Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου χρησιμοποιεις την xcam, ριξε μια ματια στην υπογραφη μου....! Την εχω ψαξει πολυ.

Ειναι οι ρυθμισεις του g2.

Παντως με μια προχειρη ματια η xcam δειχνει καλυτερη ποιοτητα και ειναι λογικο. Το μονο κολλημα της xcam ειναι ο περιορισμος στις burst shots στις 20, ενω στην stock app εχεις 99.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ειναι τοσο η 1 ωρα οσο οι επιδοσεις και το πως συμπεριφερεται το κινητο. Κακα τα ψεμματα ξεφορτωνει πολυ βαρος το τηλεφωνο. Απο την αλλη ο κατασκευαστης δεν ειναι χαζος.!

Δεν εχω αποψη γιατι δεν το εχω βαλει...

Και φυσικα δεν εχω λογο φυσικα να αμφιβαλλω σε αυτα που λες, πιστευα οτι με resize θα ερχοντουσαν τα πραγματα στα μετρα μας.

Στην τελικη το 1+1 παλι 5.5 εχει αν δεν απατωμαι και βλεπεις μια χαρα. Εκτος και αν ειναι θεμα πανελ που ειναι φτιαγμενο εξαρχης για 2k και οταν του δινεις full hd δειχνει ασχημο...δεν ξερω.

 

Εστιάζω παραπάνω στην 1 ή 1 μιση ώρα παραπάνω οθόνη καθώς σε θέμα επιδόσεων προσωπικά δέν είδα διαφορά.Ισως σε καταστάσεις stock με καμιά απολύτως ρύθμιση στο κινητό, να υπάρχει διαφορά καθώς πάλι προσωπική μου άποψη είναι πως ένα καλοστημένο g3 με lollipop δεν έχει να προσμένει τπτ παραπάνω απ όταν ρίχνεις την ανάλυση.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά ευθυγραμμισμένα είναι!!!

 

Σε μένα πάντως δεν είναι πάντως τι να σου πω...

 

Για πες εσύ που αποτι κατάλαβα και εσύ cm12 εχεις τι θεω ρέις καλυτερο σε μπαταρια cm12 η an hd cloudyg3 chupachups κτλπ?επίσης πια χρησιμοποιείς.εγώ ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Στην cm12 δουλευουν ολα?

Chupachups σε σχεση με android now?

Για cm12 μπορω να σ πω με σιγουριά οτιβδεν δουλεύει το 4k..για το αλλοβπου ρωτάς και εγώ αναρωτιέμαι :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Παντως η chupachup εχει παραποιημένο κερνελ απο τι ξερω και τον δινει και ξεχωριστα.

Λέω να την φλασαρω απλα δεν ξέρω αν ο δικός του κερνελ είναι καλύτερος σε μπαταρία και επιδόσεις.. Καμια ιδέα κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν εκεινο δεν δουλευει αυτο λογικά θα δουλεψει.

Να σαι καλά φίλε μου...δούλεψε με την δεύτερη λύση που μου πρότεινες...:)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου...δούλεψε με την δεύτερη λύση που μου πρότεινες...:)

Χαιρομαι που πλεον ολα ειναι οκ.

Τωρα εισαι εντελώς στοκ. :)

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδι επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τα ροοτ και τα λοιπα μπορειτε να μου πειτε τελικα στην 5.0 γινεται ροοτ? και αν ναι τι ειναι προτιμοτερο να περασω cm?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως ξερει καποιος πως επαναφερω το call merge αντι για το call record? Κανω συχνα conferences και θα ηθελα αυτη την επιλογη... (εχω ΑΝ 8.0)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδι επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τα ροοτ και τα λοιπα μπορειτε να μου πειτε τελικα στην 5.0 γινεται ροοτ? και αν ναι τι ειναι προτιμοτερο να περασω cm?

Προς το παρων δεν γινεται. Απλα βάζεις κιτκατ ρουταρεις και μετα αφου περάσεις recovery φλασσαρεις 5αρα που ειναι ρουτσρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν είναι πάντως τι να σου πω...

 

Για πες εσύ που αποτι κατάλαβα και εσύ cm12 εχεις τι θεω ρέις καλυτερο σε μπαταρια cm12 η an hd cloudyg3 chupachups κτλπ?επίσης πια χρησιμοποιείς.εγώ ressurection remix

 

Άμα τα συγκρίνεις με το LG κάτω τότε λογικό είναι. Γιατί τα γράμματα LG είναι πιο δεξιά λόγω της ύπαρξης του λογότυπου επίσης. Εγώ που είχα βάλει για λίγο μια χαρά ήταν.

Τέσπα αν θα έβαζα τώρα θα δοκίμαζα resurrection ή Fusion. Δείχνουν να είναι οι πιο ώριμες όσο αναφορά τα bugs. Αλλά ακόμα θεωρώ ότι δεν είμαστε σε καλό στάδιο στο developement. Επίσης δεν ξέρω αν βρουν λύση για την κάμερα. Δεν με ενδιαφέρει πολύ αλλάη ποιότητα πέφτει κατά 50% με aosp οπότε κάπως κολλάω όσο με lg stock based rom δεν έχω lag.

Είμαι φαν του pure android και σίγουρα θα είναι σαφώς πιο smooth αλλά είναι κρίμα να έχεις τόσο καλή φωτογραφική και να την χάνεις για λίγο smoothness. Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο αλλά επειδή με δεν έχω και τόσο lag δεν καίγομαι για aosp.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

@demon το xcam settings μπορω να το πρασινοποιησω?η θα παγωσουν οι ρυθμίσεις

 

Καποιες ρομ εχουν ρυθμιση στη για τα dpi της navbar..για cloudy υπαρχει κανα ζιπακι να τα κατεβασω τα dpi?

Link to comment
Share on other sites

@demon το xcam settings μπορω να το πρασινοποιησω?η θα παγωσουν οι ρυθμίσεις

 

Καποιες ρομ εχουν ρυθμιση στη για τα dpi της navbar..για cloudy υπαρχει κανα ζιπακι να τα κατεβασω τα dpi?

 

Δες αν σου κανει αυτο.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/small-navbar-android-5-t2947166

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια εφαρμογή με εικονίδιο μικρό π.χ στο πάνω μέρος του κινητού, που να δείχνει σε real time τα mbps των δεδομένων.Εχει ένας φίλος μου το m7 κ υπάρχει ενσωματομένο στην rom του κ είναι πραγματικά πανέμορφο.

Αν έχει κανείς κάτι κατα νού ......

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ξερει κανεις αν παιζει το NFC στην ΑΝ8.2?? Εχω την flip θηκη και της εβαλα το αυτοκολλητο αλλα δεν νοιωθει τιποτα.Τα pins εφαρμοζουν μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σου κωστα.......κατοχος g3 εδω κ μια εβδομαδα.....lolipop φοραχω και stump k purrpledrake δε δουλευουν,,τι προτεινεις?

 

φίλε αυτά που αναφέρεις δεν δουλεύουν στην lollipop Μόνο στην kitkat και γενικά αν θέλεις να ροοταρεις το κινητο πρεπει να γυρίσεις πρώτα σε kitkat,σε προηγούμενες σελίδες αναφερονται οδηγοί

Link to comment
Share on other sites

@demon το xcam settings μπορω να το πρασινοποιησω?η θα παγωσουν οι ρυθμίσεις

 

Καποιες ρομ εχουν ρυθμιση στη για τα dpi της navbar..για cloudy υπαρχει κανα ζιπακι να τα κατεβασω τα dpi?

 

Δεν νομιζω να εχει θεμα αλλα καλο θα ειναι να το αφησεις. Τι καταναλωση εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ξερει κανεις αν παιζει το NFC στην ΑΝ8.2?? Εχω την flip θηκη και της εβαλα το αυτοκολλητο αλλα δεν νοιωθει τιποτα.Τα pins εφαρμοζουν μια χαρα.

 

Ποιά pins? Το ΝFC δεν λειτουργεί με επαφή pins.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα! Μόλις παρέλαβα την συσκευή 409 παρτίδα. Μου έχει έρθει το update της lollipop να προχωρήσω κανονικά η να παραμείνω στην 4.4?
Link to comment
Share on other sites

εγω εννοω αν ρουταρεις το κινητο μηπως χανεις καποιες λειγουργιες του που τις ειχε σε στοκ η ποιοτητα σε καμερα και διαφορα αλλα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα! Μόλις παρέλαβα την συσκευή 409 παρτίδα. Μου έχει έρθει το update της lollipop να προχωρήσω κανονικά η να παραμείνω στην 4.4?

 

Θες να ρουτάρεις??? Αν όχι τότε προχώρα. Και πάλι βέβαια αν θες γυρίζεις εύκολα πίσω σε 4.4.2 για να ρουτάρεις απλά για να γλιτώσεις χρόνο. Με lollipop το κινητό είναι φουλ ανώτερο.

 

εγω εννοω αν ρουταρεις το κινητο μηπως χανεις καποιες λειγουργιες του που τις ειχε σε στοκ η ποιοτητα σε καμερα και διαφορα αλλα

 

Όχι. Δεν χάνεις τίποτα. Το ρουτ δεν είναι τίποτα παραπάνω από δικαιώματα διαχειρηστή στην συσκευή σου. Μέχρι να το κάνεις ουσιαστικά σκέψου είναι σαν να έχεις μπει σε ένα υπολογιστή με λογαριασμό guest.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...