Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου έλεγα να ξαναπεράσεις την V20h rom official με το flash tool, γιατί είχε ακουστεί πως φίλος που το πήγε στο service ενώ είχε κάνει unroot από το SuperSu του το έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγο root... τώρα, δεν ξέρω αν είναι ράδιο αρβύλα ή αν όντος είδαν κάτι στο κινητό, αλλά αν είναι να το πας για service, καλύτερα να είσαι σίγουρος.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ξέχασα να το γράψω και εγώ αυτό. Συμφωνώ ότι αν είναι για service τότε προτείνω και εγώ την δεύτερη περίπτωση για 1000% σίγουρο αποτέλεσμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι πριν παω για δουλεια παω να δω αν στο adaway θα βρει νεα hosts,τα κατεβαζω,μου ζηταει επανεκκινηση κι οταν ανοιξε εφαγε φρικη.

Πεταγε ολη την ωρα μηνυμα οτι το λειτουργικο σταματησε να λειτουργει και δεν ειχα ουτε navigation bar ουτε notification.

Τι wipe cache,davlik,τι επανεκκινηση δεν ξεκολλαγε.

Και παλι απο την αρχη στησιμο...

Μου το εχει ξανακανει αυτο αλλα διαφορετικα με αλλο μηνυμα και δεν ξερω τι το προκαλει...

Δεν ξερω ισως μου το κανει αυτο το textdroider..Ειναι το μονο που φορα παραπανω απο σας.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι καλύτερο παίζει αυτή τη στιγμή σε costum Romano kai kernel για το κινητο ; θέλω να έχει καλή ταχυτητα/αποκριση να λειτουργεί το διπλό χτύπημα για άνοιγμα οθόνης και κλεισιμο, και φυσικά καλούτσικη μπαταρία. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από διάφορες δοκιμές έχω καταλήξει στο setup που έχω στην υπογραφή μου. Πραγματικά απροβληματιστη λειτουργία, σούπερ μπαταρία, τέλεια απόκριση στο double tap. Όλα λειτουργούν τέλεια. Σε συνεργασία με το Hybrid theme έχω και μια ωραία εικόνα και κοντά σε καθαρό android θέμα αρκετά.

 

Από εκεί και πέρα αν θες να πας σε cm/aosp ίσως οι καλύτερες είμαι cm12.1 official και ακόμα καλύτερα Resurrection Remix ίσως σε συνδυασμό με Fechda kernel αν όμως του κάνεις κάποιες τροποποιησεις.

 

Για μένα το πιο σημαντικό είναι το σεταρισμα των xposes-greenify-amplify-powernap έτσι ώστε σε idle ν έχεις μηδενικα wakelocks/alarms. Εγώ τα έχω μηδενισει και δεν έχω χάσει τίποτα από την λειτουργία του κινητού μου και από push notifications.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι πριν παω για δουλεια παω να δω αν στο adaway θα βρει νεα hosts,τα κατεβαζω,μου ζηταει επανεκκινηση κι οταν ανοιξε εφαγε φρικη.

Πεταγε ολη την ωρα μηνυμα οτι το λειτουργικο σταματησε να λειτουργει και δεν ειχα ουτε navigation bar ουτε notification.

Τι wipe cache,davlik,τι επανεκκινηση δεν ξεκολλαγε.

Και παλι απο την αρχη στησιμο...

Μου το εχει ξανακανει αυτο αλλα διαφορετικα με αλλο μηνυμα και δεν ξερω τι το προκαλει...

Δεν ξερω ισως μου το κανει αυτο το textdroider..Ειναι το μονο που φορα παραπανω απο σας.

 

Το ιδιο και εμενα μου εγινε...μετα ενα απλο restart μεσω εφαρμογης quick boot Και μιας αλλης που κανει την ιδια δουλεια.Απο οτι καταλαβα εχει να κανει με SU που δεν εχει κανει grant permissions "εγκαιρως" κανεις το reboot και μολις μπεις στο συστημα αρχιζει και πεταει ασταματητα το μηνυμα που λες...και δεν φτιαχνει εκτος αν κανεις reflash τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από διάφορες δοκιμές έχω καταλήξει στο setup που έχω στην υπογραφή μου. Πραγματικά απροβληματιστη λειτουργία, σούπερ μπαταρία, τέλεια απόκριση στο double tap. Όλα λειτουργούν τέλεια. Σε συνεργασία με το Hybrid theme έχω και μια ωραία εικόνα και κοντά σε καθαρό android θέμα αρκετά.

 

Από εκεί και πέρα αν θες να πας σε cm/aosp ίσως οι καλύτερες είμαι cm12.1 official και ακόμα καλύτερα Resurrection Remix ίσως σε συνδυασμό με Fechda kernel αν όμως του κάνεις κάποιες τροποποιησεις.

 

Για μένα το πιο σημαντικό είναι το σεταρισμα των xposes-greenify-amplify-powernap έτσι ώστε σε idle ν έχεις μηδενικα wakelocks/alarms. Εγώ τα έχω μηδενισει και δεν έχω χάσει τίποτα από την λειτουργία του κινητού μου και από push notifications.

 

Εγω φλασαρα cloudy 2.2 να δω τι ψαρια πιανει τωρα που λενε οτι εχει καλυτερη αυτονομια.

Στο ampify ολα τα safe εχω ενεργοποιησει εγω με χρονο 2400 σε ολα.Ετσι κανω απο περυσι που την πρωτοχρησιμοποιησα την εφαρμογη.

Αν εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο μοιρασου το Κωστη!

 

Το ιδιο και εμενα μου εγινε...μετα ενα απλο restart μεσω εφαρμογης quick boot Και μιας αλλης που κανει την ιδια δουλεια.Απο οτι καταλαβα εχει να κανει με SU που δεν εχει κανει grant permissions "εγκαιρως" κανεις το reboot και μολις μπεις στο συστημα αρχιζει και πεταει ασταματητα το μηνυμα που λες...και δεν φτιαχνει εκτος αν κανεις reflash τη ρομ

 

Ναι πολυ πιθανο να φταιει αυτο.Ξενερωμα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω φλασαρα cloudy 2.2 να δω τι ψαρια πιανει τωρα που λενε οτι εχει καλυτερη αυτονομια.

Στο ampify ολα τα safe εχω ενεργοποιησει εγω με χρονο 2400 σε ολα.Ετσι κανω απο περυσι που την πρωτοχρησιμοποιησα την εφαρμογη.

Αν εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο μοιρασου το Κωστη!

Πολύ καλύτερο. Όταν πάω σπίτι θα σου στείλω οδηγό. 0.0% wakes πιάνω στο bbs

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο. Όταν πάω σπίτι θα σου στείλω οδηγό. 0.0% wakes πιάνω στο bbs

 

Ωραιος!Περιμενω!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!Περιμενω!

Εδώ είσαι.. Διάβασε και φτιάξε το setup. Όλα μου λειτουργούν τέλεια!

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-extreme-battery-life-t3095884

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.. Διάβασε και φτιάξε το setup. Όλα μου λειτουργούν τέλεια!

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-extreme-battery-life-t3095884

Ωραιος ο Κωστης!!!

Εσβησα τα παντα απο την εσωτερικη μνημη,φλασαρα cloudy 2.5,εβαλα κερνελ,μοντς,xposed και modules(εκτος απο το power nap που περιμενω εγκριση) και τις επομενες μερες θα πω τι αποτελεσμα ειδα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μπορεί κάποιος με Cosmote να μοιραστεί με εμένα τα "ro.build.target_operator" και "ro.build.target_country" του build.prop;

Φλάσαρα την cloudy2.4 και τώρα στο ro.build.target_operator μου λέει global με αποτέλεσμα τον πάροχο να τον γράφει ως ένα κατεβατό "Cosmote mobile telecommunications S.A" + ότι δεν έχω την ένδειξη H+ στα δεδομένα.

Ίσως τα θεωρείτε μικροπράγματα αλλά εγώ τα έχω συνηθίσει να είναι νορμάλ.Α,και δεν θέλω να εγκαταστήσω xposed και g3tweaks box.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Κωστης!!!

Εσβησα τα παντα απο την εσωτερικη μνημη,φλασαρα cloudy 2.5,εβαλα κερνελ,μοντς,xposed και modules(εκτος απο το power nap που περιμενω εγκριση) και τις επομενες μερες θα πω τι αποτελεσμα ειδα.

 

Εγώ πραγματικά βρήκα την υγειά μου. Προχθές είχα 12 λεπτά οθόνης και 8 ώρες και 45 λεπτά και δεν είχε πέσει από το 100%. Μόνο με G2 είχα δεί τόσο μεγάλο χρόνο για πτώση του 100%. Με G3 με τίποτα. Πάντα με 2g, wifi on, sync on, data on. Και όλα τα notification push φυσικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κωστα με εχεις ψησει για amplify...αλλα με xposed υπαρχει ακομα το θεμα με του widget του smart notice που δεν εμφανιζει το location και θερμοκρασια?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αλανια.2 πρωινες αποριες θελω να σας πω.1) πηρε ο αδερφος μου για την κοπελα του το g3 16gb απο το phonegallery στα 328(ανεβηκε η τιμη του) και οταν το ανοιξε πρωτη φορα για το σεταρισμα του εβγαλε το android το εικονιδιο κ αρχισε να κα ει update στη lollipop.Ειναι λογικο να βγαζει εικονιδιο android?Οταν με τα πολλα κατεβηκε η λολλιποπ(χωρις wifi ή δεδομενα) σαν να φλασαρεις ρομ ειχε σαν επιλεγμενη τα ελληνικα.Παρτιδα 505 απο ελβετια στο κουτι.Λετε να ηταν ανοιγμενο το κινητο?Οποιος ξερει ας ενημερωσει παρακαλω.

2) Η 2η απορια που διαπιστωσα ειναι οτι στο g3 της κοπελας του αδερφου μου η οθονη στο μενου των ρυθμισεων ειναι πολυ πιο ασπρη(μπλεδιζε) σε σχεση με τη δικη μου που σαν να (καφετιζε).Λογικα η ρομ δεν ειναι που ειναι η 2.5 του g4?Ειχα διαβασει για το συνδιασμο χρωματων της που αλλαζει.Αυτο δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια εφαρμογη xposed που σου εκανε install - unistall το xposed...!! θυμαται κανεις πως λεγετε.? να την κατεβασω....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα με εχεις ψησει για amplify...αλλα με xposed υπαρχει ακομα το θεμα με του widget του smart notice που δεν εμφανιζει το location και θερμοκρασια?

 

Όχι μόνο αυτό. Και το quick circle σπάει με το xposed, και το weather app

 

Δεν γνωρίζω. Δεν χρησιμοποιώ τίποτα από αυτά. Ειδικά smart notice δεν το συζητώ καν. Δεν βρίσκω το νόημα. Για το QC δεν ξέρω αλλά η cloudy που έχει στις επιλογές aroma προετοιμασία για xposed δεν είδα να διαγράφει αν θυμάμαι καλά αρχεία του QC.

 

Από την άλλη διαλέγεις και παίρνεις. Διπλάσιο χρόνο μπαταρίας ή εφεδάκια? Καθαρά τι θέλει ο καθένας.

 

Καλημερα αλανια.2 πρωινες αποριες θελω να σας πω.1) πηρε ο αδερφος μου για την κοπελα του το g3 16gb απο το phonegallery στα 328(ανεβηκε η τιμη του) και οταν το ανοιξε πρωτη φορα για το σεταρισμα του εβγαλε το android το εικονιδιο κ αρχισε να κα ει update στη lollipop.Ειναι λογικο να βγαζει εικονιδιο android?Οταν με τα πολλα κατεβηκε η λολλιποπ(χωρις wifi ή δεδομενα) σαν να φλασαρεις ρομ ειχε σαν επιλεγμενη τα ελληνικα.Παρτιδα 505 απο ελβετια στο κουτι.Λετε να ηταν ανοιγμενο το κινητο?Οποιος ξερει ας ενημερωσει παρακαλω.

2) Η 2η απορια που διαπιστωσα ειναι οτι στο g3 της κοπελας του αδερφου μου η οθονη στο μενου των ρυθμισεων ειναι πολυ πιο ασπρη(μπλεδιζε) σε σχεση με τη δικη μου που σαν να (καφετιζε).Λογικα η ρομ δεν ειναι που ειναι η 2.5 του g4?Ειχα διαβασει για το συνδιασμο χρωματων της που αλλαζει.Αυτο δεν ειναι;

 

Άσχετα ότι είσαι στο λάθος θέμα. Εδώ είναι τροποποιήσεις. Οπότε μην συνεχίσεις την κουβέντα εδώ.

 

1) Τα καινούρια έρχονται αμέσως με lollipop. Και γλώσσα δεν έχει να κάνει από που το πήρες. Διαβάσει τον κωδικό της SIM. Η SIM έχει ένα κωδικό που δηλώνει από που είναι.

2)Η 2,5 του G4???

 

υπαρχει μια εφαρμογη xposed που σου εκανε install - unistall το xposed...!! θυμαται κανεις πως λεγετε.? να την κατεβασω....

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/tool-installer-xposedlg-g3unofficial-t3094514

 

Αλλά νομίζω ότι είναι αρκετά παλιά σε θέμα update. Το Xposed έχει φτάσει version67 από χθές.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/tool-installer-xposedlg-g3unofficial-t3094514

 

Αλλά νομίζω ότι είναι αρκετά παλιά σε θέμα update. Το Xposed έχει φτάσει version67 από χθές.

 

ευχαριστω.. ναι αυτην εψαχνα..!! φοβαμαι να το φλασαρω γιατι 2 φορες που το εκανα bricare το κινητο...κ προτειμησα την εφαρμογη για μεγαλυτερη ασφαλεια...

απο αυτα εδω τα αρχεια πιο κανω εγκατασταση..? γνωριζει κανεις να μου δωσει οδηγιες.?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστη δοκιμασε να βαλεις και το smart network απο play store.

Πριν λιγο παντως ειχα ενα παγωμα της συσκευης.Δεν μπορουσα να ενεργοποιησω την οθονη αν και παρεμενε ανοιχτο.

Μπορει να ετυχε,θα το παρακολουθησω..

 

Edit:Μου το ξανακανε..

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.. ναι αυτην εψαχνα..!! φοβαμαι να το φλασαρω γιατι 2 φορες που το εκανα bricare το κινητο...κ προτειμησα την εφαρμογη για μεγαλυτερη ασφαλεια...

απο αυτα εδω τα αρχεια πιο κανω εγκατασταση..? γνωριζει κανεις να μου δωσει οδηγιες.?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

το φλασαρα και παλι επαθα το ιδιο πραγμα.. το LGSMARTCOVER ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ...πως το επαναφερω τωρα.????? υπαρχει κανα τροπος να γλυτωσω το φλασαρισμα..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το φλασαρα και παλι επαθα το ιδιο πραγμα.. το LGSMARTCOVER ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ...πως το επαναφερω τωρα.????? υπαρχει κανα τροπος να γλυτωσω το φλασαρισμα..??

Αν εχεις θεμα με το xposed τοτε πριν φλασαρεις το προσθετο μεσω recovery διεγραψε με το titanium το lg smart cover και lg weather.

Και μετα φλασαρε το.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις θεμα με το xposed τοτε πριν φλασαρεις το προσθετο μεσω recovery διεγραψε με το titanium το lg smart cover και lg weather.

Και μετα φλασαρε το.

 

οκ. με λιγακι ψαξιμο φλασαρα αυτο http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/how-to-xposed-running-properly-stock-t3030261

και εξαφανιστηκε το μηνυμα ...αλλα μαζι του πηρε και τον καιρο...!!καποιο zip για το lgweather εχουμε.??

 

edit.. το βρηκα και αυτο.. το φλασαρα κ ολα κομπλε... καλα για το xposed ειναι 3φορα που το κανω με φλασαρισμα και η 3 που μου κολλαει τοκινητο.? τοσο δυσκολο γιατι το εκαναν?? 1000 φορες με την εφαρμογη που μου εδωσε ο κωστας.. απλα κ ωραι.. και δν υπαρχει καποιος οδηγος να μας δειξει πως θ ατο βαλουμε.........

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

οκ. με λιγακι ψαξιμο φλασαρα αυτο http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/how-to-xposed-running-properly-stock-t3030261

και εξαφανιστηκε το μηνυμα ...αλλα μαζι του πηρε και τον καιρο...!!καποιο zip για το lgweather εχουμε.??

Για να δουλεψει πρεπει να ξεριζωσεις και τον καιρο.

Αναγκαστικα ψαξε για αλλη εφαρμογη καιρου απο play store.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

το φλασαρα και παλι επαθα το ιδιο πραγμα.. το LGSMARTCOVER ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ...πως το επαναφερω τωρα.????? υπαρχει κανα τροπος να γλυτωσω το φλασαρισμα..??

 

Να απεγκαταστήσεις το xposed εννοείς? Υπάρχει unistaller.

 

Κωστη δοκιμασε να βαλεις και το smart network απο play store.

Πριν λιγο παντως ειχα ενα παγωμα της συσκευης.Δεν μπορουσα να ενεργοποιησω την οθονη αν και παρεμενε ανοιχτο.

Μπορει να ετυχε,θα το παρακολουθησω..

 

Edit:Μου το ξανακανε..

 

Το ξέρω το smart network αλλά δεν με βολεύει... Δεν μου είναι τίποτα όταν κλείσω το wifi να κάνω και ένα κλικ στο εικονίδιο δίπλα να γυρίσει το mode του network σε auto από 2g.

Τι σου πάγωσε. Δεν έχω κανένα απολύτως θέμα ως τώρα...

 

Για να δουλεψει πρεπει να ξεριζωσεις και τον καιρο.

Αναγκαστικα ψαξε για αλλη εφαρμογη καιρου απο play store.

 

Είσαι σίγουρος για τον καιρό. Εγώ τον έχω τον καιρό... Το έκανα μέσα από το μενου της cloudy η οποία μου έκανε μόνητ της την προετοιμασία και διέγραψε αυτά που χρειάζονται.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...