Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσε κάποιος από τους κατόχους να μας πει αν το κινητό τραβάει MP4 βίντεο ή μόνο 3gp (κάτι τέτοιο άκουσα σε παλιότερο hands-on) και σε τι ποιότητα και καρε/δευτερόλεπτο; Γνωρίζω ότι έχει αιθητήρα Sony IMX214, οπότε λογικά οι φωτογραφίες και τα βίντεο που τραβάει είναι πολύ καλά. Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα, απλά δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες. Eπίσης, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο άλλο θεματάκι που σας προβληματίζει (μπαταρία, επιδόσεις, υπερθέρμανση, GPS κλπ). Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, είμαι ένα βήμα πριν πατήσω add to cart :lol:

 

Δυστυχώς μόνο 3gp. Δοκίμασα να τραβηξω video και με το app της Google, Google Camera, που μόλις κατέβασα, αλλά πάλι σε 3gp το αποθηκεύει.

Η μπαταρία θα πρέπει να περιμένουμε για να δούμε την απόδοση της

Οι επιδόσεις είναι καλές, φαίνονται οι αδυναμίες των A7 που και που εδώ και κει, αλλά τίποτε το ανησυχητικό. Ας πούμε τώρα που γράφω, χρησιμοποιώ το Google Keyboard, και χρησιμοποιώ την λειτουργία swipe. Ε ρε παιδί μου, βλέπεις ότι το trail του swipe δυσκολεύεται να σε ακολουθήσει. Τι κάθομαι και παρατηρώ και γω ο μουρλος θα μου πεις τώρα, και δίκιο θα χεις, λεπτομέριες. Αλλά είναι μια πραγματικότητα. Κατά τα αλλά όμως ταχύτατο το κινητό. Και στο browsing, και σε Play Store, σε αναπαραγωγή βίντεο 1080p κτλ.

Υπερθέρμανση δεν υπάρχει, απλά μερικούς βαθμούς κελσίου ανεβαίνει στο πίσω πάνω μέρος. Μια ζεστασιά νιώθεις και σίγουρα όχι κάτι να καίει. Τώρα μετά από ώρες 3D gaming δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει.

GPS δεν δοκίμασα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ριχτε μια ματιά: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=%20RE990785485SE

 

Το έχουν στείλει τώρα ή όχι, γιατι αυτοί ισχυρίζονται πως το έστειλαν. Και αυτό το sweden post τι ειναι; Εγώ πλήρωσα extra για singapore.

-απο antelife η παραγγελία.

 

Η παραγγελία έχει πληρωθεί στις 19/11. Το case θα κλείσει αυτόματα στις 8 Ιανουαρίου. Επειδή 99% δεν θα φτάσει εως τότε, τι να κάνω για να συνεχίσω να καλύπτομαι από το protection; Escalate στις 7/1?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ και ρώτα, θα βρεις την άκρη σίγουρα!

Παίδες ριχτε μια ματιά: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=%20RE990785485SE

 

Το έχουν στείλει τώρα ή όχι, γιατι αυτοί ισχυρίζονται πως το έστειλαν. Και αυτό το sweden post τι ειναι; Εγώ πλήρωσα extra για singapore.

-απο antelife η παραγγελία.

 

Η παραγγελία έχει πληρωθεί στις 19/11. Το case θα κλείσει αυτόματα στις 8 Ιανουαρίου. Επειδή 99% δεν θα φτάσει εως τότε, τι να κάνω για να συνεχίσω να καλύπτομαι από το protection; Escalate στις 7/1?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι αξιοπιστο το http://en.efox-shop.com/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-zoll-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-bildschirm-android-44-3g-g-296094 ? Εχει δωρο και την θηκη! Μηπως υπαρχει κινδυνος τελωνειου ή καθυστερησης στην αποστολη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι αξιοπιστο το http://en.efox-shop.com/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-zoll-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-bildschirm-android-44-3g-g-296094 ? Εχει δωρο και την θηκη! Μηπως υπαρχει κινδυνος τελωνειου ή καθυστερησης στην αποστολη?

 

Πριν απο λιγο παραγγειλα και εγω απο εκει, εχει και κουπονι, umizero0005 (ας ειναι καλα ο spirospatra)

Ειναι ΟΚ απ' οτι λενε, πρωτη φορα παιρνω απο εκει, θα δειξει !!!

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο παραγγειλα και εγω απο εκει, εχει και κουπονι, umizero0005 (ας ειναι καλα ο spirospatra)

Ειναι ΟΚ απ' οτι λενε, πρωτη φορα παιρνω απο εκει, θα δειξει !!!

Γιατι δεν μου δεχεται το κουπονι? Μηπως εληξε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παρήγγειλα από efox 24/11 και ακόμα δεν έχω τρακ ναμπερ , επειδή έχω αγχωθεί αρκετά , μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω ? του έχει έρθει κανενός από αυτό το κατάστημα ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παραγγειλα και εγω απο το efox! Αντε με το καλο να μας ερθει σε ολους! Καλα Χριστουγεννα!

 

Το κωδικο umizero0005 τον εβαλες τελικα?

Ποσο σου βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

στο efox χρεωνουν 8,5€ μεταφορικα για απλο συστημενο απο κινα?

 

κωδικο discount που να δουλευει εχουμε? (ο umizero0005 δεν παιζει)

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο efox χρεωνουν 8,5€ μεταφορικα για απλο συστημενο απο κινα?

 

κωδικο discount που να δουλευει εχουμε? (ο umizero0005 δεν παιζει)

 

Γιατί δεν απευθύνεσαι στους ίδιους;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402381

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο efox χρεωνουν 8,5€ μεταφορικα για απλο συστημενο απο κινα?

 

κωδικο discount που να δουλευει εχουμε? (ο umizero0005 δεν παιζει)

 

παίζει ο κωδικός έκπτωσης, κάτι γίνεται με τους browsers, δοκίμασε με firefox...

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παρήγγειλα από efox 24/11 και ακόμα δεν έχω τρακ ναμπερ , επειδή έχω αγχωθεί αρκετά , μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω ? του έχει έρθει κανενός από αυτό το κατάστημα ?
ενα μηνα πριν και ακομα δεν πηρες t/n ? Τι περιμενεις, να ληξει το paypal στις 45 μερες? Ρωτα τους στο φορουμ κι αν τα μασανε χτυπα τους ενα dispute να τελειωνεις..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παίζει ο κωδικός έκπτωσης, κάτι γίνεται με τους browsers, δοκίμασε με firefox...

 

Εγω δοκιμασα firefox - chrome - IE αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και γω. Από Antelife γύρω στις 18 του Νοέμβρη το είχα παραγγείλει. Πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να τρεξω antutu και το αποτέλεσμα ήταν 32695! By the way Κύπρο είμαι!

Petermit, καλορίζικο. Μέ ποιά ταχυδρομική υπηρεσία σού τό έστειλαν;

Παίδες ριχτε μια ματιά: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=%20RE990785485SE

 

Το έχουν στείλει τώρα ή όχι, γιατι αυτοί ισχυρίζονται πως το έστειλαν. Και αυτό το sweden post τι ειναι; Εγώ πλήρωσα extra για singapore.

-απο antelife η παραγγελία.

 

Η παραγγελία έχει πληρωθεί στις 19/11. Το case θα κλείσει αυτόματα στις 8 Ιανουαρίου. Επειδή 99% δεν θα φτάσει εως τότε, τι να κάνω για να συνεχίσω να καλύπτομαι από το protection; Escalate στις 7/1?

 

Τό καλό είναι ότι τήν Posten τήν διαχειρίζονται τά ΕΛΤΑ. Καί εμένα τελικά μού ανακοίνωσαν ότι τό έστειλαν έτσι σήμερα από AnteLife (αγορά 24/11 καί παρότι μού έβαζαν φωτό καί υποσχέσεις από τό πρώτο batch 25 μέρες πρίν).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

μια μέρα με το κινητό στα χέρια μου και θα σας πω τα θετικά και τα αρνητικά, λοιπόν το κινητό εν τέλει το άφησα 3 ώρες να φορτίζει γιατί δεν άντεξα άλλο :) :) :), από εχθές το δουλεύω στα πράγματα που με ενδιαφέρουν κυρίως. Θα περιγράψω ότι θυμάμαι και μετά αποφασίζεται εσείς.

 

Λοιπόν πρώτο θέμα, εχθές εκεί που το φόρτωνα ξαφνικά κάποια στιγμή πάω να το ανοίξω και το κινητό είχε κάνει επανεκκίνηση μόνο του!!! Τα πήρα αλλά εν τέλει είναι θέμα της ΡΟΜ όπως με μερικά άλλα, η UMI ετοιμάζει νέα ΡΟΜ και θα την βγάλει τον Ιανουάριο, εγώ βέβαια βρήκα μια ΡΟΜ που την έχουν πάρει οι τεστερς και την πέρασα και το κινητό δουλεύει αδιάκοπα και μια χαρά.

 

Δεύτερο πρόβλημα που ίσως φταίω εγώ, το κινητό δεν αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή μου όσο αφορά την διαδικασια που ξέρετε βάζουμε το USB και βλέπουμε απευθείας τον σκληρό του κινητού, παρόλο που το βλέπω κανονικά συνδεδεμένο όταν πάω στους φακέλους και κάτω μετά στους σκληρούς δεν το βρίσκω, βέβαια κάποιος πιο έμπειρος θα ξέρει και την λύση του. Μπορώ όμως να δω τον σκληρό και να περάσω φωτό τραγούδια κλπ αν το συνδέσω σαν MP3 ή κάτι άλλες επιλογές που δίνει.

 

Τρίτο θέμα, το κινητό υποτίθεται ότι είναι 16gb αλλά μπαίνοντας μέσα στην μνήμη βλέπω 14γιγα από τα οποία τα 13 είναι διαθέσιμα... ΡΑΜ δεν έλενξα αλλά δεν νομίζω να έχει θέμα γιατί τρέχει μια χαρά.

 

Από εχθές που το φόρτισα το έβαλα ξανά τώρα για φόρτιση με άλλο φορτιστή για να κάνει αργή και χαλαρή φόρτιση τις πρώτες φορές να στρώσει η μπαταρία και να αντέξει, το κινητό όλο το βράδυ σε flight mode έκαψε 2% ΜΟΝΟ, σε wifi καίει ελάχιστα, με δεδομένα κινητής καίει κάτι τις παραπάνω σίγουρα.

 

Το κινητό όπως είπα και εχθές είναι από άποψη ποιότητας ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ, εχθές φοβόμουν ότι θα μου φύγει από τα χέρια αλλά πραγματικά σήμερα έκανα ότι κάνω και με άλλα κινητά για πλάκα, προσοχή θέλει λίγο παραπάνω φυσικά γιατί με μπρος πίσω γυαλί αν πέσει κλάψτο αν και ανταλλακτικά γυαλιά υπάρχουν. Δεν έχει φάει κανένα σκάλωμα, κόλλημα κλπ ότι και να του κάνω, το ίντερνετ και με τις δύο περιπτώσεις(wifi και mobile) πάει μια χαρά και ειδικά στην πρώτη περίπτωση πολύ γρήγορα. Η οθόνη ΓΑΜΑΕΙ!!! ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ!!! Η κάμερα η πίσω επίσης γαμάει, την μπροστά δεν την δοκίμασα:Ρ, το κινητό σε γενικές γραμμές χαίρεσαι να το κρατάς στα χέρια σου!!! Είχα πάρει ένα IPHONE 6 και πραγματικά σε 4 λεπτά το έδωσα πίσω γιατί με εκνεύρισε στα χέρια!!! Αυτό δεν με εκνευρίζει:) :) :)

Όταν το κινητό δουλεύει και κάνει πολλά ανεβάζει θερμοκρασία όπως είναι φυσικό αλλά στην προκειμένη περίπτωση το καταλαβαίνεις στο πάνω μέρος του κινητού(κάμερα,κλπ) περισσότερο λόγω της κατασκευής κυρίως(ΓΥΑΛΙ, ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ) από άλλα κινητά. Κάποιες εφαρμογές που είχα σε άλλα κινητά με παλαιότερη έκδοση δεν τις κατεβάζει δυστυχώς. Τι άλλα; μμμ Το κινητό αν βγάλει ένα χρόνο πραγματικά θα είναι το καλύτερο κινητό για τα λεφτά του που κυκλοφορεί στην αγορά, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, ΛΕΠΤΟ!!!, ΓΡΗΓΟΡΟ, και ΠΑΜΦΘΗΝΟ!!!

 

Χρόνια πολλά σε όλους και σε όλες και καλά Χριστούγεννα...

Ότι θέλετε στείλτε θα διαβάζω κάθε μέρα κι αν δω τίποτε άλλο θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις!!

Τι κινητό είχες πριν?

Την κάμερα μπορείς να τη συγκρίνεις καλύτερη/χειρότερη με κάποιο άλλο που είχες?

Τι εννοείς: "Το κινητό αν βγάλει ένα χρόνο κτλ....""??

ΛΑΘΟΣ :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

διαβασε το λινκ για να δεις οτι η χωρητικοτητα του κινητου ειναι οκ

http://www.pcsteps.gr/1408-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%8D-%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%85/

 

τωρα για το οτι δεν στο βλεπουν τα windows

http://www.howtogeek.com/195607/how-to-get-your-android-device-to-show-up-in-file-explorer-if-it-isnt/

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φίλε geoland, ευχαριστούμε γιά τήν τεχνική ενημέρωση. ROM πού ανεβάζουν oι testers συνήθως; Έχεις κάποιο λίνκ; Επίσης δοκίμασες microSD καρτάκι γιά memory expansion; Τό συρταράκι ευκολόχρηστο, ή ζόρι όπως βλέπαμε σέ κάτι παλιότερα προ-παραγωγής δειγμάτων βιντεάκια παρουσίασης;
Link to comment
Share on other sites

Petermit, καλορίζικο. Μέ ποιά ταχυδρομική υπηρεσία σού τό έστειλαν;

 

 

Τό καλό είναι ότι τήν Posten τήν διαχειρίζονται τά ΕΛΤΑ. Καί εμένα τελικά μού ανακοίνωσαν ότι τό έστειλαν έτσι σήμερα από AnteLife (αγορά 24/11 καί παρότι μού έβαζαν φωτό καί υποσχέσεις από τό πρώτο batch 25 μέρες πρίν).

 

DHL ! Επίσης πρόσθεσα την ασφάλεια για τους φόρους 5% η οποία τελικά ήταν αχρείαστη.

Link to comment
Share on other sites

Τους ξανάστειλα εμαιλ και αυτί την φορά απάντησαν αλλά στα γερμανικά και από γοογλε μετάφραση αποτι κατάλαβα λένε θα το στείλουν σε μια εβδομάδα , θα περιμένω μια εβδομάδα ακόμα και μετά τέλος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...