Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικές ρυθμισεις, Δημιουργία αντιγράφου, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (κάπως έτσι το λέει). Δοκίμασε το πριν την ξαναπερασεις

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικές ρυθμισεις, Δημιουργία αντιγράφου, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (κάπως έτσι το λέει). Δοκίμασε το πριν την ξαναπερασεις

Τίποτα.Μάλλον θα πρέπει να την ξαναπερασω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το d855? Γιατι για αλλα μοντελλα τις ιδιας σειρας g3 εχει καποιο fix.

Έχω το d855 αλλά τελικά μάλλον φταίει η κάρτα σιμ,γιατί το δοκίμασα με άλλη κάρτα και έχει κανονικά 4G σήμα.Πρίν από μερικές μέρες το έκανα κοσμοκάρτα και μάλλον φταίει αυτό,απλά δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

που βρίσκουμε τα προφιλ του νεου γκαμπριελ κερνελ?η κάποιο δοκιμασμένο σετινγκ για undervolt
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω την fulmics αλλά θέλω να γυρίσω σε στοκ.

Είχα κάνει nandroid backup θυμάμαι όταν το πήρα τελευταία το κινητό από το σέρβις αλλά δεν θυμάμαι αν ηταν στην 6 η στην 5 έκδοση του android.

Έστω Ότι Είναι στην 5 αν το φλασαρω μέσω twrp θα Έχω κάποιο θέμα?επειδή Τώρα Είναι Στην 6 ;

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που βρίσκουμε τα προφιλ του νεου γκαμπριελ κερνελ?η κάποιο δοκιμασμένο σετινγκ για undervolt

Μαζί τον kernel Κάνε εγκατάσταση και το app dorimanx και εκεί μέσα δεξια προς τέλος έχει τα 5 profile.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω την fulmics αλλά θέλω να γυρίσω σε στοκ.

Είχα κάνει nandroid backup θυμάμαι όταν το πήρα τελευταία το κινητό από το σέρβις αλλά δεν θυμάμαι αν ηταν στην 6 η στην 5 έκδοση του android.

Έστω Ότι Είναι στην 5 αν το φλασαρω μέσω twrp θα Έχω κάποιο θέμα?επειδή Τώρα Είναι Στην 6 ;

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα. Δεν θα φλασαρεις κάτι όμως απλά θα κάνεις restore το αντίστοιχο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί τον kernel Κάνε εγκατάσταση και το app dorimanx και εκεί μέσα δεξια προς τέλος έχει τα 5 profile.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

 

την εφαρμογή την είχα βρει απλά δεν την είχα ανοίξει, όταν την άνοιξα πάτησα στο P και τα βρήκα.έβαλα το extreme battery profile για τις τελευταίες 2 εβδομάδες που θα το εχω στα χέρια μου.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή την είχα βρει απλά δεν την είχα ανοίξει, όταν την άνοιξα πάτησα στο P και τα βρήκα.έβαλα το extreme battery profile για τις τελευταίες 2 εβδομάδες που θα το εχω στα χέρια μου.

 

μπορεις να μας πεις τι διαφορα ειδες στην μπαταρια και στις επιδοσεις;

Link to comment
Share on other sites

ε σήμερα το έβαλα δεν μπορώ να έχω ασφαλή άποψη.επιδόσεις καλά μου φαίνεται δεν βλέπω να χάνει σε κάτι.λογικά θα είναι και πιο κρυο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε σήμερα το έβαλα δεν μπορώ να έχω ασφαλή άποψη.επιδόσεις καλά μου φαίνεται δεν βλέπω να χάνει σε κάτι.λογικά θα είναι και πιο κρυο.

 

απλα επειδη το εβαλες στο extreme μηπως εγινε το κινητο πιο αργο εννοω. επισης μετα απο καθε ρρ πρεπει να το ξαναβαζεις;

Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη το εβαλες στο extreme μηπως εγινε το κινητο πιο αργο εννοω. επισης μετα απο καθε ρρ πρεπει να το ξαναβαζεις;

Ποιό αργό γίνεται γιατί κατεβάζει τη cpu στα 2.2 αλλά δεν χρειάζεται να το ξαναβαζεις σε κάθε restart.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μια γρηγορη ερώτηση εχω περασμενη την fulmics 5.1 μπορω να κανω update με dirty flash την 5.2 και μετα το ιδιο για την 5.3 ; αξιζει τον κοπο η 5.3 ή να περασω κατευθειαν τη 6.0 και να κανω update στην 6.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μια γρηγορη ερώτηση εχω περασμενη την fulmics 5.1 μπορω να κανω update με dirty flash την 5.2 και μετα το ιδιο για την 5.3 ; αξιζει τον κοπο η 5.3 ή να περασω κατευθειαν τη 6.0 και να κανω update στην 6.1

Με clean install περνα την 6 και μετα οτα την 6.1 και μετα αν θες αλλο χρωμα θεματος περνα το genisys theme απο xda που ειναι πλεον συμβατο με την ρομ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

με ποιο security patch διορθώνεται το quadrooter, έχω 5/8 αλλά δεν το διορθώνει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

με ποιο security patch διορθώνεται το quadrooter, έχω 5/8 αλλά δεν το διορθώνει

5 Αυγούστου security patch? Ποια έκδοση έχεις?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

xenon hd, την στοκ δεν την άντεξα πάνω από 2 μέρες.σαν να πήρα άλλο τηλέφωνο είναι.αν και έχει κάποια ωραία πράγματα το pure android που μαρεσουν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

xenon hd, την στοκ δεν την άντεξα πάνω από 2 μέρες.σαν να πήρα άλλο τηλέφωνο είναι.αν και έχει κάποια ωραία πράγματα το pure android που μαρεσουν.

Γενικά ρολάρει καλά ή έχει θέματα εκτός της φωτογραφικής?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε θέμα ταχύτητας και μπαταρίας η διαφορά είναι τεράστια και η διαχείριση της ραμ είναι πολύ καλύτερη. δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις aosp και πάντα ήταν ότι καλύτερο εκτός από την κάμερα που οκ μόνο στο χαμηλό φωτισμό βλέπεις διαφορά, την μέρα δεν έχει διαφορά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σε θέμα ταχύτητας και μπαταρίας η διαφορά είναι τεράστια και η διαχείριση της ραμ είναι πολύ καλύτερη. δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις aosp και πάντα ήταν ότι καλύτερο εκτός από την κάμερα που οκ μόνο στο χαμηλό φωτισμό βλέπεις διαφορά, την μέρα δεν έχει διαφορά.

 

Εφόσον έχει διαφορά νύχτα θα έχει και τη μέρα όσο μεγεθύνεται η φωτογραφία όμως.:worry:

Αλλά ok εφόσον δεν είναι το κύριο ζητούμενο προσπερνάτε εύκολα.

Προτεραιότητες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει και άλλες ανάλογες με την Xenon HD? Είναι από τις καλύτερες? Ρωτάω γιατί δεν έχω την πολυτέλεια να τις αλλάζω συνέχεια. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...