Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου δουλεύουν όλες οι επιλογές στο gravity box.αλλάζω μια επιλογή, πχ να φαίνεται ολόκληρη η φώτο αυτού που με καλεί και δεν το κάνει.έχετε καμιά ιδέα?

Τι θέλεις να κάνεις;

Αυτό;;

 

http://s9.postimg.org/j6m9qdfov/Quick_Memo_2015_04_16_21_10_31.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό δεν δουλεύει

 

Θες να μεγαλώσεις τον κύκλο;;

Αν θες μπορώ να σου φτιάξω ένα zip για φλασάρισμα..

Link to comment
Share on other sites

θέλω να φαίνεται μεγάλη η φώτο, έχω ένα ζιπ από άλλη ρομ, θα το τρέξω
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θέλω να φαίνεται μεγάλη η φώτο, έχω ένα ζιπ από άλλη ρομ, θα το τρέξω

Τρεξ'το και καλή επιτυχία

Εγώ πάντως προσφέρθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι μπερδεμενος..εχω δει πολλα βιντεακια στο youtube αλλα δεν εχω βγαλει ακρη μιας και ειμαι αρχαριος..το μονο που ειχα κανει ηταν ρουτ σε κιτκατ με το stumproot..τωρα ειμαι στη lollipop και επειδη θελω να βαλω καποια custom και καταπροτιμιση cm12(μονο επειδη ακουγεται περισσοτερο) δεν ξερω ομως τι προυποθεσεις θελει για να φλασαρω custom.εστω για αρχη μια βοηθεια για να τι ρουταρω.σορρυ αν ειμαι κουραστικος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι μπερδεμενος..εχω δει πολλα βιντεακια στο youtube αλλα δεν εχω βγαλει ακρη μιας και ειμαι αρχαριος..το μονο που ειχα κανει ηταν ρουτ σε κιτκατ με το stumproot..τωρα ειμαι στη lollipop και επειδη θελω να βαλω καποια custom και καταπροτιμιση cm12(μονο επειδη ακουγεται περισσοτερο) δεν ξερω ομως τι προυποθεσεις θελει για να φλασαρω custom.εστω για αρχη μια βοηθεια για να τι ρουταρω.σορρυ αν ειμαι κουραστικος..

 

Μπες εδώ και καλό διάβασμα

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/d855-one-click-root-twrp-recovery-t3072767

Link to comment
Share on other sites

Κατι στα ελληνικα γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταλαβω ολα υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι μπερδεμενος..εχω δει πολλα βιντεακια στο youtube αλλα δεν εχω βγαλει ακρη μιας και ειμαι αρχαριος..το μονο που ειχα κανει ηταν ρουτ σε κιτκατ με το stumproot..τωρα ειμαι στη lollipop και επειδη θελω να βαλω καποια custom και καταπροτιμιση cm12(μονο επειδη ακουγεται περισσοτερο) δεν ξερω ομως τι προυποθεσεις θελει για να φλασαρω custom.εστω για αρχη μια βοηθεια για να τι ρουταρω.σορρυ αν ειμαι κουραστικος..

 

Παναγιώτη για ποιό λόγο θέλεις να προβείς σε αυτή τη διαδικασία; Και για ποιό λόγο θέλεις να περάσεις aosp rom όπως είναι η cm 12 και όχι μία lg based όπως είναι η cloudy G3 v.2.3 ή η AndroidNow HD 10.01;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι με ενα 32ρι...ελαφρως καλυτερο απο το απλο.

 

ρουτ και παλι μεσω επαναφορας σε κιτκατ η εχει βγει αλλος τροπος για Λ?

Έχει βγει τρόπος απευθείας root σε loli χωρίς πισωγυρίσματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη για ποιό λόγο θέλεις να προβείς σε αυτή τη διαδικασία; Και για ποιό λόγο θέλεις να περάσεις aosp rom όπως είναι η cm 12 και όχι μία lg based όπως είναι η cloudy G3 v.2.3 ή η AndroidNow HD 10.01;
πρωτα απ ολα ευχαριστω για τον κοπο να απαντησεις..οπως ειπα ειμαι αρχαριος..και επειδη ειχα ξαναρωτησει πιο παλια ποια custom να επιλεξω μου ειχαν απαντησει οποια μου ταιριαζει..δεν ξερω ομως ποια μου ταιριαζει και ετσι επελεξα την cm12 η οποια νομιζω οτι ακουγεται περισσοτερο..το πρωτο που με ενδιαφερει ειναι να γινει ρουτ..τωρα ο λογος που θελω να βαλω custom ειναι γιατι "βαριεμαι" την stock..μου αρεσει να αλλαζω εξολοκληρου το θεμα-χρωματα του τηλεφωνου στο μενου.μπορει να ακουγονται χαζοι οι λογοι αλλα αυτοι ειναι!
Link to comment
Share on other sites

Κανένας κόπος. Αναγκαστικά θα πρέπει να διαβάσεις στο xda για να ροοτάρεις τη συσκευή σου διότι δυστηχώς εμείς δε θα μπορούμε να είμαστε συνεχώς online για να μπορούμε να σου επιλύουμε γενόμενες απορίες. Σε θέματα rom, προσωπικά θα σου πρότεινα να πάς σε lg based και απλώς να αλλάξεις launcher και θέματα εμφανίσεως γιατί εάν πάς σε aosp rom, θα πρέπει να ξεχάσεις κάποια από τα καλούδια που έχει τώρα το κινητό μας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Κανένας κόπος. Αναγκαστικά θα πρέπει να διαβάσεις στο xda για να ροοτάρεις τη συσκευή σου διότι δυστηχώς εμείς δε θα μπορούμε να είμαστε συνεχώς online για να μπορούμε να σου επιλύουμε γενόμενες απορίες. Σε θέματα rom, προσωπικά θα σου πρότεινα να πάς σε lg based και απλώς να αλλάξεις launcher και θέματα εμφανίσεως γιατί εάν πάς σε aosp rom, θα πρέπει να ξεχάσεις κάποια από τα καλούδια που έχει τώρα το κινητό μας.

Νομιζω οτι θα σε ακουσω και αν το κανω ποτε θσ πσω σε lg based..εχω την εντυπωση οτι χανεται το knock code με την cm12..αυτο που θελω να αλλαξω σε θεματα εμφανισεως δεν αλλαζουν με launcher..χρησιμοποιω το τον GO launcher αλλα εγω θελω να αλλαξει π.χ. το μενου στις ρυθμισεις να μην ειναι ασπρο αλλα κοκκινο.προκειται να βγει το stump root για λολλιποπ?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα, σταματάει ο jcase που είχε αναλάβει το εγχείρημα του stump root. http://www.droidviews.com/root-any-lg-device-easily-with-stump-root/

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα, σταματάει ο jcase που είχε αναλάβει το εγχείρημα του stump root. http://www.droidviews.com/root-any-lg-device-easily-with-stump-root/

 

Μου φανταζει πολυ δυσκολο το ρουτ απι υπολογιστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο link που σου παρέθεσα, το root γίνεται με το stump root apk. Διάβασε το λίγο.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Στο link που σου παρέθεσα, το root γίνεται με το stump root apk. Διάβασε το λίγο.
νομιζα οτι δεν κανει για λολιποπ..σε ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει τρόπος απευθείας root σε loli χωρίς πισωγυρίσματα.

 

ωραια.θα με διευκολυνες αν ειχες καποιο λινκ.βρηκα κατι στο reddit απλα θελω να σιγουρευτω.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ωραια.θα με διευκολυνες αν ειχες καποιο λινκ.βρηκα κατι στο reddit απλα θελω να σιγουρευτω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3072767Εδώ είσαι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!μόλις ρουταρα το G3 μου με Λολιποπ 5.0..δεν μπορώ όμως να κάνω εγκατάσταση στο Xposed Framework..κατέβασα την έκδοση Xposed installer 3.0alpha 2 και μου γράφει "installation is only possible manually via recovery for now" έχω ψάξει στο XDA αλλά δεν βρίσκω κάτι..όποιος μπορεί ας βοηθήσει!
Link to comment
Share on other sites

Ενα οδηγό αν γίνεται για επαναφορά σε stock (unrooted)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788#post5837788

Και εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!μόλις ρουταρα το G3 μου με Λολιποπ 5.0..δεν μπορώ όμως να κάνω εγκατάσταση στο Xposed Framework..κατέβασα την έκδοση Xposed installer 3.0alpha 2 και μου γράφει "installation is only possible manually via recovery for now" έχω ψάξει στο XDA αλλά δεν βρίσκω κάτι..όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

 

πως ροοταρες τελικά???

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...