Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα εχει συζητηθει νομιζω στο θεμα του 4700. δειτε εκει για περισσοτερα.

Alexkass κάποια στιγμή στο παρελθόν είχες αναφερθεί σε κάποια μπαταρία που υποτίθεται ότι κατασκευάζει η HP που θα δίνει δυνατότητες GSM στο hx4700. Ισχύει αυτό ή είναι πιθανό να είναι ράδιο αρβύλα ;

Filika

Apostolis

 

 

Go wireless. Visit www.awmn.gr

 

Κόμβος #37: bakolaz

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνα με το brighthand κατι τετοιο ειναι πολυ πιθανο.

 

αυτο εχω πει. τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο. μη λεμε οτι θελουμε...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προσωπικά το βρίσκω λίγο δύσκολο, αλλά δεν νομίζω ότι θα μας χάλαγε κιόλας :)

Filika

Apostolis

 

 

Go wireless. Visit www.awmn.gr

 

Κόμβος #37: bakolaz

Link to comment
Share on other sites

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Εχω ένα πρόβλημα και συγνώμη αν το έχουν αναφέρει κάπου αλλού(εψαξα και δεν βρήκα τίποτα στην εύρεση), αλλά έχω 3 ημέρες το 4700 και δεν μπορώ να βρω πώς να γράψω Ελληνικά.

Όταν πατάω τα αντίστοιχα πλήκτρα στο 4700 όπως στον υπολγιστή μου, δηλαδή ALT+SHIFT μου βγάζει κάτι ακαταλαβήστικους χαρακτήρες.

 

Καμιά λύση ?

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Εχω ένα πρόβλημα και συγνώμη αν το έχουν αναφέρει κάπου αλλού(εψαξα και δεν βρήκα τίποτα στην εύρεση), αλλά έχω 3 ημέρες το 4700 και δεν μπορώ να βρω πώς να γράψω Ελληνικά.

Όταν πατάω τα αντίστοιχα πλήκτρα στο 4700 όπως στον υπολγιστή μου, δηλαδή ALT+SHIFT μου βγάζει κάτι ακαταλαβήστικους χαρακτήρες.

 

Καμιά λύση ?

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιο ελληνικό πληκτρολόγιο.

Δοκίμασε Resco Keyboard v.4+ ώστε να υποστηρίζει VGA οθόνη.

Επίσης το keybrd της PDAmill έχει ελληνικά, αλλά δημιουργεί πρόβλημα με την VGA. Δεν γνωρίζω αν έχει διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Εχω ένα πρόβλημα και συγνώμη αν το έχουν αναφέρει κάπου αλλού(εψαξα και δεν βρήκα τίποτα στην εύρεση), αλλά έχω 3 ημέρες το 4700 και δεν μπορώ να βρω πώς να γράψω Ελληνικά.

Όταν πατάω τα αντίστοιχα πλήκτρα στο 4700 όπως στον υπολγιστή μου, δηλαδή ALT+SHIFT μου βγάζει κάτι ακαταλαβήστικους χαρακτήρες.

 

Καμιά λύση ?

 

Για να μπορείς να γράψεις Ελληνικά θα πρέπει να βάλεις κάποιο πρόγραμμα πληκτρολογίου που να υποστηρίζει Ελληνικά. Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα για να πάρει μια ιδέα για τα προγράμματα που κυκλοφορούν:)

 

EDIT: Ουπς! Με πρόλαβε ο Johner :D

Link to comment
Share on other sites

to resco ine i kaliteri lisi se SE vga.

Nομιζω οτι για VGA, η καλυτερη λυση ειναι το Fitaly. Πραγματικα χαιρεσαι να γραφεις σε αυτο, το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει να συνηθισεις τα πληκτρα που δεν ειναι σε qwery style αλλα σε καποιο αλλο το οποιο εχει αποδειχτει (λενε) οτι γραφεις μεχρι και 50 λεξεις το λεπτο...

Link to comment
Share on other sites

 

me aformh to post tou alexkass, xerei kaneis ti ginete me to kalima otan valeis

magaliterh mpatari? einai nomizw pio xontres h kanw lathos?

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα. θα εχουν λογικα φιλο τους καλυμα. σκεψου το παω μια πλατη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

To 4700 παρουσιάζει ασυμβατότητες με εφαρμογές λόγω της VGA οθόνης, ή δεν υπάρχει πρόβλημα?

Nαι, με αρκετές εφαρμογές, αλλά σιγά-σιγά βγαίνουν εφαρμογές και για VGA οθόνες. Επίσης μπορείς να κανεις ένα resolution hack για να φαίνονται κάποιες εφαρμογές καλύτερα στο ppc.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, με αρκετές εφαρμογές, αλλά σιγά-σιγά βγαίνουν εφαρμογές και για VGA οθόνες. Επίσης μπορείς να κανεις ένα resolution hack για να φαίνονται κάποιες εφαρμογές καλύτερα στο ppc.

 

Δηλαδή είναι σοβαρό το πρόβλημα ή είναι λίγες οι "προβληματικές" εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι σοβαρό το πρόβλημα ή είναι λίγες οι "προβληματικές" εφαρμογές?

 

Oι περισσότερες εφαρμογές δουλεύουν και ακόμη περισσότερο οι σημαντικές εφαρμογές.

Ελάχιστες είναι αυτές που δεν δουλεύουν καθόλου και αρκετές αυτές που δείχνει χάλια ανάλυση. Είναι σπάσιμο να έχεις VGA οθόνη και να βλέπεις τα χοντροκομένα pixels.

Γενικά πάντως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Oι περισσότερες εφαρμογές δουλεύουν και ακόμη περισσότερο οι σημαντικές εφαρμογές.

Ελάχιστες είναι αυτές που δεν δουλεύουν καθόλου και αρκετές αυτές που δείχνει χάλια ανάλυση. Είναι σπάσιμο να έχεις VGA οθόνη και να βλέπεις τα χοντροκομένα pixels.

Γενικά πάντως δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Thanks, με κάλυψες! από φορητότητα τι λέει? χωράει πχ εύκολα σε εσωτερική τσέπη σακακιού?

Link to comment
Share on other sites

Thanks, με κάλυψες! από φορητότητα τι λέει? χωράει πχ εύκολα σε εσωτερική τσέπη σακακιού?

Δεν είναι και το πιο μικρό ppc, αλλά στην τσέπη του σακακιού χωράει!

Εξαρτάται και απο το σακακι βέβαια!:p

Είναι σχετικα μεγάλο, αλλά οι διαστάσεις είναι αντίστοιχες των δυνατοτήτων του.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το πιο μεγαλο και ογκωδες που κυκλοφορει αλλα εχει και τη μεγαλυτερη οθονη ;)
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

οχι. πιο μεγαλο ειναι το 9090 νομιζω και το ε830 ;)

 

παντως δεν το λες και μεγαλο για ππσι. μη βλεπειςυνυ συνηθισαμε στα ς100 και 1940.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αρχικά να σας πω ότι στον δικό μου τον υπολογιστή έχω XP Home με SP2.

.................................

Αυτα τα λίγα! Ελπίζω να βοήθησα. Ουφφφφφφφφφφφφ :wacko:

 

Αρχικα sorry που βγενω λιγο off topic αλλα διαβαζα τα forums και επαισα τυχαια πανω στο προβλημα που με ταλεπουρουσαι κατι μερες. Δεν εχω το 4700 αλλα το x50v.

 

Φιλε θελω να σε ρωτησω αν επηρεαζει αρνητικα την ταχυτητα του ασυρματου δικτυου σου η ενεργοποιηση του network bridge? Εχω ακριβώς το ιδιο setup με εσενα. 3 πσι σε ενσυρματο δυκτιο και το ππσι με wifi. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το network bridge γονατιζε το wifi. Στο internet δεν κατσλάβαινες διαφορα αλλα οταν εκανα stream mp3s και βιντεο εκανε ολη την ωρα buffering το ppc! Οταν απενεργοποιω τη γεφυρα και χρησημοποιω το το ICS μονο για το ppc μπορω να κανω stream οποιοδηποτε video 700 mb dvix αρχεια απο το πσι με φοβερη ποιοτητα και καθολου buffering μεσω betaplayer.

 

Η λυση που βρηκα και δουλεβουν ολα ειναι να χρησημοποιω το ICS για το ενσυρματο δυκτιο και να μοιραζομαι το internet στο ppc μεσω winproxy. Το προβλημα ειναι οτι πρεπει να τρεχω ολη την ωρα το προγραμμα στ pc ετσι ψαχνω για αλλη λυση.

 

Τελος sorry για την ορθογραφια...

y4
Link to comment
Share on other sites

με τι καρτα wifi? σε τοπικο AP?

 

Δεν έχω router. Έχω τo Linksys WMP54G Wireless G PCI Adapter που υποστηρίζει και B. Μοιράζομαι μια ADSL σύνδεση με ADSL modem.

 

EDIT:

Να σημειώσω ότι ΜΟΝΟ το network bridge μου κάνει το πρόβλημα δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος. Όταν συνδέεται το wifi στο Wireless Network Connection Status (κάτω στο taskbar στο ρολόι) των winXP μου λέει ταχύτητα 11 MBps. Χωρίς τη γέφυρα η ταχύτητα μένει στα 11 είτε μοιράζομαι τη σύνδεση με το wireless είτε όχι. Με τη γέφυρα μόλις δουλέψω το wifi από το ppc η ταχύτητα πέφτει στα 1 Mbps και το streaming γίνετε αδύνατο… Τωρα που αποφευγω τη γεφυρα και χρησιμοποιώ το winproxy το wifi δουλεύει τέλεια αλλά είναι ενοχλητικό να χρειάζεται να τρέχει το winproxy στο pc.

 

Έχω ένα Pentium 4 2.6 Ghz 800 FSB με 1 Gb dual layer RAM δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό

y4
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις το μοντεμ να μοιραζει ασυρματα το ιντερνετ; ειναι πιο βολικο.

 

συγνωμη αν δεν καταλαβα καλα. μπορει ηδη να το εχεις καμει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινα κατοχος και εγω του 4700.. Αλλα δυστυχως για εμενα τα προβληματα αρχισαν με την πρωτη εναρξη.. Συγκεκριμμενα οταν παω να χρησιμοποιησω το bluetooth μου βγαζει το ακολουθο error:

 

"The bluetooth radio failed to turn ON due to insufficient memory available. You must perform a normal reset before you can turn ON the bluetooth radio"

 

Εκανα reset αλλα το bluetooth δεν λεει να ενεργοποιηθει! Εχει παρουσιαστει σε κανενα αλλο το ιδιο προβλημα??

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα laptop Φουτζιτσου-Siemens M 1425 με ενσωματωμενη ασυρματη καρτα wireless και υποστηριξη του 802.11 β και g και θελω να κανω δικτυο με το 4700 μου!Τι κανω?Βοηθεια!Ρυθμισεις laptop και pOCKET pC!παρακαλω βοηθειστε!Μπορουν αυτα τα δυο να συνδεθουν και να εχουν κοινοχρηστα αρχεια?!!!!!ευχαριστω
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...