Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μένα. εχω παραγγείλει το UMI ZERO απο 1/1/2015 απο antelife. Μεχρι στιγμής δεν εχω λάβει tracking number. να αρχισω να ανυσθχω? επισης διαβασα οτι καποια κινητα ερχοντε με το dual flash με 2 κιτρινα λεντ και καποια αλλα με 1 κιτρινο και ενα κοκκινο. ποια ειναι τα beta και ποια τα κανονικα?

 

http://www.gizchina.com/2014/12/23/efox-buys-antelife/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μένα. εχω παραγγείλει το UMI ZERO απο 1/1/2015 απο antelife. Μεχρι στιγμής δεν εχω λάβει tracking number. να αρχισω να ανυσθχω? επισης διαβασα οτι καποια κινητα ερχοντε με το dual flash με 2 κιτρινα λεντ και καποια αλλα με 1 κιτρινο και ενα κοκκινο. ποια ειναι τα beta και ποια τα κανονικα?

 

Κοιτα,σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους σημερα μου παν οτι περιμενουν μια παρτιδα απο συσκευες μεσα στο Σ-Κ.

Αν οπως μου ειπαν δεν τους κρεμασει η Umi για πολλοστη φορα!

Οποτε ολα ειναι ανοιχτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επισης διαβασα οτι καποια κινητα ερχοντε με το dual flash με 2 κιτρινα λεντ και καποια αλλα με 1 κιτρινο και ενα κοκκινο. ποια ειναι τα beta και ποια τα κανονικα?

 

Ο σωστός συνδυασμός είναι ένα κόκκινο και ένα κίτρινο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπο το Antelife μου απαντησαν οτι δεν το εχουν σε στοκ και θα μου στειλουν οταν παραλαβουν κοματια.δεν μουυ ειπαν ποτε θα παραλαβουν ομως. ειδη πανε 2 βδομαδες απο οταν το παραγγειλα κ τοτε υπηρχε σε στοκ ελεγε,να αρχισω να ανησυχω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Επειδη θα παραγγειλω μεσα στην βδομαδα το κινητο θελω να με βοηθησετε σε 2-3 πραγματακια!

1) η αγορα λεω να γινει απο minideal, αν εχετε αγορασει απο αλλο μαγαζι αξιοπιστο κ σε καλη τιμη?

2) εχουν βγει updates για τα προβληματα με restarts κ κολληματα της ρομ? κ πως κανω αναβαθμιση φανταζομαι οχι ota?

3) καποια πραγματα π θα πρεπει να προσεξω κατα την αγορα-παραλαβη για να ξερω οτι ολα ειναι οκ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Επειδη θα παραγγειλω μεσα στην βδομαδα το κινητο θελω να με βοηθησετε σε 2-3 πραγματακια!

1) η αγορα λεω να γινει απο minideal, αν εχετε αγορασει απο αλλο μαγαζι αξιοπιστο κ σε καλη τιμη?

2) εχουν βγει updates για τα προβληματα με restarts κ κολληματα της ρομ? κ πως κανω αναβαθμιση φανταζομαι οχι ota?

3) καποια πραγματα π θα πρεπει να προσεξω κατα την αγορα-παραλαβη για να ξερω οτι ολα ειναι οκ?

Ευχαριστω

Για όλα όσα ρωτά υπάρχουν απαντήσεις εφόσον ανατρεξεις λίγο πιο πριν. Καλά ρε παιδια κανείς δεν κάνει τον κόπο να διαβάζει τα ποστ όλο τα ίδια και τα ίδια θα γράφονται. Μια σελίδα πριν και θα δεις ότι πάλι τα ίδια γράφονταν.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα όσα ρωτά υπάρχουν απαντήσεις εφόσον ανατρεξεις λίγο πιο πριν. Καλά ρε παιδια κανείς δεν κάνει τον κόπο να διαβάζει τα ποστ όλο τα ίδια και τα ίδια θα γράφονται. Μια σελίδα πριν και θα δεις ότι πάλι τα ίδια γράφονταν.

 

Υπάρχει απάντηση φίλε μου στο αν το minideal έχει το τηλέφωνο σε στοκ ή όχι?

Γι αυτό είναι το φόρουμ, για να αλληλοβοηθιόμαστε.

Καλό είναι να λείπουν οι υποδείξεις τέτοιου τύπου και αν μπορείς να βοηθήσεις σε κάτι κάντο.

Φίλε Ma3stros στον minideal δεν έχουν στοκ και ας γράφουν ότι έχουν. Ρώτησα, μου παν ψέμματα ότι έχουν σε στοκ, παρήγγειλα, ανακάλυψα ότι δεν έχουν σε στοκ και περιμένουν την επόμενη βδομάδα, ακύρωσα παραγγελία και μου κάναν refund (επιστρέψαν τα χρήματα).

Το to2c τα ίδια.

Στο vickmall που ρώτησα μου παν ότι έχουν στοκ και τους πιστεύω γιατί την ίδια στιγμή μου παν ότι βλέπουν (ελπίζω) ότι η συσκευή έχει ένα κίτρινο και ένα κόκκινο led flash (το χουν οι original συσκευές, ενώ οι beta έχουν δύο κίτρινα).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει απάντηση φίλε μου στο αν το minideal έχει το τηλέφωνο σε στοκ ή όχι?

Γι αυτό είναι το φόρουμ, για να αλληλοβοηθιόμαστε.

Καλό είναι να λείπουν οι υποδείξεις τέτοιου τύπου και αν μπορείς να βοηθήσεις σε κάτι κάντο.

Φίλε Ma3stros στον minideal δεν έχουν στοκ και ας γράφουν ότι έχουν. Ρώτησα, μου παν ψέμματα ότι έχουν σε στοκ, παρήγγειλα, ανακάλυψα ότι δεν έχουν σε στοκ και περιμένουν την επόμενη βδομάδα, ακύρωσα παραγγελία και μου κάναν refund (επιστρέψαν τα χρήματα).

Το to2c τα ίδια.

Στο vickmall που ρώτησα μου παν ότι έχουν στοκ και τους πιστεύω γιατί την ίδια στιγμή μου παν ότι βλέπουν (ελπίζω) ότι η συσκευή έχει ένα κίτρινο και ένα κόκκινο led flash (το χουν οι original συσκευές, ενώ οι beta έχουν δύο κίτρινα).

Ωχ θα πρεπει να το δω αυτο με το στοκ θεμα! Ωραια παρατηρηση αυτο με τα λεντ φλας! οπου κ να παρω θα ειναι προυποθεση να μ στειλουν την σωστη εκδοση! Ευχαριστω πλ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν μηνύματα

 

Θα σας παρακαλέσω να μην ξεκινάτε προσωπικές αντιπαραθέσεις. Αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα αρμόδια να το λύσει είναι η Ομάδα Διαχείρισης και κανείς άλλος. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να πατήσετε την αναφορά και να μας υποδείξετε το πρόβλημα.

Καλό θα είναι όταν μπαίνουμε σε ένα θέμα να κάνουμε μία γρήγορη αναζήτηση για αυτά που θέλουμε να ρωτήσουμε μήπως και έχουν ήδη απαντηθεί. Δεν νομίζω πως είναι κόπος να ανατρέξουμε τουλάχιστον στις τελευταίες πέντε σελίδες ώστε να δούμε μήπως και υπάρχει κάτι από αυτά που θέλουμε να ρωτήσουμε. Επίσης όπως είναι ευκολονόητο, όποιος δεν θέλει να απαντήσει σε μια ερώτηση απλά δεν απαντάει.

Τέλος αν πιστεύετε πως κάτι είναι χρήσιμο και πρέπει να μπει στο πρώτο μήνυμα, μπορείτε να ειδοποιείτε τους αρμόδιους Moderators του θέματος ώστε να ενημερώνουν το πρώτο μήνυμα με το κατάλληλο link.

 

Συνεχίζουμε κανονικά στο θέμα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Aπο το Antelife μου απαντησαν οτι δεν το εχουν σε στοκ και θα μου στειλουν οταν παραλαβουν κοματια.δεν μουυ ειπαν ποτε θα παραλαβουν ομως. ειδη πανε 2 βδομαδες απο οταν το παραγγειλα κ τοτε υπηρχε σε στοκ ελεγε,να αρχισω να ανησυχω?

Το Ant δεν ήταν ποτέ γρήγορο. Επιπλέον, η εταιρία που έχει τα eFox και CooliCool αγόρασε και το AnteLife, οπότε μάλλον έχουν κάποια θέματα λόγω αναδιοργανώσεων, όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το gps μου πάντως εμένα είναι προβληματικό! Σήμερα που κατέβαινα από το Μαρούσι προς τα νότια με τα google maps με έχανε συνέχεια! Με έβγαζε στους γύρω δρόμους! Επίσης το θέμα με τα screenshots εξακολουθεί αλλά δε με ενοχλεί. Τα reboots παραμένουν! Όταν είμαι με 3g, σερφάρω και φορτίζω ταυτόχρονα υπερθερμένεται και μου ζητάει restart. Του έχω κάνει αναβάθμηση στην 3.0.3.

Μήπως αυτά είναι πιο χρήσιμα από διαρκώς επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

παρέλαβα εχθές το umi zero,τρομερή συσκευή αλλά παρατηρώ οτι ενώ έβαλα 2 κάρτες sim μέσα και μπήκαν και οι 2 κομπλέ,η wind (που είναι και η βασική που χρησιμοποιώ) δεν πιάνει τόσο καλό σήμα σπίτι μου ενώ έξω πιάνει μια χαρά όμως το iphone το 4s που είχα πριν με την wind ήταν σε καλή φάση και μέσα στο σπίτι και παντού...η cosmote μου πάντως πιάνει καλύτερα μέσα στο σπίτι γενικά πάντως το χάνουν που και που το σήμα τους..γίνεται σε όλα τα κινέζικα αυτό??? υπάρχει κάποια λύση,signal boosting ξέρω γω...!!??? :confused::confused::confused:

 

Το κινητό συνήθως φταίει σε αυτό, αλλά ίσως και οι SIM. Τις έβαλες καλά; Είναι καινούριες σχετικά; Αν συνεχίζεται κάνε το τελευταίο update του Zero το πιο πιθανό είναι θέμα ROM.

Edited by navi55
“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίζει να σου κάνει τα ίδια μάλλον θα πρέπει να το στείλεις πίσω.

Εκτός και αν κάνει σε όλους τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη αφου δεν το εχουν σε stock σκεφτομαι οτι η νεα παρτιδα που θα παραλαβουν τα αταστηματα θα ειναι λογικα απο τα καινουργια κ οχι τα beta... μπορει να κανω κ λαθος. θα τους στειλω email να το προσεξουν αυτο μετο led. εχει κανεις φωτογραφια με το διπλο λεντ κοκκινο κιτρινο να ξερουμε πως ειναι?
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις φωτογραφια με το διπλο λεντ κοκκινο κιτρινο να ξερουμε πως ειναι?

 

Οντως εχει καποιος γιατι σε ερωτηση που εκανα στην σελιδα της Umi στο Facebook ζηταει φωτο .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρουν αυτό με τα χρώματα των led flash στα κινεζομάγαζα.

Από το to2c πήγαν να μου στείλουν ένα με δύο κίτρινα και ακύρωσα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για αυτους που εχουν παραλαβει.ειδα πως μεσα δεν εχει ακουστικα,εχει δοκιμασει καποιος καποια αν λειτουργουν σωστα??
Link to comment
Share on other sites

τελικα παρελαβες? εχω κ εγω δυο τηλεφωνακια απο κινα με nlpost , το ενα απο 28/12 που λεει το ταχυδρομειο σουηδιας οτι εφτασε ελλαδα, τα ελτα τιποτα, πηρα και τηλ. και ρωτησα...περιμενετε μου ειπαν, αλλα δεματα που παρηγγειλα ηρθαν ομως, παλι με nlpost, τι γινετε τελικα?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για αυτους που εχουν παραλαβει.ειδα πως μεσα δεν εχει ακουστικα,εχει δοκιμασει καποιος καποια αν λειτουργουν σωστα??

 

Μια χαρά λειτουργούν, έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικά.

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρουν αυτό με τα χρώματα των led flash στα κινεζομάγαζα.

Από το to2c πήγαν να μου στείλουν ένα με δύο κίτρινα και ακύρωσα.

 

Εχει καποιος φωτο με τα 2 κιτρινα Led ?

Το "κακο" δηλαδη

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργούν, έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικά.

Ακουστικά με μικρόφωνο έχεις δοκιμάσει και δούλευαν τα κουμπάκια? Και για αυξομειωση της φωνής και για απαντηση/απόρριψη κλήσης?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει καποιος φωτο με τα 2 κιτρινα Led ?

Το "κακο" δηλαδη

 

Κοίτα πως είναι το σωστό και θα καταλάβεις πως είναι να έχει δύο ίδια κίτρινα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5877426#post5877426

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα!!

Φαίνεται κορυφαίο.

Απο κάτω εχει δυο μικρές γρατζουνιές, και προσπαθώ να τις βγάλω φωτό να τους στείλω παράπονο.

Φοβάμαι να του βγάλω τις ζελατινες!

Ps

Μόλις έμπαινα στο λογαριασμό μου στο paypal να στείλω φωτο,μου έσκασαν 3 απανωτές συναλλαγές απο γάμο£}}#¥£κινέζους στο paypal....

Πανικός τρέχω να ανοίξω μαλιοκουβαρα unauthorized etc.

Την γκαντεμια μου μέσα

me paan71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...