Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, θελω να κανω την εξης ερωτηση: εχω την fulmics 6,5 αλλα σκεφτομαι να το γυρισω σε αοσπ παλι. Μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει και υπαρχει καποιο πορτ ωστε να περασω την μαμα καμερα ή εστω την xcam στην αοσπ ρομ?

 

το θεμα οτι μενω ακομα σε fulmics ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την καμερα.

 

Πχ στο oneplus 3 απο οσο ξερω CM έχουν πορτ και περνανε την μαμα καμερα πχ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους, θελω να κανω την εξης ερωτηση: εχω την fulmics 6,5 αλλα σκεφτομαι να το γυρισω σε αοσπ παλι. Μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει και υπαρχει καποιο πορτ ωστε να περασω την μαμα καμερα ή εστω την xcam στην αοσπ ρομ?

 

το θεμα οτι μενω ακομα σε fulmics ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την καμερα.

 

Πχ στο oneplus 3 απο οσο ξερω CM έχουν πορτ και περνανε την μαμα καμερα πχ

απο οσα διαβασα υπαρχει μονιμο προβλημα με την καμερα σε aosp.ψαξε στο xda για σιγουρια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απο οσα διαβασα υπαρχει μονιμο προβλημα με την καμερα σε aosp.ψαξε στο xda για σιγουρια.

 

σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

απο οσα διαβασα υπαρχει μονιμο προβλημα με την καμερα σε aosp.ψαξε στο xda για σιγουρια.

 

Δυστυχώς είναι το αγκάθι των aosp roms η κάμερα. Δεν υπάρχει σχετικό port της stock κάμερας και ούτε πρόκειται να υπάρξει ελέω κλειστού κώδικα της LG, καθώς δεν αρκεί ένα απλό .apk αλλά ολόκληρο το framework της LG. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω fulmics 6.5 αρκετό καιρό και έχω ένα πρόβλημα στην κάμερα. Όταν βγάζω φωτογραφία στο σκοτάδι δεν συγχρονιζεται το φλας και βγαίνουν χάλια με πολύ φως. Ξέρει κανείς κάτι σχετικά.
Link to comment
Share on other sites

Στα fulmic hubs φλασαρε την άλλη έκδοση της κάμερας

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Στα fulmic hubs φλασαρε την άλλη έκδοση της κάμερας

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την v20 εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

LG G3 crDroid 1.2 και πάει άψογα.:happy:

Καινούργια είναι? Κάνα link? Nougat είναι? Από κάμερα πως πάει?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εχω ενα πρόβλημα με το Unrooting της συσκευής μου (LG G3 32gb Marshmallow).Εχω ακολουθήσει βήμα βήμα τον οδηγό που έχω βρεί εδώ http://www.androidrootz.com/2014/07/how-to-unroot-lg-g3-all-variants.html. Ο παραπάνω οδηγός είναι επεξηγηματικότατος και όντως όλα πήγαν καλά μέχρι το τελευταίο step.Εκεί μετά απο αναζήτηση που έκανα εκ νέου,ήθελε να κατεβάσω ενα άλλο .dll το οποίο και έκανα.Ξαναέτρεξα το Flash toolkit και πάλι στο τελευταίο βήμα κολλάει.Δηλαδή για να ξερουταριστεί θα πρέπει να δείξει στην οθόνη Factory Reset Status 3 και εμένα κολλάει στο step 2.Οσο και αν έψαξα xda και αλλού δεν βρήκα λύση. ;)

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του και τις γνώσεις του;

Thanks a lot guys :)

 

υγ

Ξέχασα να αναφέρω πως δοκίμασα να κάνω hard reset με key combination αλλά και πάλι το κινητό ανοίγει και δείχνει το minios και ακολούθως Factory Reset 2

Edited by iwpantel
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αυτον τον οδηγο αλλα οταν περασεις μια οριτζιναλ ρομ σε αρχειο kdz με το flastool δεν χανεται το ρουτ?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αυτον τον οδηγο αλλα οταν περασεις μια οριτζιναλ ρομ σε αρχειο kdz με το flastool δεν χανεται το ρουτ?

 

Το αρχείο που πρέπει να κατεβάσεις χρησιμοποιώντας τον συγκεκριμένο οδηγό είναι μορφής .tot Σταύρο.Συνεπώς δεν δοκίμασα με kdz αρχείο όπως μου λές.Γίνεται με τον ίδιο τρόπο η διαδικασία που εννοείς;

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Ναι και επιλεγεις cse flash για να σβησει οτι υπαρχει στην εσωτερικη μνημη οπως και τυχον customrecovery.επισης στο τοπικ τροποποιησεις του myphone στο πρωτο ποστ εχει λινκ που εχει βημα βημα οδηγιες για αυτο που λεω Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι και επιλεγεις cse flash για να σβησει οτι υπαρχει στην εσωτερικη μνημη οπως και τυχον customrecovery.επισης στο τοπικ τροποποιησεις του myphone στο πρωτο ποστ εχει λινκ που εχει βημα βημα οδηγιες για αυτο που λεω

Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω με νεότερα.Σ'ευχαριστώ πολύ για την καθοδήγηση Σταύρο.:)

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

επειδη βαρεθηκα να το φορτιζω το ρημαδι σχεδον 2 φορες την μερα με νεα μπαταρια και με μαμα ρομ λεω να περασω μια custom ξανα μετα απο καιρο...

 

υπαρχει καποια που να κανει καλη δουλεια στην μπαταρια?

 

αυτο που διαβαζω για την cyanogen12 ισχυει σχετικα με το "Impressive battery life. Many tweaks has been done which improves the battery life and it last longer than ever before."?

 

http://androidcure.com/best-custom-roms-for-lg-g3/

 

thanx.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

επειδη βαρεθηκα να το φορτιζω το ρημαδι σχεδον 2 φορες την μερα με νεα μπαταρια και με μαμα ρομ λεω να περασω μια custom ξανα μετα απο καιρο...

 

υπαρχει καποια που να κανει καλη δουλεια στην μπαταρια?

 

αυτο που διαβαζω για την cyanogen12 ισχυει σχετικα με το "Impressive battery life. Many tweaks has been done which improves the battery life and it last longer than ever before."?

 

http://androidcure.com/best-custom-roms-for-lg-g3/

 

thanx.

Τι χρήση κάνεις?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

επειδη βαρεθηκα να το φορτιζω το ρημαδι σχεδον 2 φορες την μερα με νεα μπαταρια και με μαμα ρομ λεω να περασω μια custom ξανα μετα απο καιρο...

 

υπαρχει καποια που να κανει καλη δουλεια στην μπαταρια?

 

αυτο που διαβαζω για την cyanogen12 ισχυει σχετικα με το "Impressive battery life. Many tweaks has been done which improves the battery life and it last longer than ever before."?

 

http://androidcure.com/best-custom-roms-for-lg-g3/

 

thanx.

Μετα απο τοσα χρονια πιστευω οτι κανενα λογισμικο δεν βελτιωνει την μπαταρια.εγω με custom φορτιζω καθε βραδυ ενω εχω και 40% μπαταρια.ειναι σε σχεση με την χρηση παντα και τα "κιβυκα" της μπαταριας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι και επιλεγεις cse flash για να σβησει οτι υπαρχει στην εσωτερικη μνημη οπως και τυχον customrecovery.επισης στο τοπικ τροποποιησεις του myphone στο πρωτο ποστ εχει λινκ που εχει βημα βημα οδηγιες για αυτο που λεω

 

Εν τέλει κατάφερα και άνοιξα επιτέλους το κινητό αφού χρησιμοποίησα τον τρόπο με το .kdz file. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι Σταύρο!

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει κατάφερα και άνοιξα επιτέλους το κινητό αφού χρησιμοποίησα τον τρόπο με το .kdz file. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι Σταύρο!

Χαιρομαι που βοηθησα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση κάνεις?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

 

 

καθολου παιχνιδια, facebook, 5-6 τηλεφωνα...

 

φυσιολογικος ανθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

καθολου παιχνιδια, facebook, 5-6 τηλεφωνα...

 

φυσιολογικος ανθρωπος...

Εγώ πάντως με Zoe Rom v3.0 και xceed Ή Gabriel kernel βγάζω 2 μέρες με διάβασμα ειδήσεων, facebook, διάβασμα διαφόρων forum, τηλέφωνα οχι πολλά και λίγο σκάλισμα. Όλα βέβαια είναι σχετικά. Πόσες ώρες sot σου βγάζει? Χρησιμοποιείς την εφαρμογή facebook ή μπαίνεις από browser? Πολλά είναι.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ρωτήσει ξανά για το ίδιο θέμα αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Δεν συγχρονιζεται το φλας και οι φωτογραφίες βγαίνουν με πολύ έντονο φως υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? Είμαι με fulmics 6.5 περασα το bug fixes που υπάρχει όμως δεν έγινε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισε σε fulmics 6.6 και με ΟΤΑ 6.7 και το πρόβλημα σου θα λυθεί. Η 6.6 θέλει clean flash. Η 6.5 είχε διάφορα θέματα με την κάμερα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...