Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι βαθμονόμιση του αισθητήρα φωτεινότητας στις στοκ είναι απλά για γέλια, για να μην πω τίποτα χειρότερο.Επιτέλους δουλεύει σωστά.

 

η xenonhd μου άρεσε ανέκαθεν για την πολύ καλή δουλειά που κάνει ο dev και ότι κάνει γρήγορα updates.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι βαθμονόμιση του αισθητήρα φωτεινότητας στις στοκ είναι απλά για γέλια, για να μην πω τίποτα χειρότερο.Επιτέλους δουλεύει σωστά.

 

η xenonhd μου άρεσε ανέκαθεν για την πολύ καλή δουλειά που κάνει ο dev και ότι κάνει γρήγορα updates.

 

Επειδή βλέπω ότι βγάζουν τακτικά καινούρια updates πρέπει να το ξαναστήνω από την αρχή κάθε φορά που θα περνάω το καινούριο update?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

όχι, το περνάς με dirty flash.εκτός και αν μιλάμε για αλλαγή αντροιντ από 6 σε 7 πχ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

όχι, το περνάς με dirty flash.εκτός και αν μιλάμε για αλλαγή αντροιντ από 6 σε 7 πχ

Οκ μάλλον θα της δώσω μια ευκαιρία μόλις έχω χρόνο.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

οι βαθμονόμιση του αισθητήρα φωτεινότητας στις στοκ είναι απλά για γέλια, για να μην πω τίποτα χειρότερο.Επιτέλους δουλεύει σωστά.

 

η xenonhd μου άρεσε ανέκαθεν για την πολύ καλή δουλειά που κάνει ο dev και ότι κάνει γρήγορα updates.

 

Από θέμα θερμοκρασίας τι γίνεται με fulmics?

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα θερμοκρασίας τι γίνεται με fulmics?

 

με τον gabriel kernel και το profile battery ειναι καλα..γενικα ανεβαζε πολυ θερμοκρασια..

Link to comment
Share on other sites

με τον gabriel kernel και το profile battery ειναι καλα..γενικα ανεβαζε πολυ θερμοκρασια..

 

Υποθέτω ότι ρίχνει την απόδοση του επεξεργαστή. Γιατί όμως με lollipop δεν είχαμε αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ρίχνει την απόδοση του επεξεργαστή. Γιατί όμως με lollipop δεν είχαμε αυτό το πρόβλημα.

 

ναι την ριχνει

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα θερμοκρασίας τι γίνεται με fulmics?

Μονο οταν φορτιζει και ειμαι στο ιντερνετ.ταυτοχρονα ανεβαζει καπως περισσοτερο.με νορμαλ χρηση ειναι στα ιδια επιπεδα με οτι υπαρχει σε ρομ εκει εξω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οι αοσπ έχουν θέμα με το σήμα.παίζουν με 21c baseband και το κινητό χάνει το σήμα συνέχεια.με το 30b δεν παίζει καμία αοσπ ρομ οπότε κάνω δοκιμές με 21a να δω τι θα γίνει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο που εχει η xenon ειναι οτι παρατησε το g3 ο dev.μονο αυτο ειναι το ασχημο κατα τα αλλα τουμπανο.πολη καλη δουλεια ειχε κανει και με την du αν καποιος θελει αρκετη παραμετροποιηση.μονο unofficial πλεον αν πεσει σε καλα χερια.
Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο που εχει η xenon ειναι οτι παρατησε το g3 ο dev.μονο αυτο ειναι το ασχημο κατα τα αλλα τουμπανο.πολη καλη δουλεια ειχε κανει και με την du αν καποιος θελει αρκετη παραμετροποιηση.μονο unofficial πλεον αν πεσει σε καλα χερια.

Όποτε αφού την παράτησε να ψαχτούμε αλλού καλύτερα?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όποτε αφού την παράτησε να ψαχτούμε αλλού καλύτερα?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

 

αμα θες κατι σταθερο γρηγορο για καθημερινη χρηση ειναι πολυ καλη.αν σταματησε δεν σε ενοχλει γιατι δεν εχει προβληματα να λυσει.απλα δεν θα εχεις update.ετσι κι αλλιως εχουν πεσει ολοι με τα μουτρα στην 7.

Link to comment
Share on other sites

η exodus είναι ότι πιο pure έχω βάλει.την περνάω, βάζω gapps πικο κλασσικά, ανοίγει και κάνει βελτιστοποίηση 15 εφαρμογών!!!!!!!!!!!! οι άλλες έχουν 150+

 

καλά ότι πάει τρένο δεν το λέω καν.Αυτό είναι android όχι η μπούρδα της lg με 250 μπούρδες μέσα.

 

ο ντεβ της xenon όπως και πέρσι έτσι και φέτος, παρατάει την μια για να πάει στην επόμενη έκδοση αντροιντ.εκτός και αν έδωσε την συσκευή, αυτό δεν το γνωρίζω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

η exodus είναι ότι πιο pure έχω βάλει.την περνάω, βάζω gapps πικο κλασσικά, ανοίγει και κάνει βελτιστοποίηση 15 εφαρμογών!!!!!!!!!!!! οι άλλες έχουν 150+

 

καλά ότι πάει τρένο δεν το λέω καν.Αυτό είναι android όχι η μπούρδα της lg με 250 μπούρδες μέσα.

 

ο ντεβ της xenon όπως και πέρσι έτσι και φέτος, παρατάει την μια για να πάει στην επόμενη έκδοση αντροιντ.εκτός και αν έδωσε την συσκευή, αυτό δεν το γνωρίζω.

 

ειδομεν.exodus ε?δεν την εχω δοκιμασει.με εβαλες σε δουλεια.τωρα την ειδα ειναι lolli

Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό με exodus

 

Screenshot_20160830_210508.png

 

ο Dev τα πήρε και ίσως σταματήσει γιατί κάποιος του την είπε. Για καθημερινή χρήση είναι οκ χωρίς θεματάκια?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ο Dev τα πήρε και ίσως σταματήσει γιατί κάποιος του την είπε. Για καθημερινή χρήση είναι οκ χωρίς θεματάκια?

 

exodus έχω τώρα, σήμερα την πέρασα δεν μπορώ να ξέρω ακόμα αν δεν την δουλέψω μερικές μέρες.μέχρι να έρθει το 1+3 (γερμανικά ταχυδρομεία εγγύηση :X :down: ) με αυτή θα είμαι οπότε θα την δοκιμάσω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό με exodus

 

Screenshot_20160830_210508.png

 

και με xenon HD το ίδιο βγάζει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

η xenon hd για την ώρα δεν μου κάθεται καλά. Ενώ όλα δουλεύουν καλά όταν κάνω κλήση μου κάνει reboot. Mπαίνει κλήση και πάλι reboot. Eκτός της stock δεν μου κάθεται καμιά custom stock ή aosp. Τι περίεργο και αυτό. Αν ξέρει κανείς καμιά λύση καλοδεχούμενη αλλιώς θα ψάξω να δοκιμάσω καμιά άλλη aosp γιατί μου άρεσε η ταχύτητα της και η super διαχείρηση μνήμης της.

 

dirty unicorns έχει δοκιμάσει κανένας να μας πει τη γνώμη του?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν και η πρωτη custom rom που ειχα ηταν η xenon hd, ειμαι σε fulmics 6,1 τωρα και περιμενω να βγει αυτη http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-bluros-lg-g3-t3408517 η εκδοση για d855 να την δω. φαινεται ωραια
Link to comment
Share on other sites

αν και η πρωτη custom rom που ειχα ηταν η xenon hd, ειμαι σε fulmics 6,1 τωρα και περιμενω να βγει αυτη http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-bluros-lg-g3-t3408517 η εκδοση για d855 να την δω. φαινεται ωραια

Τα σχολια των χρηστων με d855 δεν ειναι και τα καλυτερα,παντως η fulmics 6.1 ειναι η ποιο ολοκληρωμενη και με ενγραφη ραδιοφωνου και με το http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/theme-genisys-dark-theme-ux-5-0-fulmics-t3377303 ειναι φινο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω αυριο να κανω μια δοκιμη στην aosp-caf.ειμαι με fulmics τωρα αλλα τις aosp που περασα du.xenon.xosp που εχω περασει ηταν αψογες.η du μονο ηταν λιγο βαρια και η xosp αργουσε να κανει μεταφορα αρχειων.υπομονη τεσταρεται η 7αρα
Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια των χρηστων με d855 δεν ειναι και τα καλυτερα,παντως η fulmics 6.1 ειναι η ποιο ολοκληρωμενη και με ενγραφη ραδιοφωνου και με το http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/theme-genisys-dark-theme-ux-5-0-fulmics-t3377303 ειναι φινο.

 

Εννοείς ότι οι χρήστες με d855 δεν είχαν πει και τα καλύτερα για την xenon; γιατί και εγώ στην κατηγορία των d855 ανοικω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...