρω κατι απο κατω επεφτε με τα μουτρα...δεν επαθε ποτε τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, είμαι φίλη, απλά διαβάστε ότι γράφω!:lol: Το κάνω επίτηδες καμιά φορά, για να γνωρίζετε ότι είμαι γυναίκα. Είναι ανδροκρατούμενο φορουμ κατά κύριο λόγο, αλλά είμαστε και εμείς εδώ.

Quickcirle θεωρείς ότι η 345 αξίζει περισσότερο; Με την λογική ότι δεν χάνεις τι; Την ασύρματη φόρτιση, κάτι που δεν μου χρειάζεται; το Nfc θα το χρειαστώ ουσιαστικά που στην καθημερινότητα μου; Το χρειάζεται κανείς;

 

Ουπς :p Δεν το κατάλαβα πραγματικά :lol: Κοίτα μπορεί να μην σου χρειαστεί ποτέ η ασύρματη φόρτιση ή τα NFC απλά η 345 σε σχέση με την 340 έχει την βασική διαφορά ότι είναι θήκη με καπάκι.Δηλαδή βγάζεις το καπάκι του κινητού και μπαίνει η θήκη ενώ η 340 μπαίνει πάνω από το καπάκι.Έχω την εντύπωση ότι θα προσθέσει λίγο όγκο και το κινητό είναι ήδη αρκετά μεγάλο.Γιαυτό σου προτείνω την 345.;)

 

Αξιζει η αγορα του tempered glass της nillkin 9H+ εναντι του 9Η? Υπαρχει ουσιαστικη διαφορα;

 

Γενικα βλεπω οτι η τιμη που παιζει στην Ελλαδα εχει τεφαστια διαφορα με την τιμη στο ebay... Εδω το βρισκω κοντα στα 20 ευρω

 

Εγώ έχω το 9H+ και επειδή η διαφορά 9Η και 9Η+ έχει ξανασυζητηθεί νομίζω είναι ότι το 9Η+ είναι ποιο ανθεκτικό εξού και το + στο όνομα.Πάντος και στο G2 mini που είχα το 9Η+ δεν καταλάβαινε χριστό ούτε από δαχτυλιές ούτε από γραντζουνίες και πεσίματα.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα των δακτυλιων, και τα δυο κανουν πολλη καλη δουλεια. Πολυ δυσκολα θα δεις. Βασικα αμα το βαλεις κατω απο το φως σε μια συγκεκριμενη γωνια, και κανεις επιτηδες μια δακτυλια, θα τη δεις να εξαφανιζεται μεσα σε λιγα δευτερολεπτα. Μαλλον εχει ελαιοφοβη επικαλυψη. Οσο για τη προστασια, μην περιμενετε θαυματα. Παντως εμενα μαλλον μου γλιτωσε μια οθονη σε μια πτωση.

Ας μην μιλησω για τις γρατζουνιες στη καθημερινη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...