Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να κάνω μία ερώτηση...

Πέρασα την gyanomod 12 άλα δεν είναι root

Μπορεί να μου πει κάποιος με ποιόν συνδιασμό κουμπιών μπορώ να μπω σε recovery μενού;;;

 

Ok το βρήκα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα σε ολους.

Εβαλα την android now και μπορω να πω οτι παει καπως καλα αλλα εχω μια απορια.

Ραδιο εχει γιατι δεν βλεπω πουθενα. Αν οχι καποια εφαρμογη να δουλευει για ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους.

Εβαλα την android now και μπορω να πω οτι παει καπως καλα αλλα εχω μια απορια.

Ραδιο εχει γιατι δεν βλεπω πουθενα. Αν οχι καποια εφαρμογη να δουλευει για ραδιο?

 

Το κατεβαζεις απο το lg update που εχει μεσα η rom...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζεις απο το lg update που εχει μεσα η rom...

 

Κατσε να καταλαβω.

Το ραδιοφωνο κατεβαζω απο το LG Update της android now?

Που ειναι αυτο το update και δεν το βρισκω?

Λιγο βοηθεια?

EDIT - Οκ το βρηκα ευχαριστω.

Κατι αλλο που ειδα ας πουμε, κατεβασα το quick remote αλλα δεν μπορει να φορτωσει γραφικο στοιχειο στα quick notifications οταν κατεβαζεις την κουρτινα.

Υπαρχει τροπος να μπει?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Κατσε να καταλαβω.

Το ραδιοφωνο κατεβαζω απο το LG Update της android now?

Που ειναι αυτο το update και δεν το βρισκω?

Λιγο βοηθεια?

EDIT - Οκ το βρηκα ευχαριστω.

Κατι αλλο που ειδα ας πουμε, κατεβασα το quick remote αλλα δεν μπορει να φορτωσει γραφικο στοιχειο στα quick notifications οταν κατεβαζεις την κουρτινα.

Υπαρχει τροπος να μπει?

 

Τι εννοείς? Να στο εμφανίζει εκεί όταν κατεβάζεις την μπάρα? Το ενεργοποίησες για να σου εμφανίζει κάτι?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβασα το τηλεκοντρόλ και το τσεκαρα να υπαρχει στα εικονίδια επανω. Με μαμα κιτκατ η λολιποπ οταν το κάνεις αυτο την στιγμή που κατεβάζεις την κουρτίνα δειχνει witget του τηλεκοντρόλ

 

 

Edit: Ναι ρε φιλε εχεις δικιο. Δεν το ειχα διαλεξει γιατι δεν μπορουσα να βρω ρυθμισεις στο apk. Μετα καταλαβα οτι πρεπει να κρατας πατημενο το softkey για να δειξει settings.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Νεος κατοχος g3 16gb προερχομενος απο νοτε 3.

Και τωρα πως ρουταρουμε περναμε recovery να ξεκινησω να φλασαρω ρομ?μια βοηθεια σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Νεος κατοχος g3 16gb προερχομενος απο νοτε 3.

Και τωρα πως ρουταρουμε περναμε recovery να ξεκινησω να φλασαρω ρομ?μια βοηθεια σας παρακαλω

Στο ποστ #253 θα τα βρεις όλα.

Αλήθεια σε σχέση με το note 3 πώς σου φαίνεται το G3;

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ #253 θα τα βρεις όλα.

Αλήθεια σε σχέση με το note 3 πώς σου φαίνεται το G3;

 

Αρκετα αργο να σου πω την αληθεια σε σχεση με το πως ειχα το νοτε..θα σου πω βεβαια οταν φλασαρω μια καλη ρομ..δωστε καμια πληροφορια ψαχνω ρομ απλη σταθερη χωρις πολλα πολλα και με καλη διάρκεια μπατσριας διοτι θα το χρησιμοποιω μονο για τηλεφωνα μνματα και λιγο browsing στο διάλειμμα στην δουλεια..ολα τα αλλα τα κανω με το g pad:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση απο τo twrp γιατι εγω εχω την twrp-2.8.0.0_d855. Υπαρχει και αλλη?

 

2.8.3.0 είναι η τελευταία. Θα την βρεις στο xda

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.παιδες κατα την γνωμη σας αξιζει η ολη διαδικασια για να αφησω την μαμα λολιπoπ και να κανω downgrade σε kk για να ρουταρω και να περασω custom rom?υπαρχει καμια καλη ρομ που να ειναι άδεια απο bloatware stable και με καλη μπαταρία και αν ναι πια κατα τη γνωμη σας?παντως το κινητο το πηρα χθες προερχομενος απο νοτε 3 που ειχα και σε αυτο λολλιποπ και αντιμετωπιζω αρκετες φορες λαγκαρισματα..τι λετε να ρουταρω?φοβαμαι για εγγυηση κτλπ γιατι ειναι μολις μιας βδομαδας..
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Κι εγώ μολις χτες παρέλαβα, και δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Χρονια αποχης από το λειτουργικό. Δεν ξέρω τι να κάνω, να περάσω λολιποπ η να ρουταρω να ξεφορτωθώ την σαβούρα της συσκευής; οτα δεν μου έχει έρθει η ενημερωση, πρέπει να το συνδεσω σε pc;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.παιδες κατα την γνωμη σας αξιζει η ολη διαδικασια για να αφησω την μαμα λολιπoπ και να κανω downgrade σε kk για να ρουταρω και να περασω custom rom?υπαρχει καμια καλη ρομ που να ειναι άδεια απο bloatware stable και με καλη μπαταρία και αν ναι πια κατα τη γνωμη σας?παντως το κινητο το πηρα χθες προερχομενος απο νοτε 3 που ειχα και σε αυτο λολλιποπ και αντιμετωπιζω αρκετες φορες λαγκαρισματα..τι λετε να ρουταρω?φοβαμαι για εγγυηση κτλπ γιατι ειναι μολις μιας βδομαδας..

 

Εγγύηση δεν είναι όπως στα Sammy με knox. Οποιαδήποτε στιγμή γυρνάς σε στοκ εντελώς και δεν έχεις θέμα.

Τώρα αν αξίζει αυτό είναι υποκειμενικό. Για μένα no root no go. Άρα στοκ εντελώς lollipop δεν παίζει καθώς δεν ρουτάρεται. Άρα υποχρεωτική η custom rom.

Επίσης το κινητό με lollipop πετάει. Άρα πάλι το να μείνω με kitkat δεν με ψήνει.

2 λόγοι λοιπόν για custom. Τώρα για σταθερή. Εμένα η Android Now 8.3 είναι μια χαρά σταθερότατη. 5 SOT από μπαταρία οπότε είμαι ικανοποιημένος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, χωρις εξωτερικο προγραμμα, υπαρχει τροπος να κανω streeming μεσω wifi video απ το κινητο στην tv?

Δεν εννοω να βλεπω ολη την οθονη του κινητου στην tv αλλα μονο το video. Ειμαι με android Now 8.0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2.8.4.0 ειναι η τελευταία.

Ναι το πρόσεξα αφού ποσταρα. Παρασκευή που κατέβασα ήταν 2.8.3.0.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν είναι όπως στα Sammy με knox. Οποιαδήποτε στιγμή γυρνάς σε στοκ εντελώς και δεν έχεις θέμα.

Τώρα αν αξίζει αυτό είναι υποκειμενικό. Για μένα no root no go. Άρα στοκ εντελώς lollipop δεν παίζει καθώς δεν ρουτάρεται. Άρα υποχρεωτική η custom rom.

Επίσης το κινητό με lollipop πετάει. Άρα πάλι το να μείνω με kitkat δεν με ψήνει.

2 λόγοι λοιπόν για custom. Τώρα για σταθερή. Εμένα η Android Now 8.3 είναι μια χαρά σταθερότατη. 5 SOT από μπαταρία οπότε είμαι ικανοποιημένος.

 

Σωστος..κοιτα ειμαι με lp 5sot βγαζω ανετα greenify τα βασικα τα κανω και χωρις ρουτ πλεον + οτι βαριεμαι παλι ολη τη διαδικασια μιας και αλλαζω ανα 2μηνο συσκευη και παντα την ρουταρω αρα καθομαι στα αυγα μου χεχε..παντως τα εχει τα ψιλολαγκαρισματακια του να πουμε την αληθεια και για εναν περιεργο λογο η οθονη του νοτε 3 μου φαινοταν πιο καλη

 

Υγ εβαλα spigen slim armor λευκη το τηλεφωνο ειναι κ...α

Link to comment
Share on other sites

Σωστος..κοιτα ειμαι με lp 5sot βγαζω ανετα greenify τα βασικα τα κανω και χωρις ρουτ πλεον + οτι βαριεμαι παλι ολη τη διαδικασια μιας και αλλαζω ανα 2μηνο συσκευη και παντα την ρουταρω αρα καθομαι στα αυγα μου χεχε..παντως τα εχει τα ψιλολαγκαρισματακια του να πουμε την αληθεια και για εναν περιεργο λογο η οθονη του νοτε 3 μου φαινοταν πιο καλη

 

Υγ εβαλα spigen slim armor λευκη το τηλεφωνο ειναι κ...α

Εγώ δεν βλέπω πουθενά πάντως λαγκαρισματακια. Ίσως φταίει ότι έχω nova. Δεν γνωρίζω να σου πω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπο να φλασσαρεις κερνελ η recovery μεσo adb με εντολες?

Τι αρχεια χρειαζεται? Μπορει καποιος να βοηθησει λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, χωρις εξωτερικο προγραμμα, υπαρχει τροπος να κανω streeming μεσω wifi video απ το κινητο στην tv?

Δεν εννοω να βλεπω ολη την οθονη του κινητου στην tv αλλα μονο το video. Ειμαι με android Now 8.0

 

όταν αναπαράγεται ένα βίντεο πάνω δεξιά και δίπλα από τις τρεις τελιτσες έχει ενα εικονίδιο πάτησε το και θα εμφανιστούν η διαθέσιμες συσκευές,αρκεί η tv να είναι smart

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...