Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 ώρες με Android Now HD 8.3 με clean install και έχει φάει δύο παγωματα σε σημείο που μόνο με βγαλσιμο της μπαταρίας ξεκόλλησε..Μια στο Facebook και μια στην συλλογή με τις φωτογραφίες..

 

Από Πέμπτη πρωί με την ίδια και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Ταχύτατη και σταθερή. Με 7.4 είχα τέτοια θέματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ΑΝ (εχω 8) ειχε κανεις force close στο settings?

 

Με 7.4 είχα μόνο αλλά μετά πήγα αμέσως σε 8.3

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με 8. Γενικα ολες του οι ROM εχουν τα θεματακια τους (πχ εμενα τρωει κατι FC στο Home αρκετα συχνα) και το να βγαζεις καθε βδομαδα και απο μια εκδοση δεν ειναι και το καλυτερο, ειδικα αν κανεις clean install παντα (το σωστο δλδ). Και εχω αρχισει και στραβωνω πολυ με τον τυπο σε σημειο να θελω να κανω register στο πολωνικο site που γραφει τωρα μονο για να του τα χωσω. Αν υπηρχε καποια αλλη εξισου καλη επιλογη, σιγουρα θα την αλλαζα γιατι ο τυπος ειναι πολυ ενοχλητικος. Δεν μιλαει γρι αγγλικα, οταν απανταει απανταει για να τα χωσει, συνεχεια λεει οτι ολα τα post ειναι offtopic (αληθεια τι ειναι τελικα ontopic σε ενα topic για μια ρομ που φτιαχνει μονος του?), ειναι προσβλητικος, εφτασε σε σημειο μεχρι και να απειλησει καποιον οτι θα φτιαξει μια ρομ που θα του καταστρεψει τη συσκευη αν δεν σταματησει να γραφει στο τοπικ του. Δεν ειναι τυχαιο οτι και στο xda και στο πολωνικο, συνεχιζει και θεωρει οτι ολοι γραφουν offtopic, ουτε οτι ειναι ο μονος σε ολοκληρο xda που εχει και καλα μονιμως προβληματα με τα μηνυματα που γραφονται. Πραγματικα δεν καταλαβαινω πως καποιοι (εκ των οποιων και καποιοι Ελληνες τον υμνουν)...

 

ps. ναι ειμαι offtopic απλα απορω πως τον εκθιεαζετε καποιοι οταν ο τυπος ειναι τοσο αλλαζονικος ενω ξεκαθαρα ΔΕΝ ειναι απ τους καλους developers (οσοι ειναι παλιοι στο xda ξερουν οτι ετσι ειναι). Απλα βρηκε κενο σε ενα handset που ακομα δεν εχει αξιολογο development (και ειδικα απο τους γνωστους xda developers) και το εκμεταλλευεται...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με 8. Γενικα ολες του οι ROM εχουν τα θεματακια τους (πχ εμενα τρωει κατι FC στο Home αρκετα συχνα) και το να βγαζεις καθε βδομαδα και απο μια εκδοση δεν ειναι και το καλυτερο, ειδικα αν κανεις clean install παντα (το σωστο δλδ). Και εχω αρχισει και στραβωνω πολυ με τον τυπο σε σημειο να θελω να κανω register στο πολωνικο site που γραφει τωρα μονο για να του τα χωσω. Αν υπηρχε καποια αλλη εξισου καλη επιλογη, σιγουρα θα την αλλαζα γιατι ο τυπος ειναι πολυ ενοχλητικος. Δεν μιλαει γρι αγγλικα, οταν απανταει απανταει για να τα χωσει, συνεχεια λεει οτι ολα τα post ειναι offtopic (αληθεια τι ειναι τελικα ontopic σε ενα topic για μια ρομ που φτιαχνει μονος του?), ειναι προσβλητικος, εφτασε σε σημειο μεχρι και να απειλησει καποιον οτι θα φτιαξει μια ρομ που θα του καταστρεψει τη συσκευη αν δεν σταματησει να γραφει στο τοπικ του. Δεν ειναι τυχαιο οτι και στο xda και στο πολωνικο, συνεχιζει και θεωρει οτι ολοι γραφουν offtopic, ουτε οτι ειναι ο μονος σε ολοκληρο xda που εχει και καλα μονιμως προβληματα με τα μηνυματα που γραφονται. Πραγματικα δεν καταλαβαινω πως καποιοι (εκ των οποιων και καποιοι Ελληνες τον υμνουν)...

 

ps. ναι ειμαι offtopic απλα απορω πως τον εκθιεαζετε καποιοι οταν ο τυπος ειναι τοσο αλλαζονικος ενω ξεκαθαρα ΔΕΝ ειναι απ τους καλους developers (οσοι ειναι παλιοι στο xda ξερουν οτι ετσι ειναι). Απλα βρηκε κενο σε ενα handset που ακομα δεν εχει αξιολογο development (και ειδικα απο τους γνωστους xda developers) και το εκμεταλλευεται...

 

σύμφωνα απόλυτα μαζί σου και πιστεύω ότι έχει φτιάξει μια rom που την έχει γεμίσει με παραπάνω bloatware και παραπάνω βάρος ενώ έπρεπε να κάνει ακριβώς το αντίθετο

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με 8. Γενικα ολες του οι ROM εχουν τα θεματακια τους (πχ εμενα τρωει κατι FC στο Home αρκετα συχνα) και το να βγαζεις καθε βδομαδα και απο μια εκδοση δεν ειναι και το καλυτερο, ειδικα αν κανεις clean install παντα (το σωστο δλδ). Και εχω αρχισει και στραβωνω πολυ με τον τυπο σε σημειο να θελω να κανω register στο πολωνικο site που γραφει τωρα μονο για να του τα χωσω. Αν υπηρχε καποια αλλη εξισου καλη επιλογη, σιγουρα θα την αλλαζα γιατι ο τυπος ειναι πολυ ενοχλητικος. Δεν μιλαει γρι αγγλικα, οταν απανταει απανταει για να τα χωσει, συνεχεια λεει οτι ολα τα post ειναι offtopic (αληθεια τι ειναι τελικα ontopic σε ενα topic για μια ρομ που φτιαχνει μονος του?), ειναι προσβλητικος, εφτασε σε σημειο μεχρι και να απειλησει καποιον οτι θα φτιαξει μια ρομ που θα του καταστρεψει τη συσκευη αν δεν σταματησει να γραφει στο τοπικ του. Δεν ειναι τυχαιο οτι και στο xda και στο πολωνικο, συνεχιζει και θεωρει οτι ολοι γραφουν offtopic, ουτε οτι ειναι ο μονος σε ολοκληρο xda που εχει και καλα μονιμως προβληματα με τα μηνυματα που γραφονται. Πραγματικα δεν καταλαβαινω πως καποιοι (εκ των οποιων και καποιοι Ελληνες τον υμνουν)...

 

ps. ναι ειμαι offtopic απλα απορω πως τον εκθιεαζετε καποιοι οταν ο τυπος ειναι τοσο αλλαζονικος ενω ξεκαθαρα ΔΕΝ ειναι απ τους καλους developers (οσοι ειναι παλιοι στο xda ξερουν οτι ετσι ειναι). Απλα βρηκε κενο σε ενα handset που ακομα δεν εχει αξιολογο development (και ειδικα απο τους γνωστους xda developers) και το εκμεταλλευεται...

 

εγω μια φορα τον φλασαρα ειδα ποσα bugs ειχε και τον εστειλα.μου την εσπασε ο τροπος που μιλαει λες και ποιος ειναι τεσπα.σοβαρος ντεβ που ξερει πολυ καλα ειναι ο κλουντιφα αλλα βεν βγαζει απτειτ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με την 8.3

Να δοκιμάσω του κλουντι,την έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα απόλυτα μαζί σου και πιστεύω ότι έχει φτιάξει μια rom που την έχει γεμίσει με παραπάνω bloatware και παραπάνω βάρος ενώ έπρεπε να κάνει ακριβώς το αντίθετο

 

Ισχυει ακριβως αυτο που λες. Ειδικα στη τελευταια εχει ξεφυγει εντελως. Επισης εμενα προσωπικα μου φαινεται πολυ χειροτερη σε μπαταρια απ οτι η stock kitkat που ειχα πριν. Απορω πραγματικα με οσους μιλανε για εξαιρετικη μπαταρια.

 

 

εγω μια φορα τον φλασαρα ειδα ποσα bugs ειχε και τον εστειλα.μου την εσπασε ο τροπος που μιλαει λες και ποιος ειναι τεσπα.σοβαρος ντεβ που ξερει πολυ καλα ειναι ο κλουντιφα αλλα βεν βγαζει απτειτ ευκολα

 

Καλα κανει και δεν βγαζει συνεχεια updates, σημαινει οτι λειτουργουν σωστα οι ρομ του. Παντως η τελευταια του (2.0) πρεπει να γινει συντομα updated γιατι εχει αρκετα θεματακια. Αν δωσει update εφυγα για Cloudy εγω...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μολις σημερα πηρα και γω το G3.

Παρακαλω μια ερωτηση.

Ξερω οτι με lolipop δεν ρουταρεται. Αυτο αλλαξε η ισχυει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι την χάνεις αλλα ξαναγυρνάς εύκολα σε στοκ αν χρειαστέι.Δεν υπάρχει κάποιος counter η το knox π.χ που να μετράει τα flash κ.τ.λ

 

Βήμα πρώτο εδώ

Firmware kit kat κατεβάζεις απο εδώ

Επόμενο βήμα εδώ

 

Κ αυτό σαν tutorial που μπορεί να σε βοηθήσει...

 

Μετά βάζεις οποια custom νομίζεις εσύ :)

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πιο firmaware να κατεβασω της 4,4???ειναι γερμανικο το τηλεφωνο 32gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μολις σημερα πηρα και γω το G3.

Παρακαλω μια ερωτηση.

Ξερω οτι με lolipop δεν ρουταρεται. Αυτο αλλαξε η ισχυει ακομα?

Δεν ρουταρετε ακομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρουταρετε ακομα

 

οχι δεν αλλαξε

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Ρε παιδες εγω που εχω το ιταλικο σε 32gb εκδοση ποια kit kat πρεπεει να κατεβασω?

Στο link δεν λεει για 32gb και 16gb.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε androidnow 8.4

 

Παιδια μια ερωτηση.

Αυτη η ρομ εχει την εφαρμογη που μετραει τα βηματα κτλ διοτι καγκουριλα μεν αλλα μου αρεσει.

Οταν την φλασσαρεις πρεπει να ρουταρεις μεσο recovery? η εχει ροοτ κανονικα?

Εχεις κανενα link?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Οταν την φλασσαρεις πρεπει να ρουταρεις μεσο recovery? η εχει ροοτ κανονικα?

Εχεις κανενα link?

Η rom αυτη ειναι custom, αρα zip αρχειο που φλασαρεται με recovery και oχι flash tool!! Επομενως πρεπει να εχεις custom recovery για να τη βαλεις...... εννοειται βεβαια ειναι root, αλλα το θεμα ειναι οτι για την περασεις πρεπει να εισαι ηδη root ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω απλα ρωταω διοτι τωρα τελευταια που εβαλα μια lolipop σε ενα S3 ηθελε μετα να την κανω ρουτ απο το recovery και να φλασσαρω ενα zip για το super user.

Βγηκε οντως καινουρια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε androidnow 8.4
Αρχοντα που την βρηκες???Εψαξα τωρα αλλα δεν μπορω να την βρω...Μονο την 8.3 βρισκω..
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε androidnow 8.4

 

Που ειναι ανεβασμενη?

Εδω δεν ειναι... http://forum.androidnow.pl/threads/7604-%E2%98%85-AndroidNow-HD-8-3-SE-%E2%98%85-D855-New-LRX21R-V20F-Lollipop

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω απλα ρωταω διοτι τωρα τελευταια που εβαλα μια lolipop σε ενα S3 ηθελε μετα να την κανω ρουτ απο το recovery και να φλασσαρω ενα zip για το super user.

Ναι σ' αυτο δεν εχεις (τελείως) αδικο, καποιες φορες ο dev σε προτρεπει να φλασαρεις το zip αρχειο του superSU για να εχεις δικαιωματα "υπερχρηστη" αλλα η rom συνηθως ειναι pre-root....

Link to comment
Share on other sites

Στην android now υπαρχει καποιο link μεμονομενο 8.3 ολοκληρομενο? η μονο 8.2 +update 8.3?

Όπως τα βλέπεις. Μόνο update καθώς ουσιαστικά απλά προσθέτει κάτι και δεν αλλάζει τπτ άλλο.

Όσο για το ρουτ, εγώ πάντα φλασαρω το τελευταίο superSU πριν κάνω reboot.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Οσοι εχετε ΑΝ υπαρχει τροπος να επαναφερεις το call merge γιατι μονο το call record βλεπω και με menu button δεν εμφανιζεται. Το χρησιμοποιω συχνα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μία ερώτηση...

Πέρασα την gyanomod 12 άλα δεν είναι root

Μπορεί να μου πει κάποιος με ποιόν συνδιασμό κουμπιών μπορώ να μπω σε recovery μενού;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...