Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα αναμένεται και η νέα έκδοση του Gabriel Kernel για όποιον ενδιαφέρεται. Ακούγεται πολλά υποσχόμενη με έλεγχο μάλιστα ανά πυρήνα πλέον τόσο σε χρονισμό όσο και governor. Ο BuLLet στο δικό του προφίλ έφερε σχεδόν 7 ώρες σε 29 ώρες μπαταρίας με τηλέφωνο ενός χρόνου.

 

Εμενα σε συνδιασμο με την cloudy 2.5, δεν μου φαινετε να κανει και τρελες διαφορες στην μπαταρια, αλλα απο ταχυτητα αποκριση ειναι μακρα οτι καλυτερο εχω δουλεψει. Τωρα αν το βαλεις να δουλευει 2 πυρηνες και μικροτερες συχνοτητες και στην cpu και στην gpu, σε συνδιασμο με ενα σωρο ακομα tweaks που εχουν να κανουν με την οθονη μεχρι και τις ενημερωσεις, μπορει και να φτασεις τις 7 ωρες, αλλα με μισο κινητο και με φωτεινοτητα που ειναι οκ για σκοτεινο δωματιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις μισό κινητό... Μισό ίσως για gaming. Για multitasking, browsing, chatting, social apps δεν χάνεις τίποτα. Απόλυτα τέλειο στην χρήση!!! Κανένας κομμένος πυρήνας. Γενικώς διάφορα tweaks.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις μισό κινητό... Μισό ίσως για gaming. Για multitasking, browsing, chatting, social apps δεν χάνεις τίποτα. Απόλυτα τέλειο στην χρήση!!! Κανένας κομμένος πυρήνας. Γενικώς διάφορα tweaks.

 

Εχεις υπερβολικα χαμηλη φωτεινοτητα, χαμηλοτερους χρονισμους, μικροτερη ταχυτητα στα μενου, λιγοτερα εφε στα μενου και χειροκινητες πιο αραιες ενημερωσεις και παλι το βλεπω αδυνατο ακομα και σερι να το βγαλεις απο τον φορτιστη και αν το κανεις χαλαρη χρηση με ανοιχτη οθονη μεχρι να κλεισει να πιασει 7 ωρες οθονη. Το συνηθισμενο για μενα ειναι οι 2.5-3.5 ωρες οθονη με μια ανθρωπινη φωτεινοτητα, 48 ωρες αναμονη και οι ενημερωσεις συνεχεια ανοιχτες, οπως και το wifi/3g και ολα τα μενου στις νορμαλ ρυθμισεις, με πολυ ζορι εχω φτασει τις 4 και κατι ωρες, αλλα με 24 ωρες αναμονη και την φωτεινοτητα χαμηλα, πραγματικα οι 7 ωρες μου φαινονται απιαστες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχω δει 7 ώρες. Αυτά τα έχει δει ο bullet. Εγώ έχω δει 6 όμως.

Brightness 50% auto με v6 optimal, data, sync on πάντα φυσικά, 3 gmail accounts, 1 outlook account, Twitter, fb, fb messenger, viber, hangouts, insta, news sites εφαρμογές.

Όταν είμαι σε WiFi έχω φυσικά επιλογή 2g, αλλιώς 3g auto. 4g το θεωρώ άχρηστο.

2/4-3/4 της ημέρας είμαι σε Wi-Fi.

Φυσικά και το 6ωρο το έχω δει σε 24ωρο. Δεν μιλάω για 48ωρο εννοείται!!!

 

Ενημερώσεις φυσικά χειροκινητο, τι να τις κάνω τις αυτοματες? Μικρότερη ταχύτητα στο μενού? Όλοι ότι χρόνοι transition, animation είναι στο default 1.0.

Χρονισμούς δεν είναι πιο κάτω. Το προφίλ του bullet είναι με 2.45 κανονικά. Αλλά και πάλι για την χρήση που αναφέρω παραπάνω δεν χρειάζεται κάποιος max χρονισμο.

 

Και φυσικά όπως γράφω και στην υπογραφή μου έχω συνδυασμό xposed-greenify-amplify-powernap.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχω δει 7 ώρες. Αυτά τα έχει δει ο bullet. Εγώ έχω δει 6 όμως.

Brightness 50% auto με v6 optimal, data, sync on πάντα φυσικά, 3 gmail accounts, 1 outlook account, Twitter, fb, fb messenger, viber, hangouts, insta, news sites εφαρμογές.

Όταν είμαι σε WiFi έχω φυσικά επιλογή 2g, αλλιώς 3g auto. 4g το θεωρώ άχρηστο.

2/4-3/4 της ημέρας είμαι σε Wi-Fi.

Φυσικά και το 6ωρο το έχω δει σε 24ωρο. Δεν μιλάω για 48ωρο εννοείται!!!

 

Ενημερώσεις φυσικά χειροκινητο, τι να τις κάνω τις αυτοματες? Μικρότερη ταχύτητα στο μενού? Όλοι ότι χρόνοι transition, animation είναι στο default 1.0.

Χρονισμούς δεν είναι πιο κάτω. Το προφίλ του bullet είναι με 2.45 κανονικά. Αλλά και πάλι για την χρήση που αναφέρω παραπάνω δεν χρειάζεται κάποιος max χρονισμο.

 

Και φυσικά όπως γράφω και στην υπογραφή μου έχω συνδυασμό xposed-greenify-amplify-powernap.

 

Στο lcd tweaks εχεις χρησιμοποιησει αυτο που κατεβαζει αναλυση; Η πηγες με την λυση με τα λιγοτερα καρε;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα καρέ... Η ανάλυση δεν μου δίνει αποτέλεσμα που να μου κάθεται καλά στο μάτι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, επειδή αυτά τα νούμερα που γράφετε για μένα είναι απλησίαστα λέω να πάω στο συνδυασμό του djcostas20. Προς το παρόν είμαι με cloudy 2.2 και gabriel kernel (ακολουθώντας τις οδηγίες του που έχει στο forum) και έχω 2 το πολύ 2.5 ώρες οθόνης σε 2 μέρες με φωτεινότητα στο 75% (δε μου αρέσει πιο κάτω, με το κολπάκι για τα fps στα 50), 3g/wifi alway on καθώς και sync ένα gmail, hangouts. Χωρίς fb και τέτοια. Η διαδικασία λοιπόν είναι: Φλασάρω την cloudy 2.5 με full wipe. Φλασάρω τον kernel του gabriel και ακολουθώ τις οδηγίες του για το προφίλ του. Κάνω install το apk του xposed. Φλασάρω το zip του xposed. Αλήθεια ποιο απ'όλα τα zip να διαλέξω (v68-sdk21-arm , v68-sdk21-arm64 ή v68-sdk21-x86); Κάπου μέσα σε όλα αυτά πρέπει να βγάλω και 2 εφαρμογές της LG; Μετά βάζω ampify, greenify, appops και προσπαθώ να παίξω με τις ρυθμίσεις αυτών; Θέλω με άλλα λόγια ένα κινητό που όταν έχω σβηστή την οθόνη να μην καταναλώνει σχεδόν τίποτα..!

Edit:

Τώρα είδα ότι ο gabriel έβγαλε καινούριο kernel, ποιο να βάλω; Το v1(29/7) ή το v1.1 (31/7);

Edited by dareiosgr
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, επειδή αυτά τα νούμερα που γράφετε για μένα είναι απλησίαστα λέω να πάω στο συνδυασμό του djcostas20. Προς το παρόν είμαι με cloudy 2.2 και gabriel kernel (ακολουθώντας τις οδηγίες του που έχει στο forum) και έχω 2 το πολύ 2.5 ώρες οθόνης σε 2 μέρες με φωτεινότητα στο 75% (δε μου αρέσει πιο κάτω, με το κολπάκι για τα fps στα 50), 3g/wifi alway on καθώς και sync ένα gmail, hangouts. Χωρίς fb και τέτοια. Η διαδικασία λοιπόν είναι: Φλασάρω την cloudy 2.5 με full wipe. Φλασάρω τον kernel του gabriel και ακολουθώ τις οδηγίες του για το προφίλ του. Κάνω install το apk του xposed. Φλασάρω το zip του xposed. Αλήθεια ποιο απ'όλα τα zip να διαλέξω (v68-sdk21-arm , v68-sdk21-arm64 ή v68-sdk21-x86); Κάπου μέσα σε όλα αυτά πρέπει να βγάλω και 2 εφαρμογές της LG; Μετά βάζω ampify, greenify, appops και προσπαθώ να παίξω με τις ρυθμίσεις αυτών; Θέλω με άλλα λόγια ένα κινητό που όταν έχω σβηστή την οθόνη να μην καταναλώνει σχεδόν τίποτα..!

Edit:

Τώρα είδα ότι ο gabriel έβγαλε καινούριο kernel, ποιο να βάλω; Το v1(29/7) ή το v1.1 (31/7);

 

Ολοι λιγο πολυ που ασχολουμαστε με φλασαρισματα στο G3 τον ιδιο δρομο ακολουθουμε ειτε γιατι δεν εχουμε χρονο για ψαξιματα,ειτε γιατι δεν εχουμε τις γνωσεις,ειτε γιατι καποιος αλλος βρηκε την λυση για μας.

Με λιγα λογια η υπογραφη του Djkostas20 τα λεει ολα.

 

Θα πω εγω τι εχω χρησιμοποιησει κι ειμαι ευχαριστημενος (αν και παλι το τηλεφωνο ειναι μετριο οσον αφορα την μπαταρια.Το G2 με τα ιδια θα κραταγε 5 μερες που λεει ο λογος..)

-Cloudy 2.5

-Gabriel kernel με bullet's based v1 ρυθμισεις

-Low brightness mod v6 optimal

-LCD mod 3.0A (απο τα 4 αρχειακια φλασαρουμε πρωτα αυτο που λεει unistaller και μετα το 3.0Α)

-Xposed framework for lollipop (φλασαρουμε πρωτα το αρχειο " xposed-v68-sdk21-arm.zip" μεσω recovery,και μετα κανουμε εγκατασταση οπως οποιαδηποτε εφαρμογη αυτο το αρχειο " XposedInstaller_3.0_alpha4.apk"

-Ampify απο Playstore(εχω την paid version)

-Greenify απο Playstore(επισης εχω την paid version)

-Και για το Powernap(το οποιο εγω δεν το χρησιμοποιω) πρεπει να κανουμε αιτηση εδω

Για το πως τα συνουμε αυτα τα 3 εχει οδηγιες με φωτογραφιες εδω

 

Ελπιζω να ειναι αναλυτικα για να τα καταλαβαινει κι ο φιλος giorgos1966,τον οποιο οσο μπορουσα τον βοηθουσα και στο G2.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ολοι λιγο πολυ που ασχολουμαστε με φλασαρισματα στο G3 τον ιδιο δρομο ακολουθουμε ειτε γιατι δεν εχουμε χρονο για ψαξιματα,ειτε γιατι δεν εχουμε τις γνωσεις,ειτε γιατι καποιος αλλος βρηκε την λυση για μας.

Με λιγα λογια η υπογραφη του Djkostas20 τα λεει ολα.

 

Θα πω εγω τι εχω χρησιμοποιησει κι ειμαι ευχαριστημενος (αν και παλι το τηλεφωνο ειναι μετριο οσον αφορα την μπαταρια.Το G2 με τα ιδια θα κραταγε 5 μερες που λεει ο λογος..)

-Cloudy 2.5

-Gabriel kernel με bullet's based v1 ρυθμισεις

-Low brightness mod vs6 optimal

-LCD mod 3.0A (απο τα 4 αρχειακια φλασαρουμε πρωτα αυτο που λεει unistaller και μετα το 3.0Α)

-Xposed framework for lollipop (φλασαρουμε πρωτα το αρχειο " xposed-v68-sdk21-arm.zip" μεσω recovery,και μετα κανουμε εγκατασταση οπως οποιαδηποτε εφαρμογη αυτο το αρχειο " XposedInstaller_3.0_alpha4.apk"

-Ampify απο Playstore

-Greenify απο Playstore

-Και για το Powernap(το οποιο εγω δεν το χρησιμοποιω) πρεπει να κανουμε αιτηση εδω

 

Ελπιζω να ειναι αναλυτικα για να τα καταλαβαινει κι ο φιλος giorgos1966,τον οποιο οσο μπορουσα τον βοηθουσα και στο G2.

Μεγαλε εισαι και ο πρωτος!!!Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον φιλο απο εδω μεσα,αφου εισαι εσυ εδω δε φοβαμαι τιποτα.Ευχαριστουμε πολυ...εμεις που δεν τα ξερουμε πολυ καλα αυτα τα βηματα μαζεμενα.Να εισαι καλα.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο Πάνος όλα είναι στην υπογραφή μου. Το σεταρισμα του συνδυασμού των xposed modules αναφέρεται εκεί αναλυτικά.

Μαγικά πράγματα δεν κάνουν όλα αυτά απλώς πιο ανθρώπινη την κατάσταση για την μπαταρία. G2 δεν γίνεται το κινητό.

 

Ότι 5-6 ώρες οθόνης σε 48 ώρες δύσκολα θα δεις. Σε 24ωρο δεν το συζητώ. Γενικώς διαφέρουν πολλά πράγματα ανα κινητό και χρήστη. Μισή ώρα παραπάνω fb messenger ή viber σε σχέση με έναν άλλο μπορεί να κάνει την διαφορά. Γενικώς παίζουν παρά πολλά ρόλο. Οπότε μην σκατε τόσο με τα απόλυτα νούμερα αλλά το αν υπάρχει βελτίωση σε σχέση με πριν όλες αυτές τις διαδικασίες, μονταρισματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες συγγνωμη που σας χαλαω την "κουβεντουλα" οσον αφορα τον κερνελ κ τα σχετικα mods αλλα εχω να κανω μοα παρατηρηση.Πριν λιγο βρισκομουν στα public στον Πειραια για να πραγματοποιησω κατι αγορες που ηθελα.Περνωντας απο το stand της lg ειπα να παιξω λιγο με το g4.Ενδιαφερον δεν λεω και θα πω οτι ημουν συνηθισμενος συο ui λογω της custom.Το μονο που με στενοχωρησε ειναι το εξης: εβαλα το δικο μου κ το g4 διπλα διπλα στη full φωτεινοτητα βγαζοντας το αυτοματο κ παρατηρησα οτι συο g4 το λευκο sto background στα settins ηταν πιο μπλε(πιο ψυχρο) να το πω ετσι κ εμενα πιο ξεθωριασμενο(κιτρινιζε).Απο κατω ηταν κ ενα g3 σε λευκο με lollipop μεσα κ αυτουνου η οθονη φαινοταν διαδορετικα το λευκο.Μπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι συμβαινει αυτο;Ειναι θεμα της ρομ,γιατι το τεσταρα με το g4 κ ειδα τα ιδια οτι ειδα κ με το g3.Αν φλασαρω αλλη ρομ ή την official της lg θα εχω το λευκο που παρατηρησα στις εργοστασιακες συσκευες;; Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες συγγνωμη που σας χαλαω την "κουβεντουλα" οσον αφορα τον κερνελ κ τα σχετικα mods αλλα εχω να κανω μοα παρατηρηση.Πριν λιγο βρισκομουν στα public στον Πειραια για να πραγματοποιησω κατι αγορες που ηθελα.Περνωντας απο το stand της lg ειπα να παιξω λιγο με το g4.Ενδιαφερον δεν λεω και θα πω οτι ημουν συνηθισμενος συο ui λογω της custom.Το μονο που με στενοχωρησε ειναι το εξης: εβαλα το δικο μου κ το g4 διπλα διπλα στη full φωτεινοτητα βγαζοντας το αυτοματο κ παρατηρησα οτι συο g4 το λευκο sto background στα settins ηταν πιο μπλε(πιο ψυχρο) να το πω ετσι κ εμενα πιο ξεθωριασμενο(κιτρινιζε).Απο κατω ηταν κ ενα ge σε λευκο με lollipop μεσα κ αυτουνου η οθονη φαινοταν διαδορετικα το λευκο.Μπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι συμβαινει αυτο;Ειναι θεμα της ρομ,γιατι το τεσταρα με το g4 κ ειδα τα ιδια οτι ειδα κ με το g3.Αν φλασαρω αλλη ρομ ή την official της lgθα εχω το λευκο που παρατηρησα στις εργοστασιακες συσκευες;;

 

Αλλο τηλεφωνο αλλη οθονη.Οτι ρομ και να βαλεις το hardware της οθονης δεν μπορεις να το πειραξεις.

Πλακα πλακα το G4 τα σπαει και σιγουρα θα ειναι το επομενο μου κινητο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάνο έχεις σχεδόν δίκιο. Όσο αναφορά το hardware ναι δεν μπορείς να το αλλάξεις. Η οθόνη του g3 έχει γενικά πιο θερμή απεικόνιση χρωμάτων(κιτρίνισμα) ενώ του g4 έχει πιο ψυχρή(μπλέδισμα). Ωστόσο με κέρνελ που το επιτρέπει(ο Gabriel το επιτρέπει) μπορείς να αλλάξεις τους πολλαπλασιαστές των RGB προφανώς με μεγαλύτερο value στο μπλέ έτσι ώστε να επιτύχεις πιο ψυχρό αποτέλεσμα. Το οποίο και διορθώνει κάπως το ζήτημα αυτής της κιτρινίλας. Το ίδιο ας πούμε είχε πολύ παλαιότερα το Samsung Galaxy Nexus και ήταν πολύ έντονο. Τότε αμέσως έβαζες άλλον κέρνελ και πείραζες αυτά τα values και το διόρθωνες. Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάνο έχει σχεδόν δίκιο. Όσο αναφορά το hardware ναι δεν μπορείς να το αλλάξεις. Η οθόνη του g3 έχει γενικά πιο θερμή απεικόνιση χρωμάτων(κιτρίνισμα) ενώ του g4 έχει πιο ψυχρή(μπλέδισμα). Ωστόσο με κέρνελ που το επιτρέπει(ο Gabriel το επιτρέπει) μπορείς να αλλάξεις τους πολλαπλασιαστές των RGB προφανώς με μεγαλύτερο value στο μπλέ έτσι ώστε να επιτύχεις πιο ψυχρό αποτέλεσμα. Το οποίο και διορθώνει κάπως το ζήτημα αυτής της κιτρινίλας. Το ίδιο ας πούμε είχε πολύ παλαιότερα το Samsung Galaxy Nexus και ήταν πολύ έντονο. Τότε αμέσως έβαζες άλλον κέρνελ και πείραζες αυτά τα values και το διόρθωνες.

 

Κωστη μου ειναι 2 διαφορετικες συσκευες με 2 διαφορετικα πανελ.

Εχει δικιο στο οτι υπαρχει διαφορα αλλα ειναι και φυσικο.Πιο πολυ του απανταω γιατι ψαχνεται αν θεμα ρομ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου είπα ότι έχεις σχεδόν δίκιο. Δεν το έθεσα σωστά. Ήθελα να πω ότι ναι, μιλάμε για διαφορετικά πάνελ, εντελώς διαφορετικά και δεν είναι θέμα firmware που έχει το κινητό. Όταν δηλαδή πάρουμε 5.1.1 που ίσως να έχει και το UI4 τότε δεν σημαίνει ότι η οθόνη μας θα γίνει πιο ψυχρή...

 

Απλώς εστίασα με λανθασμένο τρόπο ίσως στο ότι μπορεί να το διορθώσει εαν θέλει να ασχοληθεί. Βέβαια θα πρέπει να πειραματιστεί και να βρει τις ρυθμίσεις που του αρέσουν στο μάτι του. Επιλογή υπάρχει πάντως...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αλανια δεν ειδατε μαλλον οτι αναφερθηκα κ σε g3 με πιο "ψυχρα" χρωματα.Και της κοπελας του αδερφου μου αλλα και αυτο στα public που ειδα σημερα το ιδιο "μπλεδιζαν"..Αν αλλαξε τα πανελ η lg απο τν παρτιδα του μαρτιου που εχω εφω μεχρι την παρτιδα της κοπελας του αδερφου μου μου ε τοτε τι να πω ειναι τραγικο.
Link to comment
Share on other sites

Αλανια δεν ειδατε μαλλον οτι αναφερθηκα κ σε g3 με πιο "ψυχρα" χρωματα.Και της κοπελας του αδερφου μου αλλα και αυτο στα public που ειδα σημερα το ιδιο "μπλεδιζαν"..Αν αλλαξε τα πανελ η lg απο τν παρτιδα του μαρτιου που εχω εφω μεχρι την παρτιδα της κοπελας του αδερφου μου μου ε τοτε τι να πω ειναι τραγικο.

 

Αυτο ειναι κλασσικο θεμα με τις οθονες της LG.Και στο G2 συνεβαινε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ολοι λιγο πολυ που ασχολουμαστε με φλασαρισματα στο G3 τον ιδιο δρομο ακολουθουμε ειτε γιατι δεν εχουμε χρονο για ψαξιματα,ειτε γιατι δεν εχουμε τις γνωσεις,ειτε γιατι καποιος αλλος βρηκε την λυση για μας.

Με λιγα λογια η υπογραφη του Djkostas20 τα λεει ολα.

 

Θα πω εγω τι εχω χρησιμοποιησει κι ειμαι ευχαριστημενος (αν και παλι το τηλεφωνο ειναι μετριο οσον αφορα την μπαταρια.Το G2 με τα ιδια θα κραταγε 5 μερες που λεει ο λογος..)

-Cloudy 2.5

-Gabriel kernel με bullet's based v1 ρυθμισεις

-Low brightness mod v6 optimal

-LCD mod 3.0A (απο τα 4 αρχειακια φλασαρουμε πρωτα αυτο που λεει unistaller και μετα το 3.0Α)

-Xposed framework for lollipop (φλασαρουμε πρωτα το αρχειο " xposed-v68-sdk21-arm.zip" μεσω recovery,και μετα κανουμε εγκατασταση οπως οποιαδηποτε εφαρμογη αυτο το αρχειο " XposedInstaller_3.0_alpha4.apk"

-Ampify απο Playstore(εχω την paid version)

-Greenify απο Playstore(επισης εχω την paid version)

-Και για το Powernap(το οποιο εγω δεν το χρησιμοποιω) πρεπει να κανουμε αιτηση εδω

Για το πως τα συνουμε αυτα τα 3 εχει οδηγιες με φωτογραφιες εδω

 

Ελπιζω να ειναι αναλυτικα για να τα καταλαβαινει κι ο φιλος giorgos1966,τον οποιο οσο μπορουσα τον βοηθουσα και στο G2.

Ολα καλα αλλα τωρα τι ρυθμισεις κανουμε στα προγραμματα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα αλλα τωρα τι ρυθμισεις κανουμε στα προγραμματα;

 

Στο greenify και στο ampify;Γιωργο αμα δεις εχω βαλει λινκ που σου εξηγει.Οτι δεν καταλαβεις ρωτα με.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στο greenify και στο ampify;Γιωργο αμα δεις εχω βαλει λινκ που σου εξηγει.Οτι δεν καταλαβεις ρωτα με.

Πανο σε ολα ενοω απο το -Gabriel kernel με bullet's based v1 -Low brightness mod v6 optimal -LCD mod 3.0A

-Xposed framework for lollipop...Συγνωμη αλλα απο αγγλικα ειμαι στουρνος!:O

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πανο σε ολα ενοω απο το -Gabriel kernel με bullet's based v1 -Low brightness mod v6 optimal -LCD mod 3.0A

-Xposed framework for lollipop...Συγνωμη αλλα απο αγγλικα ειμαι στουρνος!:O

Γιωργαρε επειδη ειμαι εξω θα στα εξηγησω ολα αυριο

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Γιωργαρε για τον κερνελ κατεβαζεις αυτο το αρχειο και το φλασαρεις μεσω recovery https://drive.google.com/file/d/0B-8HAfLb_9BzdWtfNHpvbkxiTkk/view?usp=sharing

Κανεις επανεκκινηση και θα δεις στις εφαρμογες σου οτι προστεθηκε μια που λεγεται synapse.

Την ανοιγεις και σερνεις τις καρτελες μεχρι να φτασεις εκει που λεει profile.

Στο selected profile επιλεγεις BuLLet_93.tgz και μετα πατας πανω πανω το συμβολο V και στα καπακια το κουτακι "Restore Selected Profile".

Θα σου γραψει οτι εφαρμογη θα κλεισει.

Ξαναμπες και πατα πανω πανω το Χ αυτη τη φορα.

Συρε παλι τις καρτελες και βρες αυτη που λεει Hotplug.Κατεβα προς τα κατω και καπου στην μεση θα δεις σε μπλε πλαισιο να γραφει Alucard.Τικαρε το Enable που ειναι ακριβως απο κατω και μετα το V στην κορυφη.

Κανε επανεκκινηση κι εισαι ετοιμος.

 

Για το Low brightness mod φλασαρεις απλα αυτο απο recovery Low Brightness Mod V6 Optimal

 

Για το LCD Mod φλασαρεις απο recovery αυτο LCD Mod Uninstaller

και στα καπακια φλασαρεις κι αυτο LCD Mod 3A

 

 

Για το xposed framework τωρα,οταν φλασαρεις την Cloudy 2.5 στις επιλογες που εχει κατα το φλασαρισμα (στο aroma installer) να πατησεις την επιλογη xposed support ή κατι τετοιο.Ειναι τερμα κατω σε αυτα που σε ρωταει τι θες να επιλεξεις.

Αφου το εχεις κανει αυτο κι αφου εχεις φλασαρει τα προηγουμενα απο recovery φλασαρεις αυτο xposed-v68-sdk21-arm.zip

Οταν θα κανεις επανεκκινηση θα σου κανει wipe davlik και cache απο μονο του οποτε γι'αυτο προτιμω να το φλασαρω τελευταιο.

Και τελος κανεις εγκατασταση οπως κανεις ολες σου τις εφαρμογες αυτο το .apk XposedInstaller_3.0_alpha4.apk

 

Με τα φλασαρισματα τελος.Τωρα κατεβαζεις απο playstore το ampify και το greenify και πας στην εφαρμογη xposed installer πατας modules και τα τικαρεις.Επανεκκινηση κι εισαι ετοιμος.

Στο greenify επιλεγεις ποιες εφαρμογες θες να αδρανοποιησεις.Αυτο τωρα ειναι δικη σου επιλογη.Ας πουμε εγω εχω βαλει ολες τις εφαρμογες εκτος απο το viber,facebook και mail.

Στο ampify επιλεγεις απο πανω αριστερα αν θες να σταματησεις wakelocks,alarms ή υπηρεσιες.

Σε αυτο τον οδηγο σου δειχνει ποιες να επιλεξεις και για ποσο χρονο.Σε αυτο δεν ξερω πως αλλιως να στο κανω πιο αναλυτικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Γιωργαρε για τον κερνελ κατεβαζεις αυτο το αρχειο και το φλασαρεις μεσω recovery https://drive.google.com/file/d/0B-8HAfLb_9BzdWtfNHpvbkxiTkk/view?usp=sharing

Κανεις επανεκκινηση και θα δεις στις εφαρμογες σου οτι προστεθηκε μια που λεγεται synapse.

Την ανοιγεις και σερνεις τις καρτελες μεχρι να φτασεις εκει που λεει profile.

Στο selected profile επιλεγεις BuLLet_93.tgz και μετα πατας πανω πανω το συμβολο V και στα καπακια το κουτακι "Restore Selected Profile".

Θα σου γραψει οτι εφαρμογη θα κλεισει.

Ξαναμπες και πατα πανω πανω το Χ αυτη τη φορα.

Συρε παλι τις καρτελες και βρες αυτη που λεει Hotplug.Κατεβα προς τα κατω και καπου στην μεση θα δεις σε μπλε πλαισιο να γραφει Alucard.Τικαρε το Enable που ειναι ακριβως απο κατω και μετα το V στην κορυφη.

Κανε επανεκκινηση κι εισαι ετοιμος.

 

Για το Low brightness mod φλασαρεις απλα αυτο απο recovery Low Brightness Mod V6 Optimal

 

Για το LCD Mod φλασαρεις απο recovery αυτο LCD Mod Uninstaller

και στα καπακια φλασαρεις κι αυτο LCD Mod 3A

 

 

Για το xposed framework τωρα,οταν φλασαρεις την Cloudy 2.5 στις επιλογες που εχει κατα το φλασαρισμα (στο aroma installer) να πατησεις την επιλογη xposed support ή κατι τετοιο.Ειναι τερμα κατω σε αυτα που σε ρωταει τι θες να επιλεξεις.

Αφου το εχεις κανει αυτο κι αφου εχεις φλασαρει τα προηγουμενα απο recovery φλασαρεις αυτο xposed-v68-sdk21-arm.zip

Οταν θα κανεις επανεκκινηση θα σου κανει wipe davlik και cache απο μονο του οποτε γι'αυτο προτιμω να το φλασαρω τελευταιο.

Και τελος κανεις εγκατασταση οπως κανεις ολες σου τις εφαρμογες αυτο το .apk XposedInstaller_3.0_alpha4.apk

 

Με τα φλασαρισματα τελος.Τωρα κατεβαζεις απο playstore το ampify και το greenify και πας στην εφαρμογη xposed installer πατας modules και τα τικαρεις.Επανεκκινηση κι εισαι ετοιμος.

Στο greenify επιλεγεις ποιες εφαρμογες θες να αδρανοποιησεις.Αυτο τωρα ειναι δικη σου επιλογη.Ας πουμε εγω εχω βαλει ολες τις εφαρμογες εκτος απο το viber,facebook και mail.

Στο ampify επιλεγεις απο πανω αριστερα αν θες να σταματησεις wakelocks,alarms ή υπηρεσιες.

Σε αυτο τον οδηγο σου δειχνει ποιες να επιλεξεις και για ποσο χρονο.Σε αυτο δεν ξερω πως αλλιως να στο κανω πιο αναλυτικα.

Καλημερα!Σε ευχαριστω πολυ,ησουν πολυ αναλυτικος.Μονο τωρα οτι θα πρεπει να ξανα φλασαρω απο την αρχη την rom για να πατησω το xposed support. Α να ρωτησω για τον kernel που μου δινεις:μου φαινεται οτι εχει βγαλει καινουργιο εδω κ κατι μερες πριν;Να εισαι καλα.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Σε ευχαριστω πολυ,ησουν πολυ αναλυτικος.Μονο τωρα οτι θα πρεπει να ξανα φλασαρω απο την αρχη την rom για να πατησω το xposed support. Α να ρωτησω για τον kernel που μου δινεις:μου φαινεται οτι εχει βγαλει καινουργιο εδω κ κατι μερες πριν;Να εισαι καλα.

 

Ναι εχει βγαλει αλλα ακομα δεν ειναι το ιδιο σταθερος οπως αυτος.Αν αλλαξει κατι θα σου πω.Αν και τωρα θα φυγω διακοπες οποτε θα ασχοληθω μετα τις 15 Αυγουστου.Παντως οι διαφορες ειναι αμελητεες οποτε μην ανησυχεις.Βραχος ειναι ο 4/7!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει βγαλει αλλα ακομα δεν ειναι το ιδιο σταθερος οπως αυτος.Αν αλλαξει κατι θα σου πω.Αν και τωρα θα φυγω διακοπες οποτε θα ασχοληθω μετα τις 15 Αυγουστου.Παντως οι διαφορες ειναι αμελητεες οποτε μην ανησυχεις.Βραχος ειναι ο 4/7!

Αντε ωραια.Δεν ερχεσαι λεω εγω κατα δώ στη Σκοπελο!Καλες διακοπες,καλη ξεκουραση.Γιατι ο χειμωνας μας περιμενει όλους, αγριος...:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...