Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με εγκατάσταση κάποιας stock based rom όπως cloudy π.χ. βελτιώνεται ή κατάσταση με το lag στο 16αρι G3;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια σε cloudy 2.3 παιζει το xposed? γιατι το εβαλα και μου εβγαλε σφαλμα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τι σφάλμα σου έβγαλε? Κανονικά παίζει αλλά θα πρέπει να βγάλεις Weather και Smart Cover της LG πρώτα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες με Lam Hoang 2.2 οφείλω να πώ ότι είναι καλύτερη της CloudyG3 2.3. Έχει καλύτερη αυτονομία, με την cloudy 2.3 είχα κάποια θεματάκια στην μπαταρία, είναι ελαφρώς πιο smooth. Με την υπερθέρμανση που είχα στην αρχή, δεν την βλέπω πλέον αν και ξαναφλάσαρα το 75rc5 CCT mod.

 

Πλέον της έχω περάσει και τα Low Brightness V3, FPS + Resolution mod και Gabriel 0.7Ca 20P ramdisk με BumblebeeV3 profile και περιμένω να δω αποτελέσματα και με αυτά ενώ ήδη περιμένω τον νέο κερνελ του Gabriel που θα έχει και Alucard και ο bullet με συγκεκριμένες ρυθμίσεις έφτασε τις 6,5 ώρες οθόνης!!! Οπότε εν αναμονή των δοκιμών και των νέω εκδόσεων. Βγαίνει και cloudyG3 2.4 από μέρα σε μέρα, μάλλον μέσα στο ΣΚ οπότε έχουμε μπροστά μας μία πολλά υποσχόμενη εβδομάδα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες με Lam Hoang 2.2 οφείλω να πώ ότι είναι καλύτερη της CloudyG3 2.3. Έχει καλύτερη αυτονομία, με την cloudy 2.3 είχα κάποια θεματάκια στην μπαταρία, είναι ελαφρώς πιο smooth. Με την υπερθέρμανση που είχα στην αρχή, δεν την βλέπω πλέον αν και ξαναφλάσαρα το 75rc5 CCT mod.

 

Πλέον της έχω περάσει και τα Low Brightness V3, FPS + Resolution mod και Gabriel 0.7Ca 20P ramdisk με BumblebeeV3 profile και περιμένω να δω αποτελέσματα και με αυτά ενώ ήδη περιμένω τον νέο κερνελ του Gabriel που θα έχει και Alucard και ο bullet με συγκεκριμένες ρυθμίσεις έφτασε τις 6,5 ώρες οθόνης!!! Οπότε εν αναμονή των δοκιμών και των νέω εκδόσεων. Βγαίνει και cloudyG3 2.4 από μέρα σε μέρα, μάλλον μέσα στο ΣΚ οπότε έχουμε μπροστά μας μία πολλά υποσχόμενη εβδομάδα.

 

αν και εγω fun του cloudy απο το g2 ακομη.. δν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις απο την lamhoang 2,2 .. δν ξερω πολλα πολλα λαγκαρισματα εχω μετα απο μια βδομαδα σχεδον που την φοραω....η μπαταρια μου στα κλασικα μια μερα μονο..η καμερα μουτην νυχτα χειροτερη και απο huawai !!την κραταω μονο και μονο για το locskcreen του καιρου. αν ο cloydy to διορθωσει αυτο στην 2,4 . βαζω με την μια cloudy.....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε CloudyG3 2.4 θα πάω λογικά μαζί με συνδυασμό των παραπάνω mod και kernel που ανέφερα! Από ότι φαίνεται βοηθάνε στην μπαταρία αρκετά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε CloudyG3 2.4 θα πάω λογικά μαζί με συνδυασμό των παραπάνω mod και kernel που ανέφερα! Από ότι φαίνεται βοηθάνε στην μπαταρία αρκετά!

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-cloudyg3-1-0-t2917467

 

Ο cloudy ανεβάζει την 2 4 .... Το νου σας.. Λέμε Ο Χ Ι... Καλημέρα παρέα....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-cloudyg3-1-0-t2917467

 

Ο cloudy ανεβάζει την 2 4 .... Το νου σας.. Λέμε Ο Χ Ι... Καλημέρα παρέα....

 

AΨΟΓΗ Η 2,4.. ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΩΡΑ... ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ LAOM...ΠΙΟ SMOOTH .... ΠΙΟ ΑΛΗΘΙΝΗ..ΠΕΡΑΣΤE TΗΝ ΑΦΟΒΑ.! CLOUDYFA ΕΓΓΥΗΣΗ

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως αρκετα καλη η cloudy 2.4..βλεπουμε και απο μπαταρια πως θα παει ..οχι πως υπηρχαν ιδιαιτερα προβληματα με 2.3, lag ανυπαρακτο και χωρις τα thermal throttling mods
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα κι εγω ενα 32αρι G3 και με το που εφτασα σπιτι σαν σωστος και γνησιος flasholic,το rootαρα,περασα TWRP recovery και φλασαρω Cloudy 2.4.Ουτε καν να το δω πως δουλευει μαμα δεν προλαβα :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS..Παω να κανω backup μεσω του lg backup και ενω εχω τον απαιτουμενο χωρο στην καρτα sd μου λεει μυνημα με το που παταω εναρξη οτι αυτη η καρτα sd δεν μπορει να αποθηκευσει πανω απο 4gb αρχεια.Θελω να περασω την cloudy 2.4 και δεν μπορω να κανω backup..Δεν θελω το titanium το βρμαι..Αν μπορει καποιος να μου πει μια λυση(αν υπαρχει γιαυτο το θεμα με το backup και την sd).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS..Παω να κανω backup μεσω του lg backup και ενω εχω τον απαιτουμενο χωρο στην καρτα sd μου λεει μυνημα με το που παταω εναρξη οτι αυτη η καρτα sd δεν μπορει να αποθηκευσει πανω απο 4gb αρχεια.Θελω να περασω την cloudy 2.4 και δεν μπορω να κανω backup..Δεν θελω το titanium το βρμαι..Αν μπορει καποιος να μου πει μια λυση(αν υπαρχει γιαυτο το θεμα με το backup και την sd).

 

Και με μένα μου το είχε αυτό...μην επιλέγεις backup τις φωτόγραφιες σου.. Ειναι πολλα gbs...Ούτως η άλλως ο φάκελος με τις φωτογραφίες δν πειραζετε.. Μένει όπως είναι..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις flashara την Cloudy 2.4 βλεπω ολα καλα..Το μονο αρνητικο (bug) ειναι οτι δεν αποκρυπτονται τα αλμπουμ στη γκαλλερη.Αυτο ειναι λιγο εκνευριστικο γιατι εγω προσωπικα εχω αρκετα αλμπουμ και θα ηθελα να αποκρυψω μερικα..Κατα τ'αλλα πολυ smooth φαινεται ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS..Παω να κανω backup μεσω του lg backup και ενω εχω τον απαιτουμενο χωρο στην καρτα sd μου λεει μυνημα με το που παταω εναρξη οτι αυτη η καρτα sd δεν μπορει να αποθηκευσει πανω απο 4gb αρχεια.Θελω να περασω την cloudy 2.4 και δεν μπορω να κανω backup..Δεν θελω το titanium το βρμαι..Αν μπορει καποιος να μου πει μια λυση(αν υπαρχει γιαυτο το θεμα με το backup και την sd).

 

Πιθανον το backup που πας να παρεις ειναι πανω απο 4gb και καμια καρτα sd δεν μπορει να αποθηκευσει αρχειο πανω απο 4gb διοτι ειναι σε format fat32. Μονο σε xfat μπορει να γινει αυτο η σε ntfs.

Bασικα δοκιμασε να βγαλεις κατι απο το backup οπως καποιες περιττες εφαρμογες η αρχεια που δεν τα χρειαζεσαι που μπορεις καλλιστα να τα μεταφερεις μετα και θα εισαι οκ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε βρει τροπο να μην ζεσταινετε τοσο η συσκευη;Βεβαια απο στοκ λιγο καλυτερα με cloudy 2.4 αλλα και παλι..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

cloudy 2.4 μετα απο χρηση μιας ημερας σχεδον...ατελειωτο spam system UI has stopped...αρχικα ηταν τελειως clean install το αφησα να κατεβασει εφαρμογες απο μονο του..τη δευτερη φορα μεσω LG backup restore και παλι το ιδιο σφαλμα...ΝΟΜΙΖΩ οτι το ολο θεμα το προκαλει η εφαρμογη quick boot..
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα μου λείπουν από τις stock based.. Και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα αποφεύγουν να τα προσθέσουν!

1. Advanced power menu (3 way reboot)..

2.battery % ..

Έχω ξενερωσει με όλους τους dev, τόσο δύσκολο είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

cloudy 2.4 μετα απο χρηση μιας ημερας σχεδον...ατελειωτο spam system UI has stopped...αρχικα ηταν τελειως clean install το αφησα να κατεβασει εφαρμογες απο μονο του..τη δευτερη φορα μεσω LG backup restore και παλι το ιδιο σφαλμα...ΝΟΜΙΖΩ οτι το ολο θεμα το προκαλει η εφαρμογη quick boot..

 

Εμένα εδώ και κάτι ώρες..με το quick boot όλα δουλεύουν ρολόι...!!! Απροβληματιστα!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εδώ και κάτι ώρες..με το quick boot όλα δουλεύουν ρολόι...!!! Απροβληματιστα!

 

χα..4η αποπειρα με quick boot...δυστηχως παλι SystemUI has stopped....αντε παλι απο την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

χα..4η αποπειρα με quick boot...δυστηχως παλι SystemUI has stopped....αντε παλι απο την αρχη!

 

Αδερφέ μου κάτι δν έκατσε καλά με την εγκατάσταση τις Ρομ σου ή τις εφαρμογής... Ξαναφλασαρισετα...!! Εγώ ειλικρινά δν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με την εφαρμογή..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε βρει τροπο να μην ζεσταινετε τοσο η συσκευη;Βεβαια απο στοκ λιγο καλυτερα με cloudy 2.4 αλλα και παλι..

 

Λοιπόν..

Εννοείτε ότι με κάθε νέο update και κάθε χρήστης, τουλάχιστον αυτοί που παρακολουθούν το topic του myphone, πρέπει να έχει αποθηκευμένο και έτοιμο για φλασάρισμα από αυτό το thread, το New modified 75° c rc5 final recommended mod απαραίτητα..

Link to comment
Share on other sites

Τι σφάλμα σου έβγαλε? Κανονικά παίζει αλλά θα πρέπει να βγάλεις Weather και Smart Cover της LG πρώτα
Μου λεει οτι το xposed δεν ειναι συμβατο με την εκδοση 21 sdk του Android και κατι λεει μετα για ενα lib αρχειο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι το xposed δεν ειναι συμβατο με την εκδοση 21 sdk του Android και κατι λεει μετα για ενα lib αρχειο

Ποιο xposed πηγές να φλασαρεισ? Αυτό το μήνυμα στο βγάζει στον recovery? Πως προσπαθείς να εγκαταστήσεις το xposed?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...