Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντα ότι περνάω είναι με clean install. Ποτέ dirty και πάντα χωρίς ανάκτηση δεδομένων. Το αφήνω να κάνει μόνο του restore από το Play store. Ως πρώτη άποψη για την lam hoang 2.2 έχω ότι είνια λίγο πιο ζεστό. Drains δεν βλέπω αλλά δεν έχω κλείσει καλά καλά 24h. Θα πάω και ταξίδι τώρα οπότε με το καλό από Πέμπτη θα έχω νεότερα και γενικά πως συμπεριφέρεται.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.να ρωτησω.τα thermal modes πρπεει να τα ξαναφλασαρεις αλλαζοντας ρομ?ή παραμενουν? (κατα λαθος το εγραψα και στο νημα #επίσημο#)
Link to comment
Share on other sites

Και μένα την ίδια αίσθηση μου δίνει η νέα LAM 2.2.

Ακόμα και με το νέο CCT MOD RC5, το 75αρι, ποτ βάζω σε όλες τις rom μου, ανεβάζει πολύ εύκολα και καίει. Ως τώρα μόνο cloudyG3 μου έχει κάτσει καλά. Με βλέπω να δοκιμάζω κάποια άλλη stock based. Θα το αφήσω τώρα 3-4 ημέρες να κάνω μερικούς κύκλους και τεστ και θα δούμε.

 

Η θερμοκρασία ανεβαίνει να επισημάνω με wifi και ρύθμιση δικτύων 2g μόνο που θα έπρεπε να είναι πιο κρύο από το να είχα δεδομένα και κάποια αυτόματη ρύθμιση 3g ή 4g.

 

βαλε το 65rc5 κaθοταν καλυτερα σε stock απο το 75. το 75 ειναι πιο πολυ για τις aosp γιατι ειναι φτιαγμενο με βαση rr και blisspop roms. το 65 ισως να δεις διαφορα ετσι νομιζω θα κατσει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

βαλε το 65rc5 κaθοταν καλυτερα σε stock απο το 75. το 75 ειναι πιο πολυ για τις aosp γιατι ειναι φτιαγμενο με βαση rr και blisspop roms. το 65 ισως να δεις διαφορα ετσι νομιζω θα κατσει καλυτερα.

 

Η σύγκριση είναι με cloudyG3 και lamhoang 2.1 πάλι με το 75αρι mod... Εκεί δεν είχα θέμα κανένα. Άρα προφανώς είναι θέμα της rom. Αν και τώρα δεν μου ζεσταίνεται αλλά θέλει περισσότερο testing

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις να με βοηθησει ..?? λοιπον αντεγραψα το αρχειο lgsystemui.apk στο pv μου. για να κανω μια τροποποιηση σε ενα αρχειο που εχει μεσα. το εκανα αποσυμπιεση μου εμφανισε 3 φακελους- εκανα την τροποποιηση που ηθελα αλλα τωρα θελω να ενωσω ξανα τους 3 φακελους και να τους κανω ενα apk. για να περασω ξανα το αρχειο στο κινητο.! Ξερει κανεις πως γινετε αυτο? με ποιο προγραμματακι μπορω να το κανω?

 

για αυτο εδω παιδια ξερει κανεις πως γινεε να με βοηθησει..?? κατεβασα ενα προγραμματακι αλλα δν ξερω πως να το κανω........

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Υπαρχει καπου γρηγορο link να κατεβασω την τελευταια stock lollipop για Ελλαδα? Βρηκα ενα απο XDA αλλα κατεβαζει με 50kb και θελει 8 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

για αυτο εδω παιδια ξερει κανεις πως γινεε να με βοηθησει..?? κατεβασα ενα προγραμματακι αλλα δν ξερω πως να το κανω........

 

Με τι Πρόγραμμα το αποσυμπίεσες;

Απλό extract ή reverse engineering;;

Τι τροποποίηση έκανες;;

Αν έκανες απλό extract και άλλαξες μόνο εικόνες,θα δημιουργήθηκε ένας φάκελος με το όνομα της εφαρμογής και μέσα του διάφορα αρχεία και φάκελοι.. κάνε συμπίεση τον φάκελο που δημιουργήθηκε μετά την αποσυμπίεση και άλλαξε την κατάληξη .zip σε .apk

Ριχτο στην sd/κατέβασε την εφαρμογή zipsigner/κάνε την sign/θα δημιουργηθεί μια νέα δεύτερη με την λέξη sign στο αρχικό όνομα/κάνε την μετονομασία όπως η αρχική και είσαι έτοιμος

 

Για πολύπλοκη τροποποίηση εφαρμογής(αλλαγές κώδικα) θες reverse engineering tool

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1755243

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Με τι Πρόγραμμα το αποσυμπίεσες;

Απλό extract ή reverse engineering;;

Τι τροποποίηση έκανες;;

Αν έκανες απλό extract και άλλαξες μόνο εικόνες,θα δημιουργήθηκε ένας φάκελος με το όνομα της εφαρμογής και μέσα του διάφορα αρχεία και φάκελοι.. κάνε συμπίεση τον φάκελο που δημιουργήθηκε μετά την αποσυμπίεση και άλλαξε την κατάληξη .zip σε .apk

Ριχτο στην sd/κατέβασε την εφαρμογή zipsigner/κάνε την sign/θα δημιουργηθεί μια νέα δεύτερη με την λέξη sign στο αρχικό όνομα/κάνε την μετονομασία όπως η αρχική και είσαι έτοιμος

 

Για πολύπλοκη τροποποίηση εφαρμογής(αλλαγές κώδικα) θες reverse engineering tool

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1755243

λοιπον το αποσυμπιεσα με το 7zip. ναι απλο extract εκανα μπραβο..δημιουργηθηκαν 3 φακελοι και 3 σκετa αρχεια. "ΜΕΤΑ ΙΝF -res - system ui - ............"το δακιμασα να το κανω μετονομασια .εγινε νομζω αλλα δν το διαβαζε το κινητο.. θα κατεβασω την εφαρμογη που μου λες και θα ξαναπροσπαθησω....

 

ωχχχχχχ..τον @@@@πια φιλε.. δυστυχως λεει .com.android.systemui εχει σταματησει... τι κανω τωρα..?? ξαναφλασαρω..????? μην μου πεις...????

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το αποσυμπιεσα με το 7zip. ναι απλο extract εκανα μπραβο..δημιουργηθηκαν 3 φακελοι και 3 σκετa αρχεια. "ΜΕΤΑ ΙΝF -res - system ui - ............"το δακιμασα να το κανω μετονομασια .εγινε νομζω αλλα δν το διαβαζε το κινητο.. θα κατεβασω την εφαρμογη που μου λες και θα ξαναπροσπαθησω....

 

ωχχχχχχ..τον @@@@πια φιλε.. δυστυχως λεει .com.android.systemui εχει σταματησει... τι κανω τωρα..?? ξαναφλασαρω..????? μην μου πεις...????

 

Ναι

Μαζί με το πειραματικό system ui, να έχεις και το original όταν κάτι δεν πάει καλά

Τι θες να αλλάξεις;;

Είπαμε με απλό extract μπορείς μόνο να αλλάξεις εικονίδια του res

Για περισσότερα θες το tool στο link που σου παρέθεσα

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Μαζί με το πειραματικό system ui, να έχεις και το original όταν κάτι δεν πάει καλά

Τι θες να αλλάξεις;;

Είπαμε με απλό extract μπορείς μόνο να αλλάξεις εικονίδια του res

Για περισσότερα θες το tool στο link που σου παρέθεσα

 

Eνα αρχειο απλο εκανα αντικατασταση......και την εφαγα.. Αν σου στειλω τους φακελους μπορεις να μου το ενωσεις εσυ? Να το κανεις apk δηλ??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Eνα αρχειο απλο εκανα αντικατασταση......και την εφαγα.. Αν σου στειλω τους φακελους μπορεις να μου το ενωσεις εσυ? Να το κανεις apk δηλ??

 

Ποιό αρχείο;

Μήπως οι αλλαγές πρέπει να γραφτούν και στο resources.arsc;;

Γι αυτό σου λέω ξεκινά από την αρχή και κατέβασε το apktool που ότι αλλαγές κάνεις τις περνάει αυτόματα στο resources.arsc

Έχει και βίντεο στο youtube πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Keyguard circle clock.xml... Αυτό έκανα αντικατάσταση... Είναι μέσα στν φάκελο res/ layout/

Δυστυχώς το ξαναφλασαρα από την αρχη το κινητό....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Keyguard circle clock.xml... Αυτό έκανα αντικατάσταση... Είναι μέσα στν φάκελο res/ layout/

Δυστυχώς το ξαναφλασαρα από την αρχη το κινητό....

Γιατί ξαναφλάσαρες πάλι από την αρχή το κινητό;;

Μπορείς να έχεις δύο φλασάκια ένα με τo original systemUI και ένα με το τροποποιημένο όταν δεν δουλεύει το τροποποιημένο φλασάρεις το original

 

Σου έφτιαξα ένα sampe..

το κάνεις extract

Τοποθετείς στο system/priv-app/LGSystemUI φάκελο το LGSystemUI.apk

Zipάρεις και είναι έτοιμο για φλασάρισμα

 

Φτιάξε δύο ένα με το original και ένα με το τροποποιημένο..Απλώς στο original άλλαξε το sampe το όνομα ώστε να το ξεχωρίζεις

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξαναφλάσαρες πάλι από την αρχή το κινητό;;

Μπορείς να έχεις δύο φλασάκια ένα με τo original systemUI και ένα με το τροποποιημένο όταν δεν δουλεύει το τροποποιημένο φλασάρεις το original

 

Σου έφτιαξα ένα sampe..

το κάνεις extract

Τοποθετείς στο system/priv-app/LGSystemUI φάκελο το LGSystemUI.apk

Zipάρεις και είναι έτοιμο για φλασάρισμα

 

Φτιάξε δύο ένα με το original και ένα με το τροποποιημένο..Απλώς στο original άλλαξε το sampe το όνομα ώστε να το ξεχωρίζεις

Μα το θέμα όλο είναι ότι μέγα την λάθος εγκατάσταση μαυρισε η οθόνη. Δν έβλεπα του. Δν μπορούσα να κάνω του. Και μου έβγαζε συνεχώς το μήνυμα δυστυχώς το lgsystem ui σταμάτησε........το καλό αρχείο το είχα κρατήσει..αλλά δν μπορούσα να το ξαναβαλω. Σε ευχαριστώ πάντως. Από χτες ψαχνομαι να βρω πως δουλεύει αυτό το πρόγραμμα κ άκρη δν έβγαλα.........πολύ δύσκολο.. Καλημερες

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Μενού- ρυθμίσεις- Γενικές- χειρονομίες- Τρίτη επιλογη

 

όχι αυτό.λέω χωρίς να έχω κλήση, γενικά, να το γυρνάω ανάποδα και να μπαίνει στο mute

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου μολις χαλαρωσει Και φορτιστη μερικες φορες θα παει και ακομα καλυτερα φανταζομαι. απλα να προσεχεις το site της rr ανα δεκα μερες βγαζουν και updates. αν και εχει ειδοποιηση οταν βγαζουν update. πας σχετικα με το τηλεφωνο update Rom check for updates.

Μετά το χθεσινό update, που πάλι άργησε πάρα πολύ να εμφανίσει τις εφαρμογές, μαζί έχασα και το 777 kernel και την HTC κάμερα. Πρεπει να τα ξαναφλασαρω μετά από κάθε update? Εσένα σου κάνει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χθεσινό update, που πάλι άργησε πάρα πολύ να εμφανίσει τις εφαρμογές, μαζί έχασα και το 777 kernel και την HTC κάμερα. Πρεπει να τα ξαναφλασαρω μετά από κάθε update? Εσένα σου κάνει κάτι τέτοιο?

 

ναι ενοητε πρεπει να flasharis παλι, οταν κανεις update rom, η καθε rom περναει τα δικα της, kernel, modes, κεμερα κτλ. τα flasharis ξανα. για την καρτα δεν ξερω, δεν εχω καποιο θεμα. μαλων πρεπει να την κανεις κανα format την καρτα, και να δεις αν το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...