Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτοιμο πέρασα και το αρχείο και δεν μου εμφάνισε το μήνυμα

Τι έκανα με αυτό το αρχείο δηλαδή Τώρα για να καταλάβω ; :ρ

Αυτο έχει να κανει με την προέλευση. Για καποιο λογο το cust partition πειραχθηκε και δεν αναγνωριζονταν σωστα η συσκευη.

Χωρα κτλ.

Ετσι με αυτο το επανεφερες και εισαι οκ. Συνήθως στις νεες custom rom το βάζουν να φλασσαρεται και αυτο για να μην υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξανά με g3 αυτή τη φορά 32gb παρτίδα 501 ,θέλω ένα οδηγό για root,custom recovery και αν έχετε κάποια custom rom και custom kernel να μου προτείνεται.Είμαι σε lollipop:o
Link to comment
Share on other sites

Ξανά με g3 αυτή τη φορά 32gb παρτίδα 501 ,θέλω ένα οδηγό για root,custom recovery και αν έχετε κάποια custom rom και custom kernel να μου προτείνεται.Είμαι σε lollipop:o

 

Καλως μας ξανα βρηκες... Ροοτ απο xda πολυ ευκολα oneclick απο υπολογιστη. Recovery κατεβασε το auto rec for g3 και ρομ mokee official 5.0.2 .... Πως και ξαναγυρισες?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλως μας ξανα βρηκες... Ροοτ απο xda πολυ ευκολα oneclick απο υπολογιστη. Recovery κατεβασε το auto rec for g3 και ρομ mokee official 5.0.2 .... Πως και ξαναγυρισες?

Ευχαριστώ!λόγο κάμερας και εμφάνισης κυρίως:pΜπορω απόlollipop να κάνω κατευθείαν ρουτ ξεκλειδώνει ο bootloader;custom kernel χρησιμοποιείται καθόλου;η mokee είναι aosp;

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!λόγο κάμερας και εμφάνισης κυρίως:pΜπορω απόlollipop να κάνω κατευθείαν ρουτ ξεκλειδώνει ο bootloader;custom kernel χρησιμοποιείται καθόλου;η mokee είναι aosp;

 

Εγω ακολουθησα απλα ροοτ-> auto rec-> custom rom.... Πολυ απλο....δεν ξερω τι παιζει με τιν bootloader ακριβως για να σου εξηγησω.... Εγω δεν βρισκω αναγκη για custom kernel.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακολουθησα απλα ροοτ-> auto rec-> custom rom.... Πολυ απλο....δεν ξερω τι παιζει με τιν bootloader ακριβως για να σου εξηγησω.... Εγω δεν βρισκω αναγκη για custom kernel.

Αυτή η rom είναι aosp που μου λες πως τα πάει από μπαταρία;επίσης ξέρω οτι στις aosp έχει θέμα η κάμερα πως το έλυσες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η rom είναι aosp που μου λες πως τα πάει από μπαταρία;επίσης ξέρω οτι στις aosp έχει θέμα η κάμερα πως το έλυσες;

 

Μπαταρια σημερα με περιπου 75-80% φωτεινοτητα εβγαλε περιπου 3.30 ωρες μεχρι να παει 20.... Ενταξει με στοκ νομιζω ειναι καλυτερη... Δεν ξερω πραγματικα αν αξιζει τοσο οσο λενε μια aosp σε σχεση με lg η οποια εστω και με ελαχιστα μικρο laggakia ελαχιστα οομως , προσφερει παρα πολυ καλη καμερα και μικρα πραγματακια που λιγοι αναφερουν οπως knock code και μερικα απιστευτα gestures ( με το που βαλεις το κινητο στο αυτι απανταει την κλιση, με τί γυρισμα σταματαει το βιντεο) ... Εγω περισσοτερο για εμφανιση εβαλα aosp... Μην ξεχνας οτι ο καθε χρηστης εχει δικες του απαιτησεις....

Οσον αφορα τιν καμερα να πω την αληθεια δεν πολυβγαζω φωτος αλλα απο οτι ακούγεται υπαρχουν αρκετα καλες htc one m9 port, lenovo, a better camera... Ελπιζω να βοηθησα και να μην μπερδεψα....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησες φίλε μου, ποια στοκ custom θεωρείς καλύτερη;

 

Από τις καλύτερες έιναι οι cloudy G3 και οι AndroidNow HD οι οποίες σταμάτησαν να υποστηρίζονται από το δημιουργό τους. Προσωπικά χρησιμοποιώ την cloudy και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το ζητούμενο είναι εσύ τι θέλεις. Καλό θα ήταν να χρησιμοποιείσεις και AOSP roms για να δείς τη διαφορά τους με τις stock customs. Από AOSP roms θα προτείνω τις Blisspop, CM12 καθώς και resurrection remix.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες έιναι οι cloudy G3 και οι AndroidNow HD οι οποίες σταμάτησαν να υποστηρίζονται από το δημιουργό τους. Προσωπικά χρησιμοποιώ την cloudy και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το ζητούμενο είναι εσύ τι θέλεις. Καλό θα ήταν να χρησιμοποιείσεις και AOSP roms για να δείς τη διαφορά τους με τις stock customs. Από AOSP roms θα προτείνω τις Blisspop, CM12 καθώς και resurrection remix.

Ακομη βγαινουν ypdates για cloudy....

Και εγω cloudy θα πω αν και κατα την γνωμη μου αναφορες σε εκδοση 20Κ δεν νομιζω να ειναι αληθινες....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ακομη βγαινουν ypdates για cloudy....

Και εγω cloudy θα πω αν και κατα την γνωμη μου αναφορες σε εκδοση 20Κ δεν νομιζω να ειναι αληθινες....

 

Aκριβώς, οι cloudy συνεχίζουν ακόμα να υποστηρίζονται. Οι AndroidNow HD σταμάτησαν να υποστηρίζονται. Φυσικά υπάρχει η τελευταία, η οποία είναι από ότι έχω δαβάσει σταθερότατη.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες έιναι οι cloudy G3 και οι AndroidNow HD οι οποίες σταμάτησαν να υποστηρίζονται από το δημιουργό τους. Προσωπικά χρησιμοποιώ την cloudy και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το ζητούμενο είναι εσύ τι θέλεις. Καλό θα ήταν να χρησιμοποιείσεις και AOSP roms για να δείς τη διαφορά τους με τις stock customs. Από AOSP roms θα προτείνω τις Blisspop, CM12 καθώς και resurrection remix.

Επειδή με ενδιαφέρει η κάμερα στις aosp δεν έχει θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η κάμερα στις aosp δεν έχει θέματα;

 

Bugs εχτος απο 4k built in δεν εχει.... Τωρα ποιοτητα ... Εισηγήθηκα πιο πανω...:)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η κάμερα στις aosp δεν έχει θέματα;

 

Διάβασε αυτά τα link: α)http://forum.xda-developers.com/sprint-lg-g3/themes-apps/optimized-lg-g3-camera-mod-lollipop-t3009111

β)

γ)

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Και μπορείς να δοκιμάσεις και Snap Camera. Εγώ την έχω και στην LG based rom

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! θελω να περασω την τελευταια androidnowHD..Δεν βρισκω ουτε ποια ειναι (10.2, 10.3 ???) εχει καποιος λινκ να την κατεβασω?? Ευχαριστω

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

εχω προβλημα με το gps στο G3

ειναι στοκ, δεν το εχω πειραξει, με android 5.0, kernel 3.4.0 και εκδοση λογισμικου V20h-eur-xx

 

κατ αρχας ειναι αργο να λοκαρει, ασταθες γενικα

Χρησιμοποιω το Sygic αλλα το βλεπω κι απ το GPS test app ενω το στο Samsung tablet που εχω το gps παει σφαιρα

 

Καποια λυση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

εχω προβλημα με το gps στο G3

ειναι στοκ, δεν το εχω πειραξει, με android 5.0, kernel 3.4.0 και εκδοση λογισμικου V20h-eur-xx

 

κατ αρχας ειναι αργο να λοκαρει, ασταθες γενικα

Χρησιμοποιω το Sygic αλλα το βλεπω κι απ το GPS test app ενω το στο Samsung tablet που εχω το gps παει σφαιρα

 

Καποια λυση?

Ευχαριστω

Φιλε μου ειναι γενικο το προβλημα.

Lolipop bug.

Και αναλογα την περιοχη εχει να κανει και με τον πάροχο.

Με κιτκατ το κινητο τα σπαει στο gps.

Δες εδω και πιστευω θα σε καλύψει.

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=81140

Υπομονη μπας και με 5.1 που μάλλον θα παρουμε στρωσει.

 

Η μονη λυση ειναι airplane mode.

Εκει δουλευει αψογα χωρις να χανει το σημα κτλ.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατι ειχα ακουσει γι αυτο

Ημαρτον δηλαδη

Υπαρχουν νεα για το 5.1?

 

Επισης, υπαρχει ευκολος και κυριως ΑΣΦΑΛΗΣ τροπος να κανουμε downgrade σε kitkat και να μην χασω δεδομενα apps και ολα?

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για κιτκατ τα χανεις ολα διότι ειναι αλλη βάση.

Ασφαλης τροπος downgrade μονο flash tool. Η εκτός αν εισαι ρουτ και εχεις recovery φλασσαρεις καποια custom kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Root δεν ειμαι

Επισης δεν ειμαι και πολυ familiar με flash tool etc

ΑΝ δεν ειναι κοπος μου εξηγεις, μηπως και το κανω (οχι ρουτ, το αλλο) αλλιως περιμενω αναβαθμιση σε 5.1 μηπως και....

Link to comment
Share on other sites

Root δεν ειμαι

Επισης δεν ειμαι και πολυ familiar με flash tool etc

ΑΝ δεν ειναι κοπος μου εξηγεις, μηπως και το κανω (οχι ρουτ, το αλλο) αλλιως περιμενω αναβαθμιση σε 5.1 μηπως και....

 

 

Αν δεν υπάρχει λόγος να είσαι root τότε άραξε και περίμενε.

just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Root δεν ειμαι

Επισης δεν ειμαι και πολυ familiar με flash tool etc

ΑΝ δεν ειναι κοπος μου εξηγεις, μηπως και το κανω (οχι ρουτ, το αλλο) αλλιως περιμενω αναβαθμιση σε 5.1 μηπως και....

 

Δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

Δοκιμαζεις τον πρωτο και ευκολοτερο τροπο με το flash tool.

Oχι το TOT method το οποιο ειναι πιο Premium και για unbrick καταστασεις.

Εδω εχει firmwares. Η καταληξη σε 10 ειναι ΚΙΤΚΑΤ. 20 Ειναι ΛΟΛΙΠΟΠ

http://www.lg-phones.org/official-lg-g3-d855-v10l-firmware-rom.html

http://www.lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G3-Tutti-41.html

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G3%2FStock%2F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...