Jump to content

Huawei Ascend G630


memostrikas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχεις αγορασει;; πως σου φαινεται;; σου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα;;

 

Ναι το εχω καιρό! Κανένα πρόβλημα δεν έχω, απλά μην περιμένεις ταχύτητα τρελή! Είναι όμως σταθερό, και χωρίς reboot απο μόνο του! Ενα αρνητικό που του βγάζω,είναι ο ήχος που δεν είναι δυνατός(ηχείο)!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω απο το πρωτο μαγαζι του σκρουτζ που το εχει σε καλη τιμη αλλα το μαγαζι δεν εχει και τις καλυτερες κριτικες και το σκεφτομαι
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα 10€ επάνω και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!
Link to comment
Share on other sites

Το g730 ειναι καλυτερο η χειροτερο;

 

Κανε σύγκριση διότι δεν το εχω δει!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω βαλει στις ρυθμισεις, αποθηκευτικος χωρος την εξωτερικη καρτα.Αυτη την στιγμη ζητημα να εχω κατεβασει κοντα στις 17 εφαρμογες και ενω μου απομενει στον εσωτερικο χωρο κοντα στο 0,9 GB, δεν μπορω να κατεβασω αλλη εφαρμογη.

Μου βγαζεςι μηνυμα οτι δεν υπαρχει επαρκης χωρος.

Επισης ειμαι με root, εχω βαλει προγραμμα με το οποιο καποιες εφαρμογες τις εχω μεταφερει στην εξωτερικη.

Αντιμετωπιζει αλλος το ιδιο προβλημα ?

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στις ρυθμισεις, αποθηκευτικος χωρος την εξωτερικη καρτα.Αυτη την στιγμη ζητημα να εχω κατεβασει κοντα στις 17 εφαρμογες και ενω μου απομενει στον εσωτερικο χωρο κοντα στο 0,9 GB, δεν μπορω να κατεβασω αλλη εφαρμογη.

Μου βγαζεςι μηνυμα οτι δεν υπαρχει επαρκης χωρος.

Επισης ειμαι με root, εχω βαλει προγραμμα με το οποιο καποιες εφαρμογες τις εχω μεταφερει στην εξωτερικη.

Αντιμετωπιζει αλλος το ιδιο προβλημα ?

Με ποιο πρόγραμμα μεταφερεις τις εφαρμογές?

Επίσης σε πόσες εφαρμογές σου βγάζει το μήνυμα για ανεπαρκή χώρο?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα μεταφερεις τις εφαρμογές?

Επίσης σε πόσες εφαρμογές σου βγάζει το μήνυμα για ανεπαρκή χώρο?

 

Μεταφερω τις εφαρμογες με το AppMgr III

Στην εφαρμογη που μου εβγαλε οτι ηταν ο χωρος ανεπαρκης, ηταν στο dropbox, βεβαια το εκανε και σε αλλες τις οποιες δεν θυμαμαι.

Επισης πολλες φορες οταν το ανοιγω το κινητο, παρατηρω οτι δεν αναγνωριζει την εξωτερικη sd card, με αποτελεσμα οι εφαρμογες που ειναι στην καρτα, φωτο, μουσικη κλπ, να μη τα αναγνωριζει.

Κανω επανεκινηση και επανερχεται

Φταιει η καρτα ή κατι άλλο ?:confused:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Μεταφερω τις εφαρμογες με το AppMgr III

Στην εφαρμογη που μου εβγαλε οτι ηταν ο χωρος ανεπαρκης, ηταν στο dropbox, βεβαια το εκανε και σε αλλες τις οποιες δεν θυμαμαι.

Επισης πολλες φορες οταν το ανοιγω το κινητο, παρατηρω οτι δεν αναγνωριζει την εξωτερικη sd card, με αποτελεσμα οι εφαρμογες που ειναι στην καρτα, φωτο, μουσικη κλπ, να μη τα αναγνωριζει.

Κανω επανεκινηση και επανερχεται

Φταιει η καρτα ή κατι άλλο ?:confused:

Aυτα τα θεματα με την καρτα sd τα έχω κι εγώ, και δεν ξέρω γιατί τα κάνει και ψάχνομαι! Απο πότε στα κάνει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασες να βάλεις άλλη κάρτα μνήμης και να το τσεκάρεις ?

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα θεματα με την καρτα sd τα έχω κι εγώ, και δεν ξέρω γιατί τα κάνει και ψάχνομαι! Απο πότε στα κάνει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασες να βάλεις άλλη κάρτα μνήμης και να το τσεκάρεις ?

 

Οχι δεν δοκιμασα αλλη καρτα, αν βρω ευκαιρια θα το κανω.

Παντως ειναι κριμα να μη μπορω να βαλω αλλες εφαρμογες.

Δεν παρατηρησα απο ποτε το κανει αυτο το φαινομενο, παντως οχι απο την αρχη, δεν ξερω λες να φταιει καποιος χειρισμος ή καποια εφαρμογη ?

Edited by magos13

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δοκιμασα αλλη καρτα, αν βρω ευκαιρια θα το κανω.

Παντως ειναι κριμα να μη μπορω να βαλω αλλες εφαρμογες.

Δεν παρατηρησα απο ποτε το κανει αυτο το φαινομενο, παντως οχι απο την αρχη, δεν ξερω λες να φταιει καποιος χειρισμος ή καποια εφαρμογη ?

Γενικα έχει θεματα το κινητό διότι εχει λιγη μνημη! Οσο για την κάρτα μνήμης εγω έβαλα μια καινούργια, αλλά απο τις 15 φορές που του εκανα reboot τις 2 δεν την διάβασε! Αν το ξανάκανει θα πάει αναγκαστικά στο σέρβις!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο Κωτσοβολο το κινητο για τη γυναικα μου. Ο ηχος του ακουστικου στις κλησεις ηταν τραγικος και μας δωσανε αλλο. Αν και ο ηχος ειναι βελτιωμενος, παλι η ενταση δεν ειναι η επιθυμητη. Η ρυθμιση της εντασης ειναι στο τερμα. Ειχε κανεις ζητημα με το ακουστικο?
The worst type of piracy... is cons-piracy!
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο Κωτσοβολο το κινητο για τη γυναικα μου. Ο ηχος του ακουστικου στις κλησεις ηταν τραγικος και μας δωσανε αλλο. Αν και ο ηχος ειναι βελτιωμενος, παλι η ενταση δεν ειναι η επιθυμητη. Η ρυθμιση της εντασης ειναι στο τερμα. Ειχε κανεις ζητημα με το ακουστικο?

Εγώ όχι είναι μια χαρά! Και να το πας πίσω να σου δώσουν άλλο ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο Κωτσοβολο το κινητο για τη γυναικα μου. Ο ηχος του ακουστικου στις κλησεις ηταν τραγικος και μας δωσανε αλλο. Αν και ο ηχος ειναι βελτιωμενος, παλι η ενταση δεν ειναι η επιθυμητη. Η ρυθμιση της εντασης ειναι στο τερμα. Ειχε κανεις ζητημα με το ακουστικο?

 

Πρόσεξε πως τοποθετεις το τηλέφωνο στο αυτι,παιζει και αυτο ρολο.

Και εγω οταν ξεχνιέμαι και δεν εχω βαλει σωστα το κινητο στο αυτι, δεν εχω την πρεπουσα ενταση και ποιότητα, απο το ακουστικο του τηλεφώνου.

 

Με ποια εφαρμογή μεταφερετε τις εφαρμογες στην καρτα SD

Αναφερω πιο πανω με ποια τις μεταφερω εγω, αλλά κανω την ερωτηση μηπως υπαρχει καποια καλυτερη.

Εχω προβλημα με την μνημη του τηλ που δεν μπορει να δεχτει πολλες εφαρμογες, πολλες φορες μου βγαζει, μη επαρκης χωρος, αναγκαστηκα να σβησω καποιες εφαρμογες και παλι μου εδειχνε αυτο το μηνυμα.

Δεν ξερω ποσες εφαρμογες μπορει να δεχτει το κινητο, ας πει καποιος μεχρι ποσες εχει εγκαταστησει, για να κανουμε συγκριση.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μεταφερετε τις εφαρμογες στην καρτα SD

Αναφερω πιο πανω με ποια τις μεταφερω εγω, αλλά κανω την ερωτηση μηπως υπαρχει καποια καλυτερη.

Εχω προβλημα με την μνημη του τηλ που δεν μπορει να δεχτει πολλες εφαρμογες, πολλες φορες μου βγαζει, μη επαρκης χωρος, αναγκαστηκα να σβησω καποιες εφαρμογες και παλι μου εδειχνε αυτο το μηνυμα.

Δεν ξερω ποσες εφαρμογες μπορει να δεχτει το κινητο, ας πει καποιος μεχρι ποσες εχει εγκαταστησει, για να κανουμε συγκριση.

Το καλύτερο όλων είναι το link2sd, το οποίο κάνει και άλλα πολλά αλλά θέλει root!

Με αυτό μπορείς να μεταφέρεις στην sd, ακόμα και εφαρμογές που δεν είναι φτιαγμένες να μεταφέρονται!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδες δεν βγαζω ακρη. Ολο δεν υπαρχει χωρος μου λεει

 

Είσαι root?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι. Τι αλλο πρεπει;

 

Κατεβασε το link2sd και περνα τις εφαρμογές στην καρτα μνήμης! Τις εφαρμογές οι οποίες πρέπει να ξεκινάνε αυτόματα με την έναρξη του τηλεφώνου μην τις περάσεις, εκτός και αν την δουλεία που κάνουν την κάνεις εσυ χειροκίνητα! Επίσης οταν μία εφαρμογή την περνάς στην κάρτα και η εφαρμογή έχει widget αυτό δεν θα λειτουργεί, αλλά η εφαρμογή θα δουλεύει κανονικά! Επίσης να ξέρεις οτι οταν αναβαθμίζονται οι εφαρμογές συστήματος το αρχείο αναβάθμισης δεν αντικαθιστά το αρχικό αρχείο συστήματος, αλλά πάει και "κάθεται" στο data. Έτσι λοιπόν θα πρέπει να ενσωματώνεις την όποια αναβάθμιση (συστήματος) έχεις στο σύστημα, εργασία που γίνεται με το link2sd πανεύκολα! Π.χ εγω το sdmaid που είναι για καθαρισμό δεν το περνάω στην κάρτα διότι δεν θα εκκινεί μαζί με το τηλέφωνο, και δεν θα δουλέψει αυτόματα οταν χρειάζεται. Ενώ π.χ μια εφαρμογή οπως η κάμερα , η του καιρού (αφου το widget δεν σε ενδιαφέρει) πήγαινε τις στην κάρτα σου! Και τέλος αν μπορείς το link2sd αγόρασε το διότι έτσι ειναι πλήρως λειτουργικό! Ελπίζω να σε βοήθησα, και ότι άλλο χρειαστείς ρώτα το!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια αρχικα θέλω να σας ευχαριστήσω για τις γνωσεις σας και για τον κοπο που κανετε έτσι ώστε

να μπορούμε και εμεις να εκμεταλευτούμε την συσκευη μας...εκανα root στο κινητό μου και εγω χαρη

στις αναρτήσεις σας.τελικά είναι πιο ευκολο απο οσο νομιζα!ευχαριστώ καιι πάλι και θα ήθελα να ρωτήσω

μήπως ξέρει κανεις πώς να κάνω διαμέρισματα στην κάρτα μνήμης μου?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...