Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάποιο θηρίο απο θεσσαλονικη να μου αφιέρωσει λίγο χρόνο για το root σε πμ η από κοντα?

 

κάνεις ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε σεις η chupa chups έχει περισσότερο καιρό να αναβαθμηστεί από την cloudy η μόνο εγώ το βλέπω?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις η chupa chups έχει περισσότερο καιρό να αναβαθμηστεί από την cloudy η μόνο εγώ το βλέπω?

 

έχει ανοίξει καινούργιο θέμα.16/02/15 αναβαθμίστηκε!!

Link to comment
Share on other sites

μετά το πήρα πρέφα, δεν ξέρω δεν μου έκατσε καλά την 2η φορά που την πέρασα.άσε που δεν δουλεύουν τα mods που έχει.έτσι είμαι προς το παρόν με cloudy και τα mods του crash
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

djkostas20 ποια ρομ φορας;

 

Crash 2.1 ακόμα. Δεν ξέρω αν θα μεταβώ σε CC 4.2 ακόμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ παιδιά πίσω στο note 3 δεν μου κάθεται το g3 καλά να είστε καλά και να ασχολείστε όλο και πιο λίγο με το τηλέφωνο σας εύχομαι :)
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ παιδιά πίσω στο note 3 δεν μου κάθεται το g3 καλά να είστε καλά και να ασχολείστε όλο και πιο λίγο με το τηλέφωνο σας εύχομαι :)

 

Είσαι απίστευτος ρε παιδί... Ούτε πουκάμισα δεν αλλάζεις τόσο συχνά. :D :D :D

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ παιδιά πίσω στο note 3 δεν μου κάθεται το g3 καλά να είστε καλά και να ασχολείστε όλο και πιο λίγο με το τηλέφωνο σας εύχομαι :)

Καλη συνεχεια! :)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα. Με έτρωγε το χέρι μου και έβαλα CC 4.2 με το lollipop theme του kickoff. Προσωπικά το καλύτερο theme για G3. Όμορφο χωρίς πολλά πολλά. Σε συνδυασμό με Apex και moonshine icon pack και χαμηλότερα dpi, η απεικόνιση είναι τέλεια παντού.

Πρώτες εντυπώσεις από την ρομ είναι καλές. Αλλά επειδή είναι καθαρή εγκατάσταση όλα είναι placebo οπότε μετά από μία εβδομάδα νεότερα σχετικά με τις διαφορές με Crash. Αλλά ελέω θέματος και των updates(που δεν θα πάρει άλλα του crash) με βλέπω να μένω με CC.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

κώστα σου δούλεψε το 3mint με το θέμα του kickoff?

 

Κανονικότατα δουλεύουν όλα. Και το 3minit και το theme. Κανένα FC. Όλα τέλεια προς το παρόν. Από ταχύτητα ίδια με crash αλλά ακόμα είναι καθαρή η εγκατάσταση. Οπότε αναμονή για θέμα επιδόσεων.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε μενα με το default θέμα δεν είχε δουλέψει, θα δοκιμάσω και με του kickoff κάποια στιγμή. Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σε μενα με το default θέμα δεν είχε δουλέψει, θα δοκιμάσω και με του kickoff κάποια στιγμή.

 

Δεν έβαλα καν το default θέμα. Αμέσως του kickoff που ήταν και ο βασικός λόγος που την έβαλα καθώς ο kickoff είπε ότι πλέον αφιερώνει το χρόνο του σε αυτή την ρομ.

Και έτσι και αλλιώς ως aosp fan, προτιμώ το θέμα του kickoff που φέρνει στοιχεία από stock lollipop.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα καν το default θέμα. Αμέσως του kickoff που ήταν και ο βασικός λόγος που την έβαλα καθώς ο kickoff είπε ότι πλέον αφιερώνει το χρόνο του σε αυτή την ρομ.

Και έτσι και αλλιώς ως aosp fan, προτιμώ το θέμα του kickoff που φέρνει στοιχεία από stock lollipop.

 

ψήνομαι να την περάσω πάλι μιας και την πρώτη φορά έκανα τουρ σε όλες τις καστομ :lol: και όταν αποφάσισα να την βάλω για να μείνει δεν έκατσε βγάζοντας κάτι χαζά.

 

 

στου cloudy η καμερα γράφει κανονικά 1920χ1080 60fps, στην cc 4.2 δουλεύει?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ψήνομαι να την περάσω πάλι μιας και την πρώτη φορά έκανα τουρ σε όλες τις καστομ :lol: και όταν αποφάσισα να την βάλω για να μείνει δεν έκατσε βγάζοντας κάτι χαζά.

 

 

στου cloudy η καμερα γράφει κανονικά 1920χ1080 60fps, στην cc 4.2 δουλεύει?

 

Εγώ είχα δοκιμάσει παλιά. Του cloudy μου την σπάει που αργεί πάρα πολύ να αναβαθμίσει. Ούτε καν 20H δεν έχει βγάλει αν δεν κάνω λάθος. Και η 20H έφερε αρκετές βελτιώσεις στο τηλέφωνο μας. Οπότε για μένα είναι no go. + ότι όταν την έβαλα έμοιαζε αρκετά αργή σε σχέση με άλλες. Εμένα πριν του Crash ούτε η CC μου καθόταν καλά παρά μόνο η AN HD. Αλλά τώρα με την 4.x η CC δείχνει αρκετά καλή.

Όχι δεν έχει τέτοια επιλογή αλλά προσωπικά κιόλας δεν με ενδιαφέρει. Λες και τραβάω βίντεο. Μόνο photos. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει με την XCam και αν παίζει αυτή....

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλά ναι ισχύει αυτό, αλλά έτσι από περιέργεια.με xcam δοκίμασα και εγώ.καλή ρομ του cloudy αλλά το έχει αφήσει το θέμα, δεν ασχολείται από ότι έχω καταλάβει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θα το δωσεις το g3 η θα τα εχεις παραλληλα

Υο έδωσα φίλε μου:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλη συνεχεια! :)

Ευχαριστώ και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν σε ικανοποιησε....

Η μπαταρία όντως είναι κάτω από το αναμενόμενο αν δεν προσέχεις την χρήση σου,η φωτεινότητα της οθόνης δεν με ικανοποίησε θεωρώ ότι εκεί είναι κατώτερο και από το g2, η κάμερα του βέβαια είναι άψογη για να λέμε και τα συν όπως και το lag ειναι πλέον σχεδόν παρελθόν,πάντως το note 3 τώρα χωρίς root και με 4.4.2 εντελώς stock δείχνει πιο γρήγορη και με καλύτερη διαχείριση ενέργειας συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως νιωθει κανεις....

Oσο αφορα τις στοκ καταστασεις καλο ειναι να ειναι γρηγορα αλλα ο λογως που επελεξα android kαι οχι ιphone 6 ηταν η παραμετροποίηση (απεριοριστημε ροοτ)

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Η chupas ειναι καλυτερη ισαξια η χειροτερη απο κρας? Μετα απο πολλες δοκιμες aosp αποφασισα να ξαναφλασαρω κρας 2.1 και ειναι απίστευτη... Πολυ λριμα βρε παιδια με 540dpi και crash 2.1 ειναι το κινητο των ονειρων μου.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...