Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα το spirit fm2 και ενω το κανονικο ραδιο παιζει,αυτο ζηταει κερνελ που να το υποστηριζει.ειμαι με fulmick v5,γνωριζει καποιος τι παιζει? και καλη Ανασταση σε ολους.

φυγατε για Πασχα ολοι? κανεις γιαυτο?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειδα το ποστ σου στη δουλεια και ειπα να δοκιμασω το δικο μου.Ανοιγε αλλα δεν εβγαζε ηχο , ολα αυτα με xceed kernel.Τελικα πριν 2 λεπτα περασα απο πανω ξανα την ρομ να μπει ο στοκ κερνελ και παιζει μια χαρα.Μιλαω για το στοκ ραδιοφωνο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηρε ενας φιλος G3 και θελει MM με root kai recovery plus backup καποιες εφαρμογες που εχει τωρα στην λολιποπ !

αρα πως κανουμε root kai recovery στην λολιποπ και πως στην ΜΜ ;

 

για να μην τα ξαναλετε, στειλτε 2-3 ποστς , σιγουρα θα εχουν αναφερθει τα παιδια

εγω ακομα στο G2 :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το ποστ σου στη δουλεια και ειπα να δοκιμασω το δικο μου.Ανοιγε αλλα δεν εβγαζε ηχο , ολα αυτα με xceed kernel.Τελικα πριν 2 λεπτα περασα απο πανω ξανα την ρομ να μπει ο στοκ κερνελ και παιζει μια χαρα.Μιλαω για το στοκ ραδιοφωνο.

εγω μιλαω για το spirit το ατιμο εχει κουμπι εγραφης ραδιοφωνου,αλλα δεν δουλευει,ζηταει λεει κερνελ να το υποστηριζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα, πηρε ενας φιλος G3 και θελει MM με root kai recovery plus backup καποιες εφαρμογες που εχει τωρα στην λολιποπ !

αρα πως κανουμε root kai recovery στην λολιποπ και πως στην ΜΜ ;

 

για να μην τα ξαναλετε, στειλτε 2-3 ποστς , σιγουρα θα εχουν αναφερθει τα παιδια

εγω ακομα στο G2 :)

απο πλαυ στορ κατεβασε kingroot 4.5.5.apk και εγκατεστησε το/τρεξτο,μετα κατεβασε το autorecMMD855.apk κανε το ιδιο και θα εχεις ρεκοβερυ.μπες στο ρεκοβερυ και φλασαρε το hacerpermisivo.zip και κανε επαννεκινηση.αφου θα εχεις κατεβασει και το beta-superSU-v2.52.zip ξαναμπες ρεκοβερυ και φλασαρε το και εισαι οκ.googlαρε τις ονομασιες και θα τα βρεις.ΑΥΤΑ EINAI ΓΙΑ mm6 ΜΟΝΟ.υποθετω οτι τωρα ειναι σε lolipop οποτε ριξε μια ματια στο youtube

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!! Έχει βαλει κανεις σε g3 d855 αυτη την εκδοση;; http://en.miui.com/download-257.html
Link to comment
Share on other sites

περασα την τελευταια ελληνικη MM και δεν με αφηνει να εγκαταστησω το kingroot 4.5.6.apk !

τι κανουμε ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν λειτουργεί η έξυπνη οθόνη με mm

 

το εχει σαν επιλογη στις ρυθμισεις :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

περασα την τελευταια ελληνικη MM και δεν με αφηνει να εγκαταστησω το kingroot 4.5.6.apk !

τι κανουμε ;

μηπως στιςρυθμισεις δεν επελεξες αγνωστες εφαρμογες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!! Έχει βαλει κανεις σε g3 d855 αυτη την εκδοση;; http://en.miui.com/download-257.html

δεν δοκιμασα ποτε με καλυπτουν οι stok based rom οπως fulmik και limitless.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε , μου ελεγε η εγκατασταση παρεμποδιστηκε και αντι να πατησω συνεχισε , εγω παταγα οκ ..

ευχαριστω

 

για να δουμε

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα εκεί και γενικά δεν το βρίσκω πουθενά

Προς τα κάτω δεν έχει το έξυπνη οθόνη?ποια έκδοση έχεις?και στην 30c και στην 30f το εχω δει πάντως.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προς τα κάτω δεν έχει το έξυπνη οθόνη?ποια έκδοση έχεις?και στην 30c και στην 30f το εχω δει πάντως.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

30b έχω αλλά ίσως να το διεγραψα από λάθος. Έκανα και restore από twrp αλλά τίποτα. Έχεις να προτείνεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

30b έχω αλλά ίσως να το διεγραψα από λάθος. Έκανα και restore από twrp αλλά τίποτα. Έχεις να προτείνεις κάτι?

Και στην bumped 30b που είχα επίσης πριν 1 1/2 μήνα την είχε αυτήν την επιλογή.Κάτι αλλο συμβαίνει μάλλον.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στην bumped 30b που είχα επίσης πριν 1 1/2 μήνα την είχε αυτήν την επιλογή.Κάτι αλλο συμβαίνει μάλλον.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ισχύει εγώ έκανα το λάθος. Ξέρει κανείς πως να το διορθώσω? Αν ξαναπερασω τη rom?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει εγώ έκανα το λάθος. Ξέρει κανείς πως να το διορθώσω? Αν ξαναπερασω τη rom?

αν δεν εχεις μπακαπ πληρες με twrp τοτε ξαναπερνα την ρομ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τελικα πανευκολο το ροοτ και recovery αλλα τωρα δε δουλευει το ραδιοφωνο !!!! τι κανουμε ;;;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά!! Ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Ποια aosp και ποιον kernel Μου προτείνετε για να είναι γρήγορο και και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας (διαρκεί πιο πολύ). Είμαι σε fullmics 5,0 απλά νομίζω ότι φεύγει γρήγορα η μπαταρία μπορεί να φταίει ο stock kernel. Έχω σκεφτεί να πάω και σε MIUI λόγω ότι μερικά xiaomi φίλων διαρκούν αρκετά. Οποία βοήθεια πολύτιμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπάθησε κάποιος να περάσει στο g3 του το viper4android για να έχει καλύτερο ήχο μουσική; και εάν ναι πως;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα πανευκολο το ροοτ και recovery αλλα τωρα δε δουλευει το ραδιοφωνο !!!! τι κανουμε ;;;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια ρομ εχεις?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχεις?

 

ενος φιλου ειναι, εγω ειμαι πιστος στο G2 :D

εχει την ελληνικη V30F, ολα δουλευαν καλα πριν το root

και δεν ξερω τι να κανω τωρα, διαβασα οτι το συγκεκριμενο μηνυμα με τα mock.xxxx

το βγαζει σε καποια sprint αμερικης κλπ και σημαινει οτι δεν υπαρχει ραδιοφωνο ! :mad:

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

ενος φιλου ειναι, εγω ειμαι πιστος στο G2 :D

εχει την ελληνικη V30F, ολα δουλευαν καλα πριν το root

και δεν ξερω τι να κανω τωρα, διαβασα οτι το συγκεκριμενο μηνυμα με τα mock.xxxx

το βγαζει σε καποια sprint αμερικης κλπ και σημαινει οτι δεν υπαρχει ραδιοφωνο ! :mad:

αυτο το ειδα μια φορα και εγω και σε επισημη χωρις ρουτ.ξαναπερνα την ρομ ξανα χανεται το ρουτ και οτι αρχειο εχει η εσωτερικη περνα τα στην εξωτερικη πρωτα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...