Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμ δεν με ακούτε που σας τα λέω και παιδεύεστε με φακιρικά και ματζούνια.θέλει αλλαγή πλακέτας.-
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2o post.

 

Μα τη Παναγία με το που το εκανα το ποστ μέσω ταπατολκ παλι restart, πάλι bootloop, με το που πατησω το pin 2 με 3 sec και παλι τσακ LG βγαίνει.

 

Μαλλον σβήνει το κινητό σιγουλια σιγουλια.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μπαταριας προβλημα το κόβω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μπαταρια ενος 16gb g3. Και παλι τπτ.

 

Τραγικη κατασταση. Ποσο παει η πλακετα;ηδη πηρα για μενα σημερα το 1+3 αλλα αν ειναι καλη η τιμη να τσιμπησω μια να τη βαλω μονος να το φτιαξω να το δωσω στη κοπελα αλλιως να παρω ενα redmi και τερμα τα lg.

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω pc εδω που ειμαι να φλασαρω official unroot με κανονικο recovery.

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε σιγά βρες ένα πισι κάποια στιγμή και κάνε το, γιατί να πληρώσεις
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Απλά εκνευρίζομαι γιατί δε πιστεύω ότι είναι η πλακέτα. Τώρα είναι χωρίς σιμ και από το πρωί όλα καλά.

 

Σε ξέρω τι στο καλό είναι...αυτό με πειράζει. Τεσπα δε θυμαμαι αν το έχω πάει ενόσω ρουτ στην προκορντια. Εχω αλλάξει μόνος μου και όλες 2 οθόνες...γι'αυτό με ενδιαφέρει το κόστος. Γιατί ίσως το βγάλουν εκτός εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα έπεσε σε bootloop με fulmics ενώ πήγα να μπω σε WiFi. λόγο και άλλων bug που έχει γύρισα σε aosp μέχρι να κάνω μετάβαση σε 1+3
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Χαχα.

 

Και γω με WiFi την επαθα.

 

Νταξ θα ακολουθησουμε ιδιους δρομους. Και γω1+3 παω.

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν με cm13 δουλεύει άψογα χωρίς θέμα.αν το ξανακάνει, που θα το κάνει, έφυγε για αλλαγή.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν με cm13 δουλεύει άψογα χωρίς θέμα.αν το ξανακάνει, που θα το κάνει, έφυγε για αλλαγή.

νομιχω οτι η συσκευη σου εχει καπου προβλημα και σκαλωνει σε ορισμενες ρομ που,οπως λες,οτι δοκιμασες.για τις δικες μου(2) συσκευες μεχρι στιγμης ουτε το παραμικρο και τις εχω ταραξει σε καθε ειδους ρομ,εκτως απο aosp.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

νομιχω οτι η συσκευη σου εχει καπου προβλημα και σκαλωνει σε ορισμενες ρομ που,οπως λες,οτι δοκιμασες.για τις δικες μου(2) συσκευες μεχρι στιγμης ουτε το παραμικρο και τις εχω ταραξει σε καθε ειδους ρομ,εκτως απο aosp.

 

Ποιος ξέρει μπορεί, θα δείξει στην πορεία

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις την v30j να μπορεσει να μου στειλει εικονες απο το interface της και να μου πει και την γνωμη του για την συγκεκριμενη ρομ;; γιατι με την fullmics δεν ειμαι πολυ ενθουσιασμενος;
Link to comment
Share on other sites

Η fulmicks εχει το ux απο g5 πραγμα που δεν εχει οποια αλλη στοκ της lg που εχει την ηδη γνωστη εμφανηση. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

2o post.

 

Μα τη Παναγία με το που το εκανα το ποστ μέσω ταπατολκ παλι restart, πάλι bootloop, με το που πατησω το pin 2 με 3 sec και παλι τσακ LG βγαίνει.

 

Μαλλον σβήνει το κινητό σιγουλια σιγουλια.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λίγο αργά αλλά τώρα το είδα.

 

Κάνε το εξής: Βάλε το κινητό να φορτίσει και κάνε χρήση του κινητού ενώ φορτίζει!

 

Αν δεν κάνει restart είναι 1001% η μπαταρία και θέλει αλλαγή (13 ευρώ στην procordia). Είχα τα ίδια συμπτώματα,είχα δοκιμάσει τα άπειρα (αλλαγές ROM,ρυθμίσεις κτλ)...και τελικά έφτιαξε κατευθείαν μόλις πήρα καινούργια μπαταρία!

 

Μπορεί και η μπαταρία που δοκίμασες απο το άλλο LG να ήταν προβληματική! Και ΝΑΙ μπορεί να είσαι τόσο άτυχος ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γραψω πολλα απλα θα βαλω ενα link.

Εχω αλλαξει οτι υπαρχει κ δεν υπαρχει απο customs stock based για το g3. Αυτη ειναι η καλυτερη rom με διαφορα απο ολες που ειναι full UX 5.0.Το G3 τοσο κρυο στο χερι μου δεν ηταν ποτε.

https://tekcafe.vn/threads/rom-d855-android-marshmallow-cho-f400s-k-l-vs985-ls990-d850-d851-d852-d855.2275/

Δεν ειναι γνωστη αλλα αξιζει τον κοπο να την δοκιμασετε μαγκες.Εχω ενθουσιαστει με τη δουλεια του dev της ρομ.Αλλο κινητο εχω στα χερια μου 4 ωρες τωρα.ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

Λίγο αργά αλλά τώρα το είδα.

 

Κάνε το εξής: Βάλε το κινητό να φορτίσει και κάνε χρήση του κινητού ενώ φορτίζει!

 

Αν δεν κάνει restart είναι 1001% η μπαταρία και θέλει αλλαγή (13 ευρώ στην procordia). Είχα τα ίδια συμπτώματα,είχα δοκιμάσει τα άπειρα (αλλαγές ROM,ρυθμίσεις κτλ)...και τελικά έφτιαξε κατευθείαν μόλις πήρα καινούργια μπαταρία!

 

Μπορεί και η μπαταρία που δοκίμασες απο το άλλο LG να ήταν προβληματική! Και ΝΑΙ μπορεί να είσαι τόσο άτυχος ;)

Οχι εχει γινει και με φορτιση.

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γραψω πολλα απλα θα βαλω ενα link.

Εχω αλλαξει οτι υπαρχει κ δεν υπαρχει απο customs stock based για το g3. Αυτη ειναι η καλυτερη rom με διαφορα απο ολες που ειναι full UX 5.0.Το G3 τοσο κρυο στο χερι μου δεν ηταν ποτε.

https://tekcafe.vn/threads/rom-d855-android-marshmallow-cho-f400s-k-l-vs985-ls990-d850-d851-d852-d855.2275/

Δεν ειναι γνωστη αλλα αξιζει τον κοπο να την δοκιμασετε μαγκες.Εχω ενθουσιαστει με τη δουλεια του dev της ρομ.Αλλο κινητο εχω στα χερια μου 4 ωρες τωρα.ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ

 

Δώσε μας μερικές λεπτομέρειες ακόμα φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

4 ωρες δεν ειναι λιγο μικρο διαστημα για να πεις οτι ειναι απριορι τοπ ρομ;

 

Επίσης δε καταλαβαίνω τι διάλο και πως πρέπει να κατεβάσεις...αγγλικά έχει κάπου;

 

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γραψω πολλα απλα θα βαλω ενα link.

Εχω αλλαξει οτι υπαρχει κ δεν υπαρχει απο customs stock based για το g3. Αυτη ειναι η καλυτερη rom με διαφορα απο ολες που ειναι full UX 5.0.Το G3 τοσο κρυο στο χερι μου δεν ηταν ποτε.

https://tekcafe.vn/threads/rom-d855-android-marshmallow-cho-f400s-k-l-vs985-ls990-d850-d851-d852-d855.2275/

Δεν ειναι γνωστη αλλα αξιζει τον κοπο να την δοκιμασετε μαγκες.Εχω ενθουσιαστει με τη δουλεια του dev της ρομ.Αλλο κινητο εχω στα χερια μου 4 ωρες τωρα.ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ

δοκιμασα την ρομ,σχετικα με την θερμοκρασια ειναι ιδια με την fulmicks που θεωρω καλυτερη.επισης καθε φορα που βαζουμε αλλη ρομ με τα wipes που γινονται σιγουρα για ενα μικρο διαστημα η συσκευη πεταει(αν γινουν ολα σωστα στην εγκατασταση εννοειται)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ε δε γινονται αυτά.

 

Άλλαξα πλακέτα και πάλι restart.

 

Θα βγάλω την sd card και αν ξανακάνει τιποτα το κινητό θα το πετάξω στη θάλασσα.

 

Αλλάξαμε πλακέτα,μπαταρία,οθόνη,rom και το κινητό bootloop.Δλδ πως;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω βαλει sd ουτε για δοκιμή το ξανάκανε.Αλλα αυτη τη φορα δεν το εστειλα σέρβις.Ποτε σου το εκανε? Εννοω τη εκανες στο κινητο και αρχησε bootloop.Ρωταω γιατι εγω οταν ανοιξα wifi το εκανε.
Link to comment
Share on other sites

Τπτ σε άλλο Φόρουμ μέσω ταπατολκ μπήκα με 4g.

 

Είχα βάλει πάλι fulmics.

 

Τρελαίνομαι γιατί μιλάμε για πλακέτα. Δλδ...διάολε είναι άλλο κινητό.

 

Και με φόρτιση παλιότερα πάλι έπεφτε σε λουπ.

 

Δλδ έλεος. Διαοληστηκε;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει τίποτα με μπαταρία ;; έχω την fulmics και μόνο δύο rr έχω φάει όταν είναι κάτω από 25-30% η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα πάντως ήθελα να ρωτήσω αν το χρησιμοποιεί κάνεις και αν αξίζει σαν πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...