Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την laomh 2.2 φοραω τωρα.. Βασικά έχω την εντυπωση ότι μου ζεστενεται παραπάνω από ότι θα πρεπε.. + ότι η μπαταρία μου καταπινετε νεράκι..!!!

Την εχεις βαλει με clean install?

 

Eγω βεβαια δεν εχω εμπειρια απο προηγουμενες rom στο G3 αλλα μου αρεσει παρα πολυ και αυτο ηθελα να δω, κοντα στην stock,βαρεθηκα της pure android - aosp etc :lol:

Στα υπολοιπα, μολις την εβαλα μου συνδεθηκε και με τον υπολογιστη (usb-MTP) και ολα καλα.

Παντως σε σχεση με το OPO εναι μια ταχυτητα κατω σε γρηγοραδα-σβελταδα και στην αποκριση της οθονης και στο ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων κλπ:(

Μου αρεσει ομως παρα πολυ το μεγεθος-ποιοτητα και η rom-ui οποτε ισοπαλια βαζω αναμεσα στα δυο αυτα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καλη καμερα για aosp ειναι καλυτεροι απο του g3 βγαζει ιδιες ληψεις σε φως σαν το g3 αλα καλυτερες νυχτερινες +oτι μπορεις να πειραξεις τα παντα μεσα στην καμερα.flashare καμερα http://www.mediafire.com/download/8a0d1afyt7my6fe/HTC+M9+P-80512015.zip μετα το patch για resolution και 4Κ videos. https://docs.google.com/file/d/0B2JVEWKG9mnsYUI3VE1YM3Vib1U/edit?pli=1 και wipe catch & dalvic οπωσδηποτε. νομιζω θα σ αρεσει καλυτερα απο την stock σε νυχτερινες πιστευω δοκιμασε την. δεν νομιζω να σταματαει πια.

 

Την φλάσαρα με wipe cache/dalvik. Πολύ καλή η κάμερα. Αλλά για άλλη μια φορά, μετά το wipe εξαφανίστηκαν κάποιες εφαρμογές στην SD, αλλά μάλλον επανέρχονται αργά. Αυτήν τη στιγμή το Facebook ας πούμε που θυμάμαι ότι το μετέφερα είναι γκρι χρώμα και αν το πατήσω λέει ότι η εφαρμογή δεν υπάρχει. Στη λίστα των εφαρμογών SD σιγά σιγά έρχονται. Πραγματικά μου φαίνεται πολύ περίεργο. Έχει δέκα λεπτά που άνοιξα το κινητό, έχει σχεδόν full load, και "Φορτώνει" σιγά σιγά τις εφαρμογές. Αφού τις φορτώνει εν τέλει δεν υπάρχει πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Την φλάσαρα με wipe cache/dalvik. Πολύ καλή η κάμερα. Αλλά για άλλη μια φορά, μετά το wipe εξαφανίστηκαν κάποιες εφαρμογές στην SD, αλλά μάλλον επανέρχονται αργά. Αυτήν τη στιγμή το Facebook ας πούμε που θυμάμαι ότι το μετέφερα είναι γκρι χρώμα και αν το πατήσω λέει ότι η εφαρμογή δεν υπάρχει. Στη λίστα των εφαρμογών SD σιγά σιγά έρχονται. Πραγματικά μου φαίνεται πολύ περίεργο. Έχει δέκα λεπτά που άνοιξα το κινητό, έχει σχεδόν full load, και "Φορτώνει" σιγά σιγά τις εφαρμογές. Αφού τις φορτώνει εν τέλει δεν υπάρχει πρόβλημα :)

Κοιτα φιλε μου. Για καλύτερα αποτελεσματα θελει πρωτα format data οπου γραφεις yes και μετα ολα τα wipe εκτος external και otg

 

Αυτο που εκανες ειναι προχειρο και ισως γι αυτο έχεις θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου. Για καλύτερα αποτελεσματα θελει πρωτα format data οπου γραφεις yes και μετα ολα τα wipe εκτος external και otg

 

Αυτο που εκανες ειναι προχειρο και ισως γι αυτο έχεις θεματα.

 

Ναι όμως δεν θέλω να χάσω τις εφαρμογές που έχω. Δεν μπορώ καθημερινά, πχ με κάθε nightly, να κάνω wipe τα πάντα. :p Τώρα συγκεκριμένα για την κάμερα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις να με βοηθησει ..?? λοιπον αντεγραψα το αρχειο lgsystemui.apk στο pv μου. για να κανω μια τροποποιηση σε ενα αρχειο που εχει μεσα. το εκανα αποσυμπιεση μου εμφανισε 3 φακελους- εκανα την τροποποιηση που ηθελα αλλα τωρα θελω να ενωσω ξανα τους 3 φακελους και να τους κανω ενα apk. για να περασω ξανα το αρχειο στο κινητο.! Ξερει κανεις πως γινετε αυτο? με ποιο προγραμματακι μπορω να το κανω?

Για αυτό εδώ που Ρώτησα γνωρίζει κάποιος να μου πει πως θα το κάνω..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εδώ που Ρώτησα γνωρίζει κάποιος να μου πει πως θα το κάνω..???

 

Λογικά πρέπει να το ξανακάνεις rebuild. Στα γρήγορα που έψαξα, νομίζω αυτό θα σε βοηθήσει. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=890199

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου. Για καλύτερα αποτελεσματα θελει πρωτα format data οπου γραφεις yes και μετα ολα τα wipe εκτος external και otg

 

Αυτο που εκανες ειναι προχειρο και ισως γι αυτο έχεις θεματα.

 

πιθανο να θελει ενα format η καρτα, μπορει να ειναι πολυ μπουκωμενη γιαυτο, πριν κανεις format βαλε το προγραμμα kernel audiotor πηγαινε settings io/sheduler και πες μου στο sheduler τη επιλογες εχει πρεπει να εχει row cfg Και πεσμου τη τι αλλα εχει

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να το ξανακάνεις rebuild. Στα γρήγορα που έψαξα, νομίζω αυτό θα σε βοηθήσει. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=890199

 

Ευχαριστώ πολύ φιλέ.. Θα το δοκίμασω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πιθανο να θελει ενα format η καρτα, μπορει να ειναι πολυ μπουκωμενη γιαυτο, πριν κανεις format βαλε το προγραμμα kernel audiotor πηγαινε settings io/sheduler και πες μου στο sheduler τη επιλογες εχει πρεπει να εχει row cfg Και πεσμου τη τι αλλα εχει

 

Να αλλάξω το external σε cfg?

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω το external σε cfg?

 

ναι cfg και ταχυτητα 896kb σε ολα πανω κατω. apply on boot καντο, και θα δεις την την αλλη φορα αν ενιωσε.

Link to comment
Share on other sites

ναι cfg και ταχυτητα 896kb σε ολα πανω κατω. apply on boot καντο, και θα δεις την την αλλη φορα αν ενιωσε.

 

Ωραία! :D Στο update αύριο θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! :D Στο update αύριο θα φανεί.

 

αλλιως κανα format μικροπραγμα ειναι εκανες ολα τα αλλα που αξιζουν καπως θα φτιαχτει

Link to comment
Share on other sites

αλλιως κανα format μικροπραγμα ειναι εκανες ολα τα αλλα που αξιζουν καπως θα φτιαχτει

 

Οκ. Δεν είναι και τόσο ενοχλητικό. Αν συνεχίσει θα φροντίσω να κάνω update πριν κοιμηθώ ας πούμε. Εφόσον με το σημερινό update λύθηκε το πρόβλημα της αργης φόρτισης δεν έμεινε και κάποιο πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Δεν είναι και τόσο ενοχλητικό. Αν συνεχίσει θα φροντίσω να κάνω update πριν κοιμηθώ ας πούμε. Εφόσον με το σημερινό update λύθηκε το πρόβλημα της αργης φόρτισης δεν έμεινε και κάποιο πολύ σοβαρό πρόβλημα.

 

ναι χλρ κανε κανα test να μου πεις εντυπωσεις απο την Rom, οταν χαλαρωση πολα τραβηξε σημερα, εγω παντως rr+75rc5 mode+fps+htc camera, ειμαι υπερκαλυμενος καθονται τελεια στο κινητο + των Kernel

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

ναι χλρ κανε κανα test να μου πεις εντυπωσεις απο την Rom, οταν χαλαρωση πολα τραβηξε σημερα, εγω παντως rr+75rc5 mode+fps+htc camera, ειμαι υπερκαλυμενος καθονται τελεια στο κινητο

Γενικά από την Πέμπτη 2 φορες την μέρα άλλαζε ρομ. Αυτή έκατσε καλά. Θα δούμε μες στην εβδομάδα με κανονική χρήση.

Σε ευχαριστώ για όλα πάντως. Η συσκευή αναστήθηκε :p

Link to comment
Share on other sites

Γενικά από την Πέμπτη 2 φορες την μέρα άλλαζε ρομ. Αυτή έκατσε καλά. Θα δούμε μες στην εβδομάδα με κανονική χρήση.

Σε ευχαριστώ για όλα πάντως. Η συσκευή αναστήθηκε :p

 

τιποτα φιλε μου μολις χαλαρωσει Και φορτιστη μερικες φορες θα παει και ακομα καλυτερα φανταζομαι. απλα να προσεχεις το site της rr ανα δεκα μερες βγαζουν και updates. αν και εχει ειδοποιηση οταν βγαζουν update. πας σχετικα με το τηλεφωνο update Rom check for updates.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου μολις χαλαρωσει Και φορτιστη μερικες φορες θα παει και ακομα καλυτερα φανταζομαι. απλα να προσεχεις το site της rr ανα δεκα μερες βγαζουν και updates. αν και εχει ειδοποιηση οταν βγαζουν update. πας σχετικα με το τηλεφωνο update Rom check for updates.

Το έχω βάλει να τσεκάρει 2 φορές τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη RR και εχω θεματα με την 64GB εξωτ.καρτα μου.μια την βλεπει και μια οχι:cry:.....

Κάνε ένα backup τα αρχεία σου και δοκίμασε να κάνεις format την κάρτα μέσα από τη ρομ. Μπορεί να αλλάξει κάτι. Αλλιώς κάνε λίγο υπομονή και περίμενε update. Εμένα ότι προβλήματα είχε την πρώτη μέρα λύθηκαν με το πρώτο update.

Link to comment
Share on other sites

Την laomh 2.2 φοραω τωρα.. Βασικά έχω την εντυπωση ότι μου ζεστενεται παραπάνω από ότι θα πρεπε.. + ότι η μπαταρία μου καταπινετε νεράκι..!!!

 

Την εχεις βαλει με clean install?

 

Eγω βεβαια δεν εχω εμπειρια απο προηγουμενες rom στο G3 αλλα μου αρεσει παρα πολυ και αυτο ηθελα να δω, κοντα στην stock,βαρεθηκα της pure android - aosp etc :lol:

Στα υπολοιπα, μολις την εβαλα μου συνδεθηκε και με τον υπολογιστη (usb-MTP) και ολα καλα.

Παντως σε σχεση με το OPO εναι μια ταχυτητα κατω σε γρηγοραδα-σβελταδα και στην αποκριση της οθονης και στο ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων κλπ:(

Μου αρεσει ομως παρα πολυ το μεγεθος-ποιοτητα και η rom-ui οποτε ισοπαλια βαζω αναμεσα στα δυο αυτα!

 

Και μένα την ίδια αίσθηση μου δίνει η νέα LAM 2.2.

Ακόμα και με το νέο CCT MOD RC5, το 75αρι, ποτ βάζω σε όλες τις rom μου, ανεβάζει πολύ εύκολα και καίει. Ως τώρα μόνο cloudyG3 μου έχει κάτσει καλά. Με βλέπω να δοκιμάζω κάποια άλλη stock based. Θα το αφήσω τώρα 3-4 ημέρες να κάνω μερικούς κύκλους και τεστ και θα δούμε.

 

Η θερμοκρασία ανεβαίνει να επισημάνω με wifi και ρύθμιση δικτύων 2g μόνο που θα έπρεπε να είναι πιο κρύο από το να είχα δεδομένα και κάποια αυτόματη ρύθμιση 3g ή 4g.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ κόλλησα με 20p prerooted.Είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει στο κινητό ως τώρα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εγώ κόλλησα με 20p prerooted.Είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει στο κινητό ως τώρα.

 

Εχουμε φτάσει στην 20p και η lg έχει δώσει επίσημα μόνο την 20h??

Link to comment
Share on other sites

Lamhoang 2.1 να κανω την μεταβαση στη 2.2 ή δεν αξιζει??ΕΙδα ενα παλικαρι να λεει οτι υπερθερμενεται αρκετα και εμφανιζονται πολλα drains..Καποιος αλλος να μας πει κατι παραπάνω??
Link to comment
Share on other sites

Lamhoang 2.1 να κανω την μεταβαση στη 2.2 ή δεν αξιζει??ΕΙδα ενα παλικαρι να λεει οτι υπερθερμενεται αρκετα και εμφανιζονται πολλα drains..Καποιος αλλος να μας πει κατι παραπάνω??

Κοιτα αν φιλε μου δεν κανεις clean install ολα ειναι πιθανα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτάσει στην 20p και η lg έχει δώσει επίσημα μόνο την 20h??

 

και να την δώσει δεν πρόκειται να την βάλω, πάλι καστομ θα έχω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...