Jump to content

Joey (NBC)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα είναι τουλάχιστον ασέβεια προς τους fans να μην δείξουν τα επεισόδια που γυρίσανε!!! Και καλά πες νούμερα δεν θα χτυπάγανε τρελά...το κόστος παραγωγής τους όμως δεν θα το βγάζανε;;;

 

Μόνο εγώ θεωρώ το οτι δεν τα έδειξε κανένα αμερικάνικο δίκτυο, απλά ανόητο και ανούσιο;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματι και εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι να μη δειξεις κατι που εχεις ηδη ετοιμο.

 

Σε τελικη βαλτο σε μια τρελη ωρα να το δουν οι πορωμενοι...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 218 είναι το τελευταίο της 2ης σαιζόν ή θα βγει και άλλο επεισόδιο-έκπληξη πάλι;

Έχω βαρεθεί να τα κάνω dvd, να τα σβήνω από τον σκληρό και μετά να βγαίνει νέο και να τα ξαναπερνάω στον σκληρό και κάψιμο σε νέο dvd! :p

 

Αμάν πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη βγεί το επεισόδιο 19 εδώ και αρκετές ημέρες.

 

Σύμφωνα με κάποιο site που αναφέρει τι επεισόδια έχουν γυριστεί για κάθε σειρά, θα τελειώσει στο νούμερο 22.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Τελικα τη κοψανε τη σειρα???

 

Ρε συ Jim, σορρυ που θα στο πω "κάπως", αλλά τώρα το θυμήθηκες;; Πάει ένας χρόνος που κόπηκε η σειρά...:confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

και πάλι σχεδόν μετά από έναν χρόνο το thread αναστένεται..

έρχεται η δεύτερη σεζόν σε dvd..

 

http://www.tvshowsondvd.com/news/Joey-Season-2/8977

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Μετά από δύο χρόνια το thread αυτό ζωντανεύει.. :p

 

Λοιπόν, τη σειρά αυτή την βρήκα από ένα φυλλάδιο του Γερμανού που τη διαφήμιζε στις σειρές του Conn-X TV και τη θυμήθηκα επειδή την είχαν αναφέρει σε μια σελίδα η οποία μιλούσε για τον αν θα γίνει ταινίας με τους Friends.

 

Τέσπα, κάθισα και είδα τον πιλότο και μου φάνηκε αρκετά καλό (αν και είναι αρκετά παλιό) και σήμερα είδα και το δεύτερο και τρίτο επεισόδιο τα οποία ήταν και αυτά πολύ καλά και έβγαζαν άνετα γέλιο. Αλλά όπως και στους προηγούμενους έτσι και σ'εμένα δεν μου κάθεται καλά που δεν γίνεται αναφορά στους φίλους του ενώ ο χαρακτήρας είναι ο ίδιος.

 

Διάβαζα στη σελίδα που θυμήθηκα και την ταινία και έλεγε πως ο μόνος από τους Friends που δεν θέλει να γίνει η ταινία είναι ο Joey καθώς πιστεύει πως το τέλος (δλδ το ότι η Μόνικα και ο Τσάντλερ παντρεύτηκαν και γενικά οι άλλοι έφτιαξαν τη ζωή τους και ο Joey έμεινε με την πάπια) είναι πολύ καλό, αλλά εγώ δεν το σκέφτομαι έτσι. Δηλαδή, ξέρω πως οι άλλοι έφτιαξαν τις ζωές τους αλλά ο Joey δεν έμεινε μαζί με τις πάπιες και τελείωσε εκεί, αλλά πήγε στο Λος Άντζελες και παντρεύτηκε. Με λίγα λόγια, συνδέω το Friends με το Joey για να δω τι απέγινε ο Joey. :p

 

Τέλος, όσοι δεν έχετε δει τον πιλότο και δεν θέλετε να γεμίσετε το σκληρό σας ή δεν βρίσκετε seeders (εγώ προσωπικά δεν βρήκα στο Pb), μπορείτε να το δείτε στο κανάλι μου στο YouTube με ενσωματωμένους Ελληνικούς υπότιτλους.

MrGreekTV

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα στη σελίδα που θυμήθηκα και την ταινία και έλεγε πως ο μόνος από τους Friends που δεν θέλει να γίνει η ταινία είναι ο Joey καθώς πιστεύει πως το τέλος (δλδ το ότι η Μόνικα και ο Τσάντλερ παντρεύτηκαν και γενικά οι άλλοι έφτιαξαν τη ζωή τους και ο Joey έμεινε με την πάπια) είναι πολύ καλό, αλλά εγώ δεν το σκέφτομαι έτσι. Δηλαδή, ξέρω πως οι άλλοι έφτιαξαν τις ζωές τους αλλά ο Joey δεν έμεινε μαζί με τις πάπιες και τελείωσε εκεί, αλλά πήγε στο Λος Άντζελες και παντρεύτηκε. Με λίγα λόγια, συνδέω το Friends με το Joey για να δω τι απέγινε ο Joey. :p

 

Δεν ξέρω πότε την έκανε αυτή τη δήλωση ο LeBlanc, αλλά με τα χάλια που είχε το Joey, πολύ πιθανόν να θέλει να μη θυμάται ότι συνεχίστηκε η ιστορία του συγκεκριμένου χαρακτήρα.

Δες όλη τη σειρά (το Joey) σαν έναν εφιάλτη του Joey - που αν το καλοσκεφτούμε, το γεγονός πως κατέληξε σε γάμο σίγουρα μόνο στους εφιάλτες του Joey θα μπορούσε να είχε γίνει :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρακολουθήσει πριν μερικά χρόνια μόνο την πρώτη σεζόν (δεν είχα βρει ελληνικούς για την δεύτερη) από τις συνολικά δύο που γυρίστηκαν. Μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, ήταν φρέσκια, συνέχιζε τον αγαπημένο μου χαρακτήρα από τα φιλαράκια και έβγαζε πολύ γέλιο. Με την πρώτη ευκαιρία θα καθήσω να δω από την αρχή και τους δύο κύκλους ώστε να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για την σειρά.

 

ΥΓ. Άσχετο αλλά σας άρεσε η νέα του εμφάνιση στο Episodes;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mου ειχε ξεφυγει αυτη η σειρα.Βλεπωντας σημερα το πρωτο επεισοδιο βλεπω το "παντρεμα" με τους friends.

Ο joey εφυγε απο την νεα υορκη(φιλαρακια) ως ηθοποιος που τον ξεραμε,και παει να κανει την τυχη του στο l.a.

Eξυπνο σεναριο για αρχη αφου κουβαλαει το παθος μας για οτιδηποτε σε friends!

Nα δω την συνεχεια.....:lol:

Υπαρχουν μαζεμενοι καπου ολοι οι υποτιτλοι?

Πεδευομαι να βρω τους σωστους και ειναι πολλα επεισοδια......

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Mου ειχε ξεφυγει αυτη η σειρα.Βλεπωντας σημερα το πρωτο επεισοδιο βλεπω το "παντρεμα" με τους friends.

Ο joey εφυγε απο την νεα υορκη(φιλαρακια) ως ηθοποιος που τον ξεραμε,και παει να κανει την τυχη του στο l.a.

Eξυπνο σεναριο για αρχη αφου κουβαλαει το παθος μας για οτιδηποτε σε friends!

Nα δω την συνεχεια.....:lol:

Υπαρχουν μαζεμενοι καπου ολοι οι υποτιτλοι?

Πεδευομαι να βρω τους σωστους και ειναι πολλα επεισοδια......

 

Δες εδω: http://gr.tvsubtitles.net/tvshow-83-1.html

 

:)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το bsplayer και σου βρισκει υποτιτλους αυτοματα με το που ανοιγεις να δεις το βιντεο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,τους βρηκα.

Μπορω να πω μετα απο 8 επεισοδια οτι εχει πολλα κοινα με friends (λογικο,παραγωγος-σεναριογραφοι).

Πολυ καλη ροη(ταχυτητα σκηνων,πως ειναι τα ελληνικα σηριαλ?ε καμμια σχεση)

πολυ καλο χιουμορ,ο joey κραταει την σειρα σε ψηλα στανταρ.

Την θεωρω διαμαντακι,και περιμενω να δω αν θα τον παρει κανεις.....τηλεφωνο απο τους αλλους 5 στην νεα υορκη :lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τη πρωτη σεζον και ομολογω πως απογοητευτικα.

 

Βαρια κληρονομια και δεν μπορει να πλησιασει στο ελαχιστο.. Ασε που ο Τζοη ηταν ο λιγοτερο αγαπημενος μου χαρακτηρας στα Φιλαρακια.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο χιουμορ,ο joey κραταει την σειρα σε ψηλα στανταρ.

Την θεωρω διαμαντακι,και περιμενω να δω αν θα τον παρει κανεις.....τηλεφωνο απο τους αλλους 5 στην νεα υορκη :lol:

 

Περίεργο, η σειρά θεωρείται ως μία από τις μεγαλύτερες αποτυχίες στην ιστορία της Αμερικανικής τηλεόρασης

και κλασικό παράδειγμα προς αποφυγή.

Ενώ ξεκίνησε πάρα πολύ δυνατά εξαιτίας της τεράστιας επιτυχίας των Friends και της αγάπης του κόσμου προς αυτήν την σειρά που περίμενε κάτι παρόμοιο, πολύ σύντομα απογοητεύθηκαν οι πάντες και σταμάτησαν να την βλέπουν.

Γι' αυτό εξάλλου και κόπηκε στην 2η μόλις σαιζόν.

Ήταν δε τόσο μεγάλη αποτυχία σαν σειρά που επηρέασε και την μετέπειτα πορεία του Matt Le Blanc.

 

Γενικά, όλοι την είχαν βρει απαράδεκτη τότε και το χειρότερο ήταν ότι ο χαρακτήρας του Joey δεν είχε καμιά σχέση με τον

χαρακτήρα του Joey στο Friends.

Βέβαια γούστα είναι αυτά, το τι αρέσει στον καθένα είναι καθαρά υποκειμενικό, απλά ελπίζω να ξέρεις ότι η σειρά

κόπηκε την επόμενη χρονιά και να μην απογοητευτείς απότομα.

Πού την θυμήθηκες πάντως, έχει 7 χρόνια που βγήκε...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, όλοι την είχαν βρει απαράδεκτη τότε και το χειρότερο ήταν ότι ο χαρακτήρας του Joey δεν είχε καμιά σχέση με τον χαρακτήρα του Joey στο Friends.

 

Συμφωνώ με όσα λες. Προσωπικά άντεξα 2-3 επεισόδια, με το ζόρι γιατί ήθελα πραγματικά πολύ να μου αρέσει η σειρά, αλλά δεν...

 

Επίσης είναι απολυτα λογικό πως ο Joey ήταν διαφορετικός απ'ότι ήταν στα Φιλαράκια.

Το έχουμε ξαναπεί: ο Joey ως χαρακτήρας ήταν ίσως διασκεδαστικός, αλλά σίγουρα ο λιγότερο ενδιαφέροντας από τους 6 τους. Ήταν απίστευτα χαζός, εξωπραγματικά γυναικάς και γενικά από τις αντιδράσεις του μέχρι τον τρόπο που μίλαγε ήταν μια αστεία μεν αλλά πέρα για πέρα ψεύτικη καρικατούρα ανθρώπου.

 

Μέσα όμως σε ένα σύνολο 6 χαρακτήρων είχε την πλάκα του γιατί δεν επικεντρωνόταν όλη η προσοχή επάνω του αλλά την έκλεβε πού και πού με τις ατάκες του και τα σκηνικά που έμπλεκε.

 

Δε μπορείς όμως να στηρίξεις μια ολόκληρη σειρά σε έναν τόσο "κενό" και αδιάφορο χαρακτήρα.

Το μοναδικό λογικό λοιπόν ήταν πως, αφού αποφάσισαν να κάνουν spinoff με τον Joey, θα έπρεπε να τον "αλλάξουν" κάπως, να τον κάνουν πιο άνθρωπο από...καρτούν που τον είχαν καταντήσει ιδιαίτερα προς το τέλος της σειράς. Όπως μάλιστα είχε πει κάποτε και ο LeBlanc ιδιαίτερα προς το τέλος ο Joey σε έκανε να αναρωτιέσαι πως στο καλό σηκώνεται από το κρεβάτι το πρωί χωρίς να πέφτει κάτω.

 

Tέλος σχετικά με της τηλεθεάσεις, η αλήθεια είναι πως τα νούμερα του Joey δεν ήταν απογοητευτικά σε καμία περίπτωση.

Αν η σειρά έπαιζε σήμερα, το NBC όχι μόνο θα την ανανέωνε αλλά θα τη θεωρούσε και τη βασικότερη σειρά του προγράμματός του. Τότε όμως το NBC έβγαινε από μια περίοδο εξαιρετικά υψηλών τηλεθεάσεων ιδιαίτερα τις Πέμπτες που παιζόταν η δυάδα τρελά επιτυχημένων sitcoms "Friends" και "Will & Grace" και το Joey απλά δεν κατάφερε να κρατήσει αυτά τα νούμερα.

 

Αποτυχία πάντως, όπως λες και εσύ, σίγουρα θεωρείται αφού οι προσδοκίες για τη σειρά ήταν πολύ υψηλές λόγω Friends.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιους αρεσει το lost,εγω ειδα 2-3 επισοδεια και μεχρι εκει.

Γουστα ειναι αυτα.

Ειναι η μονη σειρα που με κανει να χαμογελαω συχνα το joey.Εχει πολυ ωραιο ρυθμο,πολυ καλες ατακες,ωραιοι οι χαρακτηρες που τον πλαισιωνουν(φοβερη η ατζεντισα του joey).

O joey ειναι το αντιστοιχο της χαζης ξανθογκομενας,και αυτη κανει καριερα,και αυτη ριχνει γκομενους και αυτη εχει πλακα.

Αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι ολα τα παιδια των friends "καηκαν" απο τα 10 χρονια του σηριαλ,με αποτελεσμα τα στανταρς που προσμενουμε να ειναι τουλαχιστον εφαμιλα,πραγμα υπερβολικο.

Μεχρι το 16 επεισοδιο δεν βλεπω καμμια επικοινωνια με νεα υορκη και τους φιλους του(ουτε χριστουγεννα!!!!!),η μια γκεστ εμφανιση καποιου απο τους αλλους(θα το εβρισκα πολυ ομορφο,και λογικο για την σειρα).

Ναι γνωριζω οτι ειναι 2 σαιζον μονο.Δεν ξερουμε τους λογους ομως του γιατι.εικασιες μπορουνε να γινουν.

Και οι φρεντς σταματησαν και μαλιστα πολυ αποτομα,γινανε ραγδαιες εξελιξεις σε μερικα επεισοδεια,δεν λεει τιποτα αυτο.

Παμε joey,εχουμε 1,5 χρονο να δουμε ακομα!:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γνωριζω οτι ειναι 2 σαιζον μονο.Δεν ξερουμε τους λογους ομως του γιατι.εικασιες μπορουνε να γινουν.

Και οι φρεντς σταματησαν και μαλιστα πολυ αποτομα,γινανε ραγδαιες εξελιξεις σε μερικα επεισοδεια,δεν λεει τιποτα αυτο.

Παμε joey,εχουμε 1,5 χρονο να δουμε ακομα!:lol:

 

Δε νομίζω πως είναι "εικασίες", είναι γεγονότα: το πρώτο επεισόδιο του Joey είχε γύρω στους 18.500.000 τηλεθεατές και το τελευταίο που προβλήθηκε από το NBC (2x14) είχε 4.000.000... Νομίζω είναι ξεκάθαρο το γιατί κόπηκε. Δε χωράει αμφιβολία σε αυτό. Εδώ κόβονται άλλες και άλλες σειρές για πολύ μικρότερες πτώσεις στις τηλεθεάσεις τους...

 

Επίσης, sorry αλλά κάνεις τελείως λάθος όσον αφορά το Friends.

Το Friends δε σταμάτησε καθόλου απότομα.

Αποφάσισαν να το πάνε για 10η σεζόν με λιγότερα από το κανονικό επεισόδια και δεν υπήρξε ΠΟΤΕ στην ιστορία των 10 χρόνων του Friends έστω και ο παραμικρός φόβος να κοπεί η σειρά λόγω τηλεθεάσεων.

Η 10η σεζόν μπορεί να σου φάνηκε ότι είχε πιο ραγδαίες εξελίξεις, γιατί η αλήθεια είναι πως είχαν αφήσει τα πιο σημαντικά θέματα (τα παιδιά του Chandler και της Monica, το γάμο της Phoebe και τη σχέση Ross/Rachel) για το τέλος. Αλλά αυτό έγινε γιατί προφανώς αφού ήταν το τέλος της σειράς, τα πιο σημαντικά θέματα μπήκανε όλα στο τέλος.

Εμένα πάντως η 10 σεζόν δε μου φάνηκε καθόλου "γρήγορη" ή έντονη. Είχε μια συναισθηματική φόρτιση γιατί όλοι ξέραμε ότι είναι το τέλος, αλλά δεν ήταν τόσο ραγδαίες οι εξελίξεις (π.χ. το θέμα της υιοθεσίας των παιδιών της Monica και του Chandler είχε τεθεί από την αρχή περίπου της σεζόν - αν όχι από την 9η).

 

Κατά τα άλλα, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. :p

Αμα σου αρέσει το Joey καλή διασκέδαση με τα υπόλοιπα επεισόδια που σου απέμειναν ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Tελευταια βλεπω σχεδον ταυτοχρονα how i met your mother,modern family,episodes,και τωρα joey.

Mακραν μπροστα σε κεφι ο joey,που ειναι και το ζητουμενο.

Πολυ καλος και ο Burney,αλλα 6 χρονια λεει "awesome",ελεος δηλαδη!

Ισως να εχασε το παιχνιδι γιατι ουσιαστικα παρακολουθουμε την ζωη ενος,joey,και την καριερα του,την στιγμη που στο friends παρακολουθουσαμε 6 καριερες!

Και απο την στιγμη που ηδη στο 3 επεισοδιο του δευτερου κυκλου εχει γινει movie star,συμφωνα με το αμερικανικο συστημα πετυχε,ολοκληρωθηκε οποτε παμε για αλλον!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος και ο Burney,αλλα 6 χρονια λεει "awesome",ελεος δηλαδη!

 

Εχμ... γιατί ο Joey δεν έλεγε 10 χρόνια "How you doin'?" :rolleyes:

 

(ΥΓ: "Legendary" είναι η ατάκα του Barney ;))

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aφου ολοκληρωσα την σειρα καταληγω οτι ειναι η καλυτερη που εχω δει!:lol:

Γελασα οσο με καμμια αλλη,ισως oσο με τους πολυαγαπημενους bandys!

Μονη ασχημη εικονα τα τελευταια 4-5 επεισοδια,ισως η αποφαση για διακοπη εφερε αυτο το αποτελεσμα.

Μονος του ουσιαστικα κραταγε την σειρα ο ματ λε μπλανκ,και αυτο στα συν του.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:Θα συμφωνησω με τον DesertSMisSRaiN για τα φιλαράκια...δεν ήταν καθόλου απότομο τέλος, και δεν νομίζω να υπήρξε θέμα ποτέ με το κόψιμο της σειράς όπως στο Joey...ίσως βέβαια συντόμευσαν το τέλος στα Φιλαράκια(αν δεν κάνω λάθος η τελευταία χρονιά είχε λιγότερα επεισόδια) γιατί η Courteney Cox ήταν έγκυος και είχε αρχίσει να φαίνεται (και δεν θα κόλλαγε με την υπόθεση).

 

Και για να είμαι στο θέμα...εγώ μια φορά που κάθισα να δω λίγο το Joey, δεν μου έκανε καμία εντύπωση.Κάτι έλειπε, και μόνος του σαν χαρακτήρας δεν μου άρεσε.

Edited by unagi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ξεθάβω το συγκεκριμένο θέμα μετά από αναζήτηση στο Google μιας και μόλις τελείωσα και τη δεύτερη σεζόν. Ήξερα για την ύπαρξη της σειράς από το STAR, αλλά ποτέ δεν έκατσα να ασχοληθώ. Σαν καμένος fan των Friends και ξέροντας σχεδόν απ'έξω 10 σεζόν ( :p ) μπορώ να πω ότι από τη μία χάρηκα για την ύπαρξη αυτής της σειράς καθώς εκτός της περιόδου του Τζόι με τον έρωτά του για τη Ρέιτσελ κάπου στην 8η σεζόν, ποτ έ ο Τζόι δεν ήταν το επίκεντρο και άξιζε ένα τέλος καθώς μας έδειξαν για όλους (Μόντλερ: φλέρτ, γάμος, σπίτι στα προάστια, Φοίβη: γάμος και σπίτι στα προάστια, Ρός & Ρέιτσελ μαζί) και το μόνο σίγουρο ήταν ότι αυτά που έλεγαν στα Φιλαράκια ότι θα ζήσει με τους Μόντλερ, δεν θα γίνουν και από το να μείνει μόνος του στο Μανχάταν και να διαλυθούν τελείως, καλύτερα η συνέχεια στο Λ.Α. Από την άλλη (γιατί από κάπου ξεκίνησα και το έχασα :lol: ), απογοητεύτηκα τόσο στη δεύτερη σεζόν που σχεδόν τα επεισόδια τα περνούσα ένα ένα χωρίς να τα βλέπω (παρά μόνο το ζουμί) και τώρα την τελείωσα κανονικά..

 

Ο λόγος είναι ότι για ένα απλό τηλεθεατή ή κάποιον που έβλεπε Φιλαράκια και δεν ήταν τόσο θερμός, όποιον ηθοποιό και να έβαζες, θα έκανε το ίδιο. Μου κακοφάνηκε απίστευτα όμως, όταν είδα ηθοποιούς από τα Φιλαράκια να παίζουν στο Joey, με άλλα ονόματα και άλλη δουλειά. Ok, ο Χούλιο από το Moondance που δούλευε η Μόνικα ας πούμε ότι άλλαξε το όνομά του και έγινε σκηνοθέτης στο L.A μετά την ξεφτίλα που του έκανε στο τέλος του επεισοδίου η Μόνικα. Αλλά ο τρελός συγκάτοικος του Τσάντλερ από τη 2η σεζόν, να είναι ο κολλητός του Τζόι από το σχολείο?? Αυτό ήταν το τελικό χτύπημα σε μία χλιαρή σεζόν. Όταν φτιάχνεις μια σειρά βασισμένη σε μία άλλη και κάνεις αναφορές σε αυτή (αναφορά στη Ρέιτσελ), περιμένεις και κάποια πράγματα. Τόσοι ηθοποιοί υπάρχουν, αυτός έπρεπε να κάνει τον κολλητού ;;

 

Τέλος, κάποια μικροπράγματα που μου άρεσαν στη σειρά ήταν το "Angel of the morning" που τραγούδησε το Τζόι το οποίο έδειξαν ολόκληρο στα Φιλαράκια από την Hynde (2η σεζόν), ο Αγκαλίτσας, το How you doin' στην "κόρη" του (γελούσα ώρες με αυτή τη σκηνή) και φυσικά ο πατέρας του, Costanzo, ο οποίος έκανε τη φωνή του Τζό στο Mafia II και ο οποίος αν και δεν ήξερε το όνομα του Τζόι στο Days Of Our Lives, έπαιξε σε μια σειρά αργότερα, με το αυτό το όνομα.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...