Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, απο το TCPMP τα ειχα δοκιμασει ολα.... αλλα δεν γινοταν τιποτα. Τελικα, το προβλημα εντοπιστηκε στο οτι εψηνες και μπριζολες πανω του. Ανεβαζε θερμοκρασια και κολλουσε. Την ψιλιαστικα την δουλεια γιατι διαβαζα και για ανεξηγητα freezes σε ξενα φορουμς τα οποια τελικα τα απεδιδαν σε θερμοκρασιακο προβλημα. Την λυση εδωσε το προγραμμα hack master απο την Omega One, με το οποιο και εριξα τον επεξεργαστη στα 500Mhz και παιζει απροβληματιστα οσες ωρες και αν το αφησω. :D

 

Anyway, ευχαριστω για την βοηθεια... :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον, απο το TCPMP τα ειχα δοκιμασει ολα.... αλλα δεν γινοταν τιποτα. Τελικα, το προβλημα εντοπιστηκε στο οτι εψηνες και μπριζολες πανω του. Ανεβαζε θερμοκρασια και κολλουσε. Την λυση εδωσε το προγραμμα hack master απο την Omega One, με το οποιο και εριξα τον επεξεργαστη στα 500Mhz και παιζει απροβληματιστα οσες ωρες και αν το αφησω.

 

 

Χμμ...αυτο ειναι γνωστο προβλημα που παρουσιαζεται σε μερικα 4700. Μαλιστα, σε forums του εξωτερικου πολλοι τα εχουν επιστρεψει για επισκευη στην HP...

Link to comment
Share on other sites

ναι εε? μμμμ... οκ... επειδη δεν προβληματισε ιδιαιτερα και λυθηκε το θεμα σχετικα ευκολα, δεν εχω σκοπο να τρεχω στα σερβις. Ποιος μπλεκει τωρα... :wacko:
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε άλλο post στο forum αλλά παρατήρησα στο 4700 που έχω ότι όταν ειμαι σε περιβάλλον με πολύ φως (πχ έξω στον ήλιο) ή κάτω από τη λάμπα του γραφείου μου, τότε η οθόνη του 4700 σβήνει (ο φωτισμός μόνο). Αν βάλω όμως το δάχτυλό μου πάνω στα ledάκια που έχει το 4700 πάνω αριστερά τότε η οθόνη ξανανάβει!!! Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι gtsoulou. Ακριβώς κάτω από το ledάκι που δείχνει ότι φορτίζει, έχει αισθητήρα για το φως.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε άλλο post στο forum αλλά παρατήρησα στο 4700 που έχω ότι όταν ειμαι σε περιβάλλον με πολύ φως (πχ έξω στον ήλιο) ή κάτω από τη λάμπα του γραφείου μου, τότε η οθόνη του 4700 σβήνει (ο φωτισμός μόνο). Αν βάλω όμως το δάχτυλό μου πάνω στα ledάκια που έχει το 4700 πάνω αριστερά τότε η οθόνη ξανανάβει!!! Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

 

Για να το αποφύγεις αυτό, πήγαινε στις ρυθμίσεις φωτισμού, στο brightness και ξετσεκάρισε το κουτάκι "automatic".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μηπως εχει χρησιμοποιησει καποιος αυτο εδω : http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=126438

 

η αυτο :

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=127338

 

η καποιο αλλο BT keyboard με το 4700 και να δουλευει σωστα ??

(αν δουλευουν οι drivers του σωστα, αν γραφεις ελληνικα κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επειδη ειμαι ετοιμος για το 4700 θα ηθελα καποιος να μου πει αν το χρησιμοποιει με καποιο bluetooth gps με το destinator 3 γιατι με ενδιαφερει αυτο το κομματι πρωτιστως

 

πχ αν συνεργαζετε καλα με το προγραμμα πλοηγησης

 

επισης επειδη με ενδιαφερει να εχω το ppc οριζοντια γιατι βολευει η θεση στο αυτοκινητο μηπως μπορει καποιος να ανεβασει μια φωτο να δω πως φαινετε μια εικονα οριζοντια

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ετοιμος για το 4700 θα ηθελα καποιος να μου πει αν το χρησιμοποιει με καποιο bluetooth gps με το destinator 3 γιατι με ενδιαφερει αυτο το κομματι πρωτιστως

 

πχ αν συνεργαζετε καλα με το προγραμμα πλοηγησης

 

επισης επειδη με ενδιαφερει να εχω το ppc οριζοντια γιατι βολευει η θεση στο αυτοκινητο μηπως μπορει καποιος να ανεβασει μια φωτο να δω πως φαινετε μια εικονα οριζοντια

 

φιλικα

 

 

το εχω σε συνδυασμο με Fortuna Slim GPS και Dest 3. Λειτουργει αψογα... Τον ιδιο συνδυασμο προετρεψα και πηραν φιλοι μου, οι οποιοι και εμειναν εξισου ευχαριστημενοι.

 

Περι οριζοντιας λειτουργιας.... χμμμμ δεν το δοκιμασα, αλλα δεν πρεπει να βολευει.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε γιατι με ενδιαφερει η γνωμη σου μιας και εχεις τετοιο συνδυασμο

 

εννοω πως φαινετε στο ματι οριζοντια αλλαζει κατι ??στη πλοηγηση η αναλυση

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ετοιμος για το 4700 θα ηθελα καποιος να μου πει αν το χρησιμοποιει με καποιο bluetooth gps με το destinator 3 γιατι με ενδιαφερει αυτο το κομματι πρωτιστως

 

πχ αν συνεργαζετε καλα με το προγραμμα πλοηγησης

 

επισης επειδη με ενδιαφερει να εχω το ppc οριζοντια γιατι βολευει η θεση στο αυτοκινητο μηπως μπορει καποιος να ανεβασει μια φωτο να δω πως φαινετε μια εικονα οριζοντια

 

φιλικα

 

Δουλεύει εξαιρετικά και με το 3 και με το PN, και τουλάχιστον με το PN οριζοντίως είναι ένα όνειρο.:lol:

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

markar

με επεισες βρε συ

 

θα το παρω τυλιξε το :lol: :p :lol:

 

ευχ παιδια απο τριτη θα ριξω μια ματια στα ον λινε μαγαζια

 

εκτος απο το 247 ποιο αλλο παιζει?

 

καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτησω και εγω κατι? Στο site της hp λεει πως ειναι διαθεσιμη η αναβαθμιση σε wm5 για το 4700. Παρ'ολα αυτα οταν επιλεγω να την αγορασω και να την κατεβασω δεν εχει πουθενα το 4700.. Δεν βλεπω κατι? Καμια ιδεα?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι? Στο site της hp λεει πως ειναι διαθεσιμη η αναβαθμιση σε wm5 για το 4700. Παρ'ολα αυτα οταν επιλεγω να την αγορασω και να την κατεβασω δεν εχει πουθενα το 4700.. Δεν βλεπω κατι? Καμια ιδεα?

Δεν υπάρχει αναβάθμιση για το 4700...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα..

Αναμένεται τέλος Φεβρουαρίου..

ti vlepw????

afta pou poulaei i expansys einai WM5 ready i prokeitai pali gia alli mia apatewnitsa?:p

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=IPAQ_HX4700_UK

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αλλά:

 

Επιπλέον Τεχνικές Πληροφορίες:

Operating System: Microsoft® Windows Mobile™ 2003 Second Edition software for Pocket PC (Premium Edition)

otan egw lew pws einai apatewniskoi oi anthrwpoi...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το 4700 έχω.

To Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III που έχει το play 247 με το destinator ΡΝ είναι καλύτερα να συνδυαστεί ή με το D3?

 

Ποο από τα 2 υποστηρίζει VGA οθόνη?Ότ-αν ερθουν από την ΗΡ τα WM5 για το 4700 θα είναι συμβατα τα ΡΝ και D3 ή θα είναι για πέταμα?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναβαθμίσω τη ROM στην έκδοση 1.1.

Επειδή θα διαγραφούν όλα τα προγράμματα και οι ρυθμίσεις, θα πρέπει να πάρω backup.

Aν χρησιμοποιήσω το sprite backup, θα μπορέσω να πάρω πλήρες backup συμπεριλαμβανομένου και του file store? Με λίγα λόγια θα μπορέσω να κάνω το ppc όπως ήταν πριν?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναβαθμίσω τη ROM στην έκδοση 1.1.

Επειδή θα διαγραφούν όλα τα προγράμματα και οι ρυθμίσεις, θα πρέπει να πάρω backup.

Aν χρησιμοποιήσω το sprite backup, θα μπορέσω να πάρω πλήρες backup συμπεριλαμβανομένου και του file store? Με λίγα λόγια θα μπορέσω να κάνω το ppc όπως ήταν πριν?

 

Κοιτα, αν και εγω δεν θα το εκανα ετσι (θα ξαναεστηνα τα προγραμματα παλι απο την αρχη οπως και εκανα, θα το εβρισκα δηλ. και σαν ευκαιρεια για να "καθαρισει"), καποιος απο εδω (δεν θυμαμαι ποιος) το εκανε ακριβως οπως αναφερεις κι εσυ, με sprite backup και το ppc δουλευε αψογα μετα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1 μαρτιου λενε τα ξενα sites για λανσαρισμα του upgrade σε WM5 για το PPC!

 

εαν εγκατελειπε και αυτη την προσπαθεια η ΗΡ παιζει να μην ξαναεπαιρνα συσκευη με το σηματακι της αλλα απο τη στιγμη που εκανε ανακοινωση ακομη κι για την καθυστερηση του λειτουργικου λογω προβληματων (3rd party drivers ktl ktl) δεν περιμενα να εμφανιστουν και να πουν κυριοι παπαλα...

 

κατα τα αλλα η υποστηριξη ολοι ξερουμε οτι ηταν και ειναι μαπα...το θεμα ειναι αν θα συνεχισει....λενε οτι το δουλευουν πολυ το project της αναβαθμισης και τοσο καιρο που το εχουν υπο beta version και το δοκιμαζουν ειναι για το καλο ολων των κατοχων που ενδιαφερονται...

και διατιθενται να δωσουν περι τα 40 ευρο για να το αποκτησουν...

 

Λετε να αξιζει απο αποψη επιδοσεων ή θα παρατηρηθει αυτη η μικρη καθυστέρηση των WM5 οπως στα αλλα handhelds που κυκλοφορησαν με το εν λογω λειτουργικο?

Link to comment
Share on other sites

Paidia axoizei to mhxanakh gia na to paro apo ena filo me 450 euro peripou?
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...