Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία AOSP/CM δεν θα έχει τρελές διαφορές...

Απλώς η PAC είναι AOSP based. Και ο dev έλεγε ότι δουλεύει καλύτερα ο Kernel του οπότε είπα να δοκιμάσω.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η pac είναι cm based μόλις την περνάς μπαμ κάνει, ζητάει και λογαριασμό cm.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαστε την Xenon hd αν θελετε ειναι pure aosp οχι cm θα μεινετε εκπληκτη δουλευει τελεια με τον Nebula. Δεν βλεπω λογο να γυρισω σε rr ουτε σε cm. Αν και fan των cm. Αλλα τετοια ταχυτητα δεν εχω δει σε rom για G3 ουτε σε cm. Μονο σε roms της samsung. Μπαταρια θερμοκρασιες πολυ πιο stable απο cm. Πολυ τελεια κατα την γνωμη μου σε ολα. Οποιος δεν βαριεται ας ριξει μια ματια εντυπωσιακη rom αν και δεν το περιμενα καθολου αυτο. Θα την κανει και για Android M

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπερα σε ολους.Υπαρχει μηπως ρε μαγκες αν ξερει κανεις να μου πει πως να κανω το ui της συσκευης μαυρο??Οπως ειναι π.χ στο touchwiz, καποια μοντια ή θεμα??Δοκιμασα μεσω xposed

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-xposed-lg-apps-theme-enginefree-t3143485

αλλα ειναι τριαλ για 15 μερες κ μετα θελει να παρω το licence key..Εχει κανεις κατι αλλο μου προτεινει??

 

Αν εχεις CM. ολα μαυρα τα εχω εγω στο δικο μου. Για δες εδω.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blissroms.moelle.ddoverhauled

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chummy.jezebel.material.dark

 

Εκτος και αν θες Layers για aosp roms σαν την Xenon hd τοτε θα σου δωσω αλλα Themes.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Το dt2w δουλευει σωστα στις ρομς που δοκιμαζετε;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το dt2w δουλευει σωστα στις ρομς που δοκιμαζετε;

Εμενα προς το παρον ναι. Αλλα δουλευει δεν δουλευει τωρα ολοι θα βαλουν Android M οτι ηταν να δωσει η lollipop το εδωσε. Ισως εκει να ειναι απροβληματιστο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαστε την Xenon hd αν θελετε ειναι pure aosp οχι cm θα μεινετε εκπληκτη δουλευει τελεια με τον Nebula. Δεν βλεπω λογο να γυρισω σε rr ουτε σε cm. Αν και fan των cm. Αλλα τετοια ταχυτητα δεν εχω δει σε rom για G3 ουτε σε cm. Μονο σε roms της samsung. Μπαταρια θερμοκρασιες πολυ πιο stable απο cm. Πολυ τελεια κατα την γνωμη μου σε ολα. Οποιος δεν βαριεται ας ριξει μια ματια εντυπωσιακη rom αν και δεν το περιμενα καθολου αυτο. Θα την κανει και για Android M

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν εχεις CM. ολα μαυρα τα εχω εγω στο δικο μου. Για δες εδω.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blissroms.moelle.ddoverhauled

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chummy.jezebel.material.dark

 

Εκτος και αν θες Layers για aosp roms σαν την Xenon hd τοτε θα σου δωσω αλλα Themes.

 

Φιλε, να'σαι καλά για την απάντησή σου.Θέλω να έχω dark ui σε στοκ ρομ και οχι σε cm.Ειμαι φαν των stock ui,(πες με περιεργο ή όπως αλλιώς επιθυμείς).Έχω φαει τον κοσμο να το κάνω black αλλα δεν γινεται με τπτ και εχω φαει ξενερωμα.Σε γενικες γραμμες απο το κινητο καθε μερα σερφαρισμα καμια ωριτσα, mail, live streaming.SOT γυρω στο 3ωρο αναλογα την φωτεινοτητα κ τα σχετικα..Δεν εχω παραπνονο καλυπτομαι.Το μονο που θέλω ειναι αυτο με το ui.Ειχα μια ελπιδα με το xposed αλλα βλεπω οτι δεν υπαρχουν themes μεσα που να μπορουν να ανταπεξελθουν σ'αυτα που ζηταω.Επιλογες πολλες το g3 tweaksbox αλλα το 90% εμενα μου φανηκαν ανουσιες.Θεματα δεν βρισκω για παραμετροποιηση,οποτε το ασπρο παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

η pac είναι cm based μόλις την περνάς μπαμ κάνει, ζητάει και λογαριασμό cm.

 

Σύμφωνα με τον dev είναι AOSP based. Όπως λέει και ο ίδιος o eliminater δεν υπάρχει aosp που να μην έχει στοιχεία από CM. Ωστόσο οι AOSP έχουν πάρα πολλά στοιχεία από AOSP που εμείς δεν καταλαβαίνουμε. και πρέπει να πας στο github για να το καταλάβεις. Άμα είναι έτσι τότε δεν υπάρχει AOSP ξεκάθαρα ρομ.

 

Ορίστε και τα λόγια του:

 

There is only one PAC, and its AOSP based// All roms are going to have some CM regardless, But its not purelly CM as its more AOSP..

 

There is a Dif between CM based and AOSP based....... Goto ther github sources and look up the manifest amd count how many are CM related sources vers the AOSP related sources..

Pac has a total of about 297 cm related parts, 271 AOSP related parts, 5 OMNI related Parts, and around 20 PAC built related parts.......

a CM based rom will have 90% CM related while 1 or 2 things will be AOSP related............

 

I know it has more CM, but thats external Dir stuff, the stuff you gota have to run any rom on your device.......

the 271 aosp is more APPS and package and frameworks and stuff like that..........

the omni, is for the omiswitch and recents............

 

παιδια δοκιμαστε την Xenon hd αν θελετε ειναι pure aosp οχι cm θα μεινετε εκπληκτη δουλευει τελεια με τον Nebula. Δεν βλεπω λογο να γυρισω σε rr ουτε σε cm. Αν και fan των cm. Αλλα τετοια ταχυτητα δεν εχω δει σε rom για G3 ουτε σε cm. Μονο σε roms της samsung. Μπαταρια θερμοκρασιες πολυ πιο stable απο cm. Πολυ τελεια κατα την γνωμη μου σε ολα. Οποιος δεν βαριεται ας ριξει μια ματια εντυπωσιακη rom αν και δεν το περιμενα καθολου αυτο. Θα την κανει και για Android M

 

Την stable 13/9 έβαλες, την experimental 28/9 ή την weekly 4/10? Την 13/9 την είχα δοκιμάσει με την τότε έκδοση του Nebula και γενικότερα το setup δεν είχα κάτσει καλά.

 

 

BTW για όσους ενδιαφέρονται για κάμερα σε AOSP έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από την ποιότητα από NextCamera(κάμετα του OPO).

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον dev είναι AOSP based. Όπως λέει και ο ίδιος o eliminater δεν υπάρχει aosp που να μην έχει στοιχεία από CM. Ωστόσο οι AOSP έχουν πάρα πολλά στοιχεία από AOSP που εμείς δεν καταλαβαίνουμε. και πρέπει να πας στο github για να το καταλάβεις. Άμα είναι έτσι τότε δεν υπάρχει AOSP ξεκάθαρα ρομ.

 

Ορίστε και τα λόγια του:

 

There is only one PAC, and its AOSP based// All roms are going to have some CM regardless, But its not purelly CM as its more AOSP..

 

There is a Dif between CM based and AOSP based....... Goto ther github sources and look up the manifest amd count how many are CM related sources vers the AOSP related sources..

Pac has a total of about 297 cm related parts, 271 AOSP related parts, 5 OMNI related Parts, and around 20 PAC built related parts.......

a CM based rom will have 90% CM related while 1 or 2 things will be AOSP related............

 

I know it has more CM, but thats external Dir stuff, the stuff you gota have to run any rom on your device.......

the 271 aosp is more APPS and package and frameworks and stuff like that..........

the omni, is for the omiswitch and recents............

 

 

 

Την stable 13/9 έβαλες, την experimental 28/9 ή την weekly 4/10? Την 13/9 την είχα δοκιμάσει με την τότε έκδοση του Nebula και γενικότερα το setup δεν είχα κάτσει καλά.

 

 

BTW για όσους ενδιαφέρονται για κάμερα σε AOSP έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από την ποιότητα από NextCamera(κάμετα του OPO).

 

Την weekly last version εχω 10-4-15. Η stable μου φανηκε πολυ παλια για stable δεν την εβαλα. Ναι καλα τα λεει ο eliminater +10. απλα εχει wakelocks η xenon θα τα εχεις δει. Amplify ON και ειναι οκ. Εντυπωσιακη rom δες την και εσυ να μας πεις γνωμη. Δεν θα δωσει ολλα updates για Lollilpop απο οτι μου ειπε. Ετοιμαζει Android M για την Xenon.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Φοραει κανεις αλλος lion 5.5 εδω μεσα;Καποιες φορες που χρειαστηκα πλοηγο στο κινητο ειδα πολλα κολληματα αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει η ρομ.

Δουλευω χαρτες και here ,και στα 2 το ιδιο κολλημα.Ολο χανει δορυφορους.

Μετα σκεφτομουν μηπως φταιει και το ampify...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια χρησιμοποιώ και εγω με lion χωρίς κανένα πρόβλημα.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, να'σαι καλά για την απάντησή σου.Θέλω να έχω dark ui σε στοκ ρομ και οχι σε cm.Ειμαι φαν των stock ui,(πες με περιεργο ή όπως αλλιώς επιθυμείς).Έχω φαει τον κοσμο να το κάνω black αλλα δεν γινεται με τπτ και εχω φαει ξενερωμα.Σε γενικες γραμμες απο το κινητο καθε μερα σερφαρισμα καμια ωριτσα, mail, live streaming.SOT γυρω στο 3ωρο αναλογα την φωτεινοτητα κ τα σχετικα..Δεν εχω παραπνονο καλυπτομαι.Το μονο που θέλω ειναι αυτο με το ui.Ειχα μια ελπιδα με το xposed αλλα βλεπω οτι δεν υπαρχουν themes μεσα που να μπορουν να ανταπεξελθουν σ'αυτα που ζηταω.Επιλογες πολλες το g3 tweaksbox αλλα το 90% εμενα μου φανηκαν ανουσιες.Θεματα δεν βρισκω για παραμετροποιηση,οποτε το ασπρο παραμένει.

 

Σε stock αναγκαστικα με κανα tweaksbox ουτε εμενα μου αρεσει μονο χρωματα εχει. Δεν εχει themes. Για stock δεν εχω δει και κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

BTW για όσους ενδιαφέρονται για κάμερα σε AOSP έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από την ποιότητα από NextCamera(κάμετα του OPO).

 

Kανενα λινκ για την παραπανω καμερα εχουμε? :)

Link to comment
Share on other sites

Την weekly last version εχω 10-4-15. Η stable μου φανηκε πολυ παλια για stable δεν την εβαλα. Ναι καλα τα λεει ο eliminater +10. απλα εχει wakelocks η xenon θα τα εχεις δει. Amplify ON και ειναι οκ. Εντυπωσιακη rom δες την και εσυ να μας πεις γνωμη. Δεν θα δωσει ολλα updates για Lollilpop απο οτι μου ειπε. Ετοιμαζει Android M για την Xenon.

 

Τώρα την ξαναβάζω χωρίς layers διότι δεν ξέρω τον λόγο αλλά μετά από κάποια ώρα μπαίνει σε Bootloop!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

οι τελευταίες cm έχουν θέμα με το xposed, πάει σε bootloop, να το ξέρετε
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την ξαναβάζω χωρίς layers διότι δεν ξέρω τον λόγο αλλά μετά από κάποια ώρα μπαίνει σε Bootloop!!!

 

δεν μπορω να καταλαβω τη να φταιει και εγω ακριβως τα ιδια βηματα κανω σαν αυτα που ειπες και εσυ στο xda. Και για restore και για xposed. παραξενο.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τη να φταιει και εγω ακριβως τα ιδια βηματα κανω σαν αυτα που ειπες και εσυ στο xda. Και για restore και για xposed. παραξενο.

 

Βαριέμαι να τα γράψω και εδώ όπως καταλαβαίνεις... Σήμερα ήδη το έστησα το τηλέφωνο από την αρχή 5 φορές. Τώρα του έβαλα liquidsmooth να δω αν θα κάνει τα ίδια!

 

 

Edit: Τελικά τα πήρα και ξανά έβαλα XenonHD.

 

Την λύση την βρήκα. Το παραδοξο? Δεν έφταιγε τίποτα! Απλά τώρα τα έβαλα όλα ένα ένα. Τι εννοώ?

Αφού τελείωσα με την καθαρή εγκατάσταση και το ξανά κατέβασμα εφαρμογών και τα restore από TB. Το άφησα. Έκανα reboot. Αφού το άφησα πάλι και είδα ότι δεν κάνει boot loop, πήρα backup.

 

Σεταρω τα xposed modules. Reboot και να το boot loop.

Κάνω λοιπόν restore το backup.

Σεταρω ένα ένα τα modules τώρα. Για να δω ποιο φταίει. WIN. Δεν έφταιγε κανένα. Όλα μπήκαν ένα προς ένα με κάθε φορά που ενεργοποιουσα ένα, να κάνω reboot. Αφού είναι όλα κομπλέ, τα σεταρω. Βάζω σε amplify και λοιπά τις ρυθμίσεις τους.

 

Όλα κομπλέ!!!! Παίρνω backup.

 

Νέο βήμα? Σεταρω λογαριασμούς και εμφάνιση ρομ. (statusbar, ma bar κλπ) και κάνω reboot. Τσουπ. Boot loop. Άντε πάλι restore και μετά κάθε αλλαγή στις ρυθμίσεις η είσοδο λογαριασμού έκανα reboot. WIN. Πάλι κανένα boot loop.

 

Σεταρα και layers με παρόμοιο τρόπο και όλα κομπλέ.

 

Μετά από 50-60 reboot ναι πλέον παίζει σταθερά και με CTT mod.

 

Τελικά τι έφταιγε πάντως δεν ξέρω...

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Xenon HD έχει θέμα με υπερθέρμανση στο φορτισμα, μακριά

 

Κανένα θέμα... Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα προσωπικά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

80c χωρίς να κάνω τίποτα με φόρτιση και 45-50c τώρα σε idle χωρίς φόρτιση.στην cm είχα 35
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

80c χωρίς να κάνω τίποτα με φόρτιση και 45-50c τώρα σε idle χωρίς φόρτιση.στην cm είχα 35

[ATTACH]64287[/ATTACH]

 

Κανένα θέμα. Idle 34 βαθμούς. Μήπως κάτι στο δημιουργεί. Κάποια εφαρμογή που τρέχει?

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχεις 4 cores να τρέχουν και μάλιστα οι 2 σε υψηλές συχνότητες είναι ξεκάθαρο δείγμα ότι κάτι τρέχει από πίσω. Κάποια εφαρμογή δεν αφήνει το τηλέφωνο να κοιμηθεί...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε κλασσικά το Skype ήταν πάλι, τρώει τέτοια κολλήματα

 

Ήταν φανερό ότι κάτι έβαζε φορτίο στον Cpu και άρα σήκωνε θερμοκρασίες...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήταν φανερό ότι κάτι έβαζε φορτίο στον Cpu και άρα σήκωνε θερμοκρασίες...

 

δεν βλέπω τρελή διαφορά με την cm πάντως

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...