Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ! Ψάχνω να βρω το σωστό topic για το θέμα μου αλλά δεν βρίσκω κάποιο σχετικό οπότε γράφω εδώ ! Με ενεργοποιημένη κάρτα σιμ 4g της cosmote Όταν ανοίγω τα δεδομένα μου δείχνει μόνο 3g Και ττο h ! Μένω Αθήνα !

Ρυθμίσεις - δεδομένα κινητής τηλεφωνίας - πατάς τις τελιτσες πάνω δεξιά - πας δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και στην λειτουργία δικτύου επιλέγεις gsm/wcdma/lte

 

Μπορείς να το κάνεις και απλά πατωντας παρατεταμένα στο εικονίδιο που ενεργοποιεις τα δεδομένα στην μπαρα ειδοποιήσεων . Σε πετάει στο τελευταίο βήμα

 

Επίσης εφόσον καλέσεις την cosmote και σου ενεργοποιησει το 4g πρέπει να κάνεις υποχρεωτικά restart το κινητό σε περίπτωση που δεν έχεις κάνει

 

Αν θες ενημέρωσε μας αν θα λυθεί το πρόβλημα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε coccous help...Μάλλον έχω μπρικάρει το g3 μου. Το έκανα με τον 2ο τρόπο που λες και το κινητό κόλλησε στην μπλε οθόνη με τον αριθμό 2. Ότι κι αν έχω προσπαθήσει δεν γίνεται τίποτα. Το φλασάρω ξανά και ξανά και το μόνο που κάνει είναι να πηγαίνει στο 6% και να λέει fail to DL mode...Βοήθειαααα

 

Την πρωτη φορα σου ειχε δουλεψει θυμαμαι. Τωρα τι εκανες?

Οταν το βαζεις να φλασσαρει τι serial port λεει στο download mode? Θα πρεπει να ειναι com 41

Αν δοκιμαζεις σε usb 3.0 δοκιμασε και σε usb 2.0

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Οταν το βαζεις να φλασσαρει τι serial port λεει στο download mode? Θα πρεπει να ειναι com 41

Αν δοκιμαζεις σε usb 3.0 δοκιμασε και σε usb 2.0

 

41 λέει και ο υπολογιστής μου δεν έχει 3.0...:(

Link to comment
Share on other sites

41 λέει και ο υπολογιστής μου δεν έχει 3.0...:(

 

βαλε το καλωδιο της lg το γνησιο και κουμπωσε το σε πισω θυρα.

Δοκιμασε με κλειστο το τηλεφωνο να συνδεσεις το usb και οταν μπει σε download mode κρατα κρατημενο το volume για καμια 10αρια δευτερολεπτα ακομη διοτι καπου το ειχα διαβασει και αυτο οτι παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites

βαλε το καλωδιο της lg το γνησιο και κουμπωσε το σε πισω θυρα.

Δοκιμασε με κλειστο το τηλεφωνο να συνδεσεις το usb και οταν μπει σε download mode κρατα κρατημενο το volume για καμια 10αρια δευτερολεπτα ακομη διοτι καπου το ειχα διαβασει και αυτο οτι παιζει ρολο

 

Τίποτα δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω AndroidNow πάει μαλλιά το κινητό τόσο καιρό και ο τύπος συνεχώς το ψάχνει και σε τακτά διαστήματα βγάζει update.;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την 9,1 αλλά μέχρι την 8.4 που είχα, η διαφορά της ρομ του Crash είναι κάτι παραπάνω από εμφανής. Δοκίμασε την

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκεί ακόμα ήταν σε βρεφικό στάδιο άλλαξε πολλά από τότε .Θα την δοκιμάσω και την crash και θα σου πω.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την 9,1 αλλά μέχρι την 8.4 που είχα, η διαφορά της ρομ του Crash είναι κάτι παραπάνω από εμφανής. Δοκίμασε την

 

kernel ποιον επέλεξες που έχει τρεις επιλογές..?

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Αγορινες μπορει κάποιος να δοκιμασει το ξυπνητηρι να δει οταν χτυπαει αν κραταει πανω απο 1 λεπτο? Διοτι σε μενα κραταει 1 λεπτο και μπαινει σε αναβολη. Εχω την Crash v2 αλλα ειναι λιγο κουλο για bug.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω AndroidNow πάει μαλλιά το κινητό τόσο καιρό και ο τύπος συνεχώς το ψάχνει και σε τακτά διαστήματα βγάζει update.;-)

την ειχα κατεβασει και εγω και την εβαλα χτες το απογευμα να δω τι παιζει, τοσο αυτη οσο και του crash ειναι τοσο smooth (στο δικο μου στησιμο τουλαχιστον) που πλεον δεν ξερω αν μπορω να διακρινω διαφορα! :D

kernel ποιον επέλεξες που έχει τρεις επιλογές..?

εγω με stock ημουν και πεταει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την ειχα κατεβασει και εγω και την εβαλα χτες το απογευμα να δω τι παιζει, τοσο αυτη οσο και του crash ειναι τοσο smooth (στο δικο μου στησιμο τουλαχιστον) που πλεον δεν ξερω αν μπορω να διακρινω διαφορα! :D

 

εγω με stock ημουν και πεταει!

 

Παιδιά στην crash το ραδιόφωνο σας παίζει κανονικά;;;

Link to comment
Share on other sites

kernel ποιον επέλεξες που έχει τρεις επιλογές..?

Stock. Τους δοκίμασα όλους και είναι μακράν καλύτερος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αγορινες μπορει κάποιος να δοκιμασει το ξυπνητηρι να δει οταν χτυπαει αν κραταει πανω απο 1 λεπτο? Διοτι σε μενα κραταει 1 λεπτο και μπαινει σε αναβολη. Εχω την Crash v2 αλλα ειναι λιγο κουλο για bug.

 

Οτι χτυπαει, χτυπαει, τωρα μεχρι ενα λεπτο δεν το αφηνω ποτε, λογικο ομως να μπαινει σε αναβολη καποια στιγμη.

 

Παιδιά στην crash το ραδιόφωνο σας παίζει κανονικά;;;

 

Κανονικα μου παιζει και στην 1.6 και τωρα στις 2.0. Αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα? Παντως εγω εκανα και wipe απο την 1.6 στην 2.0, γιατι δεν μου δουλευε η quick circle, επισης χαθηκε το μενου της quick circle μεσα στις ρυθμισεις στην v2.0, αλλα δουλευει κανονικα και μπαινεις στις ρυθμισεις απευθειας απο το ρολοι, δεν ξερω γιατι εβγαλαν το μενου απο τις ρυθμισεις (μαλλον δεν την εχεις την θηκη δεν σε νοιαζει φαση).

Edited by RaZoR333
Link to comment
Share on other sites

για το quick circle πρεπει να λασσαρεις παλι την ρομ και να κανεις ρεμοωε στο αρωμα το tangible και μετα θα εισαι οκ. Αλλιως κατεβαζεις απο το μαρκετ αυτο https://play.google.com/store/apps/d...shortcut&hl=es και βρισκεις εκει το settings για το quick circle και το ανοιγεις

 

Παιδια εχει κανενας του Crash την 2.1?

Εχω παρατηρησει πολυ αργο download απο playstore και update center.

Εσας παει καλα?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

για το quick circle πρεπει να λασσαρεις παλι την ρομ και να κανεις ρεμοωε στο αρωμα το tangible και μετα θα εισαι οκ. Αλλιως κατεβαζεις απο το μαρκετ αυτο https://play.google.com/store/apps/d...shortcut&hl=es και βρισκεις εκει το settings για το quick circle και το ανοιγεις

 

Παιδια εχει κανενας του Crash την 2.1?

Εχω παρατηρησει πολυ αργο download απο playstore και update center.

Εσας παει καλα?

 

Εγω εχω βρει μεχρι 2.0. Που την ειδες 2.1?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

WTF το απογευμα που κατεβασα την 2.0 δεν υπηρχε :( Παλι απο την αρχη στησιμο?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

WTF το απογευμα που κατεβασα την 2.0 δεν υπηρχε :( Παλι απο την αρχη στησιμο?

 

λεει οτι:

1. οσοι δεν εχουν καποιο θεμα δεν ειναι αναγκη να περασουν σε 2.1

2. οτι γινεται και dirty flashing πανω απ τη 2.0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια η 2.1 ειναι τελεια αλλα σε σχεση με την 2 μου φαίνεται οτι τρώει λιγο περοσσοτερο ram. Τελικα για υην συνδεση που ελεγα οτι παει αργα μου εκανε λαλακιες το ρουτερ και περασα την ρομ εχθές με fullwipe πανω απο 4 φορες και 2 restores σε παλιοτερες για να συγκρινω. Αναψε για τα καλα το G3. Χαχαχα.

Αλλα δεν παθαινουν τιποτα οποτε. Σε galaxy που ειχα παλιοτερα ειχα φτασει τον μετρητη καποια στιγμη πριν το μηδενησω διοτι το εδωσα 267 φλασσαρισματα. Μιλαμε για τρελλα. Αλλαζα 2 με τρεις ρομ την ημερα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για ram λέει ότι έβαλε 1 tweak. Αλλά και πάλι το έχουμε ξαναπει ότι δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί. Εγώ δεν την έβαλα ακόμα! Είμαι με 2.0.

oversharpenning mod έβαλες?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για ram λέει ότι έβαλε 1 tweak. Αλλά και πάλι το έχουμε ξαναπει ότι δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί. Εγώ δεν την έβαλα ακόμα! Είμαι με 2.0.

oversharpenning mod έβαλες?

Εβαλα το 40 διοτι ακουγεται οτι στην 20H δεν υπαρχει τοσο και οτι εχει διορθωθει. Ρε συ πραγματικα με δυο λογια τι ειναι αυτο?

Ποτε δεν το καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Φοράω ακόμα την επίσημη Rom και χτες μου ήρθε ενημέρωση. Την έκανα εγκατάσταση αλλά σήμερα βλέπω ότι έχει πέσει η ένταση στον ήχο κλίσης και στις ενημερώσεις. Έχει και άλλος το ίδιο θέμα;
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το 40 διοτι ακουγεται οτι στην 20H δεν υπαρχει τοσο και οτι εχει διορθωθει. Ρε συ πραγματικα με δυο λογια τι ειναι αυτο?

Ποτε δεν το καταλαβα.

 

Δες στην φωτογραφία εδώ.

BEFORE:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3031098&d=1416809448

 

AFTER:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3031099&d=1416809448

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...