Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με τη MIUI 6 είναι πολύ σταθερό. Τα reboots έχουν γίνει πιο σπάνια και γενικά είναι όλα καλύτερα!

 

καλημερα.εχει βγει η miui 6για το umi zero?μπορεις να δωσεις καποιο λινκ?

επισης εχει βρει κανεις,καποιο τροπο να καλιμπραρει σωστα την μπαταρια?το εχει ενας φιλος μου,μολις φτασει στο 50-55% σε 3 ως 5 λεπτα εχει σβησει.το βαζει στην φορτιση το αναβει και ξεκιναει με 30-35 %.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

V3.09 ? βγηκε 3.09?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δωσε μας link

 

http://umidigi.com/forums/topic/swelled-battery-issue/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση. Έχω εγκαταστήσεις το GO SMS αλλά όταν είναι κλειδωμένο και έρχεται μήνυμα και πάω απο την lock screen να ανοίξω το μήνυμα, μου το ανοίγει με την εφαρμογή που είχε και όχι με το GO SMS. Έχω βάλει σαν default εφαρμογή το GO SMS από τις ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχει βγει η miui 6για το umi zero?μπορεις να δωσεις καποιο λινκ?

επισης εχει βρει κανεις,καποιο τροπο να καλιμπραρει σωστα την μπαταρια?το εχει ενας φιλος μου,μολις φτασει στο 50-55% σε 3 ως 5 λεπτα εχει σβησει.το βαζει στην φορτιση το αναβει και ξεκιναει με 30-35 %.

 

Εδω ειναι η miui 6 για το Umi zero. http://pan.baidu.com/s/1i3L4fJ3

Τη φλασαρεις με το Rootjoy προγραμμα που δινει η Umi : http://umidigi.com/rom/tool.html

 

Yποψην οτι η Rom ειναι BETA και εχει μονο Κινεζικα και Αγγλικα.

Παντως για μενα ειναι πολυ καλυτερη απο την στοκ. ;)

Επισης δεν εχει Google Playstore,το οποιο θα πρεπει να κατεβασεις και να εγκαταστησεις μονος σου ..! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχει βγει η miui 6για το umi zero?μπορεις να δωσεις καποιο λινκ?

επισης εχει βρει κανεις,καποιο τροπο να καλιμπραρει σωστα την μπαταρια?το εχει ενας φιλος μου,μολις φτασει στο 50-55% σε 3 ως 5 λεπτα εχει σβησει.το βαζει στην φορτιση το αναβει και ξεκιναει με 30-35 %.

 

Καλημέρα φίλε,έχω σχεδόν το ίδιο θέμα με την μπαταρία. Έχω δοκιμάσει τους γνωστούς τρόπους αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Πάντως μου φαίνεται ότι ίσως κάποιο ''κομμάτι'' της μπαταρίας δεν χρησιμοποιείται.

Για στατιστικούς λόγους να ρωτήσω από πού το αγοράσε ο φίλος σου;Έχει άλλα θέματα;

Έγω το πήρα από efox-shop.com και τα μόνα προβλήματα μετά από 2.5 μήνες είναι αυτό με την μπαταρία και το gps, το οποίο δεν χρησιμοποιώ καθόλου και ασχολήθηκα μόνο 5 λεπτά για να δω αν πιάνει δορυφόρους.Ϊσως να γίνεται κάτι με την γνωστή διαδικασία για τα MTK αλλά ακόμα δεν δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει σχεδόν ενα μήνα και το πρόβλημα του ειναι η μπαταρία.Δοκιμασαμε καλιμπραρισμα με διάφορα apps, δοκιμασαμε και μια διαδικασία που βρήκαμε στο xda αλλά τζίφος. Το πήρε από το to2c.Σε ποια διαδικασία αναφέρεσαι εσύ φίλε;

Drillerkiller ευχαριστω για τις πληροφορίες αλλά θα περιμένουμε να βγει developer ή stable.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει σχεδόν ενα μήνα και το πρόβλημα του ειναι η μπαταρία.Δοκιμασαμε καλιμπραρισμα με διάφορα apps, δοκιμασαμε και μια διαδικασία που βρήκαμε στο xda αλλά τζίφος. Το πήρε από το to2c.Σε ποια διαδικασία αναφέρεσαι εσύ φίλε;

Drillerkiller ευχαριστω για τις πληροφορίες αλλά θα περιμένουμε να βγει developer ή stable.

 

Μία από τα ίδια και εγώ, καλιμπράρισμα με τα κλασικά apps που υπάρχουν(Battery Calibration,Advanced Battery Calibrator κ.α.)

Το gps πώς τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Apo to επίσημο site της UMI:

"Dear UMI fans

 

Especially those who have misfortune to receive the device that battery had been swollen. We are deeply apologize to you and offering you two options to solve this problem.

 

1. Contact the retailer where you purchase the device, describe them your problem and ask them for the replacement or, if you wish, refund.

 

2. Contact the retailer and request for the spare battery and back cover (Battery Repair Kit). They must provide you with this details for free. You can replace it yourself. It’s very simple. You can find manual via the following links https://yadi.sk/i/UvidaNKVezKzL or http://1drv.ms/1BQJqbG Don’t forget to mention that it was UMI’s advise and we will provide them with all the details that necessary. Because sometimes vendor’s customer support doesn’t know about that solution.

 

We hope it will help you to solve the problem. Sorry for inconvenience.

 

If you have any comments, please, feel free to leave it below."

 

κολλητε μου μας εσωσες, ζητησα σημερα απο focalprice.com να μου στειλει μπαταρια και πισω κρυσταλο, αν και δεν εχει θεμα ο πελατης μου παρα μονο τις επανεκκινησεις, το δεχτηκαν και μου στελνουν μπαταρια και κρυσταλο, ελπιζω να μην παραλαβω τις επιστροφες καποιου αλλου βεβαια..... :)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Η Umi σημερα εδωσε λινκ για την Miui V6 Rom που εφιαξε για το Umi Zero.

Eγω εδωσα το λινκ της Umi στα παιδια του xiaomi-miui.gr τα οποια και δημοσια ευχαριστω,

και ενσωματωσανε την Ελληνικη μεταφραση και γι αυτη τη Rom...! :rolleyes:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8818-Miui-V6-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Umi-Zero-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE/?postID=41730#post41733

 

Oποτε οσοι θελουν μπορουν να τη κατεβασουν και να την τεσταρουν,μια και ειναι πολυ πιο σταθερη σε σχεση με τη στοκ Rom του Umi Zero. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Η Umi σημερα εδωσε λινκ για την Miui V6 Rom που εφιαξε για το Umi Zero.

Eγω εδωσα το λινκ της Umi στα παιδια του xiaomi-miui.gr τα οποια και δημοσια ευχαριστω,

και ενσωματωσανε την Ελληνικη μεταφραση και γι αυτη τη Rom...! :rolleyes:

 

Oποτε οσοι θελουν μπορουν να τη κατεβασουν και να την τεσταρουν,μια και ειναι πολυ πιο σταθερη σε σχεση με τη στοκ Rom του Umi Zero. :happy:

Η rom που δίνει για κατέβασμα ο φίλος εκεί ειναι miui 6 ή 5?

Link to comment
Share on other sites

[/quote

 

αυτος θρύψαλα το εκανε το πισω γυαλι.Το εχεις αλλαξει εσυ?ποση ωρα το ζεσταινες περιπου?περιμενω μπαταρια απο minideal χωρις καπακι.Οι απαραδεκτοι μου στελνουν μονο μπαταρια.Αν τελικα μου σπασει το γυαλι λετε να υπαρχει θεμα αν φτιαξω ενα καινουριο και βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Η Umi σημερα εδωσε λινκ για την Miui V6 Rom που εφιαξε για το Umi Zero.

Eγω εδωσα το λινκ της Umi στα παιδια του xiaomi-miui.gr τα οποια και δημοσια ευχαριστω,

και ενσωματωσανε την Ελληνικη μεταφραση και γι αυτη τη Rom...! :rolleyes:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8818-Miui-V6-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Umi-Zero-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE/?postID=41730#post41733

 

Oποτε οσοι θελουν μπορουν να τη κατεβασουν και να την τεσταρουν,μια και ειναι πολυ πιο σταθερη σε σχεση με τη στοκ Rom του Umi Zero. :happy:

η μπαταρια και το gps παραμενει στα ιδια ?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Απλη σημειωση, το πισω γυαλι ΔΕΝ σπαει αν εχεις υπομονη και γνωριζεις να το αφαιρεσεις, ειναι κολλημενο περιμετρικα και με ειδικες βεντουζες και καταλληλη θερμανση βγαινει χωρις σπασιμο.

 

Το εχεις αλλαξει εσυ?ποση ωρα το ζεσταινες περιπου?περιμενω μπαταρια απο minideal χωρις καπακι.Οι απαραδεκτοι μου στελνουν μονο μπαταρια.Αν τελικα μου σπασει το γυαλι λετε να υπαρχει θεμα αν φτιαξω ενα καινουριο και βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Το πισω τσαμι ειναι παρα παρα πολυ λεπτο.... κατα τα αλλα αν μπορεις να κανεις ενα τοσο λεπτο και κανεις και 3 τρυπες για ηχειο, καμερα, φλασ και μια μικροσκοπική για το δευτερο μικρόφωνο.... τι να πω προχωρα το

 

Btw ειδατε το Umi Hummer? 4G, 2gb ram, 16gb rom, και άθραυστο.... αναμένεται... για οσους δεν ειχα το zero και δε ξερουν τι παει να πει Umi :lol:

 

http://coolicooljody.blogspot.gr/2015/03/umi-hummer-new-flagshipumi-hummer-is.html

Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις αλλαξει εσυ?ποση ωρα το ζεσταινες περιπου?περιμενω μπαταρια απο minideal χωρις καπακι.Οι απαραδεκτοι μου στελνουν μονο μπαταρια.Αν τελικα μου σπασει το γυαλι λετε να υπαρχει θεμα αν φτιαξω ενα καινουριο και βαλω?

Υποσημείωση ούτε εγώ έχω κάνει την αλαγή(ακόμα!!!)

απλά επειδή υπάρχει το θέμα με την μπαταρία στο κινητό μου, έψαξα για την αλλάξω.

Μετά από πολλά βιντεάκια και οδηγίες σε διάφορες πηγές δεν βρήκα κάποιον να έχει αφήσει άθικτο το πίσω γυαλί(μόνο αναφορές από άτομα που δεν το άλλαξαν οι ίδιοι).

Σε ένα μάλλον official βιντεάκι, όπου δείχνει το πίσω γυαλί άθικτο και ξεψαχνίζει το εσωτερικό του κινητού είμαι σίγουρος ότι δεν το έβγαλαν ποτέ.

Τώρα για το ζέσταμα, έχω κάνει παρόμοια διαδικασία σε 2 άλλα κινητά(φυσικά όχι σε πίσω γυαλί αλλά για digiter και τζαμάκι μπροστά)

ΘΑ προσπαθήσεις να ξεκολλήσεις μία οποιαδήποτε γωνία και προσεκτικά θα περάσεις κάτι από κάτω για να δημιουργεί πίεση και χιλιοστό χιλιοστό θα προχωράς. Δεν θέλει πολύ ώρα σε ένα σημείο με το σεσουάρ.

 

Πάντως αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω, με την απάντηση που έδωσαν στον φίλο konstapa από την UMI παρέχουν το πίσω γυαλί(εκτώς αν με το back cover εννοούν κάτι άλλο).

Link to comment
Share on other sites

Δινουν και το πισω γυαλί. Τωρα για να το δινουν αυτοι κατι ξέρουν για το αν σπάει η όχι:rolleyes: Όσο για τον φίλο που δεν του στέλνουν το πισω τζαμι να το πει στην UMI. Στο φόρουμ τους και καποιος άλλος εκανε παρόμοια παράπονα και ζητησαν τα στοιχεία του πωλητή. Αυτά τα καταστήματα ειναι απαράδεκτα. Τι να την κάνεις σκετη την μπαταρία αμα σπάσει το πίσω τζάμι...
Link to comment
Share on other sites

miui 6 !!! :)

 

Στη σελίδα 104 λες ότι δίνεις link για miui 6. Μήπως κάνεις κάποιο λάθος; Σήμερα την έδωσε τη miui 6. 'Εχει διαφορά στα MB από αυτή που δίνεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν beta version που μου τη στειλαν από την Umi κατ αποκλειστικοτητα για να την τεστάρω!

 

Οκ! Μόλις τώρα την περνάω την official! Είναι root??? Με ενδιαφέρει για να κάνω restore τα μηνύματα του viber.

Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατέστησα TWRP recovery με το Rootjoy. Καθως σκοπεύω να δοκιμάσω καμμιά καινούρια rom, ήθελα ενα recovery που να μπορεις να πάρεις nandroid backup. Δεν φανταζόμουν ότι θα ήταν τόσο απλό με το rootjoy. Ούτε, βάλε βγάλε sd card ούτε mobile uncle, τίποτα. Βρισκεις το αρχείο στο pc σου, πατάς root recovery και τέρμα! Αντε ρε UMI... Εκεί που μας είχες ξενερώσει, μας φτιάχνεις την διάθεση πάλι...

Α! Για όσους ενδιαφέρονται:

http://www.needrom.com/download/twrp-recovery-2-8-2-0/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου ξεκλειδώνει τη θέση 2 των sim η miui; Μόνο τη θέση 1 ξεκλειδώνει! Όποια κάρτα και να βάλω!! Μου ζητάει κανονικά pin το slot 2 αλλά μου λέει είναι incorrect!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου ξεκλειδώνει τη θέση 2 των sim η miui; Μόνο τη θέση 1 ξεκλειδώνει! Όποια κάρτα και να βάλω!! Μου ζητάει κανονικά pin το slot 2 αλλά μου λέει είναι incorrect!!!

 

τωρα τι να πω εγω το δουλευω με μια καρτα. :confused:

Κατεβασες τη ρομ με τα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι να πω εγω το δουλευω με μια καρτα. :confused:

Κατεβασες τη ρομ με τα ελληνικα?

Όχι Αγγλικά και κινέζικα υποστηρίζει η ρομ μου. Είναι αυτή που δίνει το επίσημο σάιτ. Πού είναι αυτή που υποστηρίζει ελληνικά; Τις δοκιμάζω όλες αυτές τις μέρες..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...