Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φόρτιση και internet μαζι , καιει ο τοπος , μολις κλεισεις το τηλ. και ενω φορτιζει δεν ζεστενεται.

Τα υπολοιπα wifi, gps , οθονη κλπ ειναι τελεια !!!

 

Δεν ξέρω αν το αδικούμε το τηλέφωνακι, αλλά ακόμα και τα samsung (s3& S4 που πέρασαν πρόσφατα απο τα χέρια μου)και αν θυμάμαι καλά και ένα iPhone 4 που επίσης πέρασε, με φόρτιση και ταυτόχρονα ομιλία , δεν το συζητάω κάν για internet surf, η πανω πλευρά απο πίσω, ζεματαγε και μιλάμε και για αυτά που ήταν πλαστικά.

 

Εγώ μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ίσως να ζητάω λίγα απο μια συσκευή.

Με τρώει το θέμα των ακουστικών,(έχω καταντήσει γραφικός-κουραστικος) γιατί μετακινουμαι με μμμ οπότε τα χρειάζομαι.

Αν κάποιος Φιλος εχει τσεκάρει οτι με την 3.0.3 παίζουν όλα τα κουμπιά σωστά σε καποια ακουστικά, ας ενημερώσει.

me paan71
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω προβλήματα να ξέρετε τι αγοράζεται και να σας προφυλάξω. Τρέχω την 3.0.3.

 

1. Το GPS δεν κλειδώνει και χάνει το σήμα.

2. Το wifi βλέπει πάντα λιγότερα δίκτυα από το παλιό μου s3.

3. Κάρτες sim με προσοχή και από πριν γυαλόχαρτο και τρίψιμο! Μέχρι τώρα δεν τις έχει χαλάσει αλλά δεν τις κουνάω!! Τις έχει γρατζουνίσει.

4. Δεν υπάρχει ήχος στα εισερχόμενα sms.

5. Όταν έχω εισερχόμενη ο ήχος παίζει λες και πηδάει το cd.

6. O proximity sensor δε λειτουργεί σωστά και την ώρα της κλήσης ανάβει η οθόνη και πατιούνται κουμπια.

7. Κάνει Reboots.

8. Τραβάει Screenshots.

9. Όταν φορτίζει και σερφάρεις καίει πολύ! Δεν κρατιέται! Μου πετάει μήνυμα ότι πρέπει να γίνει shut down να κρυώσει.

10. Η οθόνη πάνω αριστερά κυρίως ελάχιστα κουνιέται και φαίνεται η κόλλα.

 

Αν θυμηθώ και άλλα θα τα προσθέσω. Από εμφάνιση φυσικά μοντέλο! Σαν πανέμορφη, χαζή γκόμενα! Εμένα αυτές μου αρέσουν όμως!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όλες οι συζητήσεις και περί παραγγελιών από tinydeal και ότι ακολούθησε μεταφέρθηκε σε ξεχωριστό θέμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409282

 

Συνεχίζετε εκεί όσο κρατάτε επίπεδο αλλιώς το κλειδώνω άμεσα.

 

Και αν το συνεχίσετε εδώ... το κλειδώνω και αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συζητήσεις και περί παραγγελιών από tinydeal και ότι ακολούθησε μεταφέρθηκε σε ξεχωριστό θέμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409282

 

Συνεχίζετε εκεί όσο κρατάτε επίπεδο αλλιώς το κλειδώνω άμεσα.

 

Και αν το συνεχίσετε εδώ... το κλειδώνω και αυτό.

 

Δεν υπάρχει λόγος να απειλείς. Το καταλάβαμε ότι μεταφέρθηκε και θα συνεχίσουμε εκεί.

Εσύ τουλάχιστον που κρατάς το επίπεδο, θα πρεπε να είσαι λίγο πιο προσεκτικός.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συζητήσεις και περί παραγγελιών από tinydeal και ότι ακολούθησε μεταφέρθηκε σε ξεχωριστό θέμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409282

 

Συνεχίζετε εκεί όσο κρατάτε επίπεδο αλλιώς το κλειδώνω άμεσα.

 

Και αν το συνεχίσετε εδώ... το κλειδώνω και αυτό.

 

Σωστα εκανες. Θα εκτιμουσαμε ομως να εκτιμουσες λιγο τα μελη του φορουμ ως προς τον τροπο που τους απευθυνεσε.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα μόλις τώρα στο xda επίσημα από την umi ότι ετοιμάζουν να δώσουν σήμερα καινούργια αναβαθμισμενη Rom. Και μάλιστα προϋπόθεση είναι να γίνει πρώτα factory reset. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω από xda

 

Firmware 3.05 (final version) will be released in a few days!

(3.04 beta was skipped because it wasn't much better than 3.03).

In 3.05 you can also now disable 3 finger screenshot and the notification light in the buttons.

 

Δεν κάνουν ένα leak του κώδικα , να γίνει αστέρι το κινητό .........

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω μέσω Bluetooth από ή προς το zero κάποιο αρχείο apk ή photo αλλά αποτυγχάνει. Η άλλη συσκευή είναι HTC one s. Τις επαφές τις στέλνει μια χαρά. Έχει κανείς τέτοιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συζητήσεις και περί παραγγελιών από tinydeal και ότι ακολούθησε μεταφέρθηκε σε ξεχωριστό θέμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409282

 

Συνεχίζετε εκεί όσο κρατάτε επίπεδο αλλιώς το κλειδώνω άμεσα.

 

Και αν το συνεχίσετε εδώ... το κλειδώνω και αυτό.

 

Σε ευχαριστούμε πολύ! Σπουδαία κίνηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν μερικές μέρες παρέλαβα και εγώ το κινητό. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες και προς το παρόν δεν έχει κάνει κάποιο τυχαίο reboot.

Μία απορία προς τους άλλος κατόχους γιατί μου έκανε εντύπωση, τα πλαινά πλήκτρα (ένταση, κλείδωμα) είναι και στους υπόλοιπους χαλαρά και μετακινούνται ελαφρώς πάνως κάτω ή σε μένα έτυχε;

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου πλαϊνα κουμπιά είναι πολύ χαλαρά και όταν κουνάω το κινητό ακούγονται!!! Γνωρίζει κάποιος πως κάνουμε αντιγραφή μιας λέξης από ένα sait? Αυτό με το παρατατεμενο πάτημα όπως στο iPhone δεν μου λειτουργεί. Να κατεβάσω άλλον περιηγητή?
Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου πλαϊνα κουμπιά είναι πολύ χαλαρά και όταν κουνάω το κινητό ακούγονται!!! Γνωρίζει κάποιος πως κάνουμε αντιγραφή μιας λέξης από ένα sait? Αυτό με το παρατατεμενο πάτημα όπως στο iPhone δεν μου λειτουργεί. Να κατεβάσω άλλον περιηγητή?

 

Με τον stock browser, κάνει αντιγραφή πάντως.

Επόμενο case:

Υπάρχει "λεξικό" ελληνικό που μπορούμε να φορτώσουμε?

Μιλάω για την αυτόματη διόρθωση, έχει κάτι ρώσικα, ισπανικά κλπ αλλά δεν έχει ελληνικό.

 

PS:

Ακουστικά βρήκε κανείς που να δουλεύει η ένταση?

me paan71
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω προβλήματα να ξέρετε τι αγοράζεται και να σας προφυλάξω. Τρέχω την 3.0.3.

 

1. Το GPS δεν κλειδώνει και χάνει το σήμα.

2. Το wifi βλέπει πάντα λιγότερα δίκτυα από το παλιό μου s3.

3. Κάρτες sim με προσοχή και από πριν γυαλόχαρτο και τρίψιμο! Μέχρι τώρα δεν τις έχει χαλάσει αλλά δεν τις κουνάω!! Τις έχει γρατζουνίσει.

4. Δεν υπάρχει ήχος στα εισερχόμενα sms.

5. Όταν έχω εισερχόμενη ο ήχος παίζει λες και πηδάει το cd.

6. O proximity sensor δε λειτουργεί σωστά και την ώρα της κλήσης ανάβει η οθόνη και πατιούνται κουμπια.

7. Κάνει Reboots.

8. Τραβάει Screenshots.

9. Όταν φορτίζει και σερφάρεις καίει πολύ! Δεν κρατιέται! Μου πετάει μήνυμα ότι πρέπει να γίνει shut down να κρυώσει.

10. Η οθόνη πάνω αριστερά κυρίως ελάχιστα κουνιέται και φαίνεται η κόλλα.

 

Αν θυμηθώ και άλλα θα τα προσθέσω. Από εμφάνιση φυσικά μοντέλο! Σαν πανέμορφη, χαζή γκόμενα! Εμένα αυτές μου αρέσουν όμως!

 

αλήθεια όλα αυτά ή τρολλάρεις? Δεν το χω πιάσει ακόμα στα χέρια μου και το βλέπω χρέπι

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με της φωτογραφίες μου βγάζει κόκκινα ματιά υπάρχει κάτι να κάνω στο τηλέφωνο? Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

Απο εμφάνιση σκιζει.... Αλλα θελει πολυ δουλειά ακομα και κατασκευαστικα και λειτουργικα(software) . Καλη προσπαθεια αλλα δεν αξίζει σε καμια περίπτωση να μπεις στο λουκι να το φερεις απο κινα (μπορει να κολλησει τελωνείο να κανει και 2 μηνες να έρθει)

Αν δουλευε όπως επρεπε θα ηταν το κινητο το κινέζικο της χρονιάς στα λεφτα του. Συνδυαζει καλα χαρακτηριστικα τέλεια οθονη σε ωραιο έως τέλειο κέλυφος. Το δικο μου το κρατώ τελικα παρόλο το πρόβλημα με τη σιμ για να την μπαίνω στους iphonakides. Τους λεω την τιμη στο τελος αφου το δουλέψουν και σκανε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω ένα πρόβλημα με της φωτογραφίες μου βγάζει κόκκινα ματιά υπάρχει κάτι να κάνω στο τηλέφωνο?

 

Απο που το πηρες εσυ και ποσο καιρο εκανε να ερθει? Minideal η coolicool?

 

Ορίστε και μια φωτο απο το σκορ στο αντουτου

http://i60.tinypic.com/v477yd.png

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν μερικές μέρες παρέλαβα και εγώ το κινητό. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες και προς το παρόν δεν έχει κάνει κάποιο τυχαίο reboot.

Μία απορία προς τους άλλος κατόχους γιατί μου έκανε εντύπωση, τα πλαινά πλήκτρα (ένταση, κλείδωμα) είναι και στους υπόλοιπους χαλαρά και μετακινούνται ελαφρώς πάνως κάτω ή σε μένα έτυχε;

 

Και σε μένα είναι χαλαρά τα κουμπιά αν κουνήσεις το κινητό πάνω κάτω τα ακούς να κτυπάνε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον stock browser, κάνει αντιγραφή πάντως.

Επόμενο case:

Υπάρχει "λεξικό" ελληνικό που μπορούμε να φορτώσουμε?

Μιλάω για την αυτόματη διόρθωση, έχει κάτι ρώσικα, ισπανικά κλπ αλλά δεν έχει ελληνικό.

 

PS:

Ακουστικά βρήκε κανείς που να δουλεύει η ένταση?

 

Ενώ έχει λειτουργιά για αυτόματη διόρθωση δεν δουλεύει ! εγώ κατέβασα το swiftkey και τώρα είμαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ένα τεστ θερμοκρασίας κατέβασα το real racing 3 και έπαιζα για σχεδόν 2 ώρες εξεπλάγην που η συσκευή δεν ζεστάθηκε !! από θέμα μπαταριάς είχε περίπου 55% και μετά από δυο ώρες παιχνιδιού και με ανοιχτό wi-fi και μερικές καρτέλες να τρέχουν από πίσω έπεσε στο 4% .

 

Σήμερα είπα να βάλω ράδιο ήταν στο 97% η μπαταρία μέσα σε 15 λεπτά έπεσαι στο 92% μου φάνηκε μεγάλη η κατανάλωση !

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο εμφάνιση σκιζει.... Αλλα θελει πολυ δουλειά ακομα και κατασκευαστικα και λειτουργικα(software) . Καλη προσπαθεια αλλα δεν αξίζει σε καμια περίπτωση να μπεις στο λουκι να το φερεις απο κινα (μπορει να κολλησει τελωνείο να κανει και 2 μηνες να έρθει)

Αν δουλευε όπως επρεπε θα ηταν το κινητο το κινέζικο της χρονιάς στα λεφτα του. Συνδυαζει καλα χαρακτηριστικα τέλεια οθονη σε ωραιο έως τέλειο κέλυφος. Το δικο μου το κρατώ τελικα παρόλο το πρόβλημα με τη σιμ για να την μπαίνω στους iphonakides. Τους λεω την τιμη στο τελος αφου το δουλέψουν και σκανε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο που το πηρες εσυ και ποσο καιρο εκανε να ερθει? Minideal η coolicool?

 

Ορίστε και μια φωτο απο το σκορ στο αντουτου

http://i60.tinypic.com/v477yd.png

 

Εμένα μου έβγαλε 33157 , αλλά χωρίς σιμ καρτ και μικρο σντι , όσο ποιο φορτωμένο είναι επηρεάζεται το σκορ

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ένα τεστ θερμοκρασίας κατέβασα το real racing 3 και έπαιζα για σχεδόν 2 ώρες εξεπλάγην που η συσκευή δεν ζεστάθηκε !! από θέμα μπαταριάς είχε περίπου 55% και μετά από δυο ώρες παιχνιδιού και με ανοιχτό wi-fi και μερικές καρτέλες να τρέχουν από πίσω έπεσε στο 4% .

 

επιβεβαιώνω τα της θερμοκρασίας και καλής αυτονομίας. με Gt Racing 2 & Real Racing 3 σε συνεχή χρήση για περίπου 2ωρο, μάξιμουμ θερμοκρασία 41.5 κελσίου, όπως το παλιό μου THL, απλά γίνεται πιο αντιληπτή λόγω αγωγιμότητας του γυαλιού. το ίδιο βέβαια κάνει όταν φορτίζεις με τον φορτιστή του, πράγμα που δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό μακροπρόθεσμα, υποψιάζομαι ότι θα την ψήσει τη μπαταρία και άντε να την αλλάξεις... :blink: έχω ξεκινήσει και το φορτίζω με τον παλιό φορτιστή, εάν ξέρει κάποιος περισσότερα για τα της μπαταρίας και φόρτισης ας μας πει..

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχ(ξεκινήσει να του Φορτώνω πράγματα γιατί όταν βγει σε λίγες μέρες η 3.05ρομ και χριαζετε factory reset θα διαγράφουν όλα και μετά ξανά από την αρχή. Ρε παιδια με το θέμα του Bluetooth και τις μεταφοράς αρχιων που έγραψα πιο πάνω έχει κανείς ιδέα, ή έστω αν κάποιος έχει δοκιμάσει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχ(ξεκινήσει να του Φορτώνω πράγματα γιατί όταν βγει σε λίγες μέρες η 3.05ρομ και χριαζετε factory reset θα διαγράφουν όλα και μετά ξανά από την αρχή. Ρε παιδια με το θέμα του Bluetooth και τις μεταφοράς αρχιων που έγραψα πιο πάνω έχει κανείς ιδέα, ή έστω αν κάποιος έχει δοκιμάσει?

 

Εμένα πάντως μεταφέρει κανονικά αρχεία, χθές μετέφερα ένα ολόκληρο άλμπουμ με 35 φοτο στο τηλέφωνο της γυναίκας μου. (νταξ' μάγκες, παίζει να είμαι και ο μοναδικός που έχει παραλάβει και μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει ούτε ένα πρόβλημα, τίποτα λέμε, το παραμικρό, το τηλέφωνο πετάει κυριολεκτικά... :X :X :X )

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια όλα αυτά ή τρολλάρεις? Δεν το χω πιάσει ακόμα στα χέρια μου και το βλέπω χρέπι

 

Τώρα που θα σου ρθει θα τα δεις τα και συ ένα ένα. Στάνταρ υπάρχουν κι άλλα. Εγώ τα γράφω μπας και σώσω κανέναν. Ξεκάθαρα δεν είναι ακόμα για αγορά το τηλέφωνο. Απλά όταν το παίρνεις λόγω ομορφιάς παραβλέπεις τα πάντα. Ε και στις 3 μέρες χρήσης όλοι γράφουν θετικά reviews... Εχτές που μίλαγα κάμποση ώρα άναβε συνέχεια η οθόνη και αν δεν το καταλάβεις κάνει κλήσεις ή κλείνεις κατά λάθος τη γραμμή. Περιμένω πως και πως update. Τα κουμπιά μου ευτυχώς δεν παίζουν όπως σε άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο forum η umi λέει πως σήμερα θα δώσουν την καινούργια ρομ.

" The problem is that we don’t have the device with that problem. So we need to rely on your logs.

The New update will be ready today."

Link to comment
Share on other sites

Απο εμφάνιση σκιζει.... Αλλα θελει πολυ δουλειά ακομα και κατασκευαστικα και λειτουργικα(software) . Καλη προσπαθεια αλλα δεν αξίζει σε καμια περίπτωση να μπεις στο λουκι να το φερεις απο κινα (μπορει να κολλησει τελωνείο να κανει και 2 μηνες να έρθει)

Αν δουλευε όπως επρεπε θα ηταν το κινητο το κινέζικο της χρονιάς στα λεφτα του. Συνδυαζει καλα χαρακτηριστικα τέλεια οθονη σε ωραιο έως τέλειο κέλυφος. Το δικο μου το κρατώ τελικα παρόλο το πρόβλημα με τη σιμ για να την μπαίνω στους iphonakides. Τους λεω την τιμη στο τελος αφου το δουλέψουν και σκανε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο που το πηρες εσυ και ποσο καιρο εκανε να ερθει? Minideal η coolicool?

 

Ορίστε και μια φωτο απο το σκορ στο αντουτου

http://i60.tinypic.com/v477yd.png

 

Το αγόρασα από το coolicool και σε 20 μέρες το είχα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...