Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις απόλυτο δίκιο και λυπάμαι αν χάλασα τη συζήτηση. Απλά για μένα οι αφοριστικές ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ δηλώσεις ("ας περιμένουμε την αναβάθμιση") είναι κόκκινο πανί για μια συζήτηση.

 

Oτι πεις εσυ :)

 

 

Αν τον ενοχλεί η κάμερα, δεν είναι δυνατόν να περιμένει να διορθωθεί με αναβάθμιση software εκτός κι αν εννοεί να περιμένει για το επόμενο (ή improved) μοντέλο από τη SE.

 

Μπορεις να δεις και μονος σου , οτι δεν ειμαι ο μονος που σχολιαζει την βλαμενη τοποθετηση της καμερας σε ενα κινητο που "σχεδιαζαν" για 6 μηνες...

 

Τωρα αν νομιζεις οτι περιμενω να διορθωθει με αναβαθμιση , προφανως με θεωρεις πολυ βλακα , και δεν καταλαβαινω γιατι συζητας μαζι μου . :)

 

 

 

Είναι δυνατόν να βγάζετε ένα κινητό "σκάρτο" από μια τέτοια λεπτομέρεια;

 

Χμμμμ... το να αναφερει κανεις ενα στραβο και να το σχολιαζει αρνητικα δεν νομιζω οτι σημαινει πως ολοκληρο το κινητο ειναι "σκαρτο"

 

Τωρα το αν πρεπει ολοι να κανουμε τους καλους και κανεις να μην αναφερει και τα ουκ'ολιγα στραβα που εχει αυτο το κινητο ,λυπαμαι αλλα ατυχησατε γιατι δεν προκειται να το κανω εγω αυτο :)

 

Παρε το κινητο στα χερια σου , "παιξε" με την καμερα για 10 λεπτα και θα καταλαβεις και μονος σου για ποσο ηλιθια τοποθετηση μιλαμε .

Και προσπαθησε να καταλαβεις εσυ , γιατι εγω δεν μπορω , πως ειναι δυνατον να το εβγαλαν ετσι στην παραγωγη . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pedia ligo iremia an ginete den borw na diavazw toso edwnes diafwnies iremiste re seis prwto 3g modelo ine logiko ine na iparxoun tetia egw katigwrw aftous pou epesan me ta moutra kai to agorasan apo arxi ola rodina nomizate tha sas pane?
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill ( 3 Ιούν. 2004 , 17:58)

 

Αν και προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα στη σύνδεση bluetooth, εφόσον υπάρχει κάποιο πρόβλημα αυτό θα λυθεί με κάποιο επερχόμενο software update επομένως δεν βλέπω το λόγο να γράφουμε ολόκληρες εκθέσεις για το πόσο απαίσιο είναι το bluetooth, κτλ κτλ.

 

 

 

Αυτο δεν ειπα και εγω απο την αρχη?

Οτι προκειται για ενα κινητο που θα περιμενουμε πως και πως να αναβαθμιστει για να λειτουργησουν σωστα καποιες δυνατοτητες του?

 

Οσο για το ολοκληρες εκθεσεις , αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει κανενας περιορισμος στο ποσο μεγαλο ποστ μπορει να κανει ο καθενας .

Απλα ειναι επιλογη του καθενος αν θα κατσει μετα να το διαβασει :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Prof.Wizard ( 3 Ιούν. 2004 , 18:30)

 

ROFL.

+1 στο Karma σου από μένα :p

 

 

 

Kαι αλλο ενα απο εμενα :)

(χωρις πλακα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 3 Ιούν. 2004 , 21:46)

Χμμμμ... το να αναφερει κανεις ενα στραβο και να το σχολιαζει αρνητικα δεν νομιζω οτι σημαινει πως ολοκληρο το κινητο ειναι "σκαρτο"

Χεχ, μάλλον θα πρέπει να ξαναδιαβάσεις το post σου. Μ'αυτά που έγραψες μόνο αυτό εννοούσες, Siemensάκια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 3 Ιούν. 2004 , 21:52)

 

Αυτο δεν ειπα και εγω απο την αρχη?

Οτι προκειται για ενα κινητο που θα περιμενουμε πως και πως να αναβαθμιστει για να λειτουργησουν σωστα καποιες δυνατοτητες του?

 

Μουαχαχαχαχχ, πρέπει πολιτικός να γίνεις. Κοίτα με τι μαεστρία αλλάζει τώρα το υπονοούμενο του λόγου του για να καλύψει την ασύληπτη δήλωσή του;

 

Δηλαδή επείδη ΣΕ ΣΕΝΑ δε δούλεψε τέλεια η βιντεοφωνία και η κάμερα δεν είναι τέλεια να ΜΗΝ πάρουμε το κινητό και να πάμε όλοι με την ΒΑΛΟΥΤΑ το άχρηστο το Siemens U15... LOL :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ, οι Siemens-άδες καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τις δηλώσεις περί αναβαθμίσεων και των σχέσεών τους με τις δυνατότητες του κινητού. Το thread του SX1 θα πέσει να μας πλακώσει.

 

Πάντως από το video-call του Z1010 δεν έμεινα ούτε εγώ ικανοποιημένος. Και θεωρητικά γινόταν σε "τέλειες" συνθήκες, μέσα στα γραφεία εταιρείας κινητής (άρα κεραία σχεδόν για την πάρτη μας) και από Ζ1010 σε Ζ1010.

 

Βέβαια ακόμα είναι νωρίς, και σίγουρα τα διάφορα προβλήματα που βλέπουμε τώρα θα διορθωθούν.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει αυτή η 'διαμάχη' που δημιουργούν μερικοί στο μυαλό τους περι Simenάκηδες και SEάκηδες.

Έλεος πια, φανατισμένοι είστε και τα σκέφτεστε αυτά? Όταν μιλάς για ένα κινητό πρέπει να δέχεσαι τα συν και τα πλην αλλά εσείς εδώ το έχετε κανει χειρότερα και από γήπεδο. Να μην τολμήσει κάποιος να πει άλλη γνώμη.

 

Λοιπόν, για πρώτη και τελευταία φορά το λέω, δεν θα ανεχθώ άλλη τέτοια συμπεριφορά σε αυτό το forum.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

1 sxolio tha kano mono oti h Siemens exi ftiaksi arketa ta tilefona ths sxediastika alla texnologika exi mini piso pisteuo giauto kai petai tosa polla entry-level kinita gia na poulai se xores opos rosia tourkia...

Eidh paidia etoimazontai ta epomena 3g SE kinita vasizmena sto litourgiko tou z1010, pantos ean evgene pio ftino to z1010 tha to epairna kai ego alla 700 euro gia kinito den dino!

Link to comment
Share on other sites

Μα δεκτό peter μου. Όπως και οι παρατηρήσεις του R.I.P.

Ο μόνος λόγος που επενέβησα αλαφιασμένος ήταν ότι τα σχόλιά του- κατ'εμέ- είχαν υπερβολική ένταση για κάτι τόσο μικρό και trivial. Κοινώς μου φάνηκε ότι υπερέβαλε με φανατισμό...

 

Είναι δυνατόν να μην πάρεις το κινητό γιατί η κάμερα κοιτά στις 90º και όχι στις 60º; :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Prof.Wizard ( 4 Ιούν. 2004 , 02:03)

 

να ΜΗΝ πάρουμε το κινητό και να πάμε όλοι με την ΒΑΛΟΥΤΑ το άχρηστο το Siemens U15... LOL :rolleyes:

 

 

 

 

Οτι ειναι αχρηστο το U15 ειναι σχετικο .

Ειναι το ιδιο αχρηστο με το Α835 της Motorola αφου ειναι αλλωστε ακριβως τα ιδια τηλεφωνα .

 

 

Εχουν αρκετα στραβα , δεν εχουν ομως καποια απο αυτα που εχει το Ζ1010 .

Εχουν μεν αλλα και πολλα αλλα αυτο μαλλον δεν ειναι εδω χωρος για να το συζητησουμε . :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ppsih ( 4 Ιούν. 2004 , 10:18)

 

Εχμμμ, οι Siemens-άδες καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τις δηλώσεις περί αναβαθμίσεων και των σχέσεών τους με τις δυνατότητες του κινητού. Το thread του SX1 θα πέσει να μας πλακώσει.

 

Πάντως από το video-call του Z1010 δεν έμεινα ούτε εγώ ικανοποιημένος. Και θεωρητικά γινόταν σε "τέλειες" συνθήκες, μέσα στα γραφεία εταιρείας κινητής (άρα κεραία σχεδόν για την πάρτη μας) και από Ζ1010 σε Ζ1010.

 

Βέβαια ακόμα είναι νωρίς, και σίγουρα τα διάφορα προβλήματα που βλέπουμε τώρα θα διορθωθούν.

 

 

 

Η κατασταση με το SX-1 ειναι σαφως χειροτερη , αλλα ειναι και εντελως διαφορετικοι οι λογοι που προκαλουν τα προβληματα που εχει .

Το Ζ1010 απο οσο ξερω δεν ειναι κινητο με λειτουργικο τριτης εταιρειας που απλα προσπαθει να "κατσει" σωστα στο διαφορετικο hardware και τις διαφορετικες επιλογες του κατασκευαστη .

Εκει οι περισσοτερες αναβαθμισεις δεν γινονται για να οφελησουν σε κατι τον χρηστη , αλλα για να αλλαχθουν και να προστεθουν στοιχεια που εχουν να κανουν με το λειτουργικο και με την "συμβατοτητα" του με τα υπολοιπα που κυκλοφορουν και θα κυκλοφορησουν .

Ειναι μια εντελως διαφορετικη ιστορια , και ενω και εκει οι αναβαθμισεις "πανε συννεφο" η συγκριση ειναι αδικη γιατι γινονται για διαφορετικους λογους . :)

 

Αν βλεπαμε UIQ / 3G κινητο απο την SE σαφως και θα ειχε εστω και "παρομοια" δικαιολογητικα με αυτα που εχει το SX-1

(χωρις σε καμια περιπτωση να δικαιολογουνται πληρως οι Γερμανοι)

 

Δεν μπορουσε να το κανει?

Δεν ηθελε?

Μαλλον και τα 2 .

Αλλωστε το WCDMA ειναι μεσα στα υποστηριζομενα Bearers απο την 7.0 εκδοση του Symbian και μετα . :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Prof.Wizard ( 4 Ιούν. 2004 , 19:25)

 

Μα δεκτό peter μου. Όπως και οι παρατηρήσεις του R.I.P.

Ο μόνος λόγος που επενέβησα αλαφιασμένος ήταν ότι τα σχόλιά του- κατ'εμέ- είχαν υπερβολική ένταση για κάτι τόσο μικρό και trivial. Κοινώς μου φάνηκε ότι υπερέβαλε με φανατισμό...

 

Είναι δυνατόν να μην πάρεις το κινητό γιατί η κάμερα κοιτά στις 90º και όχι στις 60º; :eek:

 

 

Σιγουρα η καμερα δεν ειναι λογος επιλογης ή οχι ενος κινητου .

 

Αν δεις ομως για τι ακριβως μιλαω , δινει μια πολυ καλη εικονα για το ποσο "προσεγμενη" δουλεια δεν ηταν αυτη που εκαναν με το Ζ1010 .

 

Ασημαντο προβλημα ισως , ομως απαραδεκτο το να μην το εχει δει κανενας και να μην εχει κανει κατι για αυτο σε ενα κινητο που περασε τους τελευταιους 5 μηνες σε κατασταση beta testing .

Κανεις εκει μεσα στην SE δεν δοκιμασε να βγαλει μια φωτογραφια με αυτο το κινητο?

Απλα εβαλαν μια καμερα επανω και θεωρησαν οτι δουλευει σωστα?

 

Αν αυτο εκαναν , καθε αλλο παρα προς τιμην τους ειναι αυτο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές ρε φιλαράκια κανείς; Έχω φρίξει..... :wacko:

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Aλήθεια οι υπάρχοντες εφαρμογές και τα παιχνίδια των T610/T630 τρέχουν στο Ζ1010 η σκοντάφτουν στη μεγαλύτερη ανάλυσης οθόνη;; Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει τέτοιες εφαρμογές;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron (10 Ιούν. 2004 , 12:51)

 

sorry exei to z1010 leitourgiko? px symbian?

 

οχι ,ειναι οπως το Τ610/30 Ζ600 κ.τ.λ
Link to comment
Share on other sites

File makos,

os xristis enos z1010 thelo na su po oti an i kopela sou skopeuei na xrisimopoisi tis 3G ipiresies aksizei na to pari alla opos ipame me mia usim panta! An den prokite na asxolithei kalitera na kitaksei kati pio ikonomiko k pio mikro(SAMSUNG E700, GX-30, Z600, etc) giati to Z1010 den ine kai oti pio mikro k ikonomiko (740€)

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geotech22 (15 Ιούν. 2004 , 23:46)

 

File makos,

os xristis enos z1010 thelo na su po oti an i kopela sou skopeuei na xrisimopoisi tis 3G ipiresies aksizei na to pari alla opos ipame me mia usim panta! An den prokite na asxolithei kalitera na kitaksei kati pio ikonomiko k pio mikro(SAMSUNG E700, GX-30, Z600, etc) giati to Z1010 den ine kai oti pio mikro k ikonomiko (740€)

 

 

Tελικά φίλε geotech22 δεν απάντησες αν το κινητό δέχεται τις java εφαρμογές και τα παιχνίδια των Τ610/Τ630, δε το δοκίμασες;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...