Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν αυτο το τηλεφωνο μου το ειχε βγαλει η Samsung το Φεβρουαριο ως S5 θα εκανα τοτε τουμπες και αν το βγαλει η apple το Σεπτεμβρη θα λενε οι αντιστοιχοι φιλοι οτι η μηλοεταιρια εκανε παλι επανασταση. Δυστυχως η LG ξεκιναει με ενα χαντικαπ λογω ονοματος και θελει 2-3 γενιες συνεχομενων καλων μοντελων για να δημιουργησει μεγαλο κοινο.

 

Αυτό ισχύει παντού. Σωστά τα λες, αλλά το όνομα το χτίζεις σιγά-σιγά.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχει καμία σχέση το όνομα της εταιρείας. Άλλωστε οι περισσότεροι που αγόρασαν το G2 ήταν πρώην κάτοχοι samsung.

Το οτι ήταν γκέλα να βάλει αυτή την οθόνη τώρα ειναι αντικειμενική παρατήρηση.

Δεν χρειάζονταν κάτι τέτοιο.

Βελτίωσε πολυ την κάμερα και το UI συν κάποια αλλά πράγματα οπως τον σχεδιασμό. Θα ήταν σοφότερο να μείνει σε μια βελτιωμένη FHD 5.2" ώστε να μην γίνει υπερβολικά μεγάλο. Τα υπόλοιπα ήταν αρκετά.

Θα ήταν διαφορετικά αν είχε τον 805.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμία σχέση το όνομα της εταιρείας. Άλλωστε οι περισσότεροι που αγόρασαν το G2 ήταν πρώην κάτοχοι samsung.

Το οτι ήταν γκέλα να βάλει αυτή την οθόνη τώρα ειναι αντικειμενική παρατήρηση.

Δεν χρειάζονταν κάτι τέτοιο.

Βελτίωσε πολυ την κάμερα και το UI συν κάποια αλλά πράγματα οπως τον σχεδιασμό. Θα ήταν σοφότερο να μείνει σε μια βελτιωμένη FHD 5.2" ώστε να μην γίνει υπερβολικά μεγάλο. Τα υπόλοιπα ήταν αρκετά.

Θα ήταν διαφορετικά αν είχε τον 805.

Εγώ τα είπα από την αρχη,αν διατηρούσε την ίδια ανάλυση στις ίδιες ίντσες,απλα κάνα igzo panel συν 3gb ram/801 και 32αρα αρχικη και μοναδική έκδοση με micro sd συν την ίδια μπαταρία με μια βελτίωση στο σχεδιασμο η ακόμα καλύτερα στα υλικά θα ήταν πρώτη μου επιλογή.

Όχι τώρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα είπα από την αρχη,αν διατηρούσε την ίδια ανάλυση στις ίδιες ίντσες,απλα κάνα igzo panel συν 3gb ram/801 και 32αρα αρχικη και μοναδική έκδοση με micro sd συν την ίδια μπαταρία με μια βελτίωση στο σχεδιασμο η ακόμα καλύτερα στα υλικά θα ήταν πρώτη μου επιλογή.

Όχι τώρα.

 

Λες να τους πρόδοσαν απο την Qualcomm για τον 805.:confused:

Σίγουρα όλα θα ήταν διαφορετικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα προδοσίας ή foul play. Η Qualcomm είχε δηλώσει εξαρχής ότι το 805 θα κάνει ramp-up στην παραγωγή στο δεύτερο εξάμηνο του '14. Αυτό σημαίνει ότι όταν η LG έδωσε το τελικό tape-out του G3, δεν υπήρχε διαθεσιμότητα του 805 ικανή για να καλύψει τη ζήτηση.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα είπα από την αρχη,αν διατηρούσε την ίδια ανάλυση στις ίδιες ίντσες,απλα κάνα igzo panel συν 3gb ram/801 και 32αρα αρχικη και μοναδική έκδοση με micro sd συν την ίδια μπαταρία με μια βελτίωση στο σχεδιασμο η ακόμα καλύτερα στα υλικά θα ήταν πρώτη μου επιλογή.

Όχι τώρα.

 

Γι αυτο έγραψα προηγουμένως οτι η LG με το G3 ανέτρεψε όλα όσα την έκαναν αγαπητή στους power users με το G2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λες να τους πρόδοσαν απο την Qualcomm για τον 805.:confused:

Σίγουρα όλα θα ήταν διαφορετικά.

 

Κοιτα από 801 σε 805 δεν θα υπάρχει παρά κάποια μικρή βελτίωση(μέσα σε ενα εξάμηνο είναι αδύνατη η Qualcomm να έχει κάνει κάποια τοςη σημαντική βελτίωση στην αρχιτεκτονική του επεξεργαστή)

ΚΑΤ εμέ η επόμενη σημαντική αλλαγή θα είναι με τον 810 και όσοι είναι κινητά με 800/801 τότε μόνο θα αξίζει κάποια αλλαγή που αυτό θα συμβεί στα μέσα του επόμενου έτους.

Εώς τότε καλύπτονται ΑΝΕΤΑ και το λιγότερο εδώ που τα λέμε.

 

Αυτά τα παιχνίδια της Qualcomm ανα εξάμηνο και "νέους"επεξεργαστές πιο πολυ μάρκετινγκ τρικ τα βλέπω.

 

Εσύ προσωπικά ότι και να πάρεις τώρα η μετά 2-3 μήνες θα δεις μια πολυ σημαντική βελτίωση-εξέλιξη σε όλους τους τομείς ξεκάθαρα σε σχέση με το παρόν κινητό σου.

 

Πάντως από Htc/lg τέλος για φέτος και μόνο η Sammy με note 4 η αν βγει κανα nexus 6 η ακόμα και τη Sony με z3 με 805.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τον 805 τον περιμένουμε πιο πολύ για την πιο δυνατή gpu, ο επεξεργαστής κανα Mhz παραπάνω θα έχει. Η gpu θα έπαιζε όμως ρόλο καθώς θα οδηγούσε την οθονάκλα καλύτερα χωρίς αγκομαχητα. Ίσως β να είναι καλύτερος και από άποψη ενεργειακών απαιτήσεων. Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι δεν έχω μπλέξει τα μπούτια μου με όλα αυτά τα μοντέλα που ακούγονται. Ας όψεται, ίσως δούμε τι λέει ο 805 στα prime μοντέλα.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βλεπω ενα κινητο με εξαιρετικο ηχειο και εξοδο ακουστικων, παρα παρα πολυ καλη καμερα και αρκετα καλο βιντεο, περιεργως πολυ καλη μπαταρια, με καρτα μνημης και γενικα πηγαινει πολυ καλα παρα την 2.5Κ οθονη του ;) Η οποια εκτος απο εξαιρετικη αναλυση εχει και εξαιρετικα χρωματα...

 

Χαμηλο benchmark score αλλα αν η εμπειρια ειναι καλη, δε με ενδιαφερει :)

 

Παντως την καλυτερη βαθμολογια συνολικα νομιζω την εχει το Oppo Find 7a :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ως τώρα υποδοχή του κόσμου δείχνει να είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή του g2 και όπως φαίνεται το φετινό της κινητό θα γίνει ότι πιο πετυχημένο έχει βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Τα ρεπορτάζ των διαφόρων λίγο με επηρεάζουν. Το G3 τείνει να γίνει νέο best seller γιατί απλά,και πάλι ,τα έχει όλα,με τα λιγότερα ελαττώματα. Από ότι κυκλοφορεί τίποτα δε μου κάνει αίσθηση. Το Ζ2 είναι απλά μεγάλο αδιακαιολόγητα,το Μ8 έχει τραγική αναλογία μεγέθους οθόνης και κάμερα,όσο κι αν θέλουμε να διασκεδάσουμε τις εντυπώσεις της,απλά χάλια,το s5 μπορεί άνετα να σταθεί σε εκπομπή της Αννίτας,χώρια τα.... καλά που έχει η samsung και όλοι ξέρουμε. Αν και το G3 αποδειχθεί κατώτερο των προσδοκιών μια χαρά είναι και το 2 μέχρι να δούμε τα επόμενα.

 

 

 

 

 

 

 

Εγω παντως βλεπω ενα κινητο με εξαιρετικο ηχειο και εξοδο ακουστικων, παρα παρα πολυ καλη καμερα και αρκετα καλο βιντεο, περιεργως πολυ καλη μπαταρια, με καρτα μνημης και γενικα πηγαινει πολυ καλα παρα την 2.5Κ οθονη του ;) Η οποια εκτος απο εξαιρετικη αναλυση εχει και εξαιρετικα χρωματα...

 

Χαμηλο benchmark score αλλα αν η εμπειρια ειναι καλη, δε με ενδιαφερει :)

 

Παντως την καλυτερη βαθμολογια συνολικα νομιζω την εχει το Oppo Find 7a :p

 

Παιδια μην παρασύρεστε περιμένετε να το δείτε πρώτα και να γίνουν κάποια αντικειμενικά συγκριτικά.

Οχι σαν κάποια που διαβάζω εδω από κατόχους και οι εντυπώσεις τους είναι εντελώς αντίθετες με τις μετρήσεις των διαφόρων τεστ.

Δείτε τις μετρήσεις στο contrast και την φωτεινότητα σε σχέση με το G2.

Δείτε τους χρόνους της μπαταρίας σε σχέση με το G2 και τον ανταγωνισμό. Πόσες ώρες έδινε πέρυσι το gsmarena στο G2 και πόσες δίνει αυτό?

Μην τυφλωνεστε επειδή ακολουθείτε μια εταιρεία και μείνατε ευχαριστημένοι με κάποιο προηγούμενο μοντέλο.

 

Ο 805 δεν είναι οτι θα φέρει τα πάνω κάτω. Απλά έχει σχεδιαστεί για αυτές τις αναλύσεις, έχει καλύτερη GPU που θα πηγαίνει πιο ξεκουραστα και οικονομικά με τέτοιες οθόνες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε Κωστα, τι απο οσα ειπα ειναι ψεμα; Ειναι πραγματα που διαβαζω παντου και προφανως θα κοιταξω να τα επιβεβαιωσω οταν ερθει. Η μπαταρια δεν ειναι καθολου κακη, εξαιρετικη δεν ειναι αλλα ειναι αρκετα καλη... 69 ωρες του δινει και στο G2 προ ΚΚ 72 (μετα ΚΚ 81 νομιζω) και ολοι ελεγαν τα καλυτερα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε Κωστα, τι απο οσα ειπα ειναι ψεμα; Ειναι πραγματα που διαβαζω παντου και προφανως θα κοιταξω να τα επιβεβαιωσω οταν ερθει. Η μπαταρια δεν ειναι καθολου κακη, εξαιρετικη δεν ειναι αλλα ειναι αρκετα καλη... 69 ωρες του δινει και στο G2 προ ΚΚ 72 (μετα ΚΚ 81 νομιζω) και ολοι ελεγαν τα καλυτερα ;)

Θα περιμένουμε να το κρίνουμε.

Το θέμα είναι ότι οι φήμες για το S5 Prime με την 2Κ οθόνη και τον 805 δεν βγήκαν τυχαία.

Μάλλον οι έτεροι Κορεάτες περιμένουν ένα στραβοπάτημα για την αντεπίθεση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ακουω συνεχεια ενστασεις και γκρινια για την επιλογη της οθονης με τον 801. Γιατι νομιζω οτι και τον 805 να εβαζε παλι θα βρισκαμε κατι για να κατηγορησουμε; Μα ειναι δυνατον να λεμε οτι επρεπε να ωριμασει η τεχνολογια για να δοθει προς χρηση; η τεχνολογια πρεπει να δινεται οταν ειναι διαθεσιμη. Εξαλλου υπαρχουν και αλλα τηλεφωνα με ωριμη τεχμολογια που μπορει να επιλεξει καποιος και που εχουν 1gb μνημη, 16gb εσωτερικη μνημη και μη επεκτασιμη, λιγα μεγκαπιξελς φωτογραφικης κ.λ.π. Απο την αλλη υπαρχουν και οι αλλοι που θελουν οτι τελευταιο υπαρχει. Επιλογες για ολους.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ακουω συνεχεια ενστασεις και γκρινια για την επιλογη της οθονης με τον 801. Γιατι νομιζω οτι και τον 805 να εβαζε παλι θα βρισκαμε κατι για να κατηγορησουμε; Μα ειναι δυνατον να λεμε οτι επρεπε να ωριμασει η τεχνολογια για να δοθει προς χρηση; η τεχνολογια πρεπει να δινεται οταν ειναι διαθεσιμη. Εξαλλου υπαρχουν και αλλα τηλεφωνα με ωριμη τεχμολογια που μπορει να επιλεξει καποιος και που εχουν 1gb μνημη, 16gb εσωτερικη μνημη και μη επεκτασιμη, λιγα μεγκαπιξελς φωτογραφικης κ.λ.π. Απο την αλλη υπαρχουν και οι αλλοι που θελουν οτι τελευταιο υπαρχει. Επιλογες για ολους.

 

Να βαζουμε δηλαδη οτι υπαρχει , χωρις να μας ενδιαφερει το τελικο αποτελεσμα και η μεταξυ τους συνεργασια;

Αυτο ικανοποιει μονο τους αριθμολαγνους.

Ο .pik , κατοχος της συσκευης, ανεφερε "εμφανη lags" , ενω η καμερα του, στο συγκριτικο με s5 και 5s ηταν πισω απο τα αλλα 2.

Επομενως, τι να το κανω εγω το οτι καλυτερο υπαρχει, αφου σαν αποτελεσμα ειναι υποδεεστερο απο αυτο που θα επρεπε;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε το gsmarena είχε βγάλει το s3 το καλύτερο smartphone....οπότε καταλαβαίνουμε όλοι πόσο αντικειμενικά είναι όλα αυτά. Ποιος παρασύρεται δεν ξέρω,εγώ όχι! Ναι, είμαι ευχαριστημένος από το g2 αλλά δε θα πάρω το 3 αν δεν με ικανοποιεί και θα μείνω με το 2 γιατί ότι κυκλοφορεί,αυτή τη στιγμή, δε μου αρέσει και έγραψα το γιατί. Ο 801 με τον 805 λίγη διαφορά θα έχουν. Απλά τους υπερχρονίζουν . Ο επόμενος ίσως να έχει. Τώρα για την μπαταρία,αν είναι στα πλαίσια του 2 πάλι δε θα έχει αντίπαλο,οπότε μια χαρά θα είναι. Θα έρθει και θα τα δούμε όλα.

 

Κώστα δεν διαβάζω ποτέ τς σχόλια του gsmarena. Κοιτάω μόνο τους πίνακες και τα δείγματα των φωτογραφιών.

Τα συμπεράσματα τα βγάζω μονος μου συγκρίνοντας με άλλων αντίστοιχων συσκευών.

 

Ο 801 δεν είναι τίποτα άλλο απο τον 800 με κάποιες τεχνικές αλλαγές ώστε να μπορούν να δουλέψουν οθόνες με μεγαλύτερη ανάλυση απο FHD.

Δεν υπήρχε περίπτωση η samsung και οι άλλοι να μείνουν σε FHD αν ήταν ok ο συνδυασμός.

Η LG αναγκάστηκε εκ των πραγμάτων αντι Σεπτέμβρη να βγει Ιούνιο στην αγορά και δεν προλάβαινε τον 805 οπως αρχικά ήταν το πλάνο της. Οπότε αναγκαστικά προχώρησε με τον επεξεργαστή των προδειγμάτων της.

 

Δεν είπε κανείς ότι ειναι χάλια το G3. Απλά δεν έχει αυτό που είχε το G2 έναντι των άλλων που είχαν τον 600αρη πέρυσι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν διαβάζω ποτέ τς σχόλια του gsmarena. Κοιτάω μόνο τους πίνακες και τα δείγματα των φωτογραφιών.

Τα συμπεράσματα τα βγάζω μονος μου συγκρίνοντας με άλλων αντίστοιχων συσκευών.

 

Ο 801 δεν είναι τίποτα άλλο απο τον 800 με κάποιες τεχνικές αλλαγές ώστε να μπορούν να δουλέψουν οθόνες με μεγαλύτερη ανάλυση απο FHD.

Δεν υπήρχε περίπτωση η samsung και οι άλλοι να μείνουν σε FHD αν ήταν ok ο συνδυασμός.

Η LG αναγκάστηκε εκ των πραγμάτων αντι Σεπτέμβρη να βγει Ιούνιο στην αγορά και δεν προλάβαινε τον 805 οπως αρχικά ήταν το πλάνο της. Οπότε αναγκαστικά προχώρησε με τον επεξεργαστή των προδειγμάτων της.

 

Δεν είπε κανείς ότι ειναι χάλια το G3. Απλά δεν έχει αυτό που είχε το G2 έναντι των άλλων που είχαν τον 600αρη πέρυσι.

 

Δηλαδη φιλε μου θελεις να πεις οτι ο 801 δεν μπορει να δουλεψει με την 2κ αναλυση ?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω ότι πρέπει να περιμένουμε.

Οκ έβαλε καλά συστατικά αλλά το αποτέλεσμα που είναι το πάντρεμα όλων αυτών?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην παρασύρεστε περιμένετε να το δείτε πρώτα και να γίνουν κάποια αντικειμενικά συγκριτικά.

Οχι σαν κάποια που διαβάζω εδω από κατόχους και οι εντυπώσεις τους είναι εντελώς αντίθετες με τις μετρήσεις των διαφόρων τεστ.

Δείτε τις μετρήσεις στο contrast και την φωτεινότητα σε σχέση με το G2.

Δείτε τους χρόνους της μπαταρίας σε σχέση με το G2 και τον ανταγωνισμό. Πόσες ώρες έδινε πέρυσι το gsmarena στο G2 και πόσες δίνει αυτό?

Μην τυφλωνεστε επειδή ακολουθείτε μια εταιρεία και μείνατε ευχαριστημένοι με κάποιο προηγούμενο μοντέλο.

 

Ο 805 δεν είναι οτι θα φέρει τα πάνω κάτω. Απλά έχει σχεδιαστεί για αυτές τις αναλύσεις, έχει καλύτερη GPU που θα πηγαίνει πιο ξεκουραστα και οικονομικά με τέτοιες οθόνες.

Έτσι ακριβός όπως τα γράφεις.

Θα περιμένουμε να το κρίνουμε.

Το θέμα είναι ότι οι φήμες για το S5 Prime με την 2Κ οθόνη και τον 805 δεν βγήκαν τυχαία.

Μάλλον οι έτεροι Κορεάτες περιμένουν ένα στραβοπάτημα για την αντεπίθεση.

Εγώ πάντως θα περίμενα τη Sammy διότι αν βγει το s5 prime με 805 και ίδια ανάλυση με το g3 την Samsung θα προτιμούσα μιας και το Knox αδιάφορο μου είναι όπως και η ελλειψη ραδιοφώνου.

 

ΚΑΤ εμέ η lg βιάστηκε να το κυκλοφορήσει και προχώρησε απλά σε κινήσεις εντυπωσιασμού που το έχει ξανακάνει και στο παρελθόν με το πρώτο διπυρινο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα θέμα βέβαια η υλοποίηση αλλά από άποψη χαρακτηριστικών το g3 παρέχει το πληρέστερο πακέτο out of the box από όλες τις άλλες android κορυφαίες συσκευές:

1.Κάμερα με ois και ασύρματη φόρτιση δεν παρέχει καμία άλλη.

2. Στην ακριβή (650 ευρώ) έκδοση σου δίνει 32gb εσωτερική μνήμη, 3gb ram και εξωτερική sd.

3. Έχει μείνει η μόνη με ξεκλείδωτο boot loader χωρίς ασφάλεια τύπου Knox.

Δεν βάζω καθόλου στην εξίσωση την 2K οθόνη γιατί με αφήνει παντελώς αδιάφορο.

Θα παρακολουθήσω με πολύ ενδιαφέρον την πορεία της συσκευής και θα την χτυπήσω μάλλον όταν πέσει στα 500 ευρώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν διαβάζω ποτέ τς σχόλια του gsmarena. Κοιτάω μόνο τους πίνακες και τα δείγματα των φωτογραφιών.

Τα συμπεράσματα τα βγάζω μονος μου συγκρίνοντας με άλλων αντίστοιχων συσκευών.

 

Ο 801 δεν είναι τίποτα άλλο απο τον 800 με κάποιες τεχνικές αλλαγές ώστε να μπορούν να δουλέψουν οθόνες με μεγαλύτερη ανάλυση απο FHD.

Δεν υπήρχε περίπτωση η samsung και οι άλλοι να μείνουν σε FHD αν ήταν ok ο συνδυασμός.

Η LG αναγκάστηκε εκ των πραγμάτων αντι Σεπτέμβρη να βγει Ιούνιο στην αγορά και δεν προλάβαινε τον 805 οπως αρχικά ήταν το πλάνο της. Οπότε αναγκαστικά προχώρησε με τον επεξεργαστή των προδειγμάτων της.

 

Δεν είπε κανείς ότι ειναι χάλια το G3. Απλά δεν έχει αυτό που είχε το G2 έναντι των άλλων που είχαν τον 600αρη πέρυσι.

Και εδώ σωστά τα λες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα θέμα βέβαια η υλοποίηση αλλά από άποψη χαρακτηριστικών το g3 παρέχει το πληρέστερο πακέτο out of the box από όλες τις άλλες android κορυφαίες συσκευές:

1.Κάμερα με ois και ασύρματη φόρτιση δεν παρέχει καμία άλλη.

2. Στην ακριβή (650 ευρώ) έκδοση σου δίνει 32gb εσωτερική μνήμη, 3gb ram και εξωτερική sd.

3. Έχει μείνει η μόνη με ξεκλείδωτο boot loader χωρίς ασφάλεια τύπου Knox.

Δεν βάζω καθόλου στην εξίσωση την 2K οθόνη γιατί με αφήνει παντελώς αδιάφορο.

Θα παρακολουθήσω με πολύ ενδιαφέρον την πορεία της συσκευής και θα την χτυπήσω μάλλον όταν πέσει στα 500 ευρώ.

 

Μια διόρθωση μόνο θα κάνω 599 ευρώ 32 gb και δώρο ασύρματο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση μόνο θα κάνω 599 ευρώ 32 gb και δώρο ασύρματο φορτιστή.

 

599 θα κάνει η έκδοση με τσ 16gb/2gb.

Για τον ασύρματο φορτιστή δεν έχω ακούσει πουθενά ότι θα είναι δώρο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος προφανώς αναφέρεται στην προπαραγγελία από Amazon.de που όντως έχει το ακριβό μοντέλο στα 599 ευρώ με δώρο τον ασύρματο φορτιστή.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Να βαζουμε δηλαδη οτι υπαρχει , χωρις να μας ενδιαφερει το τελικο αποτελεσμα και η μεταξυ τους συνεργασια;

Αυτο ικανοποιει μονο τους αριθμολαγνους.

Ο .pik , κατοχος της συσκευης, ανεφερε "εμφανη lags" , ενω η καμερα του, στο συγκριτικο με s5 και 5s ηταν πισω απο τα αλλα 2.

Επομενως, τι να το κανω εγω το οτι καλυτερο υπαρχει, αφου σαν αποτελεσμα ειναι υποδεεστερο απο αυτο που θα επρεπε;

 

Αν ειναι να περιμενω απο την apple ποτε θα κρινει οτι εχει ωριμασει η τεχνολογια για να μου δωσει πανω απο 1gb μνημης, πανω απο 8 μεγκαπιξελς καμερα, multitasking, multiscreen κ.λ.π. τοτε και θα περιμενω και εγω ποτε θα ωριμασουν τα 700+ ευρω που ζηταει και να γινουν 400 ευρω αφου τοσο και λιγοτερο αξιζει αυτο δινει τωρα.

 

Οταν πληρωνεις την κορυφαια τεχνολογια με τα οποια προβληματα και τις οποιες παιδικες ασθενειες πληρωνεις ερευνα και αναπτυξη, αν ειναι να πας σε δοκιμασμενες λυσεις καταλαβαινεις οτι πας τοτε σε προηγουμενα μοντελα με το αναλογο παντα κοστος.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...